Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/10/19 in all areas

 1. 4 points
  Napisałem o tym w dziale problemów, ale nowo grający tam na początek zaglądać nie będą. Ukończyłem moda. Powtórzyłem grę od wyciągnięcia Artefaktu Krwi ze skrzynki przy moście i usłyszałem grom. Wcześniej chyba tego nie miałem. Pofatygowałem się na Kordon, po PDA Dezertera. W bazie CzN na bagnach przy likwidacji NPCów miałem gromy, ale dopiero po zabiciu nawet psów ( to jest chyba kruczek moda ), dostałem informację od Monolitowca w Limansku, że mam wracać aby pójść do podziemi. Powrót przez MW i wykonywanie tam postawionych zadań w kolejności jak się pojawiały. Cały czas grałem jako czystoniebowiec, nie zmieniając frakcji u Waleriana na Wolnego Stalkera. Dopiero w Limansku "zapisałem się" do monolitowców. Tak poszedłem na Bagna i tak wróciłem. Po wejściu do Podziemi i rozmowie z Pierwszym, też nie zmieniłem frakcji i zostałem Adeptem Monolitu. Zerowego nie zobaczyłem, ale grzmotnęło i pojawił się śmigłowiec. A dalej już poszło. Czyli że się da przejść. Lubiących wyzwania i mających mocne nerwy, zachęcam do spotkania z modem.
 2. 4 points
  Jeśli chodzi o Anomaly to jest już praktycznie na wykończeniu. Pozostają bugfixy, oraz niewielkie ficzery. Nowe kozackie obiekty na lokacjach to robota Vehtama, który często nam pomaga przy lokacjach. Bardzo możliwe że w porównaniu do wersji 2.4, FPS'y wzrosną z racji optymalizacji silnika, jak i samych lokacji (które zostały przerobione przez Ceasara). Koniec końców Anomaly od wersji 2.4 przeszło sporą przemianę. Niepotrzebne graty zostały usunięte, a na ich miejsce zostały dodane lepsze rozwiązania, czy też nowe ficzery.
 3. 3 points
  Międzynarodowy zespół ekspertów przeprowadził zakrojone na szeroką skalę badania związane z uwalnianiem się promieniotwórczych substancji z sarkofagu, który powstał tuż po katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Raport zbiegł się w czasie z emisją na HBO rewelacyjnego filmu o nazwie Czarnobyl, który dokładnie opisuje wydarzenia związane z katastrofą. Stał się on najpopularniejszym w historii telewizji i zwrócił uwagę ludzi z całego świata na problem odpowiedniego zabezpieczenia tego miejsca. Najnowszy raport przeraził nie tylko władze Ukrainy, ale również organizacje zajmujące się monitoringiem obiektów jądrowych, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla ludności. Okazuje się, że stary sarkofag znajduje się w opłakanym stanie i może rozpaść się w każdej chwili, co doprowadzi do ponownej emisji substancji promieniotwórczych. Co prawda Czarnobylska Elektrownia Jądrowa jest już chroniona przez nowy, potężny sarkofag, który góruje nad starym i jest największą lądową konstrukcją powstałą w historii ludzkości, to jednak zawalenie się tego pierwszego może doprowadzić do zagrożenia zdrowia ludzi pracujących na miejscu, a nawet do uwolnienia się substancji radioaktywnych, gdyż nowy sarkofag nie był projektowany na taki rozwój wydarzeń. Wewnątrz nowego sarkofagu znajduje się stary sarkofag, który jest w opłakanym stanie. Inżynierowie i naukowcy od jakiegoś czasu mają plan rozbiórki starego sarkofagu, ale w obliczu nowych danych o zagrożeniu jego rozpadem, będą musieli zweryfikować swoje projekty i znacząco przyspieszyć prace likwidacyjne, zanim będzie za późno. Nowy sarkofag ma wytrzymać ok. 100 lat, ale jeśli stary rozpadnie się w niekontrolowany sposób, jego bezpieczeństwo znacznie się obniży. Przedsięwzięcie polegające na rozbiórce obiektu ma pochłonąć 80 milionów dolarów. To wszystko będzie wiązało się z kolejnymi ogromnymi wydatkami, na które rząd Ukrainy nie tylko nie może sobie pozwolić, ale również nie dysponuje takimi funduszami, a przecież w grę wchodzi bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców tego kraju, ale również całego kontynentu. Prace demontażowe starego sarkofagu mają zakończyć się w 2023 roku. Do tego czasu miejmy nadzieję, że konstrukcja wytrzyma, a w okolicy Czarnobyla nie wystąpią wstrząsy sejsmiczne, masowe powodzie, pożary lasów i inne groźne zjawiska, bo ponownie wszyscy znajdziemy się w poważnym niebezpieczeństwie. Źródło: https://www.geekweek.pl/news/2019-08-09/sarkofag-na-elektrowni-jadrowej-w-czarnobylu-jest-w-tragicznym-stanie/
 4. 2 points
  @vidkunsen "Piekło na Pacyfiku" Prawie mój rówieśnik https://www.filmweb.pl/film/Piekło+na+Pacyfiku-1968-37617 @tom3kb Dość osobliwie się dogadywali w tej "Kukułce". Jeżeli mnie pamięć nie myli to wynikiem tych pogadanek były bliźniaki
 5. 2 points
  To żyje 😁 "Niesamowity" 😉 trailer 1. Nie zapomnijcie przelać rubelków
 6. 2 points
 7. 2 points
  Półmgła. Ciekawy i dość nietypowy film wojenny. Sam fakt, że przy jego produkcji współpracowały ekipy niemiecka i rosyjska jest interesujący. Zima 1944 roku. W odległej wiosce na północy grupa niemieckich jeńców ma zbudować wieżę dla radiolatarni. Mieszkańcy wioski - kobiety i starcy, których mężowie i synowie walczą lub zginęli na froncie, witają jeńców ze zrozumiałą wrogością. Mimo trwającej wojny i wszechobecnej nienawiści do hitlerowców, pomiędzy mieszkańcami wsi i jeńcami nawiązuje się nić porozumienia i sympatii. Historia zupełnie różnych, wrogich sobie ludzi, którzy znajdują wspólny język. Jest to opowieść o tym, jak człowiek może pozostać człowiekiem, mimo fatalnego zrządzenia losu i historii. https://www.cda.pl/video/167013190/vfilm?wersja=720p https://v-s.mobi/jeńcy-półmgła-полумгла-2005-на-польском-1:44:35
 8. 2 points
  Pojawiła się już dziś https://yadi.sk/d/CSie7hYQ_W536g
 9. 2 points
 10. 1 point
  @Zwinny Zgaduję, że teraz musisz porozmawiać z Cieniem Monolitu w Labiryncie? Jeżeli byłeś już na CEA-2 to powinno wystarczyć, Cień z Tobą zagada. Pamiętaj żeby przynieść mu arty, bo nic nie powie. Ale będzie Ci potrzebne przejście na CEA-2 albo teleport monolitowców bo będziesz musiał się tam wybrać do jego braciszka.
 11. 1 point
  Huuuurrrraaaa !!!! . W końcu powiodło się. Po kilkukrotnym powtarzaniu gry na różne warianty, ostatni teleport w tunelach Prypeci, na samej górze kopułowej sali, przepuścił mnie na Zaton. Po wejściu do podziemi, w czasie rozmowy z Pierwszym, nie zmieniłem frakcji, a pozostałem Adeptem Monolitu. Wybijałem po drodze wszystko co się rusza i nie rusza, ale wstaje kiedy się koło tego przejdzie. Kiedy byłem na końcu drabinki, Zerowy mi się nie pojawił, ale usłyszałem ten charakterystyczny grzmot i zobaczyłem na minimapie jak się przemieszcza na minimapie w stronę kopułowej. Równocześnie usłyszałem odgłos śmigłowca. No to pobiegłem do kopułowej. Trochę pomęczyłem się z nie zabitymi niewidzialnymi pijawkami, ale uciekłem im na transformator. Z niego Barettą zlikwidowałem śmigłowiec, przeskok na pawlacze, do sterówki suwnicy po PDA Zarki, a następnie jak podesty prowadzą, teleportu przerzucą, aż do tych wrót, przy których napisy nie są lustrzane. I tym razem nie odesłano mnie po Artefakt Krwi, a na Zaton. A tam nie podejmując walki z " strażnikami czasu", wg polecenia moda biegiem wzdłuż rurociągu. Na wysokości Leśnictwa włączył się taimer. Biegiem na most, skakanie przez anomalie, przerzut do filmiku i informacja o tym, że będę odrzucany od ostatniego artefaktu. Ukryty za filarem wyczekałem aż strażnicze śmigłowce rozlecą się w ochronnej anomali. No i do widocznego na końcu mostu artefaktu. Filmik z latania nad Zatonem i komplet informacji od z'ONY na ekranie. A następnie napisy końcowe ( zrobione telefonem, bo zrzutów się nie da zrobić ). A dla tych którzy również będą mieli problemy podobne do moich, a mimo to zechcą być na Zatonie i sami zobaczyć finał moda, w spojlerze zapisy ratunkowe. No to teraz z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że ten przewrotny mod jest jednak do przejścia.
 12. 1 point
  Elektrownia doczekała się małego liftingu; pojawiły się nowe obiekty istniejące ponoć również w świecie realnym, a sama mapa zwiększyła swój rozmiar, dzięki czemu nie jest tak "ucięta" jak w oryginale.
 13. 1 point
  Mod pojawił się na Moddb, premiera w wersji 1.03 ma być jutro - pod warunkiem że wszystko pójdzie dobrze. https://www.moddb.com/mods/demosfen Ciekawe czy pojawią się inne wersje językowe? Taka AREA ma robione tłumaczenie na angielski, może i ten mod się załapie? Kto wie, zobaczymy jutro.
 14. 1 point
 15. 1 point
 16. 1 point
  Pojawił się nowy screen i nieduża porcja informacji z tworzenia moda «Projekt Odstępca»: Jeśli chodzi o wydanie moda, to twórcy na razie nie są pewni zakończenia pracy do Nowego roku, jak wcześniej zakładali.
 17. 1 point
  Niebo nad północną półkulą Ziemi w wielu miejscach zauważalnie zmieniło kolor. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce z powodu ogromnych pożarów na Syberii, gdzie łączna powierzchnia pożaru według niektórych szacunków przekroczyła 30 tysięcy kilometrów kwadratowych. To tyle, ile powierzchnia Belgii. Pożary na Syberii objęły obszar nawet 4 milionów hektarów! Doniesienia o zmieniających się kolorach nieba docierają z różnych miejsc. Na przykład w niemieckiej Saksonii sfotografowano zachodzące Słońce w dziwnym - pomarańczowym, fioletowym i czerwonym - odcieniu. Również w ciągu dnia można było zauważyć zmianę kolorów nieba, ale było to znacznie trudniejsze ze względu na kąt padania promieni słonecznych na Ziemię. Najprawdopodobniej zjawiska optyczne są bezpośrednio związane z pożarami na Syberii, gdzie płoną rozległe obszary tajgi. Dym wędruje już tysiące kilometrów i dociera do Kanady, a także USA. Sytuacja jest tak poważna, że Rosja rzuciła do walki z pożarami prawdziwą armię. Zmobilizowano rekordową liczbę samolotów gaśniczych i helikopterów, mimo to ogień wciąż się rozprzestrzenia i jest jeszcze daleko do opanowania sytuacji. Pomoc Rosji w radzeniu sobie ze skutkami tego kataklizmu zaoferował już prezydent Donald Trump. Jest jednak mało prawdopodobne, aby oferta USA została przyjęta. Zresztą Amerykanie w tej chwili sami muszą sobie radzić z pożarami na Alasce, które dodatkowo pogarszają sytuację. Skalę pożarów na Syberii najlepiej oddaje porównanie ich do wielkich pożarów w Kalifornii w zeszłym roku, które objęły 20 tysięcy hektarów. W przypadku pożarów na Syberii mówimy nawet o 4 milionach hektarów! Źródło: https://nt.interia.pl/technauka/news-z-powodu-ogromnych-pozarow-na-syberii-niebo-nad-polkula-poln,nId,3134193
 18. 1 point
 19. 1 point
  Prypecki cmentarz "Wszyscy tam będziemy" Mieszkańcy Limańska witają przyjezdnych
 20. 1 point
 21. 1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.