Jump to content

kondotier

Elitarni
 • Content Count

  8975
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  200

Everything posted by kondotier

 1. @Trux Masz plik wymiany 4, więc równy RAM. A ja pisałem abyś podwoił. Ustaw więc na 8 obie wartości.
 2. OP 2.1 p8.2 Świat umarł, a ja żyję. Kto wie gdzie jest ten napis? I jeden z przyjemniaczków Miłe spotkanie z trzema na raz.
 3. kondotier

  OP-2.1

  @boberm Dziękuję za plik nieśmiertelności, ale ja tylko chciałem poznać sposób włączania jej z poziomu gry, ale sobie jej wstawiać, nie będę. Jak zczitować plik actor, to wiem. Wcześniej dałeś mi plik na grozę 7.62. Wstawiłem ją do moda, ale nic nie uzyskałem. Napisz mi na PW, co można uzyskać, bo może było, a nie zauważyłem.
 4. @Trux To pokombinuj z plikiem wymiany. Zrób go 2 razy większy od posiadanego RAM i obie jego wartości zrób jednakowe na sztywno. Na forum grzebanie w ustawieniach pliku wymiany było omawiane.
 5. @cez137 Ty masz specyficzny sposób grania w mody, przez co sam sobie komplikujesz sprawę. Nie zawsze trzeba iść przebojem. Ja, kiedy mam w modzie wchodzić do INB, to zawsze wcześniej staram się z zewnątrz sprzątnąć tych na wieżyczkach. Jak wychodzę z podziemi, nie przeszkadzają w likwidowaniu pozostałych. A jeśli w modzie jest z tyłu INB dziura w płocie, to włażę przez nią, przez okno i w środku bezpieczniej. Tak też wracam. Staram się też jak najszybciej rozwalić megafon. Dopóki on wrzeszczy, wojsko jest bardzo aktywne. Po takiej czystce, kiedy wychodzę z podziemi, albo jest spokój, albo ilość wojaków do łatwego pokonania. Czyli że notesu z rury nie zabrałeś, a za niego chyba coś się dobrego, pomocnego w tej akcji od Kreta dostawało. I znów nie dokończyłeś rozpoczętego zadania. I coś mi się wydaje, że tam chyba trzeba było znaleźć dwie mapy. Mapę w PDA masz zaliczoną?
 6. kondotier

  OP-2.1

  Dajcie już spokój radosnej twórczości "rusznikarzy". Jak się wprowadza nieśmiertelność? Pozostałe "ułatwienia" mam wprowadzone, patrz na zrzucie. Nieśmiertelności w opcjach ustawień nie mogę zaznaczyć, ale też w sterowaniu nie ma dla niej klawisza. Najniższa pozycja w żółtej ramce to teleportacja. też nie jestem w stanie rozgryźć jak jej użyć.
 7. Opis wprowadza w błąd. Schowek jest w pojemniku budowlanym. Gram na patchu 8.2.
 8. @cez137 Ja Ci tej rury nie jestem w stanie opisać. Są to te rury od strony skarpy. Ale bądź chytrym. Zrób sobie zapis tuż przed, kiedy zacznie Ci sygnalizować radiację lub na skarpie. Potem zbiegnij i zaglądaj do rur aż znajdziesz ten notatnik. Zapamiętaj rurę i wczytaj zrobiony zapis. Wiesz gdzie notatnik to idziesz najkrótszą drogą i już. Znajdź ten ostatni filmik co Ci dałem i jedź wg. reszty do niego. Facet gra już ze zmianami, na jakich Cineman nie grał, stąd masz takie różnice.
 9. @boberm To co teraz robię, trudno nazwać "walką". Już pisałem, że cofnąłem się w zapisach i z Krzyżem nie rozmawiałem. Zabierając głos na temat OP2.1 p8.2 nie chcę być "teoretykiem" i gołosłownie wydawać opinie. "bawię się" więc w poznawanie pozostałych niuansów i przegięć tego moda. A że przy okazji "zwiedzania" lokacji zdarzają się ciekawe scenki, to się nimi dzielę. A im głębiej brnę, tym więcej widzę niekonsekwencji i niezdrowych udziwnień. Nawet w REBORNach czegoś takiego nie było. Taki to już los pragmatyka. Ale teraz podchodzę do tego na luzie, aż do czasu następnego przegięcia. Ale tylko dlatego, że nie mam nic innego do grania.
 10. @cez137 Aleś Ty w gorącej wodzie kąpany. Po to Kuzniecow stoi i przeszkadza, abyś zadania robił bez zwlekania, zanim zaśniesz. Dawno grałem i wyleciało mi z głowy, czy mieć będzie jeszcze coś. Ale chyba coś tam jeszcze ma. Jednak zasadą wszystkich modów jest nienaruszalność tej ekipy pod mostem. Chyba że jest takie zadanie. Chcesz grać, to niecierpliwość schowaj gdzieś głęboko. Już Ci pisałem, że mod na długi czas grania, więc sztuczne przyśpieszanie nie wyjdzie Ci na dobre, tak jak było z Praporem.
 11. Też znalazłem informację o nowych modach. Dotyczy OP 3 i jest bardzo wiarygodna, bo pochodzi od jego autorów. Kto jest ciekaw daty wyjścia, niech popatrzy do spojlera.
 12. @Pure Raczej przejście trzeba dostać i musi się zaznaczyć. Miałem taką sytuację, że po dostarczeniu Fanatowi laptopa z X16, mógł mnie teleportować na MW. Sprawdziłem to i mogłem na MW wykonać zadania. Z MW cały czas było zaznaczone przejście do baru. Też go sprawdziłem i można było przejść. Ale teleport z baru na MW się nie pojawił. Odpuściłem zadania na MW aby nie mieć problemu, jak pójdę z fabułą. Wszedłem do baru, poszedłem do Krzyża i poległem na Wysypisku. Na razie eksperymentalnie cofnąłem się w zapisach, Krzyża zostawiłem bez amunicji i robię to, na co mod pozwala. I tu też trafiłem na pojawianie się teleportów z zadaniem. Np. Sacharow dał teleport z Agro na Jantar, ale z Jantaru na Agro nie ma. Będzie jak się znajdzie jakieś papiery i mu przyniesie przez otrzymany teleport. Tak też będzie z tymi teleportami o których piszesz.
 13. @cez137 "A nie mówiłem" . Jak będziesz przestrzegał pewnych zasad, to pójdzie jak z płatka. Kiedy dostaniesz śpiwór, będziesz miał więcej czasu na zadania i nie bał się nocy i niespodziewanego zasunięcia. A mod jest dłuuuuugi, tak że będziesz miał co robić. A na koniec możesz jeszcze wybrać w dialogach wolną grę, w której możesz zrobić jakieś zaległe zadania.
 14. kondotier

  OP-2.1

  Ta dyskusja w tym temacie staje się of topowa. Więc na temat przeróbek broni wypowiem się tu ostatni raz. Chyba że ktoś w bazarze Sidorowicza założy temat. Gdyby tak swobodnie można było stosować amunicję jednego kalibru, w broni o drugim kalibrze, to rosyjska broń nie byłaby zrobiona na 5.45. A jest taka, aby tej amunicji nie można było stosować w broni 5.56 i odwrotnie. Dlatego w rzeczywistości produkują AK w odmianach dla jednego i drugiego kalibru. Będąc w UW produkowaliśmy Tantala kal. 5.45. Przejście do NATO i produkcja Beryla kal. 5.56. Nie wyobrażam sobie rozwiercenia komory nabojowej w AK, bez odłączenia lufy. Nie ma dostępu. A ponowne po oddzieleniu scalenie lufy z komorą zamkową, nigdy nie będzie precyzyjne. Ktoś kto trzymał w rękach tę pukawkę, wie jak to jest zrobione. Innym sposobem obejścia tego problemu jest szybka wymienność lufy, eliminująca ten problem. Mamy to w naszym MSBSie. Tak z długością lufy, jak i z kalibrem. Ale razem z lufą, trzeba dostosować system celowniczy. Inaczej z celnego strzelania nici. Moim zdaniem, wystarczyło do moda wprowadzić jeszcze jedną nowinkę. Tak handlarze jak i rusznikarze mogliby dokonywać zamiany broni tego samego typu, na broń o innym kalibrze. Oczywiście nie za darmo, ale grubo mniej niż kupno, dając darmowo broń z uszkodzeniem, lub za dopłatą za broń sprawną. Lub zdzierczym sposobem, dwie za jedną.
 15. @cez137 A z zadaniem Prapora to jak jest? Pogadałeś z nim a go nie dokończyłeś i poleciałeś robić inne. Aby zabrać ogórki bez skrzynek, to sobie trochę poskaczesz. Sąsiedni dom ze schowkiem, wchodzisz na dach, idziesz do narożnika. Koło płotu jest słup z betonową podporą. Skok na podporę, a z niej na dach ogórkowy. To ostatnie jest najtrudniejsze, bo nie ma rozpędu. Albo zczituj sobie na to zadanie wysokość skoku. Potem wróć do podstawowego, bo za wysoki skok przeszkadza w innych zadaniach.
 16. kondotier

  OP-2.1

  @Zwinny Taka scenariuszowa dziura w płocie na Bagnach jest na północy lokacji. Przez nią przechodzi się do takiego wyrobiska koło mostu. Jest ukryta w trzcinach i najłatwiej ją znaleźć patrząc na podpory trakcji elektrycznej nad torami. Dokładnie w środku miedzy drugą a trzecią, licząc od mostu. Podpory widać z daleka. Ale sądzę, że robisz zadanie Krysiuka i to będzie na południe od dziury w płocie z tele na Agroprom.
 17. kondotier

  OP-2.1

  To miałem na uwadze, pisząc o takiej zmianie wykonywanej chałupniczo. Ci co takie zmiany wprowadzili do modów, nie mają więc o tym zielonego pojęcia, albo liczą na naiwność grających. Mnie to przypomina pytanie, co zrobić aby w silniku 4 cylindrowym zmienić kolejność palenia z 1243 na 1432. Prawo jazdy robiłem w 1960 r i takie pytania zadawano. Wydawać się może że wystarczy przełożyć kable do świec. A prawda leży w wymianie wałka rozrządu. Czyli że powstanie inny silnik.
 18. kondotier

  OP-2.1

  @boberm O tym że Krzyż jest ważnym wielozadaniowym NPCem to wiem i dlatego chciałem jego wątek jak najszybciej uruchomić. A jakbym jednak wrócił do gry, to sobie poluzuję na tyle, że będę robił tylko to co da się zrobić bez wyrywania włosów. Zobaczymy jak daleko da się taką grą zajść. Z lasu wyjdę tylko z artem dla Pliczki i poczekam aż sam będę jak czołg. I przyznaję Ci rację, że porażająca jest ta radosna twórczość ze zmianą kalibru broni. To już nie jest SF a obłęd. A szczególnie kiedy można takiej zamiany dokonać u mechanika na lokacji. Na tych zrzutach widać, co elektrochimery potrafiły zrobić ze śmigłowcem. A na tych, wyłapywanie psów i zombich do anomalnej pułapki. Tyle tylko, że nic się z nich nie zabierze.
 19. kondotier

  OP-2.1

  Za wszystkie propozycje rozprawienia się z tymi bandytami . Zagrać z nieśmiertelnością, to takie samo przyznanie się do porażki jakie zrobiłem pisząc że zostałem pokonany przez bezwzględny sadyzm autorów moda. Też stosuję różnego rodzaju ulepszenia, a przeważnie udźwigu i odległości zabierania przedmiotów, oraz wytrzymałości na zmęczenie. Czasem uspokajam celownik, aby nie wyglądało ze snajperka to kij do odpędzania much. Ale wszystko ma swoje granice. Jedyne wyjście jakie mi przyszło do głowy aby dalej dać się nękać, to cofnąć się w zapisach i nie gadać z Krzyżem. Będę mógł po Wysypisku nadal poruszać się swobodnie. Tylko przypomnijcie mi, jaki to karabin daje Sidor za to Inferno. Bo nie zawsze to co autorzy modów dają w nagrodę, jest bronią z której bym chciał korzystać. No i mam nadzieję, że szybko pojawi się jakiś "normalny" mod.
 20. kondotier

  OP-2.1

  Mam SWDu, rkmK z celownikiem, Grozę 7,62 z celownikem, AK74 z celownikiem i podlufowym, natowski Lcoś tam, też z optyką, Strzelbę AA12, Sajgę. Do karabinów sporo ciężkiej amunicji. A do strzelb każdy rodzaj. Ale skoro bandyty nie rusza ten wzmocniony granat ( nie anomalny ) wybuchający mu pod nogami, to nic go nie ruszy. Mod odpłaca się mi tym samym, czym ja go traktuję. Nie lubi mnie.
 21. kondotier

  OP-2.1

  @boberm Mam za sobą dziesiątki modów, w żadnym nie byłem "nieśmiertelnym", to i tu nie będę. Niech się autorzy moda takim luksusem wypchają. A snajperkę i kulki do niej mam, sama mi w ręce wpadła.
 22. kondotier

  OP-2.1

  @Zwinny Snajperka nie pomogła. Kule przechodziły przez nich jak przez duchy. A o podejściu na odległość strzału z AA12, to mogłem tylko pomarzyć. Przecież mnie nawet betonowe ściany nie chroniły. @tom3kb- Sądzisz ze nie próbowałem z hałdy, od strony, lasku, z piwnic Pchlego? Zrespili mi się tak, że ciągle jestem w środku kółeczka. Może jakbym wszedł na nowo z Lasu, byłoby trochę inaczej. A walą do mnie już wtedy, zanim ich mod pokaże, choć odległość widzenia dałem na maksa. Że można ich rozwalić, mam świadomość, skoro inni poszli w modzie dalej. To moje trzecie podejście do tego moda. Najpierw NS, potem OP 2 i teraz ten. A jak w powiedzeniu "Do trzech razy sztuka". Za to NS2016 przeszedłem bezproblemowo, mając z tego przyjemność i satysfakcję. I przy tym pozostanę.
 23. kondotier

  OP-2.1

  No i moja przygoda z tym modem dobiegła końca. Byłem podczas zadania na dopędzenie i likwidację bandytów, którzy ukradli Inferno. Znalazłem się w sytuacji jaką w OP2 miałem na Agropromie. Bandyci zabijają mi GB ukrytego za betonowymi ścianami Pchlego Targu, sami będąc przy tym wielkim suchym drzewie z psami. Natomiast ich nawet z bliska nie ruszają nawet naboje izomorficzne. Przechodzą przez nich jak przez zjawy. Nawet zaatakowana przez nich Powinność na posterunku, nie była w stanie naruszyć choćby jednego, a sami polegli wszyscy. A tak ładnie żarło, ale chyba z przeżarcia zdechło . Potwierdziły się moje przypuszczenia, że to mod nie dla mnie. Ale grającym uparcie dalej, życzę na tyle samozaparcia i zdecydowania, aby grać do takiego końca, na jaki im mod pozwoli .
 24. @Stanley A nie wystarczy kliknąć na napis Skaner na HUDzie? Patrz 8:15 https://www.youtube.com/watch?v=QCbt3FuUWQ0&list=PLit1Wbp6EQI9pw9CbTmLtT9D8oaq2T3Ew&index=13
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord