Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małe pytanie do znających pisany rosyjski. Niedaleko zwłok gościa, który ma przy sobie piersiówkę Petrenko, leży list napisany po rosyjsku. I tu pytanie: co jest tam napisane, chociaż ogólnie poproszę, bardzo mnie to ciekawi.

pozdrawiam

ss_andrzej_08-31-17_11-49-08_(l02_garbage).jpg

ss_andrzej_08-31-17_11-54-37_(l02_garbage).jpg

Edytowane przez andwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tę zapiskę w lepszej widoczności.

1_zanic_2.thumb.jpg.810132950cdd4872d4e04284806a427d.jpg

Są to odczucia kogoś zombifikowanego. Czuje chłód i może widzieć oczyma innych zombifikowanych, leżących obok. Ktoś ich utrzymuje w takim stanie, a on stara się od niego uwolnić, zabijając go. Dokonuje tego, współtowarzysze uciekają, a on odczuwa głód, głód ludzkiego mięsa.

Nie jest to nic kwestowego, ot taki ozdobnik.

 

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hanimichal napisał:

Moja gra jest po angielsku i nie ma wyboru na polski, co moge zrobic?

Zainstaluj tak jak napisałem - 

1. Stalker SoC PL z patchem 1.0004

2. Wypakuj pobraną - NS_2016 programem 7 zip

3. Wypakowaną gamedatę skopiuj do zainstalowanego SoC

4. Dodaj - Фикс от 20.05.2017

5. Spolszczenie

6. Dodaj parametr po spacji w elemencie docelowym w skrócie gry na pulpicie: " -nointro"

Musi działać. 

Uwaga: Stalker Cień Czarnobyla musi być w wersji PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hanimichal - należy rozumieć, że masz podstawkę z językiem angielskim i angielskim lektorem, bez spolszczenia?

Ponieważ mod kończy pobieranie na gamedacie, wyświetlanie dialogów, opisów broni itp, powinno być bez problemu.

Ale nadal wszystko to co jest podawane głosem np. marudzenie Sidora, głosy z megafonów, bajki przy ognisku mieć będziesz po angielsku.

Jeśli go znasz, będziesz wiedział co jest gadane. Jeśli nie, to nie problem. Nic istotnego w tych głosowych nie ma i będziesz się czuł jak ci co nie znają rosyjskiego, a Sidor czy Barman tak do nich mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03/09/2017 o 06:31, kondotier napisał:

@Hanimichal - należy rozumieć, że masz podstawkę z językiem angielskim i angielskim lektorem, bez spolszczenia?

Ponieważ mod kończy pobieranie na gamedacie, wyświetlanie dialogów, opisów broni itp, powinno być bez problemu.

Ale nadal wszystko to co jest podawane głosem np. marudzenie Sidora, głosy z megafonów, bajki przy ognisku mieć będziesz po angielsku.

Jeśli go znasz, będziesz wiedział co jest gadane. Jeśli nie, to nie problem. Nic istotnego w tych głosowych nie ma i będziesz się czuł jak ci co nie znają rosyjskiego, a Sidor czy Barman tak do nich mówią.

Dzieki za odpowiedz, wlasnie bo szukalem Stalker Cień Czarnobyla z Polskim ale ia tu w Ameryce Południowei nawet na Steam nie ma po Polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @kondotier zwrócił mi uwagę na istnienie patcha z 16.06.17. Pojawił się na stronie moda najnowszy z 18.06.2017:

Naprawione wszystkie podstawowe wyloty i bugi, które spotykaliśmy wcześniej.
 
Łamiemy stereotypy.
Przywrócona przypadkowość pojawiania się schowków.
Usunięty wybór (klasyczne, rzadkie) schowków. Zawartość schowków zależy od rangi npc z którego był zdjęty schowek i komplikacji gry. Schowki można "zdjąć" z 
trupów, kupić u neutrałów i przyjaciół. Także otrzymać, pijąc wódkę z npc. U Informatora za 20 pda. Z kwestowych npc schowków nie ma, i oni ich nie sprzedają.
 
Przygotowanie artów.
Teraz można przygotowywać w podziemiach, tak ręcznie,jak i transmutatorem. Transmutatorem można "ugotować" tylko przy posiadaniu recepty, natomiast rezultat będzie szybki. 
Ręcznie można zgadnąć receptę. Jeżeli zgadliśmy, to recepta pojawi się w transmutatorze.
 
W patch weszła korekta "Włączanie i wyłączenie odbiorników radiowych".
Przy nakierowaniu na radio, pojawia się napis włączyć lub wyłączyć. Wciskamy F.
Głośniki wyłączają się\ włączają się, strzałem w nie.

LINK DO PATCHA Z 18.06.2017: https://yadi.sk/d/xlXkrEeR3KJoPG

ŹRÓDŁO: http://www.amk-team.ru/forum/topic/13424-narodnaya-solyanka-2016/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hanimichal - nie pobierałem, to nie daję gwarancji, ale ponoć na GOGu są spolszczone.

Ale też możesz do tej angielskiej wersji, dodać spolszczenie. Jest chyba nawet na naszym forum. Jest też i nasz lektor.

A i Steam się chwali, że ma spolszczenie: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=182250216

 

@cichy - Zorientowałeś się może, czy wymaga dodatkowego tłumaczenia? A może to tylko sprawy techniczne i można wstawić bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 02:14, Hanimichal napisał:

Moja gra jest po angielsku i nie ma wyboru na polski, co moge zrobic?

Poczatek gry funkcjonuje dobrze ale mysle czy dalei bedzie bez problemów

Pobierz repack podstawkę z MEGA z postu:

Do podstawki trzeba dodać pliki lokalizacji potem wypakować do jednego folderu i to wszystko :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal albo ktoś kto ma z nim kontakt - będą jeszcze jakieś poprawki spolszczenia? Bo trzeba to będzie wszystko zebrać w jedną paczkę i zrobić nową, pełną wstawkę. Ja już gdzieś sobie zachomikowałem tę mapkę Pieczary zaktualizowaną i fixa na niebrukowienie artefaktów jako dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jestem miłośnikiem Stalkera od blisko 8 lat. Grałem w większość modów jakie powstały i są ogólnie dostępne. Właśnie próbuję Soljankę i mam problem. Na samym początku po rozmowie z Sidorowiczem i Doktorem zapadam w sen i wczytuje mi się save Pieczara. Mam broń, jakieś artefakty, jedno zadanie - zabić Strieloka. W Pieczarze mam znaleźć pojemnik dla Górnika. 

Mimo wielu prób nie udało mi się normalnie rozpocząć gry. Mógłby ktoś wrzucić save od momentu kiedy się budzę ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość Sławek - No to znajdź ten pojemnik. To taki realistyczny sen i nie obudzisz się, jeśli nie zrobisz zadań postawionych przez Górnika i nie weźmiesz kolejnych zadań. Pamiętaj, co powiedział Górnik, do świń się nie strzela, a zadanie trudne nie jest.

A jeśli zadanie zrobiłeś, nowe wziąłeś, to trzeba zażyć środek jaki dał Górnik. Jest w plecaku.

Ale żebyś po kopalni i labiryncie nie błądził, znajdź w temacie moda ich mapki, z naniesionymi strzałkami prowadzącymi do celu różnych zadań.

Możesz podmienić bez strachu, są sprawdzone i nie powodują żadnego problemu.

A od kopalni i labiryntu nie uciekniesz, będziesz tu jeszcze wiele razy, więc się z nią zapoznaj i zapamiętaj rozkład korytarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2017 o 21:26, kobal napisał:

Całkiem prawdopodobne, że jest konieczna nowa gra. Ja przynajmniej o takowej zacząłem i nie mam żadnych problemów z grą. Przed chwilą wyszedłem z Agropromu i nie miałem ani jednego wylotu przez całą grę. 

Odnośnie kłopotów z plikiem  sak_off_corpses.script, sądzę że zapewne nie masz wgranego patcha 20.05.17. Polonizacja jest przygotowana pod wersję z najnowszym patchem a ty grasz zapewne na czystej lub masz jakieś inne dodatki które też zawierają ten plik. W tym pliku są spolszczone rapten dwie linijki dotyczace komunikatów dotyczących błędów technicznych. Nie sądze by to powodowało wyloty.

Witam szanownych stalkerów. Mam problem na Agropromie -  otóż kiedy pojawia się odgłos ataku kontrolera momentalnie wyrzuca mnie  na pulpit , i nie ważne czy to są podziemia czy walka na powierzchni z wojskowymi. Jak tylko usłyszę kontrolera gra wywala na pulpit. Proszę o pomoc !! Instaluje podstawkę , patch - 1.6 ,  mod , fiks   20.maj 2017 ,spolszczenie. Gra chodziła bez problemu aż do Agropromu. Serdecznie pozdrawiam.    

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...hadow of chernobyl\gamedata\scripts\ex_horror.script:433: attempt to index global 'ex_news' (a nil value)
 

Witam dzisiaj od-instalowałem grę i zainstalowałem od nowa z patchem 1,004 i sytuacja się powtórzyła .

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error  
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...hadow of chernobyl\gamedata\scripts\ex_horror.script:433: attempt to index global 'ex_news' (a nil value)
 


Jak tylko usłyszę kontrolera wywala grę na pulpit - Agroprom . proszę o pomoc .  

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...hadow of chernobyl\gamedata\scripts\ex_horror.script:433: attempt to index global 'ex_news' (a nil value)
 

Na drugim Windowsie - dysk E mam zainstalowany drugi cień Czarnobyla na modzie SGM. i na innym patchu - czyżby to mogło mieć jakiś związek ?  

stalker.png 2.png

xray_namargon.log

namargon_autosave.sav 

Pomóżcie waszmościowie nie zostawiajcie stalkera w potrzebie .

Wyszedłem z Agropromu na Śmietnisko i znów pojawił się odgłos kontrolera i znów wywaliło mnie do pulpitu . Czy nie można jakoś pozbyć się tego cholernego kontrolera ? Może jakoś w plikach ltx jak udźwig czy coś pomóżcie plissss . z góry dziękuję i załączam log na śmietnisku .

 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...hadow of chernobyl\gamedata\scripts\ex_horror.script:433: attempt to index global 'ex_news' (a nil value)

   
 

 

   
     
   

 

xray_namargon.log

Edytowane przez NAMARGON
Poprawa pisowni. Na przyszłość proszę pisać zgodnie z zasadami pisowni i używać dużych liter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.