Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i przedmiotami w NS 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Już nie ważne, koniec z graniem, miałem dwa sejwy i oba się spieprzyły - wylot przy loadingu

Daję loga, może ktoś będzie wiedział o co chodzi

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...hadow of chernobyl\gamedata\scripts\amk_utils.script:88: attempt to index field 'actor' (a nil value)
 

stack trace:

 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zwinny napisał:

Już nie ważne, koniec z graniem, miałem dwa sejwy i oba się spieprzyły - wylot przy loadingu

Daję loga, może ktoś będzie wiedział o co chodzi

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...hadow of chernobyl\gamedata\scripts\amk_utils.script:88: attempt to index field 'actor' (a nil value)
 

stack trace:

 

Wstaw sejwa i swój plik actor.ltx z katalogu config

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w jantarze, była noc (bez godziny grozy) i nie mogłem wejść do bunkra ani spać bo naznaczonemu było zbyt strasznie.Zrobiłem quicksave i poszedłem do dziczy, przy wczytywaniu był wylot, a teraz żaden save nie działa.

 

 

 

ja_quicksave.dds

ja_quicksave.sav

actor.ltx

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - Mimo że w opcjach sterowania modów, są opcje dla quicsave, to nie należy tego używać, bo często powoduje to ich uszkodzenie i dalsze skutki odczuwalne w twardych zapisach.

Jak masz zapis na Jantarze sprzed godziny grozy, albo ten przed wejściem na niego, wczytaj i godzinę grozy przetrwaj na dachu bunkra, starając się przy okazji natłuc zombiaków. Zabici, po godzinie grozy nie znikają, możesz pozbierać ich ręce potrzebne do jednego z zadań Akima. A jak je zrobiłeś, to za rączki leci kasa.

I jeszcze przypomnienie. Można robić szybkie zapisy metodą scigacz1978. Jest cały temat jak to zrobić. Wtedy masz pewność, że nic Ci się nie spieprzy.

Albo skorzystaj z tej porady:

https://stalkerteam.pl/topic/10789-baza-wojskowa-agropom/?do=findComment&comment=123000

Stosuję bezproblemowo od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny

Mod jest wiieellki. Dużo rzeczy może się popsuć. Dla własnej wygody i żebyś miał w razie problmów do czego wracać graj sobie na 10-20 zapisach. Najwyżej co jakiś czas przenisiesz sobie niepotrzebne do jakiegoś folderu.

I tak mialeś pecha bo NS 2016 w porównaniu np do OP2 to dzień do nocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stalkerzy pomóżcie bo mnie zaraz coś trafi . Problem jest raczej techniczny niż fabularny ale postanowiłem napisać w tym dziale. Ciągłe wyloty w tej części Prypeci uniemożliwiają mi odszukanie trzeciego schowka Kosti . Ani żonglerka ustawieniami grafiki ani inne zabiegi nie pomagają wylot po kilku sekundach i koniec . Dlatego proszę jakby się ktoś nudził i wziął schowek z dworca i odszedł gdzieś na bok np. koło Doktora byłbym wdzięczny i mógł grać dalej . Dołączam mój oststni  save .

91.dds

91.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.
Najgorzej, że to wyloty bez loga i nie wiem co było przyczyną. 
Jednak ogarnąłem temat i teraz już nie wyrzuca przy przejściu między lokacjami. Zaliczyłem Bar Dzicz Magazyny Wojskowe. Udało mi się wszystko pokleić i teraz jesteś obok Kostii do rozliczenia masz schowki z Prypeci.
Masz też rozliczone zadanie na Złote Kotlety dla Ducha (jest na Radarze) Idź do niego bo coś jeszcze chciał 
ale nie miałem czasu czytać bo tekstu było dużo :) 
Masz też dużo dodatkowego sprzętu więc przejrzyj, co nie potrzebne zostaw w schowku lub sprzedaj. 
Polecam zostawienie Snajperskiego Wintareza (nie pytaj skąd jest ;))
Coś pozmieniałem w ustawieniu artów na pasie bo dla testów wyrzucałem wszystko z ekwipunku.
Mod co raz pokazywał, że masz ustawiony za wysoki poziom trudności do poziomu gry.
I jeszcze jedno w przypadku wylotów bez loga cofaj się do wejścia na lokację 
przynajmniej na razie. 
To chyba wszystko w razie pytań jestem cały czas na forum. 

kostia ok.dds
kostia ok.sav
    

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik Dzięki . Z tą Prypecią to mam jakieś czary , mogę swobodnie poruszać się prawą stroną i centrum lokacji a jak tylko zbliżę się do dworca od razu wylot i jest to jak na razie jedyna lokacja z tak permanentnymi wylotami . Na innych też mi się zdarzają ale po wczytaniu save mogę iść dalej i wylot się nie powtarza . Jeszcze raz thx pędzę dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem szkatułkę i otworzyłem pierwsze drzwi do bunkra ale są jeszcze drugie i nie mam trzeciego kodu (wziąłem z internetu ale nie działa), czytałem w poradniku żeby pójść do adrenaliny i on powinien dać questa na dołączenie do monolitu żeby móc pogadać z cieniem, nie ma żadnych opcji dialogowych, z górnikiem też nie i jestem zamrożony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.