Skocz do zawartości

Fallout 3 GOTY wersja PL od Cenegi - pomocy.


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem wersję GOTY (wersja cyfrowa) zainstalowało się pięknie i dodatki również ale jak odpalam grę to w menu gry opcja DODATKI jest nie aktywna. Kiedy dodatki będą aktywne ponieważ sprawdzam w BAZIE DANYCH i tam mam aktywne dodatki. Muszę skończyć podstawową wersję gry aby dodatki były aktywne? Proszę o odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam F3 GOTY. Chodzi Ci o to, że pomimo tego, że dodatki są aktywne w "Data Files" (mam wersję eng.), to nie aktywują Ci się w grze? Ogólnie z tego, co pamiętam to w F3, od razu dostajesz powiadomienie o dodatkach, które zostały włączone (w lewym górnym rogu ekranu), ale żeby pojawił Ci się quest z DLC, musisz opuścić Kryptę 101. Dopiero wtedy otrzymasz powiadomienie, że rozpoczął się quest, np. ten:

http://fallout.wikia.com/wiki/The_Local_Flavor

lub ten

http://fallout.wikia.com/wiki/Not_of_This_World

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smerdojajeczny

..no i w dzienniku zadań w pip-boyu i na mapie świata są te dodatki aktywne, tak na marginesie poza Operation Anchorage nawet niezłe są.

Edytowane przez smerdojajeczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dodatki. 

Szczególnie The Pitt (super klimat, bandyci którzy rozwalą ci łeb dla zabawy, wszystko brudne, ciemne..)

Point Lookout (Taka odskocznia od tego wszystkiego co się dzieje w świecie F3)

 

Nowe dodatki, tak jak pisze @smerdojajeczny, po wyjściu z krypty dostaniesz wiadomość na pop boya. Tak więc niema się co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromną zaletą F3 (jak i innych gier na silniku Gamebryo z Bethesdy) jest to, że możesz rozgrywkę dostosować do swoich potrzeb: jest tyle modów, że naprawdę jest z czego wybierać. Sam niedawno zacząłem grać (po raz drugi) i po zainstalowaniu około 30 modów (to i tak pikuś, bo w FNV miałem ponad 70) gra się bardzo przyjemnie. Więc jeśli nie korzystasz z modów, polecam zacząć, bo jak dla mnie F3 zyskuje na nich niemożebnie. :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smerdojajeczny

..jeszcze co do modów , najlepiej je instalować przez nexus mod manager lub fallout mod manager, na nexus jest nawet opcja instalacji przez managera. 

 

ale 70 modów zainstalowanych do FNV, stary toż to rekord..sam miałem 2 lub 3..inna sprawa, niektóre z modów sa naprawde dobre..są też takie co psuja gre.

Edytowane przez smerdojajeczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie 112 pluginów w Nexus Mod Manager z tym, że parę modów miało po parę pluginów. Na oko będzie to właśnie trochę ponad 70 modów. No i gra była wyjątkowo niestabilna (często crash co 15 minut, a jak godzinę mi się spokojnie udało grać to sukces), część modów zupełnie niepotrzebna, źle zrobiona czy niezgodna z moimi zapotrzebowaniami, ale dzięki temu nabyłem trochę doświadczenia co do modów w Falloucie i w F3 gra mi się wyśmienicie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smerdojajeczny

Fallout 3 i NV  2 razy przechodziłem..za pierwszym razem bez modów, co moge powiedzieć jako gracz , który co roku wraca do Fallout 1 i 2.  F3 i NV  są solidnie zrobionymi grami..ale nie maja juz tego czegoś( klimatu, guestów  czy cudownego gameplaya) co cechowało własnie F1 i F2. Także ci, którzy zaczęli swoja przygode z Falloutem 3 czy NV nie znając części 1 ani 2 duzo tracą nie majac oceny tego co właśnie w pierwszych Falloutach było najlepsze..Poprzeczka była wysoko podniesiona..i z całym szacunkiem dla dewoloperów F3 czy NV..zdołali tylko doskoczyć do połowy tej wysokości. Ale tworząc  dalszy ciąg tej  legendy niestety tak jest, nobles obli...

 

 

a grafa to nie wszystko..jak to gimbazjum mawia^^^

Edytowane przez smerdojajeczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem panie @smerdojajeczny, ale z tym zaniżaniem wartości nowych Falloutów toś pan przesadził. ;) Po pierwsze nie ma ŻADNEGO porównania. Inne gry , inne czasy , inne silniki , jedynie ogólny motyw ten sam. Biorac pod uwagę wymagania ortodoksów Bathesda poradziła sobie bardzo dobrze. Jak to się mówi , kto nie idzie naprzód ten się cofa, dla mnie na przykład Wasteland 2 będzie takim krokiem w tył. Druga sprawa...chyba różnie rozumiemy słowo klimat. Jakiż to klimat ma na przykład gra w rzucie izometrycznym... Ciekawe o ile  lepszy klimat miałby Stalker jako mod do np. F2 ;) Dla mnie klimat to wczucie się w postać , gdy np. w ciasnym korytarzu szpitala szarżuje na Ciebie supermutant  i trzeba sobie z nim szybko poradzić ( nie uznaje VATS). A gameplay...że niby turówka jest git. Zażynanie walki , to już o niebo lepsze rozwiązanie było w Taktics. Normalna walka z aktywną pauzą. Zebyśmy się dobrze zrozumieli, swego czasu nie było dla mnie lepszych gier niż Fallouty , Baldursy czy Icewindy. Ale to było dawno. A że się wraca do takich gier ...sam grałem ostatnio w F1 i 2 właśnie dla przypomnienia fabuły. No..znam takich co wbijają ,co dzień na Diablo 1 żeby się odstresować :) Na ten przykład pograłem ostatnio w BG 1 EE...zupełnie mnie nie wziął , aż szkoda, bo to swego czasu był dla mnie hit.

A o tym że grafika jest równie ważna co inne aspekty gry to nawet nie będę się rozpisywał.

 

Z harcerskim pozdrowieniem , czuwaj.

Edytowane przez Buber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smerdojajeczny

Panie Buber, może i masz racje..ale ja jestem człowiekiem wychowanym na oldschoolach i pan mnie nie przekonał. Wiem co lubie ..a to co napisałem to była tylko moja opinia, którą nie należy sie sugerować. Jak to Łysiak napisał..,,starosc zagościła na mej twarzy,,. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smerdojajeczny

No tak gawron, biedny miś z ilością postów sinus circa ok 40 i małym modułem Younga (pisze o sobie)  może tylko kupe zrobić pod tęczą w Warszawce. Co innego mecenas , którego należy słuchać i kochać gdy przedstawia tylko i wylacznie swój pogląd na dany temat. Bez urazy panie (edytowałem, by do pana tak sie zwracać) Buber.

 

Co do kontynuacji tej genialnej serii, mysle,że już jej nie będzie. Jeżeli będzie..to  ja drastycznie ,,przedobrzą,,. I tyle...

 

 

jeszcze zapomniałem, ostatnio spadek po wujasie dostałem, moze też mecenasem zostane...trza popisać do administracji albo konto zlikwidować.

Edytowane przez smerdojajeczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smerdo, wcale taki znowu wiele starszy nie jesteś, są tu dużo starsi od Ciebie i bez kompleksów. Ogólnie dawno nikt takich bzdur ( post 15)  nie powypisywał...może koledzy z zaprzyjaźnionego forum, ale to było kupę czasu temu. Ja również napisałem swoją opinie i wcale nie chciałem Cię do niczego przekonywać...po prostu uważam , że skoro Ty robisz antyreklamę nowych falloutów to ja mogę zrobić to samo w drugą stronę...i  to bez osobistych wycieczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.