Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/29/2020 in all areas

 1. Pojechałem na weekend na wieś i widzę, że u mnie na wsi trwa już ostra walka z koronawirusem. Znalazłem punkt szczepień i sporą ilość pojemników po szczepionkach Ale żeby nie było ja byłem się przejść nad rzeczką ale w domu też się trochę szczepiłem.
  4 points
 2. Gram od samego początku w obie części. Gram w single-player - jest trudniej, ale da się, Jedynym członkiem Naszego klanu jest APG2312. Mój nick CICHY750612 - niestety do funkcjonowania potrzebna jest 4 osobowa ekipa, Polecam wszystkim fanom Stalkera bo oprócz otoczki medialnej, strasznie namolnej, ma ta gra więcej wspólnego z Serią Stalker niż się by wydawało. PS. Prośba - nie porównójcie "Stalkera" z "Metrem Exodus" - bo ta druga gra to GÓWNO przez duże G, w porównaniu z każdą części Stalkera. Niewielu się wyrazi w ten sposób o tej grze, ale ja z tego co wiem, bardzo wielu myśli tak samo, tylko tego nie mówi głośno. Ja mam głęboko w dupie więc mówię.
  3 points
 3. @kondotier потому что тебе надо не просто чинить костюм,а чинить именно так как показано у меня на видео.Посмотри внимательно и повтори каждый шаг,иначе ничего не починят тебе.У меня тоже была надпись,что починка невозможна,но это не мешает починить его если знать как.
  3 points
 4. @cez137 Zadałeś tyle pytań, że można w odpowiedzi książkę napisać. A skąd wiesz, że to w lodówce ( bez prądu ) leżące w niej od początku świata, nie jest zepsute? Daj żołnierzowi morfinę, to się dowiesz co dalej. Na dach, że strychu. Lalka pije z butelki. W schowku maski powinna być super snajperka. Koło bagienka jest kilka schowków. Na pozytywkę, znajdź chętnego. Kwestowy śmigłowiec jest na płaskowyżu pomiędzy wioskami. Mimo że to po rosyjsku, obejrzyj sobie #5 od 25:00 i porównaj ze swoją grą. Resztę masz w #6 . https://www.youtube.com/watch?v=LVn_r4mCTcw&list=PLit1Wbp6EQI8M2Ow_z5OvRcLZDnjAMuWJ&index=5
  1 point
 5. @cichy To nie jest zniechęcenie, tylko w... ienie. Jak byłem zwolennikiem poprzednich modów i zachęcałem do gry w nie, tak teraz szlag mnie trafia, jak jeden zabity mutant czy NPC, w geometrycznym postępie przemienia się ileś tam razy w następne. I ten brak określonego celu. Łaź, może na coś natrafisz. Kilka postów wyżej, Likwidator wyraźnie określił psychikę autora moda. To już nie jest science fiction, ale schizo fiction. Nie wzorowałem się na grze żadnego filmikowca, grałem sam i momentami ręce mi opadały. Jednak, jest to mod dla tych, którym nie zależy na jakiejś sztywnej fabule liniowej, lubią dużo strzelać do wszystkiego co się rusza i niepowodzenia w grze uważać za hardkor moda. To jest coś właśnie dla nich. I im moda polecam. A, że akurat nie ma nic świeżego do gry, już bez jakiegoś obciążenia psychicznego, dalej biegam po lokacjach, zbieram doświadczenie z pułapek jakie zastawia autor moda. Skończę moda czy nie, znajomość tego może się przydać przy podpowiedziach innym, aby tak nie skończyli. Zgadnij, który prawdziwy? Widoczki
  1 point
 6. @cez137 Ze schowka nie zginie, jeśli on jest w dobrym miejscu. Ten brak przedmiotów w plecaku, w połączeniu z zepsutymi sejwami z w remizie, może dawać informację, że już wcześniej coś masz nie tak jak należy z zapisami. Jak tylko zniknął Ci zegar, należało wrócić do poprzedniego dobrego zapisu. W temacie moda wielokrotnie o tym ostrzegano, zalecając robić więcej zapisów. Na jednym z Twoich zrzutów widziałem taki zielony domek. On się wyświetla, gdy w ustawieniach są wybrane zapisy tylko w bezpiecznych miejscach. Powoduje to problem z częstymi zapisami. Nikt na forum nie ukrywał, że mod może "pośpiesznym" graczom przysporzyć problemów. A ze względu na pewne rozwiązania techniczne, ma niedoróbki. Jednak nie są one takie, aby uniemożliwić grę. Cały czas trzeba być czujnym.
  1 point
 7. @LIQIDATOR Спасибо за все подсказки, но мне уже этого мода хватит. Чёрт с модои и этим чей мод. Надоело мне. Прощай ИСТОК. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, ale mnie już tego moda wystarczy. Do diabła z modem i z tym czyj mod. Pożegnanie dla ŹRÓDŁA,
  1 point
 8. Przydałoby się zagrać w coś do Czystego Nieba. Padło na Sigerous Mod - ostatni raz grałem w niego jakieś 7 lat temu. To się dopiero nazywa bezstresowy mod. Przy opuszczeniu Bagien mam całkiem niezły ekwipunek, a i kasy sporo w kieszeni zostało. Mapa pięknie wyczyszczona z Renegatów. Czyste Niebo kontroluje całą lokację. Pojawiły się nowe postacie i zadania ( przynieś, podaj i pozamiataj )
  1 point
 9. @portals Niestety nie wiem. Nie sprawdzałem jeszcze. Natomiast sprzedający powiedział mi pewną ciekawostkę o niemieckiej wersji. Podobno zadania główne są w języku niemieckim, a poboczne po rosyjsku. @tom3kb Krecika nie da się nie lubić A swoją drogą.. Orientuje się ktoś z was czy istnieje serwis sprzedażowy gdzie można kupić rzeczy z Ukrainy, Rosji lub Białorusi ? Może tam znalazłby się jakiś Stalker do poszerzenia kolekcji. Ewentualnie pójdę za radą @kondotier i poszukam na forach ukraińskojęzycznych jak Bar Reaktor.
  1 point
 10. @Agrael jak już piszesz, że w czeskiej wersji była książeczka z opisem mutantów to mogłeś wspomnieć o tym bonusowym, najgroźniejszym. @portals no i był dubbing ten mutant jak atakował to ryczał "Ahoj"
  1 point
 11. Это так и должно быть и Ангел тоже должна погибнуть,а вот как спрятаться от выброса я нашёл хитрость.Посмотри на 28:40
  1 point
 12. @tom3kb Podesłał mi ciekawy artykuł. W 2003 roku GameStar opisał nadchodzącego Cień Czarnobyla. Możemy znaleźć sporo informacji, zdjęć a nawet wywiad z GSC Game World. Jak wszyscy wiemy premiera SHOC odbyła się jednak 4 lata później. Na dzień dzisiejszy artykuł pozostaje jedynie reliktem przeszłości i niezłą ciekawostką.
  1 point
 13. Platforma: Cień Czarnobyla Autor: FL!NT Przeniesienie do singleplayera: CuJIbBEP Opis: Screeny: Wideo: Link: Yandex [241,3 MB] Źródło: ap-pro.ru
  1 point
 14. 80 lokacji??? To już nawet OPka przebił Żeby jeszcze było co na nich robić.
  1 point
 15. @tom3kb Ja to przeczuwałem, zanim stał się dostępny, oglądając filmiki z wersji testowej. I się teraz potwierdziło. Przy ładowaniu lokacji pojawiają się napisy z informacją o modzie. Jest tam też opisany cel moda: Isliedowanie zony = badanie zony. No i chodzisz, i "badasz", raz tu, raz tam, nic sobie nie zaplanujesz, nic nie zrobisz na logikę. Jest w modzie jakaś linia kolejności wykonywania zadań, ale ją zna tylko ER. Nie trafisz na nią i dupa chlup. Na dodatek, od grania w Duplikaty minęło sporo czasu i trudno sobie momentami skojarzyć, o czym mówią NPCe. Czy jest to gadka aktualna, czy wspomnienie z przeszłości. Na upartego mógłbym dalej ganiać po lokacjach, bo mod daje taką możliwość, nigdy nie jest się zablokowanym. Tak aby znaleźć się na każdej z 80ciu. Może coś by samo wyskoczyło. Ale wolałbym więcej konkretów, a mniej przekształciuchów. Bo jak mi ostatnio przyszło rozwalić 8 niewidzialnych pijawek, które przekształcały się w burery, a te z kolei w 2 snorki, a one w 4 snorki. Lub pijawka na pancernego wojaka, ten na nieumrłego, a ten na ślepe psy. Prawie 1000 sztuk amunicji, a zostały resztki i połowa pijawek. Z ręką na sercu, już mi się grać w tego typu mody nie chce. Ale forum ma "wojownika", który ponoć ma w grze postępy i sukcesy. To będzie się miał czym pochwalić. Szczerze życzę mu powodzenia i skończenia moda.
  1 point
 16. No i pobiegałem sobie jeszcze po lokacjach, natłukłem dziesiątki mutantów i przekształciuchów. W kilku momentach mod postawił mi zapory nie do przeskoczenia. No i zapadła ostateczna moja - zaznaczam, to tylko moja, wyłącznie moja - decyzja, dać sobie z nim spokój. Tym razem nie udało mi się zjednoczyć toku rozumowania z autorem moda. Więc nasze drogi się rozeszły. Jednak nikogo od moda nie odstręczam. Kto chce szwendać się po z'ONIE, a lubi sobie postrzelać, będzie miał frajdę. A to zrzuty ekranu z błądzenia po Strefie bez sensu i zadań. Nie dane mi było napić się ze źródła życia. Chyba dla mnie ono wyschło .
  1 point
 17. LIQIDATOR Я нашел Фейку в или на Лешым Краю и дал ему предметы, нет на Затоне. Naszedłem Fejka w na Leszym kraju i zdałem mu misje i rzeczy z misji, nie na Zatonie.
  1 point
 18. Это самая полезная информация. Жалко, что не ранее. Много потерял. To najprzydatniejsza informacja. Szkoda, że nie wcześniej. Wiele straciłem.
  1 point
 19. 1 point
 20. Helikopter w pobliżu domów na bagnach.
  1 point
 21. Ktoś wie gdzie są psi strefy na bagnach? - kwest od niemca, naukowca.
  1 point
 22. Я сделал субтитры для игры,теперь можно переводить мой голос на польский.Конечно там не всё правильно,но редактировать мне нет времени.Основное там всё верно переводят. У меня будет просьба ко всем. Я почистил случайно комментарии к первой серии и удалил там целую группу.И сейчас их слишком мало там,а уж особенно для первой серии Истока. Будет время зайдите по ссылке ниже и напишите чего -нибудь...не обязательно хвалить,просто можно по делу что -нибудь или вопрос какой,лишь бы активность пользователей была бы продемонстрирована.А то странно выглядит 1700 просмотров за 2 недели 2020-го и всего 4 коммента.Короче создайте активность в комментах у первого видосика ,плз. Можете на любом языке писать и даже лучше это.Вот ссылка на первый ролик. https://www.youtube.com/watch?v=XZrSk9Cvxzo
  1 point
 23. http://www.reborn-stalker.ws/forum/69-531-1 - ГИД по прохождению R.E.B.O.R.N.: ИСТОК. А так же ответы на самые часто задаваемые и не очевидные вопросы.
  1 point
 24. 1 point
 25. I w końcu postanowiłem naocznie zobaczyć co to ER znowu wymyślił. Gram z tym patchem który dodał. Miałem chyba fartowny spawn na początku, bo do likwidacji w barze miałem niewiele "przemieńców". A szczurów wcale nie było. Ale też nie było ( patrząc na filmik LIQIDATORa ), rozmowy z barmanem w której daje Welesa. Detektor musiałem sobie kupić. Za to pojawiły się "przemieńce", które zabijały swoją aurą z 25 m. To ten z ostatniego zrzutu. No i Azot, zamiast grzecznie siedzieć w swojej budzie, przykleił się do transformatora na drodze. Nic go stamtąd nie chce ruszyć. Oby mi tylko go jakieś stworki nie spapusiały. Idę do Zwierzoboja. W Barze wszyscy pozostali żywi. Mam nadzieję, że jak wrócę, będzie tak samo.
  1 point
 26. Witam, jak przejść laboratoria na Radarze? mam 3 PDA, 6 paczek dokumentów, 2 kody ale gdzie i jak mam odszukać kod do 1 poziomu? Здравo, как пройти лаборатории на Радаре? У меня 3 КПК, 6 пакетов документов, 2 кода, но где и как я могу найти код уровня 1? Tutaj też szukałem podpowiedzi: - Я также искал подсказку здесь: Alarm odwołany - 54321 1 drzwi potem gaz i na dół a tu 4321. Сигнализация отменена - 54321 1 дверь, потом газ и вниз и вот 4321.
  1 point
 27. Wariat w modzie są tzw. "ufoki" Patrol Czasu - wyglądają jak z gier SF a działają m.in. jak Kaszpirowski - kontroler. I to jest jazda jak go spotkasz bo pilnują 'zapieczętowanych" lokacji.
  1 point
 28. O Rebornie FF też mówiono, że jest nie do przejścia. Ale jak ktoś chce i przestrzega pewnych zasad, to nie ma z nim problemu. Jest coraz więcej tych, co dali sobie z nim radę. To samo jest z Duplikatami. Trzeba tylko się odnaleźć w ZONIE i z'ONIE. Zrozumieć ich odmienności i właściwości. A przede wszystkim, oprócz umiejętności celnego strzelania, wyrzucić z głowy nawyki z innych modów. A jako jeden z tłumaczących Duplikaty, mogę powiedzieć, że tłumaczymy naprawdę wartościowe mody, a nie jakieś byle co pod publiczkę. Lecz również u tych pozostałych tłumaczy "już szron na głowie i nie to zdrowie", to ze Źródłem może być kłopot. Ale są inni, w kwiecie wieku, to mogą mu podołać.
  1 point
 29. Wujku @vidkunsen dziękuje za obiektywna opinię i bezcenne porady Tak, tyle że nikt z tłumaczy się chyba nie spodziewał że grających w te mody będzie tylu co na lekarstwo. Bardzo mało ludzi je ukończyło. A ja zawsze mówię hop, nic na to nie poradzę... Widać wariat ze mnie nie bez powodu
  1 point
 30. Nigdy nie mów hop, przecież poprzednie części to też dziwolągi a jednak były spolszczone. Wszystko zależy od tego czy spodoba mod się jakiemuś/jakimś tłumaczom i uznają, że robimy.
  1 point
 31. Zostałem na PW poinformowany przez @LIQIDATOR o ważnym patchu autorskim do Źródła i poproszony o przetłumaczenie opisu. Patch nie wymaga nowej gry. http://www.reborn-stalker.ws/ISTOK/istok_patch_dialog_barmen.zip @kamil190 Możesz patcha dodać do #1 ? Chyba trzeba zrobić nowy spojler dla poprawek. DODANO: W #1 jest zrzut ekranu z istotnymi poradami od autora moda, w języku rosyjskim. Poniżej to samo, tylko przetłumaczone. Stosując się do tych porad, unikniemy wielu problemów z rozgrywką. W modzie można wykorzystywać podgląd lokacji za pomocą "wolnej kamery", wywoływanej poprze Esc +F . Przemieszczanie za pomocą myszy, ruch w przód LPM. DODANO 2. Pośród różnych porad dawanych przez autora moda na forum, znalazłem i taką, że mod jest przeznaczony do gry maksymalnie na DX 9. Ustawienie ( nawet jak możemy ) wyższych, spowoduje bardzo długie ładowanie się moda i zapisów. Również zwrócił uwagę, że mod "nie lubi" dużej ilości zapisów. Dlatego zaleca je robić "oszczędnie". Ostrzega też przed cziterką. Samodzielne zmiany w plikach moda z bronią, oraz actor, spowodują, że mod w krytycznych momentach będzie robił nieprzyjemne niespodzianki. Jest to o tyle zrozumiałe, że w tej części moda już na samym starcie mamy mocne wyposażenie. A że nie ma konieczności "chodzenia na sznurku", szybko możemy mieć ful wypas, zanim rozpoczniemy fabułę.
  1 point
 32. ! Ważne ! (noż jego mać) przy przechodzeniu z lokacji na lokację zdejmujemy z siebie artefakty gdyż jak są na pasie to po przejściu zamieniają się w bezużyteczny szajs.
  1 point
 33. Церковь, Набат или колоклный звон, Максимилиан: (Cerkiew, Nabat lub Kołokołnyj dzwon - dzwon bijący na alarm, trwogę (Kołokoł to to to samo co u nas Kołomir), Makymilian.)
  1 point
 34. Działa strona.Сайт работает.
  1 point
 35. Wszystko, Administrator strony pojawił się, powiedziałem jej, że masz zablokowany dostęp do tematów na stronie i powiedziała, że wszystko naprawiła.Zobacz tutaj jest temat początkowy jak masz teraz dostęp? http://www.reborn-stalker.ws/forum/69-528-9 Всё, администратор сайта у нас появилась,я ей сказал,что у вас закрыт доступ к темам на сайте и она сказала,что всё исправила.Смотрите вот тема по Истоку Как у вас сейчас есть доступ?
  1 point
 36. Dla tych, którzy zdecydują się grać już teraz, informacja od @Quote Cytat: На ЯДе и ГУГЛе готовые сборки. Просто распаковать в нужное место на диске и играть. Предустанавливать ЧН либо что-то ещё не нужно. Повторяю - ЭТО ГОТОВЫЕ К ИГРЕ СБОРКИ. Tłumaczenie: Na Yandeksię i Google są kompletne zestawy. Wystarczy rozpakować tam gdzie chcemy mieć mod na dysku i gramy. Podstawka lub cokolwiek jeszcze, są niepotrzebne - Powtarzam - TO SĄ GOTOWE DO GRY ZESTAWY. I RADA OD NIEGO, JAK ROZPOCZĄĆ GRĘ
  1 point
 37. Здраво Ликидатор. Я играю и не жалуюсь, сейчас я на мертвом поле. Игра включена и в нее весело играть. Witam Liqidator. Gra się toczy, jestem teraz na Martwym Polu. Gra jest włączona i się fajnie w nią gra.
  1 point
 38. Cześć wszystkim.Teraz trochę uporam się ze wszystkimi rosyjskimi stronami, wtedy będę częściej zaglądał do ciebie.Pierwszą serię źródeł usunąłem już, teraz Ładuję na YT.W międzyczasie spójrz na piękne ekrany. Co do dostępu do naszych tematów na temat źródeł i sobowtórów na naszej stronie nic jeszcze nie mogę powiedzieć, administratora strony Angelika jeszcze nie ma.Ale autor Mod powiedział, że możesz spróbować przejść do tych tematów za pomocą serwera proxy.Potrzebujesz przeglądarki Opera,jest przycisk użycia serwera proxy. Всем привет.Сейчас немного разберусь со всеми русскими сайтами,потом к вам буду чаще заглядывать.Первую серию Истока я снял уже,сейчас загружаю на YT.А пока вот скрины посмотрите красивые. По поводу доступа к нашим темам по Истоку и Двойникам на нашем сайте ничего ещё сказать не могу ,администратора сайта Angelika пока нету.Но автор мода сказал ,что вы можете попробовать зайти в эти темы с помощью прокси сервера.Нужен браузер Opera,там есть кнопка использования прокси сервера.
  1 point
 39. Kordon i lokacja pod mgłą na mapie w PDA: p.s. w wielu przypadkach zalecany/wskazany skok przez płot.
  1 point
 40. Teraz jestem na Kordonie, tym drugim, po rozwaleniu pewnego nadajnika przenosi i ostrzega, że teraz jest zmieniona realność i lokacje zmieniły się. p.s. tych wszystkich "dziwnych" kwestii które wykonał Kondotier ja nie wykonałem, pobrałem i odpaliłem od razu z pliku launcher.exe i działa. Z Yandeksa z rozłożeniem pobieranie + instalacja - 20 minut, gram na Windows 7 sp.2 bez żadnych tam dupereli z 10-tki której nie mam i n ie będę miał bo to kolejny bubel. p.s. 2 - pomocne pamięć z poprzednich części i intuicja i już się nie udzielam bo gram.
  1 point
 41. fajny schowek na Barze przy drodze na Składy:
  1 point
 42. Można powiedzieć głupawki ciąg dalszy:
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity