Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Posts

  12,882
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  240

Everything posted by kondotier

 1. @DaarMoo @wariat Mam takie pytanie. Na jednej z plansz informacyjnych znajduje się informacja, że klawiszem F5 dokonuje się szybkiego zapisu. Pokazuje to kursor. U mnie natomiast po kliknięciu w F5 wyskakuje okno umożliwiające samodzielny wybór przedmiotów dla szybkich klawiszy (F1 do F4) A co jest u was? Zapis, czy szybkie klawisze. Odpowiedź potrzebna dla ewentualnej zmiany opisu na planszy.
 2. @Zwinny Za łatwa? Nie powiedział bym, że dla wszystkich. Jest na tyle trudna, że nie pozwoli spacerować jak po parku, ale i tak zmusza do dużego wysiłku myślowego w rozwiązywaniu wyboru kierunku gry w fabule. I już nie ma idiotycznych schowków na szczycie słupa. Ten mod jest dobry i daje graczowi pełną mozliwość jego ukończenie w czasie, kiedy przy finale jeszcze pamięta się pierwsze godziny gry. Ja go polecam. Chcesz bez czekania na OP2.2 mieć "coś trudniejszego"? Zabierz się za Duplikaty. Jak dojdziesz do cz.2 Źródło, to w jego temacie porozmawiamy.
 3. @tom3kb Może gdybym ten fragment mojego wpisu "3. częścią" , napisał "trzecią częścią", byłoby prościej zrozumieć powstawanie moda. A będzie tak, jak z Anomalią Przestrzenną. Co jakiś czas dorabiano kawałek, a grać trzeba było od początku. Tyle tylko, jak kolejne odstępy będą znów 2-3 letnie, to grający zdążą zapomnieć 1. część.
 4. @smox Już w v.2016 grałem i zgadzam się z Tobą. Usunięto 99% problemów z v.2010. No i nareszcie jest finał moda. Ale jest już v.2020, która jak "szepnięto na uszko", jest w cichym tłumaczeniu. Próbowałem grać w nią na wersji testowej (otrzymanej w tym celu), ale już na samym początku trafiłem na buga w rozmowie z górnikiem i nie dostałem rozwiązania. No i każdemu kto szuka moda do grania, polecam tę v.2016.
 5. @DaarMoo W Źródle jest kilka niedokończonych wątków ( vide naukowcy w Barze i czarny kontroler na Dziczy). Może i to takim jest. A patrząc na to co było w Odmiennych Światach, to za bardzo nie widzę tu miejsca dla Zarki.
 6. Skoro premierę 1.części planują za nawet 2 lata, to na finalizację 3. częścią długo przyjdzie poczekać .
 7. @Anton Gorodecki Tak, jest o tym mowa. Mówi o tym Barman w pierwszej rozmowie, albo Sidor jak tłumaczy sprawę znikania pieniędzy.
 8. Zgadza się. Natężenie iatła zależy od nr klawisza, ale czas świecenia zależny jest od akcji. Im więcej się dzieje, tym krótsze jest świecenie. Włączenie tej opcji w nocy na powierzchni, jeśli nic się nie wydarzy, pozwala nawet całą lokację przejść. A ja z uporem ruszam prawie od początku wg. drogi wytyczonej przez Quote. Jednak mod robi swoje. A szczególnie ze spawnem mutantów. Nie ma tych o których on pisze, za to są inne, jeszcze bardziej upierdliwe. Jak się wyczyści lokację w jednym końcu i idzie czyścić inne, to one na wyczyszczonym terenie wyłażą jak spod ziemi. @Anton Gorodecki Na każdej lokacji ma być schowek frakcyjny. Znam tylko ten na Magazynach. Wiesz może, gdzie są zlokalizowane inne?
 9. @Rehpir Podejdź do tej pokrywy i zestawem klawiszy Shift+Użyj zwyczajnie ją podnieś i odrzuć.
 10. @Anton Gorodecki W uzupełnieniu poprzedniego wpisu. Poczytałem ten poradnik od QUOTE i zrobiłem wszystko co on zrobił do tego momentu z brakiem Szucharda w MM. Może nie w tej kolejności, ale wszystko. Dała mi do myślenia jedna jego uwaga o zadaniach najemnika. Należy zrobić wszystkie. A u mnie teraz z tym wyskoczył problem, bo wszyscy enpece do tego wyposażeni w dialog twierdzą, że mam "Ważniejsze zadania do zrobienia". Możliwym jednak jest, że zniknęła jakaś grupa zleceniodawców, bo mam kilka bio niewykorzystanych, na które nie dostałem zadań. No i ta Liza. On to zadanie zrobił o wiele później, bo po zabiciu duplikatów. Nie ma to chyba znaczenia, gdyż zadanie jest zaliczone przy dotarciu na MZ2. Ponieważ początek tej rozgrywki mam b.korzystny, nie będę zaczynał nowej gry, lecz zacznę od miejsca kiedy nasze gry się rozeszły. Tylko mam jedną wątpliwość. W tej ukończonej grze z nieciekawym zakończeniem, też poszedłem z Agro na Bagna po bio tego byka i przez to przypadkowo uruchomiłem Skitalca (Kreślarza), a on w efekcie tego zginął. A QUOTE o nim nic nie wspomina. A i rozgrywkę miałem cięższą, bo na bazie bio nie było i musiałem na byki polować po całych bagnach, zanim się pojawiło.
 11. @pda13 Zainstaluj tę paczkę którą Ci podpowiedziałem. OBSŁUGA X64.7z Ona rozwiązuje wszystkie problemy z silnikami x64.
 12. @Anton Gorodecki Ze spolszczeniem, jeszcze nikt moda nie ukończył. Ja jak na razie dotarłem najdalej. Wszyscy i ja też, początkowo wysypaliśmy się na uwalnianiu Luki z białego zombi w Dolinie Kamieni. Ale okazało się, że winą było spolszczenie, które blokowało dialog z Gigą i opuszczanie mostu. Po nałożeniu łatki gra szła bezproblemowo. Nie staram się nic wyprzedzać, ani grać na pamięć. Całe moje kombinowanie, to takie, czy brać zadanie najemnika byle gdzie, czy tam skąd droga do niego będzie najprostsza. Możliwe, że pojawienie się Szucharta znów blokują czudzysłowy w spolszczeniu, tak jak blokowały pojawienie się specjalnej egzy w Limansku. Jedyne co przypuszczać mogę, to to że za wcześnie poszedłem na Topiele. Bo w dialogu w Podzoniu, mówi on o schowku w beczce, w domu Doktora. Nie mając nic lepszego do roboty, jak z Masarni (Rzeźni ) zabiorę PDA z zadania od Fejka, to znów się na Topiele pofatyguję do tej beczki. Zabiorę co w niej jest i do MM. Może się pojawi. Ciekawym jest tylko to, że przy braku priorytetów i zadań najemnika ( nie ma chętnych aby je dawać, choć na lokacjach tych dających jest sporo ), po naciśnięciu Tab, nic na ekranie się nie wyświetla. A co dotyczy tej wersji rosyjskiej, to ją ukończyłem bez problemu, skoro miałem te fioletowe napisy z trzema wariantami zakończenia, z których każde jest dobre, ale każde jest inne. Skoro Er te fioletki wstawił, widocznie wie o takiej możliwości. A do powtarzania zmuszały mnie takie np. sytuacje. Tylko mod się zaczął, zeskakuję ze śmigłowca, biegnę do tej czerwonej skrzynki aby przeskoczyć płot i dostaję info od moda, że w barze zginęło zbyt wielu enpeców i trzeba zacząć nową grę. Zaczynam, początek moda, czyszczenie baru, wszyscy ważni żyją. Rozmowa ze Striełokiem przy rowie, gnamy, rozmowa, on biegnie do tele i przechodzi. Ja wracam do baru, a tam urzęduje pseudogigant z kurczącej się przestrzeni. I znów komunikat od moda, że zginęło zbyt wielu i trzeba zaczynać od nowa. Innym razem po dłuższej grze znów przychodząc do baru słyszę strzelaninę. Docieram na miejsce, a tam albo trupy "niebieskich ludków", albo już wałęsające się przemieńce, a towarzystwo w barze wali na oślep, sami siebie wybijają. Azot wylazł ze swojej budy i też oberwał. I znowu komunikat o nowej grze. Tylko przy pierwszej i może drugiej grze jak tylko mod się pojawił, walnąłem nim do kosza, bo mnie wkurzyły te trzykrotnie przemieniające się pijawki i "piatiruki". A co dotyczy drCarabas. To przynajmniej zapytaj go, czy miałby taką wolę, aby udostępnić nam czita na nie brukowiejące arty. Ma taki, ale daje tylko na PW. Ma też chyba czita na nie gasnące latarki w podziemiach, bo jak się wypowiedział, to ważniejsze dla niego są jego oczy, niż przegięte fantazje ERa.
 13. @pda13 A grałeś już w jakiegoś moda na siniku OGSR lub x64? Te silniki wymagają uzupełnienia bibliotek. A Twój błąd pokazuje właśnie taki brak. Na forum są wstawione paczki z tymi uzupełnieniami. Jeśli jeszcze tych uzupełnień nie instalowałeś, to zajrzyj tutaj i ze spojlera Linki do pobrania, pobierz tę paczkę VC++ . Trzeba zainstalować wszystko.
 14. To nie jest odkop, bo widzę na podglądzie co kto czyta, zainteresowanie tematem przez świeżaków. W tej grze nie wolno kierować się sympatiami do ugrupowań, lecz tym, aby granie w którymś dało nam najwięcej z rozgrywki. Dlatego najlepiej jak najszybciej stać się wolnym stalkerem. Mamy najmniej "naturalnych" wrogów takich np. jak bandyci i pełny dostęp do wszystkich lokacji. Frakcje wybierają ci, co chcą sobie życie skomplikować i później narzekać, że gra niedopracowana. Ale jest to wolne prawo wyboru, co kto lubi.
 15. Popieram pogląd @MOS . Tak jak kolejne wersje LA pojawiały się bez naprawionych błędów fabularnych i technicznych, brnąc w dodawanie czegoś nowego w grafice moda, tak i tu będzie to samo. A po obejrzeniu tego wideo, jest trochę bardziej "zielono" ale to żadna rewelacja. I też nie sądzę, żeby komuś zachciało się dostosowywać spolszczenie, tak więc mod nie będzie miał większego wzięcia.
 16. @Anton Gorodecki Dziękuję za odpowiedź. O tym co piszesz to wiedziałem i dlatego zaskoczyła mnie informacja o Oldze gdy wszedłem na Mózgozwęglacz 2. Na zrzucie druga od góry i to po informacji o Lizie - pierwsza od góry. Na Kordonie byłem wcześniej niż na Topielach i przed aresztem dostałem tę planszę informacyjną. Olgi nie było, stąd moje drążące pytanie o nią. Na tym zrzucie już nie powinno być info o Luce, bo w Limansku wyznaczył mi spotkanie na MW2. Ale przy Leśniku są tylko Kieł i Duch, a Luki nawet w drodze do niego nie znalazłem. Te infa pojawiają się niezależnie, czy wchodzę z Generatorów ( przez tele w labie lub tele na powierzchni ), czy z Limanska po przeprowadzeniu Luki po jego ponownym "wyzwoleniu" z obcego ciała. A co dotyczy poradnika @Quote , to podrzuć mi na PW odsyłacz do niego. Chociaż, może on nie być w 100% wiarygodny, bo jak sam chyba wiesz, wszystkie wcześniejsze od pojawienia się tych StaregoStalka wideoporadniki zostały usunięte. Wiem od @LIQIDATOR , że widząc jak rozwiązują rozgrywkę ich wykonawcy, dokonywał poprawek to uniemożliwiających. Stały się więc nieaktualne. Jesteś może zarejestrowany na którymś z "sajtów", na którym jest też dr.Carabas? On jest najbardziej na bieżąco ze Źródłem. Można by go do nas zaprosić do udzielania pomocy.
 17. @wariat ponawiam pytanie dwa wpisy wyżej. Będąc na Kordonie, miałeś spawn Olgi w zakratowanym pomieszczeniu w bazie stalkerów? Mogłeś ją doprowadzić do teleportu w bramie STS. Był tam jeszcze Kieł do przeprowadzenia, ale z nim problemów nie ma. Pytam, bo u mnie się nie pojawiła, a na MZ2 mam sygnalizację niepowodzenia zadania. Dziewucha na Przedzoniu przeprowadzona.
 18. PODBICIE TEMATU. Kto pamięta rozwinięcie akronimu UHFS i jego tłumaczenie na polski?
 19. @giallo246 No i jak, powiodła się degradacja? Napisz, co z tego wyszło. Bo jeśli Ci się powiodło, to będzie to przydatne dla innych GOGowiczów.
 20. Tak jak dowiadujemy się od Pilota kiedy spotykamy się z nim w Barze po jego oczyszczeniu z mutantów, w ZONA i z'ONA spotykamy kilka rodzajów teleportów. Część jest stała i zaznaczona na mapach lokacji, ale sporo możemy odnaleźć tylko wzrokowo, będąc już na lokacji. Są też ukryte teleporty które występowały w cz.1 , jak te w sztolni Rudego Lasu, czy za zwalonym pniem na Magazynach Wojskowych, lub w tunelach u Strażników mapy i w Szklistym Tunelu. Niżej podpowiem, gdzie znalazłem w tej części ukryte, nieopisane teleporty. WYSYPISKO. Hałda koło zbiorników od strony hangaru. W środku kabiny dźwigu -> do doliny Mroku. PRYPEĆ wsch. Na dole mapy, zaznaczone lecz nie opisane. Bliższy księgarni -> do Doliny Szelestów, dalszy -> na lądowisko na Jupiterze. Koło kawiarni Prypeć ( przystań ) na schodkach do wejścia głównego -> lokacja bez nazwy z ukrywającym się Pilotem, a z niej do Leszego Kraju ( Fejk ) i Wysypisko. PRYPEĆ zach. W podziemnym garażu -> do identycznego garażu w Prypeci wsch. CMENTARZYSKO POJAZDÓW Górna część mapy. Na końcu drogi z lewej strony -> na Martwą Pętlę. Środkowa część drogi przy górnym skraju -> do Martwego Baru. Na dole lokacji, bliżej lewego rogu -> na Pustkowia. BAGNA, BAZA CZYSTEGO NIEBA Komórka na zapleczu handlarza ( podwójny ) - > do Limanska, tunel od strony mostu. DOLINA MROKU Wejście do rury za kominem zawalone beczkami -> na Jupiter, podziemia stacji Wołchow. SZKLISTY TUNEL Dolny poziom na końcu. Lewa strona -> Generatory, prawa strona -> do Doliny Szelestów. Na górnym poziomie w drugim poprzecznym tunelu od wejścia, z lewej strony -> do Magazynów Wojskowych, tunel w koszarach. MARTWA PĘTLA Lewy górny róg lokacji w tunelu -> na Jupiter, tunel za Kopaczi. Lewy dolny róg lokacji -> na Jupiter, tunel koło Oazy. Rura w lewym górnym rogu -> do Doliny Szelestów. Wejście do kanału wśród grubych drzew, lewa strona lokacji, 1/4 od dołu -> na Martwy Kordon. Widoczny lecz nie zaznaczony na drodze w lewej górnej części, do podziemi Martwej Pętli. JUPITER Skarpa koło wentylacji. Dostępny gdy pokaże go Pilot -> na Kordon. Podziemie stacyjki koło Janowa, dostępny po likwidacji biomasy i pająków -> na Wysypisko. W bocznym pomieszczeniu na dole tunelu przy zakładzie -> do tuneli podziemnych. Można zejść w egzoszkieletach. AGROPROM I AGROKAT. Rura nad zbiornikami w pomieszczeniu pomiędzy krętymi schodami a korytarzem do INB. Agroprom <-> Agrokat. Teleport zmienia rzeczywistość z Agropromu na Agrokat i przy pobycie na Agrokacie na Agroprom. MARTWY KORDON W tunelu kolejowym -> Topiele, tunel przy moście ( uwaga - ostra jazda z GDR ). Na północnym posterunku -> Cmentarzysko Pojazdów. HRABIOWSKI STAW Pochylone suche drzewo nad skarpą z tyłu cerkwi -> na Wysypisko. Mostek przy cerkwi na końcu bajora -> do Strażników Mapy LAB X8 POD PRYPECIĄ. Dół lokacji, pod dwoma dużymi baniakami -> do metra ( przed skorzystaniem, zmienić egzo na zwykły pancerz ). STRAŻNICY MAPY Lewy tunel -> do bunkra na Radarze. Środkowy -> do Baru. Prawy -> do Rudego Lasu. W budynku z prawej strony -> na Zaton. MAGAZYNY WOJSKOWE Za zwalonym drzewem na górze lokacji. UWAGA!!! Opisany w następnym wpisie teleport po skoku z wieży w Pijawkowie, przenosi na dach budynku biurowego cementowni, pokryty silnymi anomaliami. Aby przeżyć, szybko zeskoczyć. Nie radzę korzystać z niego bez silnej ochrony i pobytem na tej lokacji przed wykonaniem dostawy od Angeli dla Fejka na Zatonie. ZATON Koło zbiornika pod stacją benzynową -> na Kordon. W laboratorium - koło Gaussa, koniec stołu na podwyższeniu - > na Zatonie płaskowyż ze śmigłowcem. - w rurze wentylacyjnej główne pomieszczenie -> do metra ( ta część dostępna w egzo ) . Stąd można do Jupitera, lub wybierając przeciwny kierunek do podziemi Pypeci. Ciemne lokacje.
 21. No to mod idzie w odstawkę. Jednak to, że mod nie został dokończony, a tylko ER stworzył wątpliwą możliwość jego ukończenia ( na chyba 9 - 10 rozpoczętych gier, ukończyłem jedną i to z warunkowym finałem na osłodę ) potwierdziło się. Według info od moda, mamy przeprowadzić tylko jedną stalkerkę do teleportu. Ja przeprowadziłem Lizę, więc dlaczego nie zalicza mi zadania na Olgę. Druga sprawa to Luka. Raz wyzwoliłem go w Dolinie Kamieni, więc nie rozumiem sytuacji w Limansku, kiedy znów był "wchłoniętym" przez enpeca. I dlaczego mimo pożegnania mnie stwierdzeniem, że spotkamy się na Mózgozwęglaczu 2, tam się nie pojawia. Tak samo nie pojawiła się Liza. Ale największy problem to brak spawnu Szucharda w Martwym Mieście, chociaż tego w Podzoniu rozwaliłem i zgodnie z podpowiedzią moda kolejny duplikat Ducha w Prypeci. Tu już żadnej podpowiedzi nie ma. StaremuStalkowi podpowiedzieli i faktycznie jak poszedł do MM, to Szuchard był. Przeorałem całe MM, znalazłem kilku statystycznych enpeców, a nawet Zwierzoboja , ale kwestowego Szuchrda nie było. I tu się mój wątek gry urywa. No cóż, mówi się trudno. Nie będę zaczynał kolejnej gry, bez szans na ukończenie moda. I teraz się już nie dziwię, że ekipa nie chciała dalej współpracować z ERem, przy jego uporze w utrzymaniu takich utrudnień. Może za jakiś czas, jak minie mi gorycz porażki spróbuję jeszcze raz. Ale jak ktoś o coś zapyta tu czy w tematach problemów, na ile będę w stanie to odpowiem.
 22. Muszę sam pod sobą, aby podbić temat. @DaarMoo i każdy kto gra aktualnie ze spolszczeniem. Dotarłem do momentu, gdzie mod mi postawił szlaban na dalszą grę. Ale przy próbach dalszej, wyszedł problem z Olgą na Kordonie. Pokazuje mi że zadanie z nią jest zawalone, a ja jej w tej klatce nie miałem. W poprzedniej grze też jej nie było, lecz przy kolejnym wejściu zjawiła się koło STS i poszła w teleport. W tej, byłem koło STS już kilka razy, a uparciuchy jak nie ma, tak nie ma. Mam pytanie. Czy u was Olga spawnowała się w tej klatce? Bo jeśli tak, to nie mam się co dalej z grą męczyć. Może to być przyczyną dalszych problemów, w których w MM nie mam Szucharta, a luka spod budowy w Limansku ( po prawidłowym doprowadzeniu go ) , nie przechodzi na MZ2. Dziadek milczy, zadanie wisi. W moim PDA brak priorytetów i zadań najemnika, a nawet Tab nie wyświetla ogólnej podpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity