Skocz do zawartości

Call of Duty WWII, oficjalny zwiastun


mkk7

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy oficjalny zwiastun Call of Duty WWII i powrót do korzeni czyli drugiej wojny światowej.

Data premiery zaplanowana na 3 listopada, gra ma się ukazać na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Akcja to dwa ostatnie lata wojny, cała kampania to teren europy m.in. Lądowanie w Normandii.

Jak dla mnie zapowiada się ciekawie.

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Beta testy jeszcze w tym miesiącu również dla graczy PC bez konieczności zakupu gry. Zainteresowani powinni udać się na platformę Steam od 29 września do 2 października.

Minimalna konfiguracja sprzętu która pozwoli na rozgrywkę:

OS: Windows 7 64-bit lub nowszy

procesor: Intel Core i3 3225 lub odpowiednik

8 GB RAM

karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 2 GB / AMD Radeon HD 7850 2GB lub lepsza

25 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny bohater kampanii fabularnej to Ronald „Red” Daniels z I Dywizji Piechoty Armii Stanów Zjednoczonych, "przygodę" z wojną rozpoczyna od lądowania w Normandii, bitwy w których weźmiemy udział odbyły się naprawdę ( np.  Hürtgen, Ardeny a twórcy przywiązali wielką wagę aby trzymać się faktów, współpraca z historykami i weteranami ). Zapowiada się bardzo ciekawie.

Zwiastun fabularny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje serii CoD i MoH za to że wzbudzili moje zainteresowanie historią "ALE".

Boli mnie to że co nowy tytuł drugowojenny mówi o Amerykanach ogólnie Aliantach gdzie tutaj historia Finlandii (Simo Hayha - przekozak snajper i mój idol), >Polski-Francji-Norwegii -> (Dziękuje "Enemy Front"), nosz kurde Związku Radzieckiego, Francji, Walki w Afryce ? Nie zaciekawił mnie tytuł (znowu oklepana inwazja na Normandię) no chyba że historia bohatera będzie wyjęta niczym z "kompanii braci" ,"szeregowca Ryana" czy "złota dla zuchwałych" (hmm... Clint Eastwood, moje marzenie aby zastrzelił mnie Clint Eastwood a komentował to Morgan Freeman. If you know what i mean) to moje zdanie ulegnie drobnej poprawie.

 

Zauważyłem po dogłębnej analizie że jest mało tytułów drugowojennych nie mówiących o Amerykanach oni wyzwolili tylko Francję noi dużą część Afryki razem z Brytyjczykami.

 

Wniosek:

Czy tylko ja widzę kolejną propagandę ? (po głębszych przemyśleniach) Nie mówimy dziś po Niemiecku (nie mówię tu tylko o Polsce) wyłącznie dzięki Amerykanom inne nacje też mają swoich bohaterów i ciekawe historie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym sobie pograł chociaż w jakieś dodatkowe mini kampanie zrobione dla tych złych albo tak jak napisałeś w jakichś innych teatrach Finowie vs Rosjanie, konflikt w Korei itp ale typowy amerykanin wtedy by nawet na okładkę tej gry nie spojrzał :D . Tak dla urozmaicenia bez podtekstów zrobione żeby zaraz nie było propagują faszyzm/nazizm/dodać tam sobie co tylko chcecie, czysto wojenne misje po stronie niemieckiej. Zresztą zrobione z "ich" punktu widzenia też by mogły być ciekawe. Ile można lądować w Normandii na plażach jako kolejny hamburger albo skakać w Market Garden czy też znowu tłuc Niemców w Ardenach. Nudddyyy panie ten CoD, nie zagram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@tom3kb Czekam na ekipę która będzie miała jaja i pokarze jak naprawdę wyglądała wojna.Chciałbym zobaczyć powstanie warszawskie jak Amerykanie wyzwalali obozy koncentracyjne, to co się działo z Polakami w Katyniu na Syberi bitwy we Włoszech,pokazać ludziom że 2 wojna to nie tylko tereny ZSRR Francji i Niemiec. Gramy ciągle Amerykanami jak by byli bogami chcecie pokazać setny raz to samo to pokażcie plaże omaha ze strony Niemieckiej. Widziałem bete multiplayer i konflikt wygląda jak by nie był podczas 2 wojny zaczynając od celowników kolimatorowych kończąc na murzynce  biegającej w nazistowskim mundurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MaklerR napisał:

opowieść o PRZEPOTĘŻNYCH I MAJESTATYCZNYCH aliantach bez których inne kraje palcem do tyłka by nie trafiły.

Taaaa...

Widzę, że macie malutkie problemy z historią. Gdyby nie pomoc Wuja Sama, najpierw gospodarcza jako państwa neutralnego, a potem także wojskowa jako sprzymierzeńca, to pozostałe państwa alianckie może by trafiły palcem do tyłka, ale co najwyżej po to, żeby sobie w tym tyłku pogrzebać, a potem ze smakiem palec oblizać.

Dla lepszego zobrazowania sytuacji zacytuję tekst z forum DWŚ (akurat niedawno przeglądałem) :

Liczba dywizji poszczególnych państw na zachodnioeuropejskim TDW na dzień 3 stycznia 1945 roku

49 - US
12 - UK
8 - Francja
3 - Kanada
1 - Polska

Oczywiście, był jeszcze Śródziemnomorski TDW (Włochy), i była wojna na Pacyfiku, gdzie też Amerykanie stanowili większość, na Pacyfiku przeważającą. No i oczywiście byl front wschodni, gdzie GI czy marines nie było, ale gdzie Rosjanie korzystali z amerykańskich butów, jedli amerykański SPAM (słynny Drugi Front, czyli swinnaja tuszonka), jeździli Studebackerami, Willysami, jeepami i Harleyami, zresztą na amerykańskiej benzynie, z której korzystało też ich lotnictwo, korzystali z amerykańskich czołgów i samolotów, lokomotyw i traktorów...

"Według aktualnych szacunków rosyjskich historyków, w ramach pomocy ZSRR otrzymał 427 tys. samochodów, 22 tys. samolotów, 13 tys. czołgów, 9 tys. traktorów, 2 tys. lokomotyw, 11 tys. wagonów, 3 mln t benzyny lotniczej, 350 tys. t materiałów wybuchowych, 15 mln par butów, 70 mln m² tkanin ubraniowych, 4 mln opon oraz 200 tys. km drutu telefonicznego[1].

Dla porównania w czasie wojny (od II półrocza 1941) produkcja własna ZSRR wyniosła ok. 265,6 tys. samochodów. Produkcja parowozów wynosiła: w 1940 r. – 914 szt., w 1941 r. – 708 szt., w 1942 r, – 9 szt., w 1943 r. – 43 szt., w 1944 r. – 32 szt., w 1945 r, – 8 szt. Produkcja wagonów towarowych w latach 1942-1945 wyniosła 1087 szt"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease_Act

Więc czemu się dziwicie, że wg Amerykanów to oni wygrali II wojnę światową ?

Ale oczywiście, nie ma przymusu na kupowanie tej gry.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

1.jpg

Więc tak: jak dla mnie gra jest fenomenalna...nie ustępuje Battlefield 1 - rzecz jasna to moje zdanie, choć te drugie przedstawia znacznie wyższy stopień trudności - to jest fakt nie do podważenia. Tu trochę "świecidełek", trochę ułatwień - ale ogólnie miód. Jeden feler - za ..... nie wiem jak robić screenshoty, na forach tego nie ma. Klasyczne F12 nie działa.

CallofDuty_WWII_E3_Screen_04.jpg CoD_WWII_Campaign_02-wm.jpg

Cod-ww2-2.jpg pic12-large.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.