Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Content Count

  10074
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  218

Everything posted by kondotier

 1. @LIQIDATOR Спасибо за все подсказки, но мне уже этого мода хватит. Чёрт с модои и этим чей мод. Надоело мне. Прощай ИСТОК. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, ale mnie już tego moda wystarczy. Do diabła z modem i z tym czyj mod. Pożegnanie dla ŹRÓDŁA,
 2. @cez137 Absolutnie nie zrozumiałem, tego z chowaniem do schowka. Gdzie tego nie ma, w plecaku, czy w schowku? Bo że nie ma w plecaku, to przecież logiczne, powinno być w schowku. Ale musi to być schowek w ustronnym miejscu, bo jak zostawisz w schowku na strażnicy, to podpieprzą żołnierze. Ty kradniesz, to tym bardziej oni. W remizie też urzędują NPCe. Jak wchodziłeś na lokację, po lewej stronie był helikopter, a przy nim skrzynia, Tam wojsko nie dociera, a na wieży obok chyba jest druga, albo dobra pukawka. O jedzeniu masz już odpowiedź, dlatego nadmiar jedzenia trzymaj w schowkach. A przede wszystkim gotuj i jedz. Gotowane się nie psuje. Zjedz kocioł zupy, będziesz długo syty. Drugi ugotuj zaraz po zjedzeniu i noś ze sobą. Tylko pilnuj, aby znów nazbierać składników. A tej sytuacji w wiosce przemytników nie jestem w stanie podpowiedzieć. A spróbuj uciec od tej pijawki na któryś dach i z niego ją sprzątnąć. Bo na temat klucza, to trzeba chyba mieć naprowadzenie.
 3. @LIQIDATOR Я пытался с нем подходить к механикам. Тогда получал справку " сделан в космической технологии, никто не справит" . Или как то похоже. Когда буду на Топях, ещё раз попытаюсь. На твоих роликах не было мной замечено убивание мутантов электричеством с него, когда они коснутся костюма. И в таком случае, костюм испортится. TŁUMACZENIE: Próbowałem z nim podchodzić do mechaników. Ale wtedy otrzymywałem informację " jest wykonany w kosmicznej technologii , nikt go nie naprawi ". Albo coś podobnie. Jak będę na Topielach, jeszcze raz sprawdzę. Na Twoich filmikach nie zauważyłem zabijania mutantów prądem z niego, kiedy dotkną wdzianka. I w takim przypadku kostium się psuje. I kilka innych obrazków.
 4. @cez137 Rady do gry na Obrzeżach. Będąc w pobliżu tego bajora, użyj maski wilczka i dobrze zapamiętaj miejsce które pokaże ci filmik. Idź tam od razu. Zajrzyj do środka łódki w bajorze, od strony dziobu. Słuchaj głosu lalki "on czto to sprjatał ". Masz schowek np. na drzewie. Można zestrzelić. Jak idziesz drogą od strażnicy do wioski przemytników, to jak ją miniesz i miniesz traktor, z lewej strony pod płotem masz kamory i biegającego połamańca. Walnij go z daleka, a w kamorach masz sejf. To nieukończony fragment zadania z moda. Więc podaję ci kod do sejfu: 1111. Zawartość cieszy. Grę dla wojska chyba robił Makler.
 5. @cez137 Pośpiech jest dobry, ale przy łapaniu pcheł. A w tym modzie, szczególnie nie należy się śpieszyć. Chcesz nie mieć problemów, rób wszystkie zadania jakie są. Owszem, wrócisz obowiązkowo na Kordon, ale to będzie już ponad połowa gry, gry w której będziesz i . A po co Ci to? Gra na Obrzeżach, to 3/4 kłopotów mniej w dalszej grze. Jeśli na Obrzeżach zdecydujesz się grać tylko 1 raz, to zagraj dla wojska. Bo gra dla przemytników jest dłuższa i bardziej skomplikowana. Ale za to o wiele ciekawsza. Czy choć raz złapałeś taką pomarańczową latającą kulę, podobną do anomalii, która przed Tobą ucieka i wydaje taki dziwny dźwięk? To "coś", poprawia Twoją karmę, a przy wysokiej gra jest bardziej Tobie przychylna. Chyba właśnie na Obrzeżach znajdziesz arta, który będzie Ci znaczek karmy wyświetlał na ekranie. Zielona, w porządku, czerwona = problemy.
 6. @prozmus84 Skoro jesteś "nowicjuszem" na Yandeksie, to zapamiętaj, aby po każdym pobraniu i zapisaniu na swoim kompie, czyścić na janku katalog pobrań, przenosząc to do kosza i kosz opróżniając. Masz tylko 10GB miejsca i szybko to się zapycha. A tak oczyszczając, nie spotkasz się z niespodzianką braku miejsca na nowe pobranie.
 7. @Agrael A zapytaj też @LIQIDATOR , @LENA_D i @Fagot . Aktywni na forum. A z Czech jest @Hrothgar . Ostatnio rzadko, ale bywa.
 8. @cez137 A na Obrzeżach już byłeś? Nic nie wspominasz o nich. A to ważny element gry. Jest to lokacja na zebranie wyposażenia na resztę moda. Ja bez sprzętu z Obrzeży, nie poszedłbym dalej. Bo to byłby czysty masochizm. No i dlaczego tracisz kawał ciekawej gry? Jak tak "szczątkowo" będziesz grał, to daleko nie zajdziesz. A na Wysypisku się wykończysz, bo wymaga nie tylko zręczności, ale jak w szachach, przewidywania na trzy kroki do przodu. Te "dymki" są widoczne na minimapie, wystarczy uciekać im z drogi i są pomiędzy nimi interwały czasowe. Zaraz na początku masz chyba trupa z mapką. Prowadzisz Andrzeja i wojaka od razu w prawo, jak najbliżej skarpy. Mocno pochylony w głębokim przysiadzie. I sprawdzasz co chwilę, czy jeszcze żyją. Każdy trup, to zawalenie gry. Jak byłeś na Kordonie u Andrzeja, to zanim poszedłeś na Wysypisko, byłeś przy tym śmigłowcu od którego przyszedł wojak? Tam są fajne łupy. I zapamiętaj, w tym modzie nie można odpuścić żadnego zadania. Każde ma swój ciąg dalszy, z odpowiednim skutkiem.
 9. @LIQIDATOR Спасибо за подсказку. Проверил с сохранки и место укрытия занял спрыгивая с холма в ангар с Ангелом. Но раннее оно было в другом месте, там где ворота у дороги. Не было проблемы двигаться по химическим аномалиям. И я тоже тебя подскажу хитрость. У ГГ есть возможность поднимать бочки и ящики. Принёс себя несколько бочков, и с них выпрыгнул снова к этим двери у потолка. И такой вопрос. Есть возможность починить костиум от Фейка? Кажется нужно это сделать самому, механики не смогут. Tłumaczenie. Dziękuję za podpowiedź. Sprawdziłem z zapisu i miejsce ukrycia zająłem zeskakując ze wzgórza do hangaru z Aniołem. Ale wcześniej ono było w innym miejscu, tam gdzie brama przy drodze. Nie było więc problemu z łażeniem po chemicznych anomaliach. A ja też podpowiem Ci sztuczkę. GB ma mozliwość podnosić skrzynki i beczki. Przyniosłem sobie wiec kilka beczek i z nich wskoczyłem znowu do tych drzwi pod sufitem. I jeszcze pytanie. Czy jest możliwość naprawić ten pancerz od Fejka? Wydaje ię, że trzeba to zrobić samemu, bo mechanicy nie potrafią.
 10. Wejdź do baru w części rosyjskojęzycznej i zapytaj, czy ktoś z tamtejszych nie ma na zbyciu jakiś gadżetów. Albo bezpośrednio na bar-reaktor, tam gdzie można pisać po polsku.
 11. @bolo A skąd ty wziąłeś te aż 4 gamedaty? Ona w modzie ma być tylko jedna. W środku zawiera wszystko co potrzebne. A tak jak masz, to jedna przeszkadza drugiej i gra głupieje. I ja też, bo jakim cudem katalogi o tej samej nazwie są obok siebie. Jakiego moda sobie dodałeś? Bo oryginalna gra gamedaty nie ma.
 12. @shael Takie błędy występują, jak jest nieodpowiednia lista plików do wczytania w localization.ltx. ten plik zawsze ma ją zrobioną dla podstawki, dla jakiej jest spolszczenie. Pisałem powyżej, że jeśli pliki dla zwiększenia udźwigu są z innego moda, to zmiany w nich mogą nie współgrać z tą grą do której się je wstawia. Jak nie chcesz szukać tego co masz gdzieś w szufladzie czy na półce, to pobierz repacki od Pirunvirsi i zrób sobie polską grę. Będziesz miał jak znalazł do stawiania modów.
 13. @Agrael Zrzut ekranu "Z odległości" dla Utraconej Twórczości na hałdzie Wysypiska to nie ten. Jest to zdublowanie pierwszego zrzutu widoku na lokację. A przy okazji w imieniu graczy .
 14. @cez137 W jednym z rozkopanych grobów masz snajperskiego Mosina z lunetą. Po powrocie z Obrzeży, będziesz miał ( jak tam się właściwie spiszesz ) inne snajperki. Strzelając z dużej odległości np. z Mosina, minimum 10 celnych strzałów. Jak dasz radę podejść tak blisko jak na powyższym zrzucie, to nawet samopał z tą ulepszoną amunicją da jej radę. Ale kupa amunicji pójdzie. No i faktycznie z tym prowadzeniem za rączkę. Tym bardziej, że wszystko na forum omówiono, pokazano palcem. I na pewno wyszukanie będzie szybsze, niż czekanie na odpowiedź. A szukając jednego, na pewno przy okazji dowiesz się o czymś innym. Karteczka, ołóweczek, tak samo w modzie przydatne, jak zapałki czy medykamenty.
 15. @Pirunvirsi @Protean Jeśli po wstawieniu do katalogu text, katalogu pol, są polskie dialogi be znaków diakrytycznych, to najprawdopodobniej albo brakuje pliku localization, albo jeśli jest, to jest niewłaściwie zbudowana linia językowa lub znaków. Powinna wyglądać tak: [string_table] language = pol font_prefix = _cent ;_west Jeśli przed _cent ;_west jest średnik ";" należy go usunąć. Ale też dobrym rozwiązaniem dla @Protean byłoby zrobienia sobie z tych repacków "polskiej podstawki". Tym bardziej, że od razu będzie ją miał w v. 1.0004, przez co uniknie konieczności degradacji i związanych z tym problemów. A roboty przy podstawce mniej, niż przy tych kombinowaniach z przerabianiem angielskiej. A w razie potrzeby mieć v.1.0006, doklei patche i gotowe. Nie pamiętam gdzie jest ten nowy link do repacków. @Pirunvirsi możesz mu go wskazać?
 16. @cez137 Wiesz gdzie jest zwalone drzewo przez które chyba uciekałeś ze strażnicy? Uciekałeś przecież wzdłuż płotu, zanim skręciłeś w lewo do tego NPCa co stał przy drodze. To ten płot. Wyjdziesz z wioski, dojdziesz do niego i idziesz wzdłuż niego w stronę ATP i chcąc nie chcąc wleziesz na lodówkę. Możesz też iść od ATP w stronę strażnicy. Jeden czort. A tak z wyprzedzeniem. Za ATP na wzgórku leżą płyty betonowe i ramię dźwigu. Też nowa rzecz na Kordonie. I tam też mieć będziesz coś do roboty. Tak, że się nie dziw, jak niby na tak dobrze znanym Kordonie, znajdziesz coś, czego nigdy wcześniej nie było.
 17. @bolo Tę sprawę zwiększania udźwigu w podstawkach ( a także poprawiania kondycji GG ) wałkowano wiele razy. Sam nie musisz ekstrachować plików podstawki, a wystarczy wziąć gotowca i wkleić do kat. głównego gry. Znajdziesz takie w dziale Tutoriale i poradniki. Ja aktualnie nie mam "dziewiczych" plików actor.ltx i system.ltx, to ich wstawić nie mogę. A te z modów które mam, są tak poprzerabiane, że mogą tylko namieszać.
 18. @Protean Jest jeszcze jedna możliwość zaradzenia problemowi. Na forum są repacki gier od kiedyś @Koma, a teraz ma inną ksywkę, @Pirunvirsi. W tych paczkach są gry rozbite na czynniki pierwsze. Ostatnio ktoś na nowo dał odświeżone inki do nich. Są też kompletne spolszczenia. Wydaję mi się że wsadzenie takiego spolszczenia do Twojej angielskiej wersji, powinno dać wersję polską, kompletną. A znajdujący się w polonizacji moda plik localization, pokaże grze jakiego liternictwa używać. Bez niego podmiana plików tekstowych, powoduje brak znaków diaktrycznych. Tak samo bywa, jak spolszczenie bez odpowiedniego localization, nakłada się na rosyjski podkład.
 19. @Fagot Равновесие 3, пока только у тебя в голове. Игроки про этом могут не знать. Я примерно, не знал. И что? И получилась непонятка. Я догадался фриплея, только кому он нужен, когда делать нет чего. Tłumaczenie: Równowaga 3, na razie tylko w Twojej głowie. Gracze o niej mogą nie wiedzieć. Na przykład ja, nie wiedziałem. Wyszło nieporozumienie. Domyśliłem się, że to freeplay, tylko komu on jest potrzebny, skoro nie ma co robić.
 20. @cez137 A gdzie ja pisałem o Radarze? Owszem Radar będzie, ale dużo wody jeszcze upłynie. Wystarczy się przejść wzdłuż płotu po prawej stronie i znajdziesz obozowisko z lodówką. Na lodówkę będzie zadanie, tak że jak go nie masz, to tam nic dziać się nie będzie. Pisałem Ci, że @Mnieciu schrzanił początek gry, bez nagrywania ją powtórzył ( mówi o tym w którymś filmiku ) i dalej nagrywał już prawidłowo. Zobacz początek jeszcze u @MaklerR . Na YT jest jako Makler.
 21. @Agrael Trzy gry, trzy półki. Miałeś okazję dla każdej gry zrobić oddzielna "kapliczkę". U ludzi jest mnóstwo różnych gadżetów dotyczących tych gier, do których nie przywiązują wagi. Na pewno by Cię nimi wsparli. A może jeszcze nie jest za późno? Kto wesprze Agraela w robieniu każdej grze kapliczki?
 22. @tom3kb Jeśli zostawiasz go w wiosce, z opcjami "Czekaj Tu", lub "patroluj miejsce", to jak przechodzisz na inną lokację, jego mod sam przenosi. Ja tak zawsze to miałem. Chyba, że wcześniej zginął, co przy jego nadgorliwości działania jest wielce prawdopodobne. A jako tragarz naprawdę jest wielce przydatny, taki "samoprzemieszczający się" schowek. Ale to rzecz gustu i każdy zrobi z nim co chce. Byle najpierw wykonał pierwsze poszukiwania z maską.
 23. @LIQIDATOR Ты прав. Мы об этом уже ранее говорили. Я у Ангеля был, Фейка на Затоне спасл, но вернутся к Ангелу никак не могу. На подходе к заводу выступает выброс в таком расстоянии, что еле успеваю добежать в завод. Но спрятаться не могу, убивают химические аномалии, хотя у меня костиум данный Фейком и арты уменьшающие химические действие. И мод добавляет информацию, что какая то важная персона погибла. И как дальше играть? Осталась бесполезная, тупая бегота. Круглова тоже перевести не могу. У телепорта на Янтаре находится 7-10 невидимых кровососов, оставшихся после убитя других мутантов. И тут есть вопрос. Кому нужен такой мод? Только оконченным мазохистам. TŁUMACZENIE. Masz całkowita rację. Już o tym wcześniej rozmawialiśmy. Byłem u Anioła, Fejka na Zatonie uratowałem, lecz wrócić do Anioła nie mogę. Na podejściu do zakładu łapie mnie emisja, w takiej odległości, że ledwie dobiegam do zakładu. Ale ukryć się nie mogę, zabijają chemiczne anomalie, choć mam kostium od Fejka i artefakty zmniejszające oddziaływanie chemicznych anomalii. I mod daje informację, że zginęła jakaś ważna postać. Więc jak dalej grać? Pozostała bezcelowa, głupia bieganina. Krugłowa też przeprowadzić nie mogę. Bo na teleporcie na Jantarze znajduje się 7-10 niewidocznych pijawek, pozostałych po zabitych innych mutantach. I tu się pojawia pytanie. Komu potrzebny taki mod? Tylko skończonym masochistom.
 24. @cez137 Spartaczyłeś zadanie z Sieńką. Kto Ci teraz wytłumaczy jak z maski korzystać? Jak go uzdrowiłeś, trzeba było do wioski zaprowadzić i dopiero tam zostawić. Przy kolejnym spotkaniu pogadać z nim o masce i zrobić pierwsze poszukiwanie, aby w późniejszej grze, robić takie poszukiwania na każdej lokacji. A schowki bogate w zawartość. A on za tobą sam przechodzi z lokacji na lokację i możesz go wykorzystywać jako podręczny magazyn. Na takiej zasadzie, że sprzedajesz mu nadmiar, a później za taką samą cenę odkupujesz co potrzebne. Tyle tylko, że najlepszą broń on zawsze zachowa dla siebie. Na to musisz uważać. Na nowej lokacji każesz mu czekać w jakimś bezpiecznym miejscu i masz go z głowy, bo nie zginie, i nie będzie Ci się plątał pod nogami niepotrzebnie. Rozmowa z kontrolerem, to nie na ATP, ale koło lodówki przy obozowisku naukowców koło płotu, jakbyś koło niego szedł ze strażnicy do ATP. Samochód trzeba było składać dopiero, jak miałeś wszystkie części. Zobaczyłbyś efekt od razu. W temacie masz kilka opisów, jak się pozbyć tej wieżyczki. Każdy inny, wybierz jaki chcesz.
 25. @Fagot Но когда играем концовку с наёмниками, кажется что все погибли. Понял это именно так. Если ты планировал продолжение, она моим мнением, со всем не нужна. Во второй концовке, причина переноса ГГ с Янтаря на Кордон тоже непонятна. Но идея твоя, ты автор, сам решаешь. TŁUMACZENIE. Ale kiedy gramy końcówkę z najemnikami, wydaje się, że wszyscy zginęli. Tak to zrozumiałem. Jeśli planowałeś przedłużenie moda, moim zdaniem, jest ona niepotrzebna. W drugiej końcówce, powód przeniesienia GB z Jantaru na Kordon też jest niezrozumiały. Ale to Twój pomysł, Ty jesteś autorem, sam decydujesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.