Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A w ramach uzupełnienia porad @OldMan-a to oprócz stalkera z Xtra Klasyki możesz kupić Platynową Kolekcję (ja mam takiego), też na płycie jest wersja, 1.000 i na cd patche 1.0004 i 1.0005.

Coś takiego jak to:

https://www.olx.pl/oferta/stalker-cien-czarnobyla-platynowa-kolekcja-unikat-CID99-IDwAdfd.html

Chociaż w sumie można sobie nawet kupić premierówkę, a wszystkie trzy patche (1.0004,1.0005,1.0006) pobrać z neta i wypalić na płytce za pjdziesiąt groszy ;) także mozliwości masz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan ok

@tom3kb bede pamiętał :)

 

a wgl to takie mam spostrzeżenie :) w pierwszym poście jest info co po kolei robić ale dla laika(takiego jak ja) nie zawsze jest wszystko jasne,Wy stare wygi obtrzaskaliście się w temacie to wiecie co i jak,może ja sie nie znam ale gdzie jest informacja kiedy wrzucać moda?przez wrzucanie moda rozumiem zamianę plików gamedata,tylko że gamedat po drodze jest kilka,z fixa i chyba też z polonizacji,czy najpierw wrzucamy moda a później wszystko po kolei?

Screenshot 2018-07-26 15-56-28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Instalujesz w kolejnosci jak każde oprogramowanie tak jak wszystko inne: gry, programy itp

Najpierw grę, potem moda, później patcha/patche jeśli jest kilka no i na koniec spolszczenie.

Jak jest fix kumulatywny to znaczy, że zawiera wszystko to co było w poprzednich patchach.

Trochę tam dopisałem do tej instalacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb ano właśnie! a ja głupi najpierw robiłem to a na samym końcu moda i teraz też tak zrobiłem,niech to szlag!

@OldMan to u mnie to wgl to inaczej wygląda,jest ze 3 x więcej plików,cuda na kiju,dobra bede musiał ta instalacje przeciez trzeci raz robić bo wreszcie dowiedziałem się co i jak po kolei,ehhh,wgl co to są u Ciebie za pliki z tymi datami?i dlaczego są spakowane,a nie czekaj,to jest plik z plikami które musimy pozamieniać?aha najpierw pomyślałem że tak wygląda u Ciebie plik moda w ogóle,teraz rozumiem,to nie mozna wrzucić tylko najnowszego fixa?tego z 18.06.17?wgl ty to masz po rusku wszystko a ja niepaniemaju po rusku,nawet nie wiem co tam jest napisane

@tom3kb

Godzinę temu, tom3kb napisał:

Jak jest fix kumulatywny to znaczy, że zawiera wszystko to co było w poprzednich patchach.

dobrze wiedzieć,dzięki za info,dobra instaluje to jeszcze raz,po mału mam już dość :) 

@OldMan 

@tom3kb

No więc wreszcie się udało to zainstalować i mod mi poszedł na...uwaga...wersji 1.0006 a użyłem degradatora na wersje 1.0004,nie wiem jak to się stało ale w menu widać wersje 1.0006. Ogólnie gra sprawia dobre wrażenie,wgrywała się dobre 10 min(tak ma być?)pograłem chwilę,chodzi płynnie,fpsy się nie tną ani nic,czasem się laguje ale to jak w każdym modzie tym bardziej że mój sprzęt nie jest juz pierwszej młodości,no i tak,nie wiem jakie będą konsekwencje gry na wersji 1.0006 ale pewnie jakieś będą,grafika ustawiona na 1024x768,detale niskie(nie chce przesadzić),oświetlenie statyczne,sprzęt taki,wiem,szału ni ma

Screenshot 2018-07-26 15-12-12.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 źle zrobiłeś zmianę na 1.0004
Może tak... przenieś swój katalog bin w dowolne miejsce albo skasuj.
Pobierz tą paczkę i wypakuj do głównego katalogu gry ze zgodą na nadpisanie plików:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZjga27ZFNMGWYBxhkSPAxqJ4j3QR0N4Lx4y 

Daj znać czy pomogło.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny wiem,i juz są pierwsze problemy

@OldMan po prostu zamieniłem pliki z degradatora z tymi z podstawki,ale mam gorszy problem,wiedziałem że przy moim szczęściu na pewno się coś pojawi ale nie spodziewałem się że aż tak szybko,a mianowicie,mod mi sie po prostu zablokował,po dotarciu do wioski nowicjuszy i zażyciu mikstury od bagiennego doktora nasz bohater idzie spać i gra się ładuje(strasznie długo swoja drogą) po załadowaniu widać obraz z napisem "Pauza",w żaden sposób nie da się pauzy odpauzować,sprawdzałem w sterowaniu to nawet nie ma takiego klawisza przypisanego,nie wiem kompletnie ocb,więc wczytałem sejva wcześniejszego i znowu pauza,wygląda to tak,spróbuje Twojego sposobu i dam znać co i jak,ehh a miało być tak pięknie...to zawsze coś

aha no i co z tym ładowaniem,sejvy się wczytują po 15 min jak nie dłużej,na pewno jest coś nie tak ale nie wiem co

20180726_181531.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

W opcjach gry gdzieś będzie czy po wczytaniu gry ma być zapauzowana, odznacz tą opcję. W klawiszologii też masz na pewno jakiś klawisz przypisany do pauzy ;) albo sobie przy binduj.

A nie ustawiłeś we właściwościach gry (skrót na pulpicie do stalkera) zgodności z windows xp, mi przez to strasznie długo ładował się Cień Czarnobyla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb

2 minuty temu, tom3kb napisał:

W klawiszologii też masz na pewno jakiś klawisz przypisany do pauzy

no właśnie nie ma bo sprawdzałem i też się zdziwiłem że nie ma takowego

 

3 minuty temu, tom3kb napisał:

A nie ustawiłeś we właściwościach gry (skrót na pulpicie do stalkera) zgodności z windows 7

tak,mam to ustawione,zaraz zmienie na xp sp3,bo coca miałem właśnie na xp sp3 i szybko ładowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb a rzeczywiście,coś mnie oczy zawodzą,ale akurat w moim przypadku to nic nie daje,zamieniłem z powrotem ten katalog bin co wrzucił @OldMan i gra wróciła,ale nadal długo się ładuje

@kondotier rzeczywiście jest przypisany do pauzy klawisz pauza na klawiaturze,po prostu pauza

 

hahaha czyli jednak,musiałem ustawić tryb zgodności na win xp sp3 tak jak miałem w cocu,gra wróciła i ładuje się moment,dziękuję,kurtyna,problem rozwiązany....ciekawe na jak długo?xd

 

dziękuje wszystkim za cenne wskazówki,do następnego...problemu

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie ratujcie :(

Mam wersje SoC z GOG.
Udało mi się ją spatachować z tym poradnikiem: 

Wersję gry z 1.0006 do 1.004.
Po instalacji solanki z pierwszego posta z linku z Mega łapię wyjazd na pulpit od razu po tym jak pijawa wyciąga rękę na intro....

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\ui_main_menu.script:40: attempt to index global 'meceniy_utils' (a nil value)


Pomocy błagam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, creatures napisał:

Panowie ratujcie :(

Mam wersje SoC z GOG.
Udało mi się ją spatachować z tym poradnikiem: 

Wersję gry z 1.0006 do 1.004.
Po instalacji solanki z pierwszego posta z linku z Mega łapię wyjazd na pulpit od razu po tym jak pijawa wyciąga rękę na intro....

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\ui_main_menu.script:40: attempt to index global 'meceniy_utils' (a nil value)


Pomocy błagam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strielon Dzięki za link.
Czym prędzej obadałem sprawę, ściągnąłem te repacki, najpierw w wersji rosyjskiej, potem angielskiej.
Po dodaniu zawartości z rosyjskiej wersji folderu Patches gra wywalała buga zanim w ogóle się włączyła.
 

Potem zrobiłem to samo tylko z wersją angielską i tutaj dokładnie to samo co w moim poprzednim poście...
Ten sam Log błędu :/

Czy ktoś może mi powiedzieć, co jest nie tak?
Robię coś źle? nie dokleiłem jeszcze jakiegoś plliku? :///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@creatures Po pobraniu repacków, musisz dotrzeć do katalogu Russian. W nim masz wszystkie trzy podstawki i kat Russian.zip. Co w nim jest nie powiem bo nie mam go aktualnie wypakowanego.

Rozpakowujesz pierwszy od góry katalog 1. Shadow of Chernobyl.7z, ale koniecznie 7zip, nie można rarem !!!  Po wypakowanie masz kat 1. Shadow of Charnobyl, a w nim grę w wersji 1.0004.  Masz zrzut ekranu co powinien zawierać.

979943646_Beztytuu.thumb.jpg.73a5d3629176fe581949fddd1ad7a428.jpg

Nie nakładałem na nią nigdy spolszczenia, więc nie wiem, czy one też są dla poszczególnych wersji, czy jest jedno tylko dla v. 1.0006. Jeśli jest jedno, może dla v.1.0004 nie pasować, ze względu na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.