Skocz do zawartości

Instalator modów


Allen

Ankieta  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za utworzeniem automatycznego instalatora do modów ?

    • Tak
      24
    • Nie
      1
    • Nie mam zdania
      6
  2. 2. Czy będziesz korzystał z utworzonego instalatora ?

    • Tak
      8
    • Nie
      8
    • Czasami
      3
    • Nie wiem
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poruszaliśmy tą kwestię na spotkaniu forum ale chciałbym zapytać tutaj wszystkich czy widzieli by nasz forumowy instalator do modów Stalkera. 

Instalator będzie uniwersalny i posłuży do automatycznej instalacji wszystkich modów do SoC, CS i CoP. Planuję zrobić go w formie okna windows, gdzie użytkownik będzie wskazywać ścieżkę do archiwum moda, spolszczenia i ewentulanych fixów, rozpakowywanie archiwów i ich przenoszenie do odpowiednich katalogów będzie odbywać się automatycznie w kolejnych krokach pokazywanych przez pasek postępu.

Dajcie znać co o tym sądzicie. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pokolenia steama co gdy jest coś więcej niż wcisnąć OK to zaczynają się problemy, może faktycznie się takie coś przyda.

Ja nie skorzystam na pewno bo wypakowywanie/kopiowanie/zamienianie plików to nie jest fizyka jądrowa ;)

Teraz co tu wybrać w ankiecie ;) Kusi mnie na Nie :P ale niech będzie nie mam zdania.

 

A tak na serio. Jak wiesz jak zrobić, chce ci się, to w sumie dlaczego miałbyś nie zrobić takiego instalatorka choćby dla własnej satysfakcji.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdanie podobne do @tom3kb. Dla nowych forumowiczów, mających problemy ze stawianiem modów będzie to na pewno duże ułatwienie. A przy okazji, jak się fama po sieci rozniesie, StalkerTeam może zasilić spora ilość nowych adeptów. 

Na chwilę obecną jestem za podwójnym sposobem pobierania. Pierwszy - instalator, drugi - tradycyjnie. I wtedy każdy wybiera.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z instalatorem modów  jest świetny. Jak mniemam - byłby to odpowiednik tego , z czym spotkałem się na Forum SAS-u dotyczacym modów do IŁ 2 Sturmovik. Czyli coś w stylu Modact-a i JGSME, które to programy  oprócz przeprowadzania procesu instalacji dodatkowo wskazywałyby także potencjalne konflikty  z plikami już istniejącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim pytaniu brak opcji "Może".

Bo jeśli będzie to mod, w którym wystarczy wkleić gamedatę i zrobić plik pol w tekstowych, to zrobię to sam, mając pewność, że będzie "po mojemu".

Są mody, które mają własne instalatory, pchające moda do katalogów files. Przy nich mocno bym się zastanowił, czy użyć proponowanego instalatora.

Natomiast gdy mod jest z całą gamą fiksów, patchy i innych "ulepszeń", z takiego instalatora chętnie skorzystam.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieaktywny

Instalator modów może się przydać osobom które dopiero mają styczność ze Stalker'em/grami. Jednakże i tak chyba przy każdym modzie jest instrukcja co gdzie wkleić / zainstalować więc sam nie wiem czy robienie instalatora jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki instalator uważam za bardzo dobrą propozycję. Niektórzy mniej doświadczeni mogli się niejednokrotnie zniechęcić do danego moda
właśnie przez brak instalatora. W pierwszym pytaniu jestem ZA!  W drugim powinna być odpowiedź czasami bo tak będzie w moim przypadku a jeśli jest tyllko tak lub nie to nie mam co zaznaczyć.  Sam pomysł oceniam bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator to zbawienie nie tyle dla leniwych (bo tych można zmusić do ruszenia tyłka), co dla zbyt... "leniwych umysłowo", żeby pojąć magię skrótów CTRL+C oraz CTRL+V.

Niemniej instalator się przyda, bo ujednolici aplikację modów, a tym samym ma okazję przyczynić się do popularyzacji ich samych, a co za tym idzie - także forum. Osobiście nie spotkałem się z takim rozwiązaniem nigdzie, nie licząc "managerów" do zarządzania modami, a z tego co rozumiem, tu będzie to funkcjonować inaczej. Zatem to pionierskie rozwiązanie, a takie warto popierać.

Korzystał będę pewnie z wygody przy kobyłach, w których jest duże archiwum, w nim pięć kolejnych, potem jeszcze jakieś z dodatkami i na koniec spolszczenie. W pozostałych przypadkach - dam sobie radę tak, jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozpatrzeniu wyniku dwóch ankiet uznałem, że warto stworzyć projekt Instalatora modów, chciałbym do niego dodać również funkcję migrowania pomiędzy modami stalkera, a także przydatne funkcje takie jak pozbawienie intra w grze, zmiana udźwigu bez ingerencji w pliku. Wkrótce założę nowy temat z postępami prac.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.