Skocz do zawartości
Sierioża

Koniec z limitami na Mega - krótki poradnik i przydatny program

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie wszyscy zgodziliśmy się, że instalator modyfikacji będzie rzeczą przydatną. Jednak do czasu, kiedy powstanie, musimy radzić sobie z tym, co jest. A jest sporo modów wrzuconych na MEGA, które nakłada na użytkowników dość bolesne limity – czasami zdarzy się, że braknie dosłownie kilkaset lub kilkadziesiąt megabajtów, które dostaniemy dopiero po kilku godzinach oczekiwania.

Na pomoc rusza niewielki, arcyprzydatny program, który sam przetestowałem i jestem jak najbardziej zadowolony. Co ważne - nie musicie zakładać konta na Mega.

Na początku korzystamy z tego linka - https://mega.nz/#!QbhwCbKa!Zcx2BXTdYmMi-JlK906TgIteE9h1vT19Oqm0UqkUxJk

Pobieramy, instalujemy do wybranego katalogu. Dacie sobie z tym radę.

Okienko programu jest skromne, ale do naszych celów w zupełności wystarcza. Po odpaleniu, czekamy chwilę na załadowanie i w pierwszej kolejności wchodzimy w Options → Configuration.

1.png

Program nie pozwala niestety na wybór języka polskiego, ale nie powinno to nikomu sprawić problemu.

Warto za to wybrać ścieżkę zapisu, włączyć przechwytywanie linków ze schowka oraz wyłączyć start aplikacji razem z systemem.

2.png

Czas przetestować – w moim przypadku padło na OLR 2.5 – 6.80 GB jest niemożliwe do pobrania za jednym zamachem. Kierujemy się więc do odpowiedniego tematu na forum, kopiujemy link.

3.png

Program wyrzuca nam od razu automatycznie takie okienko:

4.png

Można wybrać inną ścieżkę lub zostawić domyślnie ustawioną w opcjach, a następnie kliknąć „Add links”.

Pobieranie rusza z kopyta, a my cieszymy się, że limity przestają nas dotyczyć :)

• Dodatnia 18

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, ZapomnialemLoginu napisał:

Jak dla mnie program niezbędnik na komputerze. Mam nadzieję że będzie służył jak najdłużej i twórca strony mega nie będzie z nim walczył...

Z pewnością zawalczy, to dla "niego" straty finansowe, a z tymi każda nadziana szuja będzie walczyć do ostatniej krwi. No ale. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Jest napisane" :041:

A coś się wyświetla, czy po prostu nie startuje? Trzeba chwilę poczekać, u mnie też nie zaczyna pobierania z marszu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to w takim razie... nie mam zielonego pojęcia. Próbowałeś z innym linkiem? @Mnieciu o ile dobrze pamiętam miał kiedyś problem z downloaderem, może się wypowie. W każdym razie u mnie wszystko działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio też miałem problemy z pobraniem za pomocą Mega. Pomogło dopiero zarejestrowanie się.

Może właściciele Mega znowu zrobili jakiś próg pobierania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ważny komunikat

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność