Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Jak wywaliłeś i szło? Przecież brak msvcp120.dll to jedna z częstszych przyczyn, że mod nie działa, bo to jest właśnie brak odpowiednich VC++? to ja już nie wiem @edit A już wiem to było w starej LA z tym kasowaniem plików. " Anyone who uses 32bit operating system should remove the msvcp120.dll, msvcp120d.dll and msvcr120.dll from the game's bins directory. That will solve many problems. Also before game start, you can delete the user.ltx too and let the game create a new one based on your system specs. " Co do tego " Cannot find file gamedata config system.Itx " To zajrzyj do gamedata\config i zerknij czy tam jest. Jak nie to możesz wrzucić np mój.system.ltx I sprawdzić czy to coś zmieni. Możliwe, że coś ci się źle pobrało ale z drugiej strony instalator ci zainstalował moda. Nie wiem, a mnie zainstalowałeś np na partycji systemowej w Program files? Tak już strzelam trochę. Jeśli tak to spróbuj zainstalować na innym dysku.
 3. Today
 4. Czasem nie mam tyle czasu by grać ale jak znajdę to gram. Męczarnia z instalacją , w starą wersje LA grałem i też miałem problem z odpaleniem który rozwiązałem bez większy przeszkód a mianowicie wywaliłem plik 120 dll i szło . Biblioteki VC ++ mam jak co zainstalowane , po kolejnych katorgach okazuje się że Cannot find file gamedata config system.Itx. Grałem w różne mody i problemów nie było obecnie pogrywam OLR Lecz w najnowszą wersje LA chciałem pograć ponieważ poprzednie wyglądały tak a nie inaczej , biorąc pod uwagę że jest to darmoszka robiona przez fanów dla fanów ciesze się że mod w ogóle wyszedł na światło dzienne ludziska czekali na tą grę wiele lat . LA broni się rękami nogami na moim sprzęcie :(
 5. To co kupują handlarze, zależy tylko od stopnia zużycia. A większość pancerzy zdejmowanych z trupów ma tylko 2 kreski. Widać to na załączonym zrzucie. To samo dotyczy zużycia broni. Przy wyborze gry wolnym stalkerem, handlarzy i mechanika mam tylko w barze. Z tym, że w razie ataku na bar, medyk, mechanik i handlarz idą walczyć i najczęściej giną. Stałym i pewnym jest tylko Barman. Jego nic nie rusza i jego nie ruszają. Nawet jak do jego baru wleźli specnazowcy, stał sobie za kontuarem. Zginięcie medyka, mechanika i drugiego frakcyjnego handlarza nie jest problemem, bo jak odbijemy bar i mamy informację że nasza frakcja go zajęła, to po chwili znów się pojawiają. I taka informacyjna ciekawostka. Dopóki chodziłem w kamizelce stalkera, frakcją zajmującą też byli stalkerzy. Słabo uzbrojeni i wyposażeni. padali więc łatwo łupem atakujących. Kiedy kupiłem egzoszkielet "Wietier", okazało się że jest on frakcyjnym ugrupowania o tej samej nazwie i to oni zaczęli zajmować punkty. Jest to frakcja powstała po wyginięciu "Czystego Nieba", z jego pozostałości. Im więcej punktów nimi obsadziłem, tym lepiej stają się uzbrojeni i wyposażeni. Nie biorę na razie zadań przynieś, podnieś, pozamiataj, bo trudno czegoś szukać, jak się ma ograniczone lokacje do penetracji. A na dostępnych trzeba walczyć, a nie przeszukiwać. Na samym początku gry gdy penetrowałem Składowisko Pojazdów, dostałem ciekawe osiągnięcie -> "Lump" . Z opisu wynika, że raczej niepochlebne i mogę się go pozbyć oddając jakiś dług ( nic takiego nie brałem ), albo wszystkie znalezione PDA oddając handlarzom. Ma się za to kasę i info. Pobawię się jeszcze trochę w te strzelaniny.
 6. @cez137 Szukaj sobie w działach tych modów, które były wstawiane jako pierwsze i są po polsku, jest szansa, że jak stare to bez dużej ilości bajerów
 7. Skończyłem go właśnie, taka odskocznia od trudnych modów, 3/10 jak dla mnie @A6AKAH rzeczywiście był tam ten plecak, ale ja tam wcześniej sprawdzałem i go nie było, może się zrespawnował, nie wiem. W co tu dalej grac na tym moim tosterze? polecicie coś na słabszego kompa?
 8. W sumie jak już mówimy o Gridzie to warto wspomnieć, że Codemasters szykuje reebot serii:
 9. Brygada (2002), Federacja Rosyjska, 15 odcinków. https://www.filmweb.pl/serial/Brygada-2002-101965 Brigada 2 (2012), Federacja Rosyjska, film/serial. https://www.filmweb.pl/film/Brigada-2-2012-638555
 10. Nie każdy kupuje pancerze z trupów(takie z trupia czaszką) więc lepiej ich nie zbierać. Zadania podobne jak w modzie Demosfen, dlatego fajne są i trzeba się nalatać/naszukać np za narzędziami.
 11. Wszystkiego najlepszego. Jak dla "rangera" to torcik militarny chyba?
 12. Ostatnio obejrzałem kilka kolejnych sezonów polecanych tutaj seriali i jakoś mniej mi się podobały niż poprzednicy. Star Trek Discovery sezon 2. Tutaj jakoś brakowało mi jakiegoś konkretnego wroga i walki z nim. Głównym motywem jest tym razem (nie będzie to spoiler bo w sumie od początku to mówią) "podróż w czasie" i dziwne pojawiające się sygnały w kosmosie. Fabularnie jakoś bardzo mi nie podszedł bo takich zagrywek i rozwiązań naoglądałem się już nie raz i w sumie tutaj nie bardzo mnie miało co zaskoczyć. Dodatkowo motyw "czerwonego anioła" "praktycznie" rozgryzłem od początku, chociaż troszkę mnie zmylili. Serial dostał 3 sezon, powstanie też spin off o Phillipie Georgiu. Tutaj może być fajnie. Gommora sezon 4 Tutaj się jakoś wynudziłem, starej gwardii już praktycznie nie ma, losy nowych bohaterów gangsterów za bardzo mnie zainteresowały. Gennaro praktycznie w tym sezonie nie było. Ale finał daję nadzieję na dobry kolejny sezon. No i bonusowo dostaliśmy info o spin offie serialu, powstanie film Immortale, o Ciro. No i wisienka na torcie, ósmy, ostatni sezon Gry o Tron. Wreszcie koniec Nie jest tak strasznie źle jak niektórzy płaczą w internetach ale i mi się wydaje, że jest gorzej niż było. Poprzednie sezony mi się strasznie podobały i uważam ten serial za najlepszy jaki powstał od wielu lat ale finałowy sezon był powiedzmy tylko ok Trochę za szybko się wszystko dzieje, część rozwiązań wydaję się dziwne, a niektóre nawet bezsensowne. Sporo różnych błędów. Zostało sporo znaków zapytania i fajnych teorii spiskowych jak się zastanowić co się w finale wydarzyło
 13. Spóźnione sto lat i wszystkiego najlepszego .
 14. Yesterday
 15. Pure

  OP-2.1

  Można jakąś komendą się przeteleportować w dane miejsce na lokacji? Mam problem na MW gdy podchodzę do bazy, za każdym razem respią się chimery przy sir barmaley i go zabijają. Wyswietla się komunikat że ów stalker zginął, więc jest istotnym NPC. Nic nie mogę zrobić z tym żałosnym faktem.. Edit. Już nie ważne, poradziłem sobie teleportem niestety. Mam nadzieje że to jednorazowy spawn..
 16. Trochę się nie zgadzam, to takie straszenie na wyrost; 90% wylotów jakie spotykałem naprawiłem albo sam, albo z pomocą wyszukiwarki. Te 10% to właśnie takie przypadkowe problemy. To nie jest frustrujące, tylko wymaga ruszenia głową, (bo czasem uda się naprawić, chociażby z pomocą kogoś kto dobrze doradzi), tak jak i granie w tę grę Podziękowałeś i wystarczy Na forum kolekcjonuję tylko minusy od moich antyfanów. Na przyszłość: powinieneś mieć w prawym dolnym rogu czyjegoś posta białe serduszko na szarym tle. Po najechaniu możesz dać "lajka", plus albo minus. Nie wiem czy jest jakaś ilość postów od której taka możliwość zostaje odblokowana, czy masz to od razu.
 17. Lepiej tego nie da się podsumować. Każdy obeznany ze S.T.A.L.K.E.R. em i modami wie, że w każdej chwili może wystąpić jakiś bug, o którym nikt nie śłyszał i czasami naprawa jego jest jeszcze dziwniejsza niż sam błąd. Taki urok X-Ray, że u jednego może działać wszystko super, a inny będzie miał problem z każdym jednym modem, nawet jeśli konfiguracje PC są bardzo podobne. Jeśli ktoś zamierza grać w serię lub mody i boi się wylotów albo bugów albo jest nerwowy to może niech lepiej od razu poszuka innej gry
 18. Czy mogę Cię jakoś zaplusować za jakże szybką i skuteczną pomoc? Potrzebuję instrukcji
 19. Stalker. Tego nie ogarniesz... Nie ma za co, miłej gry.
 20. @Sierioża Chciałem już iść spać i próbować Twoje rozwiązania jutro, ale stwierdziłem, że ten trik z wyłączeniem fullscreena jest prosty - to spróbuję. I zadziałało ... Dzięki! Jutro jeszcze spróbuję na static lightning jak zmierzę czy nie mam za mało FPS.
 21. Posprawdzaj czy masz wszystkie biblioteki VC++. Piszesz, że aktualizowałeś sterowniki - spróbuj dla odmiany wrócić do starszych. Za każdym razem gdy coś zmieniasz, usuwaj na wszelki wypadek user.ltx, mod sobie zrobi nowy. Nie wiem jak miałoby to pomóc, ale mnie wcześniej przy kilku modach pomogło, więc możesz w ww. user.ltx znaleźć linijkę rs_fullscreen i on zmienić na off. Kto wie, może się obudzi jeśli wymusisz działanie w oknie. Ten błąd nie ma chyba jednego konkretnego powodu ani rozwiązania; ile konfiguracji, tyle lekarstw. Prócz tego co napisałem wyżej więcej nie podpowiem - może ktoś mądrzejszy pomoże.
 22. Spróbowałem jeszcze usunięcia d3d9.dll ale też nie pomogło. @Sierioża @tom3kb Poniższe to ctrl + V zaraz po wsypaniu gry, czy o to chodziło? Expression : The function called is not supported at this time Function : CHW::CreateDevice File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\HW.cpp Line : 330 Description : R A instalować na dynamicznym próbowałem i samo to nie pomogło, ale nie próbowałem na nim wszystkich wymienionych sposobów. Spróbować?
 23. Jak dla mnie artefakt jest zbyt prosty w budowie, przypomina oszlifowany krysztal,cala reszta masna fest!
 24. Po wylocie od razu otwórz notatnik i użyj magii CTRL+V, albo skorzystaj ze sposobu z podlinkowanego tematu.
 25. @neatre A na dynamicznym próbowałeś grać? A logi to się w pliku sprawdza.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord