Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i przedmiotami w NS 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to problem a raczej prośba. Grając na najwyższym stopniu trudności - a nie będąc zbyt spostrzegawczym  :unsure:-  po zakończeniu każdej większej bijatyki muszę przełączać się na inny poziom trudności aby znależć ciałą npc-ków które wtedy są zaznaczane białą kropką. Co należy przeedytować abym nie musiał uprawiać tej ekwilibrystyki zapisami.

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm Najprościej jest mieć bioradar. Inny sposób to edycja plików map_spot_relations i zone_map 16 - dokładny opis co i jak zrobić jest w tym temacie:

 

 

W linii zadań dla Kota mamy załatwić mu lekarstwo u Kałmuka. Teraz wgląda ono tak:

Spoiler

Mamy przynieść Gwiazdę Wieczorną i Suszoną Łapę Niedźwiedzia. Art znajdziemy w schowkach, na glebie i tp. Niedźwiedzie wałęsają się w Zapomnianym Lesie, Czerwonym Lesie (tam jak dotąd je spotkałem). Bierzemy taka łapę niedźwiadka i wrzucamy do anomalii Galareta - takową znajdujemy lub tworzymy sami z kapsuły. Po około 5-6 godzinach mamy już nie Łapę Niedźwiedzia a Suszoną Łapę Niedźwiedzia - patrz screeny. 

ss_cichy_05-27-17_17-35-09_(l02_garbage).jpg ss_cichy_05-27-17_17-35-11_(l02_garbage).jpg ss_cichy_05-27-17_20-48-22_(l02_garbage).jpg ss_cichy_05-27-17_20-48-29_(l02_garbage).jpg

 

Jeszcze kilka znalezionych schowków - warto kupować teraz informację o nich u Stalkerów nawet za 30000:

Spoiler

ss_cichy_05-26-17_18-54-39_(l04_darkvalley).jpg ss_cichy_05-26-17_22-49-38_(l01_escape).jpg ss_cichy_05-27-17_16-19-32_(marsh).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi @cichy - o edycji ui map spot wiem - w tym pliku jest wszystko OK. Teoretycznie kropki winny sie pokazywać  , ale na poziomie  Mistrz niestety ich nie widać  , ergo - gdzieś  jest jakiś "trigger"  w innym pliku. Niestety nie wiem w jakim.

W kwestii Bioradaru  : rozumiem że każda Bajka (w tym także Stalker) musi  opierać się na jakichś punktach utożsamianych z tymże Universum  , wiele znoszę borykając się z durnotami wymyślanymi przez naszych "braci" ze wschodu - ale tego nie zdzierżę. W żadnej instancji Soli nie używałem tego wynalazku . Moja immersja zbyt by ucierpiała:033:.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem -  wiem że nieładnie , ale nie ma tematu - problemy techniczne czy jakoś tak , czyli jak rozwiązać problemy generowane przez Kufajmanów znad Wołgi.

Sprawa pierwsza - czy jest możliwość wyłączenia , lub zmniejszenia wpływu zewnętrznych czynników na Naszą postać - chodzi o te "tańce św. Wita" które jakiś idiota sobie wymyślił , a które wykonujemy po np. uderzeniu kuli w naszą postać.

Sprawa druga - jak wyłączyc coś na co nie mam wpływu - czyli walenie kolbą - skłonny jestem przypuszczać że ten "ficzer" też wstawił jakiś nawiedzony z tej samej stajni co twórcy zataczania się z elementami gimnastyki .

A tak w ogóle ... gra jest spoko!Dzięki @cichy za  Twoje podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował jakoś to znormalizować. THX @cichy

BTW:-  to kolorowe monstrum to co to jest?:blink: 

I w ramach podziekowania pozwolę sobie pzrekazac info o apteczkach w Parowie: szukac w krzyżuss_w8pro_05-27-17_20-44-36_(la15_darkscape).thumb.jpg.359827c218bd9cb4dae608649475f96c.jpg

 

EDIT:

Niestety @cichy ustawienia podane przxez Ciebie mają się nijak do problemu. Jakoś dam sobie radę , co najwyżej porzucam mięchem przed ekranem.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalny schowek Charona na CEZAS 2; by go zabrać potrzeba spełnić kilka warunków:

Spoiler

Czytamy wskazówki Charona. W jednej z nich jest jasno napisane, że "płacze chimera nad bengalskim ogonem". Takie artefakty musimy mieć do napędzania teleportu Monolitu. Znajdujemy go w szybie wentylacyjnym na daszku gdzie przenosi nas przez chwilę do Sidorowicza". Klikamy na teleport i przenosi nas do anten ze schowkami.

ss_cichy_05-30-17_20-20-59_(l12_stancia_2).jpg ss_cichy_05-30-17_20-25-34_(l02_garbage).jpg ss_cichy_05-30-17_20-25-35_(l02_garbage).jpg

ss_cichy_05-30-17_20-34-47_(l12_stancia_2).jpg ss_cichy_05-30-17_20-35-02_(l12_stancia_2).jpg ss_cichy_05-30-17_20-37-13_(l12_stancia_2).jpg

Zawartość 4 skrzyń w schowku i....

Spoiler

Po zabraniu towaru teleportem tym samym wychodzimy ze schowka. Przy ponownym użyciu teleportu (3 raz) następuje spawn spec grupy monolitu i teleport jest blokowany - ponoć jakiś mechanik może go nam naprawić.

ss_cichy_05-30-17_20-35-28_(l12_stancia_2).jpg ss_cichy_05-30-17_20-35-33_(l12_stancia_2).jpg ss_cichy_05-30-17_20-35-44_(l12_stancia_2).jpg

ss_cichy_05-30-17_20-35-48_(l12_stancia_2).jpg ss_cichy_05-30-17_20-36-01_(l12_stancia_2).jpg ss_cichy_05-30-17_20-41-38_(l02_garbage).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadanie na zdjęcie Mózgu i Kontrolera dla Klonowa w Warlabie różni się lokalizacją tego drugiego obiektu i jego "zawartością". Czyta kto chce:

Spoiler

kontroler działa na nas już w podziemiu - ale tam go nie ma, jest na powierzchni:

ss_cichy_06-13-17_22-46-04_(l08_yantar).jpg ss_cichy_06-13-17_22-46-27_(l08_yantar).jpg ss_cichy_06-13-17_22-46-49_(l08_yantar).jpg

Przy robieniu zdjęć teraz już nie trzeba wyjmować broni z 2 slotu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - to pozwolę sobie przedstawić mały problem( być może występuje tylko u mnie) - można zaopatrzyć sie u Maxa z Wolności w paliwo - gotową mieszankę - do miotacza. Problem w moim przypadku  wygląda tak:

- w/g dlalogu z maxem -15 sztuk gorzały za kanisterek  z paliwem

- klikam - nastepuje wymiana dóbr 

- i po chwili znika z inwentarza tak 15 butelek , jak i kanister !!!!:021:

Co ciekawe - rozładowanie tego Opryskiwacza powoduje także zniknięcie  "amunicji"- definitywne. Pisząc krócej - w moim przypadku Miotacz-Opryskiwacz jest  zbednym obciążeniem - w tej chwili.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów mały problem. Robię questa na łapankę pieska w  Zapomnianym Lesie  aby w zamian uzyskac info o latarkach dla Górnika ( ot taka mała zmiana w stosunku do Opka). Mam uzyc to "cuś" przedstawione poniżej - ot taki humanitarny usypiacz . Tylko nie wiem jak tego użyć . Pod obydwoma przyciskami myszy mam zoom/lunetę.No fajnie , tylko  jak użyć cyngla? No chyba że tu ma zaistnieć opcja siłowa czyli kolba w łeb:blink:. Ale to takie niehumanitarne w stosunku do zwierząt.

ss_w8pro_06-18-17_21-41-18_(puzir).thumb.jpg.19e9f0540017d10d66e1ead99c50492c.jpg

 

Gwoli scisłości - cała reszta broni działa jak trzeba.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_oldman_06-20-17_02-49-47_(l02_garbage).thumb.jpg.c2c5061ff10a52f68b9fc40df40a40c7.jpgJak idziesz od drogi do hangaru przed wejściem skręć w lewo w stronę dźwigu. Zaraz za rogiem skręć w prawo i po lewej stronie dwa metry od hangaru masz takie rusztowania żelastwo (po środku między hangarem a dźwigiem). Wśród tego żelastwa będzie klapa.
Jak staniesz przy niej albo na niej pojawi się polecenie "Podnieś"  

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne. Dał mi Kostia pierwszy schowek w lokomotywie. Ale za cholerę nie mogłem go "otworzyć". Na żadnym kucaniu. Zwiększyłem zasięg zabierania, nie pomogło.

Czy ktoś też miał taki problem? Jak go rozwiązał. Wczytałem zapis i Kostia posłał mnie do młyna. Mimo że widać było tylko rożek plecaka, dało się go otworzyć.

Czy jest do S2016 fix na bardzo niskie kucanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.