Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Po powrocie do internetu kablowego, przyszedł czas na myślenie o powrocie na łono peceta.

Jak podkreślam w wielu postach, mam bieda-laptopa, którego wydajność jest naprawdę spora, jeśli mamy 2010 rok. Jeśli 2017, to krztusi się jak Trabant pod górkę.

Generalnie to jest mi potrzebny sprzęt za ładnych parę "paczek" (bo zniosło mnie w stronę modelowania), ale nie jest to najlepszy czas ani na kredyty, ani na ciułanie. Chyba, że po parę groszy. Za cholerę nie wygospodaruję w perspektywie nawet najbliższego półrocza tyle, ile trzeba.

Jednak powiedzmy, że w tym momencie zadowolę się takim przystającym do obecnych czasów minimum, z możliwością późniejszej rozbudowy. Przerzuciłem -naście stron portali ogłoszeniowych, pełno najróżniejszych używek w stanie słabym, bardzo słabym i zatrważająco słabym, ale jestem już tak wygłodniały, że momentami mam ochotę się skusić.

Widzę, że podzespoły znowu drożeją i sam nie wiem... Czekać, brać używkę, zbierać, nie zbierać? A może w zaistniałej sytuacji najlepiej znowu zapomnieć o temacie na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża u mnie nadal zalega gtx 750 Ti w stanie bdb. Jak się skusisz to pogadamy o cenie. (300)

Jeżeli chcesz złożyć tego kompa po całości i w stanie "ujdzie" to:

=to poszukajmy procesorow u amd. Powinno wyjść ciut taniej

= tniemy koszty na płycie głównej

=albo rezygnujemy z karty graficznej na rzecz integry od amd.

=być może ktoś z nas ma na zbyciu RAM i może nawet dysk albo zasilacz.

=posiadam do oddania zasilacz, ale na własne ryzyko. Przy niskim obciążeniu nie trzyma napięć. Być może potrafisz wymienić kondensatory(czy inny badziew) i postawić go na nogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnieciu

Cięcie kosztów na mobo to chyba nierozsądne... Boję się trafić na jakąś OEM, która podziała rok, miesiąc albo tydzień i odejdzie w zaświaty z hukiem, urywając mi ręce :D A serio - Msi h110m kosztuje nieco ponad 200, a wygląda całkiem nieźle. Jak na moje krzywe oko. Mogę się mylić.

Mam alergię na AMD. Od bodajże Pentium 2 byłem w obozie Intela, a na AMD słyszałem tylko narzekania. No, ale niech będzie, że się złamię.

Zasilacz - 360W styknie? Coś koło 140, też do przeżycia. Pewnie dałbym radę postawić go na nogi, ale elektronikiem nie jestem, więc jakiś margines błędu jednak jest.

Gdzieś (ale nie wiem gdzie) mam jakąś obudowę, monitor na razie byle jaki, poleasingowy.

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej pękam :023: Może faktycznie lepiej się pomęczyć i poczekać, zamiast kombinować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłeś do klubu wodzących na pokuszenie, tak? :D Cholera jasna...

No szału nie robi, ale w porównaniu do Core2Duo P7350 to demon wydajności :) Alternatywnie mam i5 2400. Problem polega na tym, że nowy kosztuje ~700, a gość woła 270 i uparcie twierdzi, że wszystko z nim dobrze, a pastę to tak często wymieniał, że prawie co miesiąc :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat.

Drugi raz w przeciągu miesiąca borykam się z awarią. Mam dziwnie, sieriożowate wrażenie, że niedługo odejdzie do krainy wiecznego krzemu i muszę powoli zacząć się zabezpieczać.

ASRock H110M-HDV - dobry strzał? Jak miałem peceta, to zawsze na płycie ATX. Micro jest mniejsze, wszystko ciaśniej upchnięte - ale czy wpływa to w jakiś inny sposób na użytkowanie?

Zasilacz - LC-Power 350W. Myślę, że wystarczy... Chyba. Karty graficznej i tak teraz nie kupię, bo ceny są z kosmosu, a ww. płyta główna ma integrę.

Ponadto chętnie przytulę jakiś RAM, jeśli komuś zbywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz coś zaproponuję.

Będą dwa zestawy, jeden na częściach nowych oraz używanych. 


650,00zł
OPIS: Plyta umożliwia wymianę w późniejszym czasie na topowego procka od Intel, tj. i7-7700. Procesor posiada zintegrowany układ graficzny.
PROC+PŁYTA+RAM: http://allegro.pl/intel-g4560-kabylake-2x3-5ghz-asush110m-k-4gb-ddr4-i6762678085.html#thumb/2

???zł
KARTA GRAFICZNA: Polecam przejrzeć lokalnego OLX. Na Allegro nie ma nic ciekawego uwagi w kwocie do 300zł.

157,60zł
OPIS: Modularny, z gwarancją i oferuje wysoką efektywność energetyczną.
ZASILACZ: http://allegro.pl/wyprzedaz-coolermaster-g550m-550w-modularny-80-i6613191441.html

???zł
OBUDOWA: Wedle gustu. Na OLX warto sprawdzić, może ktoś w okolicy będzie miał za darmo do oddania, lub za piwko.

Miały być dwa, ale jest jeden. Na Allegro posucha jeżeli chodzi to używki, więc skleciłem zestaw quasi-nowy.

Edytowane przez R4KET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, za AMD jednak podziękuję :) Miałem kumpla, który ładnych kilka lat temu przesiadł się na tę platformę i dawno nie słyszałem, żeby ktoś tak klął na sprzęt. Teraz pewnie się to wyrównało, ale niesmak ciągle pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie zauważyłem.

Tutaj dobry model, często polecany na innych forach internetowych. Solidna konstrukcja.
http://allegro.pl/zasilacz-antec-vp-pc-500w-i6863610800.html

Ten G4560 to bestia. Sam miałem zanim nie wsadziłem sobie i7.
 

 

Edytowane przez R4KET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micro ATX płyta jest w pionie krótsza i ma mniej slotów np. PCI czyli płytę micro ATX włożysz do każdej obudowy Tower Midi Mini. 
Co do zasilacza ANTEC kiedyś był dobrą firmą sam miałem ale to było kiedyś.
Znalazłem fajna ofertę:

http://www.komputronik.pl/product/239226/corsair-vs-550w-cp-9020097-eu.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty - ASUS H110M-K, wstawiony wyżej. Zastanawiam się, czy brać w Komputroniku razem z zasilaczem, czy przyoszczędzić całą złotówkę i wziąć w morelach :D

W RAMie widzę nie ma większej różnicy w wydajności między DDR3 a DDR4. Tak samo cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sierioża napisał:

Co do płyty - ASUS H110M-K, wstawiony wyżej. Zastanawiam się, czy brać w Komputroniku razem z zasilaczem, czy przyoszczędzić całą złotówkę i wziąć w morelach :D

W RAMie widzę nie ma większej różnicy w wydajności między DDR3 a DDR4. Tak samo cenowo.

Jeśli masz Komputronik na miejscu bierz w sklepie.
Co do płyty (obsługuje DDR4 do 2133Mhz) ale za te pieniądze bierz  ASUS H110M-D jest droższa o CAŁE 4 zł
za to masz na płycie złącze USB 3.0 do wyprowadzenia np na panel przedni w obudowie:
http://www.komputronik.pl/product/313398/asus-h110m-d.html 
Bierz też pod uwagę, że na obu płytach są tylko dwa sloty RAM więc najlepiej jest kupić DDR4 2x4GB
ale jeśli będziesz chciał kiedyś mieć RAM 16GB to będziesz musiał wymienić obie kości na raz. 
I zasilacz który Ci polecałem:
http://www.komputronik.pl/product/239226/corsair-vs-550w-cp-9020097-eu.html       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.