Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Cześć. odpaliłem tego moda i jak na razie mimo że się fajnie zapowiada to w sumie gra się kiepsko. Co i rusz trafiam na pulpit. Starczy czasem kilka kroków i bęc. Ma ktoś pomysł jak to okiełznać? I to z użyciem opcji uwzględniającej problem z pamięcią. FATAL ERROR [error]Expression : !m_error_code [error]Function : raii_guard::~raii_guard [error]File : ..\xrServerEntities\script_storage.cpp [error]Line : 748 [error]Description : not enough memory
 3. Yesterday
 4. Zmień kąt, pozycję i da rady ją wziąć na shift + f.
 5. @jurek48 Cała sztuka przy moście, to zanim się pojawi ta banda nieumarłych idąca od strony Jantaru, załatwić kontrolera i burery nad tunelem, oraz pająki. Wtedy Azot ma swobodne wejście do stróżówki, a Ty możesz załatwiać nieumarłych. Tu masz filmik z tej akcji. Jest z 2.52, ale pokazuje jak rozwiązać problem. https://www.youtube.com/watch?v=jhzDoH8JwUI
 6. Witam,mam problem z zaciągnięciem pijawki do Ścibłowa,(shift+f) nie działa,pijawka tylko nieznacznie drga ale nie da się jej ruszyć.
 7. Fimister - zacznij przypominanie bastardy grażdanki glagolicy (lub Bułgarsko - Serbskiej czyli cyrylicy, inna bajka jest pośredni cerkiewny Rumuńsko - Mołdawski)od prostych kwestii - abecadło: a, b, w, g, d .... . Potem ligatury, np. щ - szcza, ю - ju, e - e lub je, ё - jo i dalej już pójdzie. p.s. i nie zapominaj o wspólnej rodzinie językowej :
 8. No niestety poziom nauki języków w szkołach zawsze był średni. Chociaż to też zależy właśnie od tego, na jakiego nauczyciela się trafiło. Ja np. ze szkoły nie pamiętam absolutnie nic, ale może to też kwestia tego, że bardziej interesowała mnie zawartość bluzek koleżanek, niż książek A tak już na poważnie, to spróbuj, co Ci szkodzi. Najwyżej się nie uda. Ale jak się uda, to satysfakcja jest ogromna.
 9. Tak się zastanawiam Sierioża czy czasem się nie sprawdzić w sumie uczyłem się Rosyjskiego wiele lat,podstawówka,szkoła średnia,potem miałem już Niemiecki ale nauczyciel do kitu był :(
 10. @jurek48 Nie musisz odkupować i nosić ze sobą wszystkich możliwych pda. Masz je po prostu znależć i skorzystać z informacji która jest w nich zawarta. Jak pójdziesz na CEA to i tak połowa z nich Ci przepadnie. Jednak dobrze mieć pda Gryka jak się wybierasz do elektrowni. To samo ze z unikatowymi spluwami. Przed wejściem na CEA zostaw sobię w schowku choćby miotacz albo gravigana, bo inaczej Ci bezpowrotnie przepadną.
 11. Spolszczyć moda jest bardzo łatwo. Z dobrym spolszczeniem już nieco gorzej. Każdy tłumacz albo pretendent do tego miana wspiera się słownikami, bo nie ma na forum (?) żadnego omnibusa lub lingwisty. Jak masz cierpliwość szukać na papierze, to mogą być i papierowe, a jak nie, to w internecie pełno jest cyfrowych. Tak jak translatorów różnej maści, które w kryzysowych sytuacjach mogą uratować cztery litery. Translatory potrafią też jedną bardzo przydatną rzecz - tłumaczą cyrylicę na alfabet łaciński. I nawet jak zwrot "Я иду домой" nic Ci nie powie, to już "Ya idu domoy" brzmi bardziej zrozumiale. Właściwie na upartego przełożysz maszynowo całego moda, tylko oczywiście o takie rzeczy jak gramatyka czy interpunkcja musisz zadbać sam... Nawet jeśli w ogóle nie znasz języka, to najszybciej nauczysz się go "w praniu". Jasne, że nie będziesz miał płynnej znajomości, ale nawet wzrokowo zaczniesz zapamiętywać zwroty, znaki, poszczególne słowa i tak dalej. To wchodzi, bo ten język nie jest AŻ TAK różny od naszego. Początki są trudne, więc proponuję żebyś wziął się za coś prostego i krótkiego, jak np.: https://stalkerteam.pl/topic/13259-paradoks-początek/. Jak to zrobić, od czego zacząć i dlaczego używać akurat Notepad++ a nie systemowego notatnika, parę osób Ci na pewno wytłumaczy. A taki @kondotier to już jest w ogóle kopalnią wiedzy i cierpliwości w tej kwestii. Wiem, bo sprawdziłem
 12. I o to chodziło @kondotier.Dali mi zadanie na pda i nie chcieli go odsprzedać więc ich ukatrupiłem.Przy następnej wizycie w Rudym Lesie przy moście do Limańska Azota zabijaja nieumarli i nie mogę go uratować.Czy też tak miałes? Azot podobno daje zadanie na PDA Szramy na Bagnach.Gram jako Czystoniebowiec.
 13. Domyśliłem się że jest po Rosyjsku ale wolałem się upewnić,więc dlatego napisałem U nas na forum,coś tam czytać z cyrylicy potrafię ale nie tak dobrze jak Wy :(
 14. @FilmisterPL Gdzie tego moda wygrzebałeś? No i jak sobie wyobrażasz to "spolszczenie grażdanki"? Spolszczyć można dialogi, opisy, napisy itp., ale nie znaki graficzne liter. Nawet gdyby jakiś fantasta zadał sobie trud i podmienił litera po literze znaki grażdanki na łacińskie, to i tak by to nadal był język rosyjski. I co najgorsze, stał by się mniej zrozumiały, bo niektórych znaków grażdanki w łacińskim alfabecie nie ma. To co przeczytałeś o czytelnej grażdance i pliku localization.ltx, to tylko informatyczny przekaz dla komputera, jaki rodzaj czcionki ma pobierać. Inaczej nasz Windows znaki grażdanki wyświetla w "robalach". Chyba nie raz je widziałeś, jak gdzieś coś pominięto przy tłumaczeniu. Masz dobre chęci, ale takimi chęciami to droga do piekła jest brukowana.
 15. @jurek48 Wg. założeń moda, ci najemnicy z Barettami sami powinni wyjść z lasu pod most, kiedy wykonujesz to zadanie na jego zajęcie i umożliwienie przejścia Azotowi. A że wojownicy z nich dupowaci, rozwalają ich idące od strony Jantaru zombiaki. Czasem się przytrafia, że mod sam ich ukatrupi i jak przyjdziesz do mostu, po nich leży tylko broń. W każdym bądź razie, oni muszą zniknąć zanim poprowadzisz Chaleckiego, bo Ci go zabiją. W Reborn FF nie miałem z nimi problemu, ginęli jak należy. Natomiast w Innej drodze sam ich musiałem wytłuc i nie zawaliło to fabuły.
 16. @kubastalker123 a ja z wojskiem i powinnością jestem na 0, ogólnie tłukłem tylko kilku bandytów. Była taka sytuacja, że za tą bramką co się płaci 5000 zespawnował się oddział wojska i chyba tłukł się z Powinnością (bo brakowało obstawy bramy) i to chyba spowodowało jakiś bug i złe nastawienie.
 17. @FilmisterPL Już wystarczająco długo jesteś na forum, aby być zorientowanym że gdy mod jest przetłumaczony, to w #1 jest to umieszczone. Nie ma informacji i odsyłacza do pobieralni, to i spolszczenia nie ma.
 18. Autorzy informują, że wyszła aktualizacja 0.5. Raport z 14 września 2019r.:
 19. Ktoś coś kuma co i jak ze spolszczeniem czy jest ono pełne do tego moda czy tylko mamy po Rosyjsku?
 20. Mam pytanie.Gdy zabiję najemników w Rudym Lesie,czy będzie to miało wpływ na dalszą rozgrywkę.
 21. ja tak miałem jak natłukłem wojskowych na Kordonie i reputacja w Powinności spadła do -475. Okrutnie się na mnie uwzieli.
 22. Witam,przeglądając forum znalazłem moda który mnie zaciekawił po tytule pewnie poznajecie ale instalując go po odpaleniu mam nadal Rosyjskie napisy co mnie nie za bardzo zadawala,wiem że moda instalowałem tak jak trzeba bo sprawdzałem kilka razy a coś czuję że po skończeniu czy nawet zapodawaniu Last Stalkera mógłbym wrzucać materiały z tego też moda ale jak na razie nie mam możliwości.Jeśli coś wiecie w tych klimatach jak spolszczyć Ruską cyrylicę choś ja sam wiem a ona nie skutkuje dajcie proszę znać.
 23. Zaton Most przemienienia w Uazach amunicja i dodatkowo M79 granatnik.
 24. @MOS wiele modów stalkera wymaga od gracza wyjątkowej cierpliwości, wszystko zdobywa się stopniowo wykonując zadania, nie da się od razu mieć super pancerza, kilku karabinów i mega zdrowia, sam też kiedyś podobnie myślałem i czasem nawet i teraz się na tym łapię że coś robię za szybko i potem dupa blada bo pochrzanię fabułę, ale koledzy z forum szybko sprowadzają mnie na ziemię czy to jakimiś radami czy przydatnymi linkami, także wszystko rób po kolei, spokojnie i bez nerwów a zobaczysz że z pozoru trudne zadania okażą się śmiesznie proste, także zbieraj majdan i ruszaj w zonę, aha i pamiętaj że w TYM modzie najlepiej strzelać w głowę a najbardziej skuteczną amunicją jest gruby śrut którego na początku jest jak na lekarstwo, powodzenia
 25. Last week
 26. Jakby co to wyszedł DUŻY Update: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/downloads/stalker-anomaly-150-update-2 A po nim jeszcze jeden hotfix: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/downloads/stalker-anomaly-150-hotfix-7 Naprawione m.in crash podczas misji na Bagnach na stacji pomp czy też crash po zakończeniu ostatniej linii fabularnej w momencie gdy Striełok znika (akurat dziś mi się trafiło) Aha a jeśli macie taki błąd: FATAL ERROR [error]Expression : <no expression> [error]Function : CInifile::r_section [error]File : Xr_ini.cpp [error]Line : 530 [error]Description : fatal error [error]Arguments : Can't open section 'keep_one'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report Zastosować się do instrukcji od kolegów z Discorda: To everyone running around with those "loot" mods that edit gamedata/configs/items/settings/death_generic.ltx Your game crashes and your log gives the keep_one FATAL error. People advice you to delete death_generic.ltx or wait until the modder releases an update. But its very easy to fix yourself, just open gamedata/configs/items/settings/death_generic.ltx (use notepad ++) and copy the following lines at around line 805 just above "[keep_items] ;-- don't release" [keep_one] ;-- corpse can have only one copy of these items, useful to avoid bloat caused by xray grenade_f1 grenade_rgd5 grenade_gd-05 grenade_smoke
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.