Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/17/2021 in all areas

 1. Już tłumaczę czemu. Są tutaj dwa problemy: pierwszy to drobnica którą byle kto naprawi w 5 minut, drugi problem..... tutaj już robota jest tytaniczna. Pierwsze primo: w LA obniżono prędkość poruszania się postaci. Bez grzebania w plikach, wydaje mi się, że wartości mogą wynosić 1.5 dla zwykłego biegu i 2.3 dla sprintu (w ShOCu wynoszą bodajże 1.8 i 2.6). Wartości z LA byłyby ok dla map rozmiarów tych z Cienia, ale dla powiększonych lokacji z moda są one zwyczajnie za niskie, przez co podróże trwają wieczność. Też niejako wymusza to zakup samochodu w późniejszych etapach gry. Tak jak napisałem, to idzie naprawić w dosłownie 5 minut w, bodajże, actor.ltx. Drugi problem..... tego już raczej nikt nie naprawi, bo nikt z zespołu moda nad nim nie pracuje. Weźmy sobie takiego OLRa za przykład: cicho, pustka, nic się nie dzieje. Ale gracz się nie nudzi, bo mod non-stop odsyła go w swoich zadaniach fabularnych w inne miejsca i każe robić różne rzeczy: a to odnaleźć artefakt, a to ubić mutanta, a to dobić targu z jakimś NPC jednocześnie uważając aby wojskowy śmigłowiec nie przerobił nas na chińską zupkę.... jesteśmy cały czas zajęci, cały czas coś robimy. Teraz weźmy na warsztat LA, początek moda. Sidor nam mówi, że ktoś wziął Lisa na zakładnika, mamy się dowiedzieć o co chodzi. Idziemy na miejsce, Grześki mówią, że chcą coś od Sida. Wracamy do handlarza i bierzemy pendrive'a. Wracamy do Grześków i oddajemy pendrive'a. Znowu wracamy do Sida bo coś nam chce powiedzieć.... Widzicie dokąd zmierzam? Problemem LA nigdy nie były puste map (wcześniej wspomniany OLR nie ma nawet połowy NPC którą ma LA), nigdy nie był brak akcji... Problemem LA zawsze, ale to ZAWSZE, był spartaczony design zadań fabularnych i to, że zbyt często te zadania zmuszają nas do biegania tam i z powrotem między tymi samymi punktami na mapach. Dorzućcie teraz wolniejsze tempo poruszania się i już wiecie, czemu tyle ludzi narzeka na Lost Alphę. I tak jak wspominałem, prędkość poruszania naprawicie. Całej nowej fabuły wam nie zrobi nikt.
  6 points
 2. Mod godny uwagi moim zdaniem. Chociaż autor starał się oderwać od przetartych szlaków i umiejscowił akcję w zamkniętej strefie w okolicach miasta Kańsk, to na tym praktycznie kończą się różnice z trylogią. Dla mnie jest to STALKER w czystej postaci, nawet użyte ksywki pochodzą z innych znanych modyfikacji. Nowa lokacja, fajna grafika, ciekawa fabuła, ludzkie dialogi, atmosfera, nieprzesadnie użyte czary-mary, czego chcieć więcej... Jest jednak jedno "ale"... Od początku gry na nieświadomego stalkera eksploratora czekają ukryte w schowkach ważne przedmioty (byłoby lepiej, gdyby pojawiały się po aktywacji zadań). Rozpoczynałem grę dwa razy, ponieważ za pierwszym razem nieświadomie wyczyściłem parę takich schowków i niepotrzebnie zabiłem ważną postać, czym skutecznie połamałem logikę i zablokowałem dalszą grę. Odpalając Farthest Edge najlepiej kierować się dwoma prostymi zasadami. Po pierwsze: biegniemy tylko tam, gdzie nam każą, kierujemy się na znacznik lub podążamy za postacią i robimy, co trzeba (fabuła i tak zaprowadzi nas do wszystkich miejsc godnych uwagi). Po drugie: PDA, niby-artefakty i notatki zabieramy ze schowków w trakcie wykonywania zadań. Grając w ten sposób nie powinno być większych problemów z poznaniem historii opowiedzianej w Farthest Edge z numerem jeden. Jednak nie zapominajmy, że jest to w końcu anomalna strefa i tu wszystko może się darzyć...
  5 points
 3. Nazwa: Вопреки Сомнениям Twórcy: MST Team Platforma: Zew Prypeci OPIS: SCREENY: ŹRÓDŁO: vk.com
  4 points
 4. Cóż, jako "turysta" napiszę, wszystko przede mną.
  4 points
 5. Tajne Ścieżki 2 na silniku OGSR
  4 points
 6. Привет! Нет, к сожаленью не знаю. Скоро у нас будет свой релиз мода http://bar-reaktor.stalker-worlds.ru/forum/forum/674-khabar-pantery/ Все добрый вечер!!
  3 points
 7. Tytuł Oryginalny: Hibernation Evil: Эпизод 3 Platforma: Cień Czarnobyla 1.0006 Data Premiery: 23.07.2021r. Autor: Одиночка Autor Spolszczenia: Opis: Linki: Instalacja: Screeny: Żródło: KLIK
  3 points
 8. @metek58 Twój nowy system nie ma plików dla silników 64bit. Poinformował Cię tylko o pierwszym znalezionym braku. Trzeba wstawić całą paczkę z nie tylko .dll. Podstawkom jest to niepotrzebne, więc się uruchamiają. Tu masz paczkę z wszystkimi potrzebnymi do uruchomienia nowych modów z silnikiem 64bit plikami. Zainstaluj i będzie po kłopocie. PROGRAMY OBSŁUGI.7z Uzupełnisz nimi brakujące w nowo zainstalowanym Windowsie. I jeszcze kilka obrazków. Barmanka na Obrzeżach (Przedzonie ). Historia jak z Duplikatów, latający pociąg-zjawa, na dodatek gromowładny.
  3 points
 9. @patryksrem @Agrael patch 1.1 wrzucony na MEGA, link w pierwszym poście. Dla pewności lepiej dorzucić też do pobieralni
  3 points
 10. 3 points
 11. @dawid321_1W zasadzie wędkę już masz. Przenieś sobie ten komplet z Pobrane gdzie Ci się tam widzi, oby nie do ProgramFiles(x84). Gra-baza gotowa (nic nie trzeba rozpakowywać). Plik xrLost zabiera cię do znanego już launcher'a. Z nastrojkami sobie poklikasz to się zorientujesz. W boksikach pyta o: oczekiwanie na naciśnięcie klawisza, bez keszowania, spawner i v-sync. Zapisujesz ustawienia takim "Zapisać" w rejonie pod boksikami. Aby grać kliknij w prawym dolnym narożniku 'Играть'. Ja jestem od dawania wędki, ryb masz aż nadto w dodatkach itp. Przyjemnej gry.
  3 points
 12. Popełniłam taki oto kolaż muzyczno-dźwiękowy podczas tłumaczenia dodatku do Poszukiwaczy (swoją drogą trochę nad tym jeszcze posiedzę, sporo się dowiedziałam dzięki temu o strukturze plików gry, więc dodam parę rzeczy od siebie). Utwór zaczyna się od wycinków z albumu zespołu Devil Doll - Dies Irae (zbieżność z podtytułem moda, stąd wziął się pomysł na zmianę muzyki). Potem przejście do utworu ambientowego Visions - Lamentation z przeróżnymi dźwiękami otoczenia w tle dla niespokojnego, nocnego klimatu. Udało mi się, skryptem i podmianą jednego .dll, odblokować to Cieniowe pseudostereo, więc utwór będzie słychać podobnie, z przejściami między kanałem prawym i lewym. DIES IRAE MENU MUSIC.ogg Menu w trakcie obróbki:
  3 points
 13. Takie tła udało mi się znaleźć (w większym rozmiarze): Dwa zrzuty pierwszych dwóch obrazków w praktyce:
  3 points
 14. @dawid321_1Siemka. Zacznij od ściągnięcia launcher'a. U mnie tego z Moddb nie przepuszcza dostawca internetu (provider) bo to jakieś samo zło, więc może lepiej ten drugi. Ściągnięte - odpal. Będzie ostrzegało, że zło i nieszczęście na horyzoncie. Bez ryzyka nie da rady? Ja tam klikam "mimo to uruchom". Tu po lewej, na górze, kliknij "проверить наличие клиента" Odezwij się jak się przemieli.
  3 points
 15. 3 points
 16. Kupiłem w serwisie nowy dysk SSDPR-CL100-240-G3, bo ten poprzedni już był nieco za wolny i leciwy. Zapłaciłem 145 zeta i jest w miarę dobry. Teraz do sedna. Na nowym dysku instalowałem windę 7, by potem przejść na dychę. Wszystko szło dobrze, dopóki w dwóch trzecich instalacji aktualizacji nie brakło prądu i to dosłownie na krótko. Skutkiem tego, po uruchomieniu komputera, było samoczynne wyłączanie i włączanie, i tak w kółko. Nie wiedziałem, że można zresetować bios tym przyciskiem z tyłu kompa, więc pojechałem z nieszczęśnikiem do serwisu. Tam wiadomo, klik-pstryk i po sprawie. W domu instalacja, ale już skrócona czasowo, bo do siódemki nie ciągłem już wszystkich aktualizacji, bo po aktywacji w7 tymi cyframi, które miałem zapisane z poprzedniej aktywacji telefonicznej, system przyjął w10 bez zastrzeżeń. Trochę to trwało, ale jest teraz ok. Człowiek ciągle się uczy... na własnym sprzęcie, a i tak mało co wiem. :)
  3 points
 17. PODBICIE TEMATU. Z konieczności. No i wczoraj miałem pierwszy problem z wykonaniem zadań w modzie. Byłem na nowej lokacji Liesnaja Połosa ( Teren Lesisty ? ), odcięty scenariuszem od dostępu do istniejących schowków. Problem polega na tym, że ilość mutantów które obdarzają swoimi częściami jest mniejsza, niż potrzebna ilość części. Z bólem serca sięgnąłem do spawnera, ale w nim w dziale przedmiotów zadaniowych, tych części brak. W zespawnowanych mutkach, również części nie było. Powtarzałem grę na lokacji po nawet wyjściu z moda, ale spawn potrzebnych mutantów nie nastąpił. Trzeba będzie powtórzyć grę od ponownego wejścia - a właściwie wlotu śmigłowcem - na lokację. No i chyba łatami zmieniono scenariusz, bo nie ma w dialogu z kwestowym enpecem takiego jaki jest u jednego z jutiuberów. A śmigłowiec na to zadanie czeka ( ostatni zrzut ). A u takiego co robił nagranie później, jest sytuacja jak u mnie. Pierwszy części mutantów przyniósł z sobą ( widocznie znał zadania ) więc nic mi to nagranie nie dało. A u drugiego ilość mutków była większa niż potrzeba. A to zrzuty z nowej lokacji. Jak się nie powiedzie po ponownym wejściu, trzeba będzie powtórzyć od schowka, gdzie mam te brakujące części. Jednak brak spawnu mutków z częściami uważam za duży błąd. Bo na pewno to nie moja wina. DODANO. Wszedłem na forum moda i się okazuje, że problem nie tylko mój. Są porady aby pospać, wywołać emisję. Spróbuję, może się powiedzie. MAŁE SPROSTOWANIE Ślepi w karty nie grają. Po utwierdzeniu się, że brak potrzebnych mutantów wystąpił nie tylko u mnie, czyli że nic nie sknociłem, jeszcze raz zajrzałem do spawnera i znalazłem w nim potrzebne części mutków. Poprzenio, jak się okazuje, patrzyłem nie do tej podziałki co trzeba. Zespawnowałem części, zadanie zaliczyłem i gra poszła dalej. I w pewnym momencie poczułem się jak w Duplikatach. Nie tylko latamy, ale i musimy walczyć.
  3 points
 18. Ja tam po stokroć wolę zieleń. Tworzy to fajny kontrast jak idziesz sobie ślicznym lasem, a po chwili widzisz jak w tym ślicznym lasku pijawka urywa komuś łeb Poza tym, klimaty typu szaro buro i ponuro mnie po prostu znudziły, odkąd po wyjściu Misery co drugi mod wyglądał jak by ktoś wszystko, za przeproszeniem, osrał. Żeby chociaż była kolorystyka z podstawki gdzie było to zbalansowane.... Hmmm..... czyli jest jeszcze gorzej niż myślałem
  3 points
 19. 20000 to chyba już Monolit 😁
  3 points
 20. «Tam, gdzie miękkie wzgórza okrywają lekkim łukiem malownicze terytorium strefy, a promienie słoneczne przedzierające się przez ołowiane chmury różowym światłem łożą się na kręconej, eleganckiej zieleni, trwa spokojny przepływ rzeki Prypeć».
  2 points
 21. Nie grafika ale... Dla mnie świetne, trailer z "Complete", miodny. Syrena i muzyka, żesz ten klimat właśnie Stalkera.
  2 points
 22. Dead Zone 2.1 OBT: Główne zmiany: Link do pobrania i instalacja: Screeny: Źródło: vk.com
  2 points
 23. 2 points
 24. Nie za dużo tych wszystkich wyróżnień? Taki nadmiar może spowodować tylko zobojętnienie. A to co się tu proponuje, niech zostanie narzędziem w rękach administracji. Wyróżnienie dla użytkownika forum za jego wkład np. finansowy, albo materialne wsparcie innych użytkowników ( darmowe przekazanie np. kart graficznych, czy innego sprzętu ). Może też tym być wyszukiwanie na innych forach i upublicznianie na naszym wartości niematerialnych, jak gry, mody czy jakieś istotne wiadomości, ale nie takie plotkarskie ciekawostki jak np. podgrzewanie atmosfery o Stalker 2. Można będzie wreszcie uhonorować tłumaczy, w zależności od ilości modów w tłumaczeniu których brali udział, oraz takich forumowiczów, którzy np. dorabiali napisy do plików tekstowych.
  2 points
 25. 13500 Naznaczony Zoną 15000 Odrodzony 17500 Legenda Ta ilość i tak będzie kosmiczną Za aktualną Legenda dałbym Czarnego Stalkera. Legenda natomiast powinna wieńczyć wszystkie osiągnięcia.
  2 points
 26. @leonek0808 Jak pamięć mnie nie myli to RttN bazuje na Misery czyli początkowa latarka to latarka ręczna, którą się umieszcza w slocie na detektor artefaktów więc, żeby jej użyć musisz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za wyciągnięcie detektora...
  2 points
 27. 2 points
 28. 2 points
 29. W strefie wykluczenia odnaleziono nieznane wcześniej jezioro. W strefie wykluczenia na terenie rezerwatu znaleziono jezioro o niemal idealnym kształcie. Dawniej zbiornik ten był stawem koło wsi poleskiej. Został zauważony niedawno, podczas przelotów po terenach dotkniętych ubiegłorocznymi pożarami. Podobno jezioro zostało już nazwane „Okiem Polesia”. Informację o tym znalezisku podesłał mi @Pancerniak77. Źródło: [KLIK]
  2 points
 30. Naprawdę tego nie rozumiem, zamiast ożywić i urozmaicić rozgrywkę w LA to oni z uporem osła robią tylko mody graficzne, tekstury HD itd.
  2 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity