Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2021 o 11:06, kondotier napisał:

@Trux  Jak to nie bardzo masz możliwość zrobić zrzut ekranu? Mając takie "krzaczki " na ekranie, klikasz F12 i zrzut trafia do katalogu screenshots.

A następnie poprzez  dodaj pliki...    (spinacz pod oknem wpisu ) wklejasz zrzut na forum. I to wszystko.

Dzięki za podpowiedź.  Faktycznie znalazłem to F12 ale nie mogę teraz znaleźć zapisanych fotek.  Noż kurcze gdzie ta gra chowa print screeny? No gdzie ten nieszczęsny katalog "screenshots"? Ani w grze ani w moich dokumentach go  nie ma. Stlenił się czy co?

Edytowane przez Trux
rozbudowa posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Trux napisał:

Noż kurcze gdzie ta gra chowa print screeny?

Otwórz plik fsgame.ltx (znajdujący się w folderze z grą) i sprawdź linijki:

$app_data_root$		= true|		false|  $fs_root$|          _appdata_\

$screenshots$    	= true|		false|	$app_data_root$|	screenshots\

 

 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anton zbawco! Dzięki za podpowiedź.  Pół roku bym szukał tych chaliernych screenów. Co za pokopana filozofia bunkrowania zapisów? Nie mogło to być w folderze z grą?

Załączam przykładowe printy.  Mimo przeklejenia według wzorca plików polonizacji i rozpoczęcia nowej gry niestety cześć tekstów przypomina rozsypane puzzle.

 

pozdrawiam życzliwą ekipę.

 

ss_trux_09-16-21_18-52-43_(l01_escape).jpg

ss_trux_09-16-21_18-53-12_(l01_escape).jpg

ss_trux_09-16-21_18-56-06_(l01_escape).jpg

ss_trux_09-16-21_18-58-54_(l01_escape).jpg

ss_trux_09-16-21_18-59-07_(l01_escape).jpg

ss_trux_09-16-21_19-03-35_(l01_escape).jpg

ss_trux_09-16-21_19-07-44_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2021 o 21:39, Trux napisał:

Odpaliłem narodną soliankę ale mam problem z polonizacją. Dialogi są OK ale powiadomienia które wyświetlają się na ekranie to często jakieś robaczki.

@Trux, moim zdaniem przyczyny braku polskiego tekstu musisz szukać u siebie. U mnie wszystko jest ok.

ss_jarek_09-18-21_08-06-24_(l01_escape).jpg

ss_jarek_09-18-21_08-33-36_(l01_escape).jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Nie martw się. Jak parę razy zginiesz w z pozoru łatwych zdarzeniach, to Ci mod ten poziom trudności obniży :ohmy: . A jak znów będziesz "niezatapialnym" to zwiększy. Muszę przyznać, że to ciekawe rozwiązanie, pozwalające grać bezstresowo, ale również nie pozwalające na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny Warto zagrać, choćby dlatego, że 2016 ma logiczne finalne zakończenie, przy którym poznasz uroczą żonę Sacharowa i troszeczkę też z nią współpracujesz. No i bugi z zadaniami w MM zostały usunięte. Nie ma co się zastanawiać, lecz ustawić moda i grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Trux tak jak napisał @smox . Masz źle postawionego moda. Grając ze spolszczeniem, też nie miałem takich problemów. Czy wszystkie fixy do moda dodałeś spolszczone? Czy na pewno spolszczenie dodałeś na samym końcu? A przypadkiem sam nie dałeś jakiegoś nie uwzględnionego w #1 ulepszenia?

Radzę zachowując zapisy postawić moda od nowa. Chociaż może się przytrafić, że zapisy niosą ze sobą błędy i lepiej jest zagrać od nowa. Przecież do tej rozmowy z Doktorem przy bunkrze Sidorowicza nie jest daleko w grze, a sprawa się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny Z tą Gwiazdą, to nie jest bug. Jakbyś poczekał ( tylko tak dla ciekawości ) przy niej na pojawienie się enpeców, to byś zobaczył że ją zabiorą. Ich spawn jest losowy, raz są szybciej, innym razem się nie spieszą.

Ale jak wgramy zapis sprzed rozmowy na nią, to pojawi się na nowo, ale w innym miejscu. Dlatego przy tym zadaniu nie należy w międzyczasie robić innych, aby można było bez szkody zapis wczytywać aż do skutku.

Taki psikus od autora moda, aby rzucać wszystko i gnać po arta. I tak jest w całym modzie, że enpece zbierają arty.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kondotier napisał:

@Trux tak jak napisał @smox . Masz źle postawionego moda. Grając ze spolszczeniem, też nie miałem takich problemów. Czy wszystkie fixy do moda dodałeś spolszczone? Czy na pewno spolszczenie dodałeś na samym końcu? A przypadkiem sam nie dałeś jakiegoś nie uwzględnionego w #1 ulepszenia?

Radzę zachowując zapisy postawić moda od nowa. Chociaż może się przytrafić, że zapisy niosą ze sobą błędy i lepiej jest zagrać od nowa. Przecież do tej rozmowy z Doktorem przy bunkrze Sidorowicza nie jest daleko w grze, a sprawa się wyjaśni.

Wydaje mi się że tak. Z resztą są dwa: patch i poprawka do broni. I na koniec wrzuciłem spolszczenie. A mimo to bywa że zamiast komunikatów mam jakieś robaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Trux napisał:

A mimo to bywa że zamiast komunikatów mam jakieś robaczki.

Gram teraz w wersję z patchem 23.02.2018 - https://stalkerteam.pl/topic/11245-narodnaja-solianka-2016-patch-z-23022018r-instrukcja-instalacji/  i jedyne "robaczki" jakie spotkałem, to mało istotna opcja - włącz/wyłącz radio.

ss_jarek_10-13-21_19-27-23_(l02_garbage).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

@smox Niedoróbka z tym radiem mało istotna, ale chyba dasz radę zrobić na nią fixa?

Postaram się zrobić @kondotier🙂

Dodano -

No i gotowe - bind_physic_object.script  Wystarczy pobrać ten plik i wstawić z zamianą plików do gamedata/scripts

Jak widać działa po podmianie plików w trakcie gry -

ss_jarek_10-14-21_11-46-39_(l01_escape).jpg

 

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.10.2021 o 11:17, kondotier napisał:

@Trux  Zastosuj się do podpowiedzi @smox . Postaw na nowo moda z tym wyżej wymienionym patchem i problem powinien zniknąć.

@smox Niedoróbka z tym radiem mało istotna, ale chyba dasz radę zrobić na nią fixa?

Gracias Compadres.

A to przypadkiem nie jest jeszcze nowsza wersja?

https://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=64698

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trux na to wygląda tylko z tego co tam jest napisane to oni sami wprowadzają jakieś poprawki, swoje dodatki itp. Jest nawet coś o dwóch nowych mapach. Także w sumie to taka ich "autorska" wersja. Ostatni update ich patcha jest z 30 maja tego roku.

Ostatni patch rosyjskiej wersji moda był z 25.08.2018.

Jak chcesz to możesz popróbować, niby ręcznie robione tłumaczenie, a nie maszynowe więc powinno się dobrze grać. Szczególnie jak nie robi ci różnicy czy grasz po polsku czy angielsku.

W opisie jest żeby instalować moda na angielską wersję gry. Czy i jak będzie działał na polskiej to już najwyżej zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trux NS2016 jest dokończeniem v. NS2010, w której nie było finału. W tej dodano mapy i doprowadzono scenariusz do logicznego końca, który jest na Zatonie w Żelaznym Lesie. No i usunięto problemy z rozgrywką w Martwym Mieście.

A najnowszą wersją jest NS2020, jeszcze fizycznie niedostępna. Ale już wróble ćwierkały, że razem z jej wyjściem, może pojawić się wersja spolszczona. Tyle tylko, że ostatnio jakoś ćwierkać przestały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier nie o wszystkim musi być co trochę mówione. A i ewentualna niespodzianka też wtedy może być lepsza.

A i 4 dni temu to nie jest jakoś dawno temu :)

W ogóle o tym modzie to w sieci cisza praktycznie, tyle co tam kiedyś było o poszukiwaniu testerów, a jak chciałem poczytać czym się będzie różnił od 2016 to za bardzo nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tom3kb napisał:

@Trux na to wygląda tylko z tego co tam jest napisane to oni sami wprowadzają jakieś poprawki, swoje dodatki itp. Jest nawet coś o dwóch nowych mapach. Także w sumie to taka ich "autorska" wersja. Ostatni update ich patcha jest z 30 maja tego roku.

Ostatni patch rosyjskiej wersji moda był z 25.08.2018.

Jak chcesz to możesz popróbować, niby ręcznie robione tłumaczenie, a nie maszynowe więc powinno się dobrze grać. Szczególnie jak nie robi ci różnicy czy grasz po polsku czy angielsku.

W opisie jest żeby instalować moda na angielską wersję gry. Czy i jak będzie działał na polskiej to już najwyżej zobaczysz.

W sumie mam komfort taki ze mi bez różnicy wersja językowa.  Ale z wrodzonego lenistwa wolę po polsku. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.