Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Dzięki, @Szczepan9205 za wystąpienie w moim imieniu. Tak się złożyło, że akurat zajrzałem i potwierdzam - 0.82 ma po polsku wszystko poza fabułą Lost To The Zone napisaną specjalnie dla Anomaly, jeśli chodzi o czyste freeplay - gra jest całkowicie spolszczona. Ściślej mówiąc - poza warstwą dialogową linii fabularnych LTTZ, same questy i opisy pojawiających się w ramach tej rozgrywki przedmiotów są już po polsku, więc jeśli średnio interesuje Was, o czym gadają NPC i actor (chociaż polecam, ogólnie pliki dialogowe są nie tylko przetłumaczone, ale też dość mocno zlokalizowane i sporo w nich easter eggów i odniesień do polskiej popkultury ), to dialogi można po prostu przeklikać, a gra w objaśnieniach do zadań i tak wszystko Wam wyjaśni. Co do postępu prac: Hollow Boundaries jest już po poprawkach, teraz będę brał się za sprawdzanie Operation Afterglow i Mortal Sin, a Living Legend się jeszcze tłumaczy. Żeby nie wrzucać tysiąca wersji będziecie niestety musieli jeszcze trochę poczekać - i mi, i Ekipie znacząco spadła ilość wolnego czasu, a nie chciałbym prezentować Wam czegoś, co jest zrobione "aby było", to nie w moim stylu. Jeśli wszystko pójdzie z planem, jest jakiś cień szans na zadowalającą, w pełni polską wersję językową jeszcze w lipcu, ale może być tak, że aktualizacja do 0.9 (albo i wyższej, jeśli w międzyczasie zajmę się innymi rzeczami z mojego planu dot. tłumaczenia) pojawi się dopiero za miesiąc. Nie chcę niczego obiecywać.
 3. rdrv7

  OP-2.1

  @wariat Jedyny minus spawnera to to, ze jak skonczylo sie kilkanascie modow to czasami lenistwo wygrywa
 4. wariat

  OP-2.1

  Nie bądż taki do przodu.... Na 4 rozgrywki moda, zdarzył mi się tylko raz taki błąd. I to nie z mojej winy.
 5. Ignachinio

  OP-2.1

  Ja nigdy z imadłem problemu nie miałem. Dziwię się, że wy macie
 6. @kondotier Wszystkie arty mam w schowku. Wszystkie, na pasie ani w plecaku nie mam żadnego. Hm, oglądam ten film który wstawiłeś. Najbardziej ciekawi mnie to, czy da się odzyskać to co zabrali nam szabrownicy. Chyba że to te fanty które są w skrzyni w tym tunelu z anomaliami.
 7. @wariat Najbardziej prawdopodobnym jest to, że masz w slocie jakiegoś arta z ujemną sytością, a nie masz takiego z dodatnią. Tak się dziej wtedy, jak mieliśmy oba, ale ten dodatni się zamienił w skorupkę. Chyba pamiętasz, że jak nie ma chleba, to "jemy" wódkę. Po zjedzeniu radioaktywnej części mutanta, ja potrzebowałem dwa antyrady do naprawy zdrowia. Za drogi interes. A z filmiku ERa też skorzystam, bo akcja w modzie wymusza na mnie przejście przez wysypisko, to trochę posprzątam na nim .
 8. Dziękuję @kondotier Bardzo przydatne informacje. A ja na wysypisku mam coś nie tak. Co chwila schodzi mi zdrowie, nie wiem dlaczego. Próbowałem wszystkiego - jadłem, piłem, używałem apteczek/wódki/antyradów, wszystkie radioaktywne arty wsadziłem do skrzyni na Pchlim, i co trochę podjem, zdrowie się poprawi - za 5 minut znowu je tracę. Dziwne.... Strasznie mnie też irytuje fakt że nie działa nam to elektroniczne konto i przepadają pieniądze... Denerwujące to Na sprzęt i zapasy na razie nie narzekam. No i jeszcze jedno - najważniejsze pytanie - skąd wezmę latarkę? Na razie się nie poddaję, dopiero się rozgrzewam, zobaczę jakie jeszcze kłody pod nogi rzuci mi ten mod...
 9. Jaskinia w której znajdujemy Muchę, jest na drugim końcu mapy... Daleko się zapędziłeś Lazaret Szury Ginekologa znajduje się parę kroków od chaty Pustelnika Dokładnie na zachód od chaty.
 10. @wariat Przypuszczam, że to co pobrałeś jest już z patchem 20.05. Zobacz czy tak jest opisana paczka. A te zapisy, to raczej aby można coś zobaczyć. Zajrzałem do tego LINK DO WIDEO i przy okazji znalazłem bardzo przydatną rzecz. Jest to filmik z pierwszego wejścia na Wysypisko, zrobiony przez samego ERa. Widać na nim, co można znaleźć, jak się wie gdzie szukać. A zdradził naprawdę wiele. Radzę obejrzeć ten filmik. Bariera językowa nie występuje, bo nie pada ani jedno słowo. Potrzebne są tylko oczy i pamięć. Popatrzyłem też co jest pod tym odsyłaczem w cytacie. A jest to Bar Samotnego Stalkera. Wszedłem z zakładkę dla Źródła i doczytałem się kilku bardzo pożytecznych informacji, których nawet na macierzystej stronie nie było. Są na niej dawni testerzy Rebornów, więc to teraz chyba jest aktualna strona moda. Choćby takiej informacji, która mi pozwoli dłużej zachować arty "żywymi". A przekształcały mi się w skorupki bardzo szybko. Przyczyną zaś było wczytywanie zapisu sprzed akcji, aby ją powtórzyć z lepszym wynikiem. Wynik uzyskiwałem lepszy, ale traciłem cenne arty. Teraz jestem mądrzejszy. I mała korekta do tego, co napisałem w opisie początku gry. Aby Azot miał opcję naprawiania wchodzimy z nim w okno dialogowe i klikamy klawisz pod którym mamy ustawiony bieg. Każdy grający może mieć to inaczej. No i parę zrzutów z mojej aktualnej wędrówki.
 11. Wiesz co @wariat chyba próbuję wejść do Tajnej Pieczary, gdzie znajduję się Mucha..wpadłem na mapkę @The Emperor. Więc zaraz napiszę, czy odnalazłem Ginekologa
 12. @paolo_15 Hm, coś mi tu nie gra.... Czy Ty aby na pewno próbujesz wejść do właściwej pieczary? Szura Ginekolog jest w jaskini naprzeciwko chaty Pustelnika. Przy wejściu stoi Starzec, taki dziadek z minigunem. Rozmawiasz z nim i wchodzisz bez problemu, nie ma tam teleportu. Teleporty znajdują się przy obydwu wejściach do Ognistej pieczary. Jedno wejście jest w wąwozie, drugie na dnie jeziora. To do której pieczary wchodzisz? Albo najlepiej, jeśli możesz, zapodaj screena ze swoja lokalizacją co to za teleport.
 13. @wariat Jestem na NT, bo wysłał mnie tam Górnik, by otworzyć minisejf. Wykonałem już zadanie dla Pustelnika - przynieść skrzynkę z bronią. Teraz próbuję wejść do jaskini, w której znajduję się jak przypuszczam Ginekolog, ale uniemożliwia mi to teleport. Czy powinien zgłosić się teraz do innej NPC z NT ?
 14. wariat

  OP-2.1

  @rdrv7 A jakby nie było spawnera to co byś zrobił? Powtarzałbyś moda od początku, bo imadło się zbiesiło? Hehe. Traktuj go jak dobrego przyjaciela, który pomoże w potrzebie, ale nie nadużywaj go A opcja dodawania plusów pod postami innych pojawi Ci się chyba jak osiągniesz rangę Stalker (tą zieloną).
 15. rdrv7

  OP-2.1

  @wariat Czyli jak zwykle okazuje sie, ze tego moda bez spawnera przejsc sie nie da. Dzieki Może głupie pytanie, ale jak dać na tym forum komuś plusa bo chyba ślepy jestem.
 16. @Protean nawet nie zdążyłem zrobić żadnego screena jak go skończyłem
 17. wariat

  OP-2.1

  @rdrv7 Zaczynałem tego moda kilka razy, i za którymś razem też miałem taki problem. Powoduje go imadło właśnie. Albo respi się w teksturach czy cuś, nie wiem. Ja ten problem rozwiązałem spawnerem, respiąc sobie imadło, oczywiście będąc na tej lokacji. Będąc potem drugi raz w metalurgicznym,poszedłem do budynku i sprawdziłem, imadła nie było. I problemów też nie miałem.
 18. rdrv7

  OP-2.1

  Wychodziłem i wchodziłem nic nie daje, ale fakt - dużo złomu leży po amerykańcach. Czas ogarnąć ten bordel xD edit: złom pozbierany, poprawy brak
 19. Ignachinio

  OP-2.1

  Wchodziłeś i wychodziłeś z lokacji? Jakiś mega magikiem nie jestem ale wydaje mi się, że coś ci wpadło w tekstury i dlatego się blokuje ewentualnie za dużo złomu lezy na planszy.
 20. rdrv7

  OP-2.1

  Na zakładzie metalurgicznym notoryczne wyloty przy próbie zbliżenia się do budynku z imadłem, sprawdzane na 2 pctach - na obu to samo. Jakieś pomysły? wersja 8.2 z polskim tłumaczeniem
 21. @cez137 Tak. Tylko Kordon. Krótki modzik. W sam raz na odstresowanie.
 22. @Gerdhard No ja zaczynałem osobiście bawienie się w te większe mody pokroju CoC, Dead Air, Hybrid czy Anomaly właśnie od CoC'a, a fakty są też takie, że jak się przejrzy Addony do CoC na Moddb , to nawet z CoC można zrobić coś fajnego Vanillowy CoC wygląda graficznie zasadniczo jak Zew Prypeci, ale na szczęście są dobrzy ludzie, którzy stworzyli dużo dodatków dzięki czemu nawet z CoC'a można zrobić ładnie wyglądającego moda jeśli się trochę aczkolwiek z głową pogrzebie, ja uzyskałem taki efekt - myślę, że jak na zwykłego CoC to wyszło fajnie (zaznaczę, że tak to jest nadal Stalker i jeśli grałeś w Cień Czarnobyla lub Czyste Niebo to powinieneś kojarzyć jak wyglądają w oryginalnych grach obie lokacje - na dzisiejsze standardy bardzo biednie - te na moich zrzutach w spoilerze to Agroprom i Jezioro Jantar : Tylko zaznaczę od razu, że żeby uzyskać taki efekt to trzeba już mieć jako taki sprzęt. Ale to temat o Anomaly więc nie będę robić off-topic'a. Jak masz porządnego kompa i będziesz chciał uzyskać podobny wygląd to napisz na PW
 23. Bracie Stalkerze Szczpanie ..dziękuje serdecznie za odpowiedź w sumie, masz rację skoro mówisz aby co na Hybryda się nie rzucać co by nie ugrząźć w nowych mechanikach ...Sprawdzę CoCa i poczekam cierpliwe na tłumaczenie a tym czasie .. Na zdrowie i dobrego polowania Stalkerze !
 24. Szczegółowe wypukłości. Opcja powoduje uwypuklenie drobnych detali i chropowatości na obiektach. Mapowanie tonalne HDR. Umożliwia regulację kontrastu i szerokiego spektrum kolorów oraz jasności. Zbyt duża wartość spowoduje odrealnienie obrazu i charakterystyczne "świecenie tekstur".
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity