Skocz do zawartości

7 poty


krypa

Rekomendowane odpowiedzi

Napociłem się, ale jestem :D zadowolony, sam wymieniłem płytę, procesor, pamięć, i ponownie uruchomiłem system.  :whistling: Za moich czasów, nie było tak pięknej wizualizacji Biosu, więc mam na razie problem z ustawieniami, niestety jestem nie anglojęzyczny i tu tkwi problem. Co muszę podać, jakie programy testowe uruchomić, aby Szanowne grono podpowiedziało, jakie najlepsze ustawienia można by ustawić w Biosie i Windows_7.

Płyta asus B85- pro gamer, procesor I5-4460, 3,2GHZ,6MB Cache, LGA 1150, Pamięć, jedna kość 8GB DDR3-1868 CL 10 240, to nowe komponenty. Grafika to GF- 460, jak dotąd sprawdziła się i poczeka aż do wiedźmina 3.

Zsilacz Chiftec 600 W, też sprawdził się.

Edytowane przez krypa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbezpieczniej będzie ustawić bios na domyślne ustawienia. Chyba, że chcesz pokombinować z podkręcaniem parametrów czego nie polecam. W biosie zdaje się F5 ustawia domyślne ustawienia i gitara gra. Potem zainstaluj sobie sterowniki. Program Slimdrivers może odrobinę ci w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbezpieczniej będzie ustawić bios na domyślne ustawienia.

 

Według mnie najlepiej jest ustawiać parametry jakie podają producenci swoich komponentów a przynajmniej warto to skontrolować. Producent płyt nie zawsze zaszyje konfigurację do każdej kości RAM na rynku, przynajmniej w pieszych wersjach BIOS'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę serwisu producentów "bebechów" do kompa i poczytaj które sterowniki i ustawienia oni zalecają następnie skonfrontuj to z innymi źródłami np. forum informatyków, hakerzy.

 

Nie zawsze to co proponuje producent jest najbardziej optymalne dla ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A konkretnie co chcesz ustawiać?System masz na dysku talerzowym czy SSD? Ten BIOS ma nazwę UEFI -i skoro 7-ka startuje i zainstalowałeś sterowniki [brak żółtych trójkątów ostrzegawczych w menedżeże urządzeń].Raczej nie potrzeba nic zmieniać w uefi.

Edytowane przez smerf45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeszcze tylko parę uwag-system na SSD nie potrzebne ready boost,wyłącz indeksowane całkiem.Jeśli stawiałeś system na nowo-AHCI-jest włączone od początku.Jeśli klonowałeś system z twardego dysku HDD-powinieneś włączyć obsługę AHCI przez dodanie klucza do rejestu. 

Zanim przełączysz na AHCI musisz odblokować w 7-ce obsługę ahci-tym kluczem
 
 
Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetservicesmsahci]
 "Start"=dword:00000000
 
 
zapisz to w notatniku jako plik .reg.Później scal to z rejestrem i po scaleniu zrestartuj system -w trakcie uruchamiania wchodzisz w bios i IDE Configuration -OnChip-zmieniasz na AHCI.
 
Ale to nie koniec-jeszcze trzeba przystosować system do dysku SSD[powyłączać zbędne usługi przy dysku SSD]
 
 
 
Programem zrobisz to samo bez zbędnej zabawy i o wiele szybciej.
Edytowane przez smerf45
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.