Opis
Jest to stworzony przeze mnie tutorial jak zmienić parametry broni.
Zaczynamy!
Więc zaczynamy! Na początku zapoznajcie się z TYM tematem. Po wypakowaniu plików, tworzymy w folderze gry folder:
*```
gamedata/config/weapons
następnie kopiujemy zawartość folderu weapons, tyle że w wypakowanej gamedacie i wklejamy do folderu weapons, tego dopiero co stworzonego. Proste? Jedziemy dalej.
Wchodzimy w dowolny plik broni, jaką chcemy zmienić, ja posłużę się działkiem Gaussa.
**WAŻNE**
Wybrałem tylko najważniejsze parametry, i takie, które w rękach niedoświadczonego moddera nie spowodują żadnych szkód.
Oto opis linijek:
*```
cost = 25000 - koszt broni
weapon_class = sniper_rifle - klasa broni
ammo_mag_size = 10 - pojemność magazynka
ammo_class = ammo_gauss - rodzaj amunicji (możemy wstawić dowolną, kopiując i wklejając po przecinku nazwę amunicji, np. z pliku w_ak74)
sprint_allowed = false - czy możemy biegać z tą bronią (zmieniając na true będziemy mogli)
fire_dispersion_base = 0.01 - rozrzut podczas strzelania
slot = 2 - slot, w którym broń będzie się znajdowała w okienku ekwipunku
inv_weight = 5.5 - waga broni
hit_power = 1.10, 1.10, 1.10, 1.60 - siła uderzenia; im większy współczynnik, tym większe obrażenia
hit_impulse = 300 - impuls od uderzenia
hit_type = fire_wound - typ obrażenia
fire_distance = 1000 - zasięg broni
bullet_speed = 15000 - szybkość pocisku
rpm = 30 - szybkostrzelność w pociskach na minutę
scope_status = 1 - status celownika
silencer_status = 0 - status tłumika*
grenade_launcher_status = 0 - status granatnika*
* 0 - nie ma w ogóle
1 - na stałe
2 - zdejmowany i zakładany
```*
Z tych ważniejszych parametrów, to byłoby na tyle. Przyjemnego modyfikowania. Pamiętajcie o zmienieniu linijek w fsgame.ltx
Pozdrawiam!