Jump to content

Sierioża

Zasłużony
 • Content Count

  2556
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  70

Sierioża last won the day on November 21 2019

Sierioża had the most liked content!

Community Reputation

2525 Przyjacielski

4 Followers

About Sierioża

 • Rank
  Barman
 • Birthday January 23

Profile Information

 • Ruble
  6768
 • Frakcja
  Monolit
 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

4132 profile views
 1. @Yurek Przepadł gdzieś w Zonie, ale w tym przypadku to dobrze dla @Bubera - będzie więcej dla niego Wszystkiego dobrego z okazji urodzin, panowie. Z uwagi na cięcia budżetowe Świadomość-Z sponsoruje jedno ciacho i karabin z niespodzianką, do podziału. Upiłem po drodze tylko trochę
 2. Jak jesteś w kolejce, to... jesteś w kolejce. Zainstaluj DZSA Launcher, będzie wygodniej. Jeśli jest darmowy weekend to raczej oczywiste, że jest dużo chętnych i kolejki nie powinny nikogo dziwić. @tom3kb Nie o to. 15 sekund to wylogowanie i zalogowanie do serwera, 90 to "kara" za skakanie po serwerach.
 3. No jest. Stay Out to Stalker Online po rebrandingu, Anomaly Zone - sZone Online, albo odwrotnie. Nie śledzę, bo obydwie to śmierdzące gówno Daj te "wiele innych".
 4. A sprawdzałeś czy działa po zmianie tych wartości o których pisałem wyżej prócz tego dodatkowego ogse_config? Bo szczerze mówiąc nie pamiętam czy tam też trzeba było zmieniać, czy nie, to bardziej taka porada "na zapas".
 5. Przecież w konfiguratorze możesz sobie podkręcić udźwig. A jak za mało to w tych plikach które wymieniłeś zmieniasz wartości max_weight, max_item_mass i max_walk_weight. Nie jestem pewny, czy przypadkiem w folderze localization właściwym dla wersji językowej (u nas to chyba rus) nie siedzi jeszcze jeden ogse_config.ltx - sprawdź. No i na końcu musisz w fsgame.ltx linijkę $game_data$ = false| true| zmienić na klasyczne $game_data$ = true| true| Powinno działać.
 6. Zmień nazwę folderu do którego pobrałeś instalator na dowolną inną, byle po polsku.
 7. @FilmisterPL To nie może być "inna wersja z torrenta", tylko ta konkretna, pod którą było robione spolszczenie. Nie wiem czy pojawiały się jeszcze jakieś fixy, albo czy jest inny (nowszy) repack od Seregi. Stawiaj TYLKO na tym, który jest w pierwszym poście podlinkowany, bo inaczej nikt Ci nie da gwarancji działania.
 8. @FilmisterPL Końcówka loga: [error]Expression : fatal error [error]Function : CModelPool::Instance_Load [error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\Layers\xrRender\ModelPool.cpp [error]Line : 117 [error]Description : <no expression> [error]Arguments : Can't find model file 'actors\stalker_ecologist\stalker_ecolog_military.ogf'. Nie masz modelu. Zresztą nie tylko jego. Nie wiem jak najjaśniejsza lokalna gwiazda robiła spolszczenie, ale raczej nie majstrował przy modelach, więc to trochę dziwne, że bez spolszczenia działa, a z nim nie. Zacznij od przeinstalowania gry i nie próbuj stawiać paczki na polską podstawkę, bo tłumaczenie działa tylko z repackiem od Seregi.
 9. @wariat Jest średnio co dwa tygodnie chyba, że nie ma akurat wiele do powiedzenia, to nie silimy się na 5-minutowy materiał, bo szkoda Waszego i naszego czasu.
 10. @metek58 Z jednej strony @kondotier ma rację - w tym, że wypadałoby to zmienić. Tylko wyróżnienie tego, że była częścią zagajnika moim zdaniem niewiele da. Bo może ktoś zabrał ją na pogłębiarkę, a może na drugi koniec Zony. Teraz, jak czekam na ulepszoną wersję Gry Dusz, dłubię sobie w plikach tekstowych na spokojnie i sprawdzam niektóre zadania. Jedno np. polega na przyniesieniu skrzynki konserw stalkerowi z farmy w Dolinie Mroku. Ścieżka do niej ułożona jest z puszek które wypadły. Oryginał jasno naprowadza na przewrócone drzewo na północy jako początek ścieżki i tak też to przetłumaczyłem. Ostatnio z kolei doszedłem do wniosku, że celem urozmaicenia na samym początku dialogu postać mówi, że "siedziała pod zwalonym drzewem", a w dalszej jego części jest tylko, że trzeba szukać "gdzieś pomiędzy farmą, a radioaktywnym bajorem na północy od niej". W opisie zadania w PDA delikatnie zasugerowałem gdzie to może być, ale to właśnie czytanie ze zrozumieniem od początku do końca pozwoli przejść zadanie bezproblemowo. Dla jednych będzie to upierdliwe, zdaję sobie z tego sprawę, ale niech te moje męki z tłumaczenia przyczynią się także do rozruszania szarych komórek grających I jeśli chodzi o problem z rośliną, można to rozwiązać podobnie - niech postać odpowiedzialna za zadanie zasugeruje 2, 3 miejsca w których można poszperać. Sugestia oczywiście na ślepo, bo nie miałem czasu pograć.
 11. No tak, jak nie ma o czym pogadać, to trzeba założyć temat o temacie założonym przez jakiegoś pierdotrolla... Oj @vidkunsen
 12. Widziałem już zmiany i wygląda to naprawdę 10x lepiej niż oryginał. A że prawie nie ma zmian w tekście, to nie będę musiał zaczynać po raz 3...
 13. Tak, tylko jest przecież coś takiego, jak kontrola rodzicielska. Ostatnio nawet YouTube da się w prosty sposób "wykastrować" o rzeczy, z którymi nie chcemy, żeby dziatwa obcowała. Aaaa, no to faktycznie się nie zrozumieliśmy Nie wiem za dużo o ESU, ale zapewne różnica jest taka, że użytkownicy dostają aktualizacje szybciej niż reszta. Naprawdę nie chce mi się wierzyć, że MS zostawi na lodzie mnóstwo ludzi bez ESU, z licencjami na W7 i bez planów przejścia na W10. Moim zdaniem ogarnie to nawet darmowy + np. firewall.
 14. Pewnie, że nie jest, ale celowo nie wgłębiam się w temat - przecież przeciętny użytkownik nie powie Ci co to jest PSD i dlaczego teraz jest PSD2, chociaż wiążą się z tym spore zmiany tak ze strony banku, jak klienta. Braki w zabezpieczeniach to z kolei kwestia banków, nie systemów operacyjnych. I oczywiście, że można się dać złapać na podmienioną ikonę, ale - chociaż nie jestem ekspertem, więc się na tym nie znam - nigdy nie słyszałem o idealnej podróbie 1:1. A gdyby się trafiła, to mam taki głupi nawyk, że nawet przy aktualizacji regulaminu dzwonię do banku i pytam, czy taka aktualizacja była, czy nie. Zabiera mi to czasem minutę, czasem 10, ale wolę stracić trochę czasu, niż kasę na koncie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity