Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Content Count

  9267
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  208

Everything posted by kondotier

 1. @MOS Przecież teraz to już standard, że zaczynając nowego moda musisz dostać na początek porządnego kopa, abyś reszty moda nie lekceważył. A jeśli nie będziesz biegał "najkrótszą drogą", a na tej dłuższej zaglądał do wszystkiego co naturalnie dla takiego miejsca nie pasuje ( np. sejf daleko od zabudowań i na dodatek w kałuży), do każdego powalonego pnia, chałupy, paki ciężarówki, to szybko się wzbogacisz. A na tych powinnościowcach można się było jak na początek, dobrze obłowić.
 2. kondotier

  OP-2.1

  A niektórzy narzekali, że Reborny są pokręcone.
 3. Chytre. Grający w OP już nie będą musieli wysilać się z wskakiwaniem tam, gdzie się nie da.
 4. @jurek48 Ten pomiędzy zagrodą a posterunkiem najemników? Będzie aktywny dopiero po finalnej rozmowie ze st.ReLockiem i Pierwszym na CEA. Możesz za to posprawdzać teleporty za pniem drzewa na Magazynach. O ile ich jeszcze nie odnalazłeś.
 5. @MOS A ten co moda tłumaczył sporo się nagimnastykował umysłowo, bo nie tylko musiał przetłumaczyć, ale też literka za literką pisać po arabsku, od prawej do lewej. Gwoli wyjaśnienia, mod był zrobiony po to, aby jego autor mógł sprawdzić lokację przed wstawieniem do innego większego moda. A w tym kontekście, to nawet nieźle mu wyszło. Tyle tylko, że tego większego moda z tą lokacją ani widu, ani słychu. A szkoda.
 6. @jurek48 Tu masz adres do tematu w którym pokazano jak zabrać wszystkie fleszki: Ale najbardziej istotnym przy decyzji w szpitalu, jest posiadanie PDA Gryka. Bez niego na CEA nie ma się po co wybierać, bo nawet jeśli uda Ci się sprowadzić st.ReLocka na ziemię i z nim pogadać, do nie dopniesz scenariusza, sam będziesz musiał szukać wyjścia z CEA, zdobyć PDA i znowu wracać na CEA. A wtedy może być różnie. st.ReLock może być martwy ( choć nie powinien ), bo koło miejsca rozmowy łażą burery, zombiaki, Monolit i parę jeszcze innych nieciekawych. Lepiej wrócić, załatwić zaległości i przyjść ponownie. A drogę już znasz. I pytanie. Byłeś już we wnętrzu Gastronoma w Limansku, wchodząc z bagienka na Jantarze? Dobrze to mieć za sobą, bo możemy wytłuc z bezpiecznego miejsca cały komitet powitalny, wściekle broniący tego miejsca, kiedy dotrzemy do fontanny już po ziemi.
 7. No to po kielichu na każdą dziesiątkę lat życia.
 8. @cez137 Kopia podstawki, to jakby oddzielna gra. Co byś nie zrobił wtedy z podstawką, ona pozostanie aktywna. Niemożliwym jest, aby przy instalacji podstawki z płyty znalazła się w niej jakaś gamedata. Chyba że ta płyta którą kupiłeś, to jakaś lipa. Pisałem, abyś uruchomił podstawkę i zobaczył jak wygląda ta opcja ustawiania sterowania. Czy jest w robalach. Tak samo możesz czasowo przenieść sobie tę gamedatę poza podstawkę i podstawkę uruchomić. Powinna zadziałać prawidłowo. To usuwanie gamedaty możesz też zrobić na kolejnej kopii podstawki. Wtedy cokolwiek byś nie spieprzył, na podstawkę wpływu mieć nie będzie. Sposobów jest więc wiele, musisz tylko wybrać ten, z którym sobie najłatwiej poradzisz. W każdym bądź razie, podstawkę musisz doprowadzić do "dziewiczej czystości", bo przy każdym kolejnym modzie na jej kopii będą problemy.
 9. @cez137 W podstawkach nie ma katalogu gamedata. Tak powinien wyglądać katalog główny Zewu Prypeci. A co ty tam masz w tej gamedacie? Chyba tego moda niepotrzebnie wstawionego. Z tą gamedatą będziesz mieć problemy z każdym stawianym modem. Więc wybieraj: "Nie chce mi się", czy "Reinstal i święty spokój".
 10. @MOS I jak. Porzuciłeś moda, czy po cichu wchodzisz w Strefę? To dla Ciebie. Zachody słońca. Przy ognisku. Widoki. A na koniec to, co było Twoją bolączką, brak wyposażenia. W plecaku. Ze schowków. Cała broń, amunicja i pancerze, to prezenty od moda. I po tym czasie kiedy poprzednio grałem w moda, zapomniałem o humorystycznym antyczicie udźwigu. Można dać sobie dowolny, ale jak w plecaku mamy więcej niż 200 kg, to przy próbie dialogu z NPCami, nawet tymi do których przychodzimy z ich sprawą, dostajemy po mordzie . Trzeba lecieć do najbliższego schowka i się odciążyć. Fajna, zabawna sytuacja .
 11. @FilmisterPL Krótko mówiąc, tłumaczenie to translatorowy bełkot, niewiele wspólnego mający z sensownym tłumaczeniem. Daj sobie spokój, albo poproś @vidkunsena aby to jeszcze przetłumaczył na ogólnosłowiański.
 12. @cez137 A czy przypadkiem nie jest to ta podstawka, na której postawiłeś jakiegoś moda? Bo mi to wygląda tak, jakby w podstawce została Ci gamedata z tamtego moda i katalog z plikami rosyjskimi Rus. Dlatego w tym modzie komputer pobiera opisy sterowania z pliku rosyjskiego. Na Twoim miejscu uruchomił bym tę podstawkę bez moda i zobaczył czy przy opcjach sterowania, też będą robale. Jak będą, to sprawdź w tej podstawce z której robiłeś kopię, czy tam nie ma katalogu gamedata. Jeśli jest, to go usuń, uruchom podstawkę i sprawdź. A pewniejszym od usuwania gamedaty, byłoby odinstalowanie jej, wyczyszczenie rejestrów i wgranie na nowo.
 13. @Typowy_Monoliciarz Musisz podejść do kraty i nie dać się tej latającej zaczepić. Ja szedłem lewą stroną, po stole bilardowym zabierają przy okazji arta. Jak chcesz przeczytaj:
 14. Tym razem zrzuty z HUDem, aby było widać co na nim jest. A to wszystko już było, czyli Deja vu.
 15. @s4top A spróbuj ją złapać w zdjętym pancerzu. Czasem się zdarza, że tekstury pancerza i trupa NPCa czy mutanta są niedostosowane. Mnie wielokrotnie pomagało ciąganie w sweterku, o ile udźwig sweterka na to pozwolił.
 16. @cez137 Tak jak mówi @gawron, sprawdź wersję podstawki. Miałeś przecież problem z jej postawieniem. No i powtórzę za gawronem. "Robale" w wyświetlaniu tekstu, nijak się mają do jakości komputera. Komputerowi po prostu coś brakuje w postawionym modzie, więc pokazuje to co może.
 17. @cez137 Poczytałem o instalacji moda i tam jest mowa o patchu do niego. Nałożyłeś go przed wstawieniem spolszczenia?
 18. @jurek48 Cała sztuka przy moście, to zanim się pojawi ta banda nieumarłych idąca od strony Jantaru, załatwić kontrolera i burery nad tunelem, oraz pająki. Wtedy Azot ma swobodne wejście do stróżówki, a Ty możesz załatwiać nieumarłych. Tu masz filmik z tej akcji. Jest z 2.52, ale pokazuje jak rozwiązać problem. https://www.youtube.com/watch?v=jhzDoH8JwUI
 19. @FilmisterPL Gdzie tego moda wygrzebałeś? No i jak sobie wyobrażasz to "spolszczenie grażdanki"? Spolszczyć można dialogi, opisy, napisy itp., ale nie znaki graficzne liter. Nawet gdyby jakiś fantasta zadał sobie trud i podmienił litera po literze znaki grażdanki na łacińskie, to i tak by to nadal był język rosyjski. I co najgorsze, stał by się mniej zrozumiały, bo niektórych znaków grażdanki w łacińskim alfabecie nie ma. To co przeczytałeś o czytelnej grażdance i pliku localization.ltx, to tylko informatyczny przekaz dla komputera, jaki rodzaj czcionki ma pobierać. Inaczej nasz Windows znaki grażdanki wyświetla w "robalach". Chyba nie raz je widziałeś, jak gdzieś coś pominięto przy tłumaczeniu. Masz dobre chęci, ale takimi chęciami to droga do piekła jest brukowana.
 20. @jurek48 Wg. założeń moda, ci najemnicy z Barettami sami powinni wyjść z lasu pod most, kiedy wykonujesz to zadanie na jego zajęcie i umożliwienie przejścia Azotowi. A że wojownicy z nich dupowaci, rozwalają ich idące od strony Jantaru zombiaki. Czasem się przytrafia, że mod sam ich ukatrupi i jak przyjdziesz do mostu, po nich leży tylko broń. W każdym bądź razie, oni muszą zniknąć zanim poprowadzisz Chaleckiego, bo Ci go zabiją. W Reborn FF nie miałem z nimi problemu, ginęli jak należy. Natomiast w Innej drodze sam ich musiałem wytłuc i nie zawaliło to fabuły.
 21. @FilmisterPL Już wystarczająco długo jesteś na forum, aby być zorientowanym że gdy mod jest przetłumaczony, to w #1 jest to umieszczone. Nie ma informacji i odsyłacza do pobieralni, to i spolszczenia nie ma.
 22. W temacie Innej drogi, dał odsyłacz do całości swojej rozgrywki. Kto chce, może pooglądać.
 23. @MOS A na jakim jesteś etapie gry? Chyba niezbyt daleko. Masz już śpiwór od Kułaka? Bo z gołą dupą to tylko przez parę pierwszych zadań na Kordonie. Po wypadach na Wysyp i Agro nie jest tak źle. Później będziesz miał arty na wytrzymałość. Z takim wyposażeniem po zadaniach na Kordonie szedłem w Strefę: Nie jestem nawet w połowie moda, a zobacz co mam. A to nie wszystko, bo kilka pancerzy mam w prywatnym schowku. Idę do handlarza, więc niosę trochę złomu na sprzedaż. Bez bicia przyznaję, że sobie podniosłem udźwig, ale tylko dlatego, że lubię poeksperymentować z różną bronią. A tę trzeba nosić cały czas. Jak zechcesz, to Ci mogę na PW porzucić plik actor, w którym będzie zczitowane zmęczenie. Będziesz biegać bez końca. A co dotyczy tych zadań, to przecież mody stalkera są na tym oparte. A ten od innych się niczym nie różni. Tyle że jedno zadanie ma łańcuszek kolejnych. Tak że nie rezygnuj, do przodu i . DODANO. Ku pokrzepieniu serca MOS, aby wiedział że w modzie nie da się nudzić. Nawet komety latają.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.