Skocz do zawartości

Retro Sprzęty


FeRu

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie widziałem podobnego tematu więc zakładam takowy by sprawdzić czy użytkownicy S.T.A.L.K.E.R. TEAM interesują się retro komputerami i konsolami czy ta "dziedzina" informatyki jest wam zupełnie obojętna/obca...

Wiadomo teraz jest moda na sprzęty retro i nie ukrywajmy że od kilku lat sprzęt taki kosztuje coraz więcej i obecnie niektóre konsole czy komputery a także peryferia do nich osiągają ceny nawet średniej klasy samochodu.

Także pytanie kieruję głownie do osób którzy z retro mają lub mieli do czynienia....Czy posiadacie w domu jakieś stare komputerki lub konsole z lat 80 i 90tych? Lub jeśli nie macie to na czym zaczynaliscie swoją przygodę z informatyką lub grami video? I do jakiego sprzętu macie największy sentyment z dzieciństwa? 

Zacznę od siebie żeby nie było że robię jakąś ankietę czy wywiad środowiskowy czy coś heheh

Swoja przygodę z komputerami zaczynałem w roku 1995 gdy tato przywiózł do domu od kolegi mały komputerek Amiga 600. Jak na swoje czasy komputery z linii AMIGA wyprzedzały swoją epokę (przełom lat 80 i 90) o kilka ładnych lat oferując bardzo ładną grafikę i świetny dźwięk stereo gdy inne komputery był na etapie 4 kolorów i dźwięków jakości pc speaker.....Jednak wracajac do tematu to ta Amiga pokierowała moim życiem i skończyłem technikum na dziale Technik Teleinformatyk a potem studia na Systemy i Sieci komputerowe i ogólnie zaszczepiła we mnie fascynację sprzętem komputerowym. Nie zliczę ile nocy zerwałem tłukąc w takie gry jak SWOS, Shadow of The Beast, Cannon Fodder, Lemmings, Battle Chess, Franko, Super Frog, Street Fighter 2  i jeszcze cała mase innych świetnych tytułów które wychodziły na tą platformę. Z Amigą miałem kontakt do roku 2000 gdzie to ojciec kupił pierwszego PC. Oczywiscie w międzyczasie miałem Pegasusa,Mega Drive i PS One.....Jednak to AMIGE wspominam najcieplej.

Jakieś 2 lata temu naszła mnie nostalgia i wspominanie tych pięknych czasów i postanowiłem znów sobie kupić Amigę.....I tak w ciągu tych 2ch lat stałem się szczęśliwym posiadaczem wszystkich głównych desktopowych modeli AMIGI.

Posiadam Amige 500,czyli najbardziej popularny model wraz z rozszerzeniem 512kB pod klapką,Amige 600 z kartą turbo Furia ec020 rev 2 i kartą CF 8GB jako dysk z systemem Classic WB i WHDLoad z pełną kolekcją gier oraz AMIGE 1200 z turbo ACA1230 (czyli najszybsze turbo z 030 na pokładzie wyciągajace 12,56MIPS) takze z kartą CF 8GB i podobnym zestawem i na takiej konfiguracji da się już grać w Dooma na amidze bo wg Carmacka nie było możliwe :D   Z innych sprzętów to mam jeszcze Sege Mega Drive do której bedę kupował EVERDRIVE czyli flash kart na karty SD które pozwalają grac w pełna kolekcje gier z karty SD. 

Do tej kolekcji planuję jeszcze zaopatrzyć się w SNESa oraz Mega CD czy 32X do Mega Drive jednak ceny są powalające, i jeszcze myślę nad ATARI ST czyli głównym rywalem AMIGI który zyskał sławę jako komputer do produkcji muzyki dzięki wbudowanym portom MIDI. To na ST wyszedł znany kombajn do proukcji muzyki jak Cubase i do tej pory wielu znanych producentów używa jeszcze tych komputerów w swoich produkcjach więc ja jako producent muzyczny też chętnie bym się nim pobawił. 

Nie jestem typem kolekcjonera czy zbieracza który musi mieć po kilka egzemplarzy danego sprzętu lub by po kupieniu odstawić taki sprzęt do pudełka i używać raz do roku jak to wielu retro zbieraczy obecnie robi,tylko chcę znów sobie powspominać piękne czasy gdzie nie trzeba było fotorealistycznej grafiki i tony shaderów i kilkudziesięciu Gigabajtów by cieszyć się wieloma dniami świetnej zabawy.

Także piszcie śmiało jak to z wami było, czy macie jakieś retro sprzęty czy interesujecie się tym tematem :)

PS: Jeśli macie jakies retro na strychu czy w piwnicy zakurzone nawet niesprawne to dajcie znać chętnie przygarnę i być moze uda mi się przywrócić dawny blask takiej konsolki czy komputerka.  

Edytowane przez FeRu
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.