Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No bo taki nie istnieje w wersji z działającym spolszczeniem - może na wschodzie jakiś zrobili, nie wiem, nie szukałem.

Ściągasz repack od Komy, ściągasz moda, nakładasz, dodajesz spolszczenie, grasz. A podlinkowany przez Ciebie temat z OP-2 też korzysta z tych udostępnionych przez Komę :) Przy odrobinie wysiłku i skorzystania z Google możesz zrobić taki dla NS2016 sam. Jak jest prosto, to po co utrudniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

@Stanisław  Element docelowy szukasz nie we właściwościach windowsa, ale w skrócie pulpitowym do gry, czy moda. W tym przypadku do NS2016.

Klikasz na niego PPM, w rozwijanym oknie na samym dole masz Właściwości. Klikasz i dostajesz nowe okienko, a w nim masz "Element docelowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier czy ja coś pomyliłem? To trzeba we właściwościach skrótu SoCa steamowego czy NS2016 ma jakiś osobny skrót? Bo jeśli nie to we właściwościach SoCa nie ma elementu docelowego. Jedynie nazwa, opis, rozmiar i lokalizacja w zakładce "ogólne".

Edytowane przez Stanisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier U mnie następny to Dokument sieci Web, a potem kolejno Zabezpieczenia, Szczegóły, Poprzednie wersje. W żadnej z nich nie ma elementu docelowego.
Edit: Może to zależy od wersji Windowsa. Co w takim razie zrobić kiedy nie ma tych rzeczy?

Edytowane przez Stanisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanisław - Skąd masz podstawkę? Płyta, steam, GOG? Bo jak z serwerów, to może to być problemem.

A i tak potrzebujesz wersji gry 1.0004, aby grać bez wylotów i innych problemów.

Degradację zrób na kopii podstawki. Ale aby tę kopię uruchomić i tak musisz zrobić skrót od silnika.

A przede wszystkim, z aktualnie posiadanej wersji moda zrób skrót pulpitowy od silnika. Masz tylko jeden silnik. Skrót na pulpit i powinien być z przyciskiem Skrót.

To powinno wyglądać tak jak na zrzucie ekranu. Nie mam NS na kompie, dlatego okno z innego moda.

5ad21d5a3c606_Beztytuu.thumb.jpg.336c67daec79b2fc3a014d27ce6b9c53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanisław  - Kopię zapasową robiło się mając grę na płycie, aby przy jej uszkodzeniu nie stracić gry.

Natomiast kopia o jakiej piszę, to taki wtórnik gry na kompie. Sądzę, że steam zrobił Ci grę na dysku?

Robisz sobie nowy katalog, z odpowiadającą Ci nazwą, ale różną od nazwy katalogu gry. Np CCzDubel.

Do niego kopiujesz tylko zawartość katalogu głównego gry Cień Czarnobyla. Robisz nowy skrót pulpitowy, przenosisz na pulpit i dajesz stosowną nazwę.

Aby nie mieszały Ci się zapisy, w pliku fsgame.ltx, zmieniasz ścieżkę zapisów na taką, zapisującą w kopii. Sprawdzasz, czy gra się uruchamia.

Jeśli tak, to teraz możesz zrobić z kopią wszystko. Zdegradować i postawić moda.

Albo po zdegradowaniu uznać za świętą krowę, aby więcej nie męczyć się z degradacją.

Mody zaś stawiać na jej kopii, zrobionej identycznie.

Jaśniej nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyloty i tak będą nawet na 4 patchu, im dalszy zrobisz postęp w grze tym bardziej będziesz miał zawalone zapisy i tak dalej, teraz u mnie to praktycznie nie ma przyjemności z grania bo są ciągłe wyloty w losowych momentach, ten mod jest zwyczajnie za duży jak na ten staruteńki silnik, pewnie byłoby lepiej gdyby stał na zewie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - Jak się przestrzega pewnych zasad, to nie ma problemu z grą.

Miałem problemy z wylotami, ale nie tylko ja, w Martwym Mieście przy podchodzeniu do NPCa ( chyba Fryzjer, czy coś tak ), stojącego na samej granicy strefy śmierci. To wina moda. Na ten problem to tylko @kazik.

A aby nie wylatywać to:

1. Mieć w katalogu zapisów ich tylko kilka. Zbędne przenosić do katalogu poza modem. Takie wyjście na pulpit dla przenosin, też ułatwia grę.

2. Robić sporo twardych zapisów, a szczególnie po wygranej walce lub zakończonym zadaniu, przy teleporcie przed przejściem na nową lokację i zaraz po pojawieniu się na nowej.

3. Nie gromadzić w schowkach niezliczonej liczby złomu, tak na wszelki wypadek. Pozbywać się go sprzedając, albo zostawiając w trupach. Mod sam sobie ulży, usuwając trupy i złom.

4. Wszystkie wątki w modzie prowadzić równolegle. Inaczej mod nie puści. Wątki w końcu się zbiegną.

5. Od Astronoma do Sidora idziemy koniecznie pod mostem za flaszkę. Jest w chlewniach. Skrzynkę rozbić nawet ostatnim nabojem. Przejście tunelem, czy przeskoczenie płotu powoduje problemy ze scenariuszem.

6. Nie lekceważyć Kuzniecowa, zrobić wszystkie jego zadania. Broń boże brać się za zbijanie jego, czy jego żołnierzy.

Jak początkowe zadania i sytuacje w modzie zrobimy prawidłowo, mod się odwdzięczy. A kombinatorom będzie rzucał kłody pod nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś no poza złomem w schowkach bo tego mam sporo kombinezonów i broni, artefaktów itp ale to tylko na jednej lokacji w barze, jak tam idę to zawsze jest chwilowy lag przez doczytywanie

Od kuźniecowa dostałem transmutator i wszystko było cacy do pewnego momentu w którym on sam mnie zaatakował z kolegami a jestem pewien że żadnego z nich nie postrzeliłem :E

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny  - lokacja Bar sama w sobie jest kancerogenną. Przypomnij sobie podstawki. Za każdym razem z obu stron przy podchodzeniu do posterunków, były przycinki.

Dlatego, nie należy gromadzić na nim nadmiar sprzętu. Pamiętaj, że zapisy moda nie niosą w sobie tylko tego co jest na danej lokacji, ale z wszystkich. Musi pamiętać, gdzie co zostawiłeś i jakie masz tam zadania. Tak że gdy tam wrócisz, o ile mod nie przewidział kradzieży, masz wszystko co zostawiłeś. A kradzieże autorzy modów wstawiają po to, aby nadmiar znikał ze schowków. Ten mod nie jest dla chomików. W plecakach, ale zamkniętych na kłódkę i z GPSem, trzymaj tylko te przedmioty które są kwestowe ( a chyba już się dowiedziałeś jakie ), a znalazłeś je zanim wziąłeś na nie zadanie. Broni i amunicji nazbierasz w nadmiarze.

Trochę pomocna jest w skrócie opcja -noprefetch, opóźniająca ładowanie tekstur.

A co dotyczy tej strzelaniny u Kuźniecowa. Jest taka sytuacja przy moście, że pomiędzy żołnierzami szwendają się "obce elementy" w mundurach. To oni strzelali do Ciebie. A rozpoznać ich można po "amerykańskich" nazwiskach. Do nich możesz strzelać do woli, byleby przy okazji nie postrzelić Kuzniecowa, lub jego wojaków. Przydaje się snajperka, albo inna broń z optyką. Taka mała niespodzianka dla nieuważnego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@kmicic0  - Nie rozumiem tego pytania. Co w początkowej grze chcesz ułatwiać, jak nic trudnego nie ma. Trzeba tylko w trupie koło trupiarki ( jak się zespawnuje ) i na strychu ruin znaleźć schowki z amunicją. Mogą się trafić apteczki i farciarzom wódka. Następnie w chlewni, choćby ostatnim nabojem rozwalić skrzynkę i zabrać butelkę wódki. Nie kombinować ze skakaniem przez płot, lub przechodzić tunelem. Trzeba podejść do żołnierza przy moście ( Kuzniecow jest po drugiej stronie ) i koniecznie dać mu wódkę za prawo przejścia. No i gnać do wioski, spotkać się z Doktorem.

Trochę wyżej dałem screeny, co przy odrobinie szczęścia można mieć, zanim się przekroczy most.

Jak ci nie odpowiada to co znalazłeś, zacznij nową grę, to dostaniesz inny spawn początkowy. Ale wcale nie musi być lepiej, może nawet być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.