Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stary dobry SGM.
ss_daniel_11-21-19_20-16-26_(escape).jpg
Z chęcią przypomnę sobie tego moda. Chociaż gdy ostatnio w niego grałem to miałem dość sporo wylotów. Zobaczymy jak będzie tym razem. 

Znalazłem Repack od Serega Lus i wszystko działa jak należy z wyjątkiem addonu, który dodaje broń. Powodował on już na starcie gry wylot. Przeinstalowałem moda i wszystko pięknie śmiga. 
Po prostu w opcjach instalatora nie zaznaczajcie Addona, a będzie dobrze. 

Dodałem repack do pierwszego postu przy okazji go poprawiając. Mam nadzieję, że @kondotier się nie obrazi ;) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem i bardzo bym prosił kogoś o pomoc. Zainstalowałem wersję repack i niby wszystko fajnie ale gdy wczytuje nową grę to przy zakończeniu wczytywania w momencie gdy ma już wejść do gry wywala mnie do pulpitu z takim logiem:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 502
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'rx_attach_bandage'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

Czy może ktoś z tym pomóc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem grę i działa PRAWIE jak należy ! pojawił się pewien dość irytujący problem a mianowicie wszystkie imiona stalkerów (bez wyjątku) wyglądają jak by nie było odpowiedniej czcionki, wygląda to tak:  

ss_ramir_12-26-19_12-43-00_(escape).thumb.jpg.03a679e848f877dc6fe96d427489d466.jpg

Co ciekawe tylko imiona wyświetlane są w taki sposób, reszta dialogów i opisów jest ok. Cy da się coś z tym zrobić tak żeby imiona były wyświetlane jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha @Sierioża w sumie to niezły pomysł szkoda że sam na niego nie wpadłem hahaha :083: albo jak mam pecha albo to prawo Murphy'ego znajduje w tym przypadku świetne zastosowanie, zawsze jak coś instaluję do stalkera to nie może się obyć bez mniejszych czy większych problemów. A tak serjo to wrzuciłem katalog ze spolszczeniem i fiksem do niego i jest tak jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 Nie znam tego repacka, to będę gdybał.

Spolszczenie było robione dla polskiej podstawki, więc w kat pol spolszczenia może nie być pewnych plików, które mod pobiera z podstawki. Daję dwa oryginalne pliki z podstawki, zobacz czy masz je w katalogu pol.  Jeśli są to zobacz, czy są spolszczone. Porównaj tłumaczenie z oryginalnymi. Jeśli ich nie ma, to dodaj te wstawione. Tylko że aby pliki zadziałały, chyba będzie potrzebna nowa gra.

 

st_generate_fnames.xml          st_generate_snames.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 Coś musiałeś pomieszać przy instalacji Repacka lub źle nałożyłeś spolszczenie. 

Ja zdecydowałem się na Repack, bo tak było mi wygodniej. Mam wszystkie części Stalkera oryginalne ( Pudełkowe, steam.. ) więc i sumienie mam czyste. Przy jego instalacji trzeba zapamiętać, żeby nie instalować Addona, który dodaje nowe pukawki, bo wylot będzie murowany niczym przemądrzałość @Sierioża

Gwarantuje, że Repack jest w 100% grywalny. Nie miałem żadnych problemów, a wyloty były sporadyczne. Dotarłem do Prypeci i zebrałem tam taki oto ekwipunek:

Spoiler

ss_daniel_12-26-19_14-30-51_(pripyat).jpg

Jedyne, na co można narzekać to ścinanie się gry przy stacji w Janowie albo Skadowsku. Jednak to już nie problem Repacka. W wersji bez niego pamiętam, że też występował ten problem. Wystarczy przejść na statyka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agred w instalatorze było pole wyboru z jakimś adonem ale nie zaznaczałem go. Nie znam rosyjskiego a i instalator był cały w znakach zapytania (nie mam wgranej cyrylicy) więc do tam klikałem to nie do końca wiem. Tak jak pisałem wyżej, mod jak najbardziej działa ale zamiast imion takie śmieszne ptaszki. Co do nałożenia polonizacji no to tu nie ma filozofii, wrzuciłem polonizację i zgodziłem się na podmienienie plików samo zrobiłem z fixem który był do tejże polonizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.04.2017 o 13:29, kondotier napisał:

2. Kopia katalogu RUS z przemianowaniem na POL.

3. Zmiany w pliku localization.ltx na taka postać:

2. Który tj ten katalog RUS i gdzie on się znajduję?

3. Nie mam w ogóle takiego pliku tylko folder a w folderze pliki na pewno nie do otwarcia notatnikiem, j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiące mijają, a Ty nadal jakbyś wczoraj się urodził, a dzisiaj rano zaczął grać w mody. Tylko jeden katalog rus znajduje się w modzie. I znajdziesz go w configs/text.

A localization.ltx jest "piętro" wyżej, tj. w configs.

image.png.aa5a9ddd0887217117ab137d746fa7d9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier przemyślę to :006:

Ludzie jeszcze jedno pytanie, nie wiem czy to tak tylko u mnie czy Wy też to mieliście, nie widać na mapie przejść między lokacjami

No i się nagrałem, mod padł, nie chce się w ogóle uruchomić, nie wiem dlaczego bo jeszcze chwilę temu działał:073:

 

xray_cez137.log

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 U mnie przejścia były widoczne. Żadnych błędów. 

Jak to padł ? Nic bez przyczyny się nie psuje od, tak sobie. 
Wydaje mi się, że problemy poniektórych biorą się najzwyczajniej w świecie ze złej instalacji moda. Dotarłem do Prypeci i nawet nie miałem żadnych wylotów przez całą grę. 

Hm.. W ogóle się nie znam na takich błędach. Spróbuj usunąć plik user.ltx i włącz grę ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Teraz wujek weźmie Cię za rączkę i wytłumaczy dwie sprawy. To co podałeś to nie jest treść przyczyny wylotu. Dla przykładu treść fatal error będzie wyglądać tak: 

"Expression    : fatal error
Function      : CInifile::Load
File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
Line          : 274
Description   : <no expression>
Arguments     : Duplicate section 'wpn_ak74_m1' found."

Najprościej uzyskać go w następujący sposób. Gdy zobaczysz czarny ekran, zielonego żuczka i gra powie pa, pa przenosząc Cię na pulpit, klikasz PPM (prawy przycisk myszy) na pulpicie, z otworzonego menu wybierasz Nowy --> dokument tekstowy. Otwierasz go (dokument), klikasz w nim PPM i wybierasz opcję  "wklej". Z automatu powinno Ci zamieścić treść loga. Czasami zdarza się, że log jest pusty, niestety to już są uroki x-raya.
Po drugie - najprawdopodobniej jesteś na początku gry, pewnie jeszcze na Kardonie. Przejście na Bagna uaktywnia się po wykonaniu pewnej sekwencji zadań związanych z fabułą moda. To samo by z Bagien dostać się na Zaton.
Teraz zapisz to sobie w kajeciku i podziękuj wujkowi.
Podsumowując - chodzi o to byś nauczył się, iż najpierw trzeba znaleźć informacje dotyczącą rozwiązanie problemu samemu. Nie dlatego, że tutaj nikt Ci nie pomoże. Wręcz przeciwnie, jak już pewnie zdążyłeś zauważyć większość osób na forum, bezinteresownie służy pomocą. Wiadomo też, że każdemu może się zdarzyć zapomnieć o jakimś, nawet elementarnym, aspekcie rozgrywki. Ale ciągłe zadawanie pytań na poziomie świeżo zazielenionego wiosennego listka przez kogoś, kto ma na forum tytuł weterana wygląda - średnio, delikatnie mówiąc. Może masz akurat taki sposób bycia. Nie wiem, nie znam Cię. Jednak na dłuższą metę takie zachowanie może irytować.

Zgodnie z tym pytaniem:  "Co lepiej otrzymać - wędkę, czy rybę?", dzisiaj otrzymałeś rybę. Ale zastanów się czy korzystanie z wędki nie jest bardziej satysfakcjonujące.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael 

8 godzin temu, Agrael napisał:

Spróbuj usunąć plik user.ltx i włącz grę ponownie. 

Nie mam takiego pliku, mam folder w którym są sejwy i screeny z gry

@Yossarian już się tłumaczę wujaszku

5 godzin temu, Yossarian napisał:

To co podałeś to nie jest treść przyczyny wylotu.

nigdzie nie napisałem że to jest przyczyna wylotu oraz że w ogóle wyleciałem gdziekolwiek, wiem jak wygląda mniej więcej log od "fatala" i gdybym taki miał na pewno bym go tu wkleił, dałem to ponieważ to jedyne co miałem w folderze z logami i myślałem że może to coś komuś powie, widocznie niepotrzebnie to zrobiłem no ale spoko, było minęło

5 godzin temu, Yossarian napisał:

Gdy zobaczysz czarny ekran, zielonego żuczka

to też wiem jak wygląda oraz jak wygląda zielony żuczek, nie raz i nie pięć miałem z nim do czynienia, nie lubię skubańca jak cholera i raczej go nie polubię :047: a mój problem polega na tym że owszem jest czarny ekran i tu UWAGA! w tym czarnym ekranie robi się takie okno, ma białe krawędzie, wygląda jak zwykłe okno windowsa, i to tak wszystko razem stoi, jakby się zawiesiło, żaden wylot, crash tylko coś takiego, dalej mod się nie uruchamia

5 godzin temu, Yossarian napisał:

najprawdopodobniej jesteś na początku gry, pewnie jeszcze na Kardonie.

tak, mam znaleźć jakiś ładunek wybuchowy, kieruję się w stronę wysypiska przeszukując pobliskie budynki i łąki ale jak zdążyłem wywnioskować powinienem iść w stronę bagien, wiem z innych modów gdzie mniej więcej są przejścia na Bagna ale na mapie ich nie mam

5 godzin temu, Yossarian napisał:

Podsumowując - chodzi o to byś nauczył się, iż najpierw trzeba znaleźć informacje dotyczącą rozwiązanie problemu samemu.

wierz lub nie ale gdybym wiedział gdzie mam szukać tego problemu na pewno nie zawracał bym Wam czterech liter, zwyczajnie nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się stało i co może być przyczyną

5 godzin temu, Yossarian napisał:

ciągłe zadawanie pytań na poziomie świeżo zazielenionego wiosennego listka przez kogoś, kto ma na forum tytuł weterana wygląda - średnio, delikatnie mówiąc

hmm? słuszna uwaga, przemyślę to :063:

5 godzin temu, Yossarian napisał:

Może masz akurat taki sposób bycia

może i tak, nie zastanawiałem się nad tym, po prostu wychodzę z założenia że jak mam sam zachodzić w głowę ocb to wolę zapytać kogoś mądrzejszego ode mnie w tej kwestii, i w tym przypadku jesteście to Wy, moja wiedza o komputerach i im pochodnych kończy się na postawieniu moda i to też do niedawna był mega problem dla mnie, nawet jeden z użytkowników tego forum złożył mi komputer bo sam nie miałem o tym pojęcia choć młody już nie jestem, także tak to wygląda, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża  Jak to namieszałem? Przecież tylko mu odpowiedziałem gdzie ma go szukać, po jego stwierdzeniu, że nie wie gdzie jest ten który zaproponowano mu usunąć. To porada do wpisania w jego "stalkerskim pamiętniku", gdzie go szukać.

@cez137  Kura jest jako ozdobnik. A wybucha, bo to "zmutowana kura czarnobylska" :jajo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kondotier napisał:

Jak to namieszałem?

Stwierdzeniem, że bez user.ltx nie mógłby grać - w odniesieniu do wcześniejszej rozmowy można to odebrać tak, jakby nie można było usunąć pliku bez konsekwencji. A można. Czasami nawet trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.