Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i przedmiotami w NS 2016


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie, bardzo proszę Was o pomoc, mam problem. wyłączyłem grę 2 dni temu i było wszystko super. Dzisiaj próbowałem włączyć ale żaden sejw nie chce się wczytać. Ostatni LOG

Jedyna modyfikacja jaką dodałem to zwiększony udźwig

* Detected CPU: AuthenticAMD , F15/M2/S0, 3516.00 mhz, 96-clk 'rdtsc'
* CPU Features: RDTSC, MMX, SSE, SSE2

Initializing File System...
using fs-ltx fsgame.ltx
--found external arch mp_military_2.xdb0
FS: 51008 files cached, 7763Kb memory used.
Init FileSystem 2.824405 sec
'xrCore' build 3312, Feb 27 2008

Initializing Engine...
Executing config-script "user.ltx"...
[c:\users\public\documents\stalker-shoc\user.ltx] successfully loaded.
Starting INPUT device...
Loading DLL: xrRender_R2.dll
Loading DLL: xrGame.dll
* [win32]: free[4004644 K], reserved[67172 K], committed[122424 K]
* [ D3D ]: textures[0 K]
* [x-ray]: crt heap[14812 K], process heap[2927 K], game lua[0 K], engine lua[0 K], render[0 K]
* [x-ray]: economy: strings[7706 K], smem[0 K]
Executing config-script "f:\gry\stalker cień czarnobyla\gamedata\config\default_controls.ltx"...
! cant convert dik_name for dik[144], prop=[Poprzednia 
[f:\gry\stalker cień czarnobyla\gamedata\config\default_controls.ltx] successfully loaded.
Executing config-script "user.ltx"...
Executing config-script "f:\gry\stalker cień czarnobyla\gamedata\config\rspec_high.ltx"...
! Unknown command:  r__wallmark_ttl
! Unknown command:  rs_skeleton_update
[f:\gry\stalker cień czarnobyla\gamedata\config\rspec_high.ltx] successfully loaded.
Executing config-script "f:\gry\stalker cień czarnobyla\gamedata\config\default_controls.ltx"...
[f:\gry\stalker cień czarnobyla\gamedata\config\default_controls.ltx] successfully loaded.
[c:\users\public\documents\stalker-shoc\user.ltx] successfully loaded.
SOUND: OpenAL: enumerate devices...
SOUND: OpenAL: EnumerationExtension Present
devices Generic Hardware
SOUND: OpenAL: system  default SndDevice name is Generic Hardware
SOUND: OpenAL: default SndDevice name set to Generic Software
SOUND: OpenAL: All available devices:
1. Generic Software, Spec Version 1.1 (default)
2. Generic Software, Spec Version 1.1 (default)
SOUND: OpenAL: SelectBestDevice is Generic Software 1.1
SOUND: OpenAL: Required device: Generic Software. Created device: Generic Software.
* sound: EAX 2.0 extension: absent
* sound: EAX 2.0 deferred: absent
* sound : cache: 65538 kb, 7609 lines, 8820 bpl
Starting RENDER device...
* GPU [vendor:10DE]-[device:FC8]: NVIDIA GeForce GT 740
* GPU driver: 26.21.14.3630
* CREATE: DeviceREF: 1
* Vertex Processor: PURE HARDWARE
*     Texture memory: 4081 M
*          DDI-level: 9.0
* GPU shading: vs(fffe0300/3.0/30), ps(ffff0300/3.0/30)
* GPU vertex cache: unrecognized, 16
* DVB created: 1536K
* DIB created: 512K
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_aref'
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_aref_v'
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans'
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans_v'
! Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans_v_tuchi'
! Version conflict in shader 'def_shaders\lod_old'
! Renderer doesn't support blender 'effects\shadow_world'
! Version conflict in shader 'effects\watertest-1'
count of .thm files=91
load time=122 ms
* NULLRT supported
* ...and used
* HWDST/PCF supported and used
* NV-DBT supported and used
- r__tf_aniso 4
- r2_tf_mipbias 0.
Starting engine...
Loading DLL: xrGameSpy.dll
* DVB created: 1536K
* DIB created: 512K
- r__tf_aniso 4
- r2_tf_mipbias 0.
* GPU shading: vs(fffe0300/3.0/30), ps(ffff0300/3.0/30)
* GPU vertex cache: recognized, 24
*** RESET [332 ms]
"f:\gry\stalker cień czarnobyla\bin\xr_3da.exe" 
* phase time: 0 ms
* phase cmem: 125253 K
Przygotuj się do wejścia w Zonę...
Loading objects...
Loading models...
! auto-generated bump map: upgrades\wpn_upgrade_bump
! auto-generated bump map: upgrades\wpn_upgrade_bump#
* [prefetch] time:    5030 ms
* [prefetch] memory:  82427Kb
* phase time: 5049 ms
* phase cmem: 207680 K
Solianka: Start...
* phase time: 74 ms
* phase cmem: 207885 K
Pożegnaj się z żoną...
* phase time: 8 ms
* phase cmem: 207885 K
Wczytywanie gry "vvv.sav"...
* Loading spawn registry...
* 15510 spawn points are successfully loaded
* Loading objects...
* 27792 objects are successfully loaded
! Cannot find saved game ~~~ db.ver: 7
* Game vvv is successfully loaded from file 'c:\users\public\documents\stalker-shoc\savedgames\vvv.sav' (8.689s)
* phase time: 8688 ms
* phase cmem: 369943 K
Pożegnaj się z rodziną...
MaxPlayers = 32
* phase time: 59 ms
* phase cmem: 369943 K
Pożegnaj się z rodziną localhost...
# Player not found. New player created.
* client : connection accepted - <>
* phase time: 19 ms
* phase cmem: 369970 K
Otwieranie strumienia...
* phase time: 13 ms
* phase cmem: 369970 K
Pożegnaj się z rodziną...
stack trace:

0023:015ED075 xrCDB.dll

Przepraszam za nieodpowiedni dział. Czysta pomyłka (zły temat kliknąłem przez nieuwagę). 

Edytowane przez ramirez12
Prośba do moderatora o przeniesienie do działu "problemy techniczne"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Powtórzę pytanie o termosy. Gdzie można je znaleźć na Magazynach Wojskowych? Przeszukałem chyba wszystkie możliwe domki jakie są na tej lokacji zaczynając od tych położonych najbliżej bazy najemników. Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi o miejsce na północ od wioski pijawek, które kończy się bramą wyznaczającą skraj lokacji. Chyba że to nie to miejsce w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... Byłem tam 10000 razy i nie wpadłem na to, że to coś może być schowkiem😀

No i znowu utknąłem. Próbuję znaleźć ukryte pomieszczenie w bazie bandytów w Dolinie Mroku, z którego trzeba zabrać komputer i parę innych dupereli dla Woronina. Jedyne co znalazłem przeszukując forum, to nazwisko gościa (Krysiuk), który ma posiadać PDA Dzika z kodem do tego pomieszczenia, ale on podobno siedzi na Bagnach. Nie wiem czy to dobry trop... A gdzie ma być pomieszczenie, to forum milczy na ten temat... :) Czy mogę prosić o jakąś podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio mi już tak ciągle pytać, ale znowu stanąłem przed zadaniem, którego nijak nie umiem ugryźć. Chodzi o przeszukanie plecaka dla Kałmuka na Bagnach. Jak zbliżymy się do plecaka, nieważne z której strony, to wchodzimy w teleport, który oddala nas jakieś 10 metrów dalej. Próbowałem już rzucać śrubami, ale to nie pomaga. Jaka jest na to metoda?

P.S. Prosiłbym też o pomoc w innej sprawie. Grając natrafiłem na pewien dziwny problem. Odkryłem to dosłownie przed chwilą. Chodzi o gubienie artefaktów. Przeszedłem z Kordonu na Bagna, zacząłem robić misje i nagle okazuje się, że nie mam artefaktu, który obniżał promieniowanie. Był to bodaj jeżowiec. Niestety umiem dojść po save'ach w którym momencie go straciłem. Na pewno go nie sprzedałem, ani nie zamieniłem na co innego. Czy jest możliwe w tym modzie np. bycie okradanym podczas snu? Chciałbym wiedzieć na przyszłość jak uniknąć czegoś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz albo zamiana artefaktu w brukowiec, już na samym początku moda dostajemy wiadomość radiową i różowy sms na ekranie gdzie jeden ze stalkerów tłumaczy, że jego artefakty się "zużyły" i zamieniły w brukowce. Przed pierwszym zejściem do x18 też przerzuć lepsze artefakty do schowka bo tam jest system ochrony w labie, który "brukuje" troche lepszej klasy artefakty.

Jest jeszcze druga możliwość czyli pękanie plecaka i wysypywanie się z niego rzeczy, było to chyba spowodowane przez jakąś anomalię, możliwe też, że gdy byłeś przeciążony takie coś się dzieje ale nie jestem pewny.

Pamiętam, że mi plecak pękł na Bagnach w okolicach wejścia na bazę Czystego Nieba, nie pamiętam już ale wtedy też jest chyba dialog naszego bohatera i sms na ekranie o tym, że wysypały się rzeczy z plecaka.

Był tu nawet fiks na to wypadanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny problem... Robię zadanie dla Krysiuka. Trzeba znaleźć schowek, w którym mają być artefakty, które trzeba potem zanieść Barmanowi. W momencie gdy Krysiuk mówi, że wrzuca namiary schowka na PDA, te nie pojawiają się, a jak już znalazłem schowek kierując się poradnikiem, okazuje się ze schowek jest pusty i nie jest zaznaczony na mapie. Czy ktoś coś może wie w tym temacie?

P.S. Znalazłem schowek Krysiuka na Agropromie, a nie w DM tak jak miał być, ale nic mi to nie daje - nie ma w nim wspomnianych artefaktów. Spróbowałem też wrócić do Krysiuka na Bagna, ale okazuje się, że jak tylko wejdę na tę lokację, to co chwilę mam wylot. Coś tu nie gra... Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem o Twoim kolejnym problemie i postawiłem postawić  NS2016 tak na wszelki wypadek ;) 

3 godziny temu, chszarz napisał(a):

Kolejny problem... Robię zadanie dla Krysiuka. Trzeba znaleźć schowek, w którym mają być artefakty, które trzeba potem zanieść Barmanowi. W momencie gdy Krysiuk mówi, że wrzuca namiary schowka na PDA, te nie pojawiają się, a jak już znalazłem schowek kierując się poradnikiem, okazuje się ze schowek jest pusty i nie jest zaznaczony na mapie. Czy ktoś coś może wie w tym temacie?

Wniosek jak dla mnie jest taki, że nie zrobiłeś czegoś w fabule po kolei co warunkuje zespawnowanie się zawartości schowka.
Czasami brak spawnu w takich sytuacjach jak Twoja, spowodowany jest przez restrykatory które "pilnują" żeby gracz nie kantował np. przez
podnoszenie wysokości skoku itd. itd.

Co do problemu ze schowkiem.
Jeśli masz to wstaw do załącznika sejwa zanim Krusiuk mówi o namiarach  w PDA.
   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, chszarz napisał(a):

Nie da się go też dać Woroninowi. O co może tym razem chodzić?

Strzelam, że na razie znalazłeś sam komputer, a w zadaniu było coś jeszcze o nadajniku no i pewnie dlatego z tobą Woronin nie gada bo dialog wyskoczy jak będziesz miał wszystkie przedmioty przy sobie, o które chodziło w zadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na to wpadłem. Zobaczyłem jeszcze raz dokładniej poradnik z Youtuba. Sorry za zaśmiecanie forum.

No i mam kolejną misję, na której utknąłem. Chodzi o zalezienie torby dla Sacharowa gdzieś na terytorium CEA. Głupio mi co chwilę pytać, ale chcąc grać dalej chyba nie mam wyjścia. Przeczesałem już chyba wszystko co się dało, kierując się informacjami z forum i wszystkie ciała wojskowych, a torby nie ma. Znalazłem też temat na forum z podaną dokładnie lokalizacją na zrzucie z ekranu, ale obrazek nie wczytuje się. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam kolejne pytanie. Tym razem chodzi o schowek niejakiego Arhary na Radarze w okolicach strąconego helikoptera. Znowu za Chiny nie mogę tego znaleźć. Znalazłem schowek, ale jest pusty. Chyba że znów mamy gdzieś drugi helikopter i drugie miejsce, które identycznie pasuje do opisu... Postanowiłem, że niech to będzie ostatnie takiego typu szukanie igły w stogu siana, a potem daję sobie spokój z tym modem, gdyż misje są nieodpowiednio opisane i chcąc grać dalej trzeba non stop zadawać pytania, albo wertować godziny materiałów po rosyjsku na youtubie, a robi się to już chyba nudne - domyślam się że nie tylko dla mnie. 

P.S. Cofam pytanie, jednak zarzuciłem już dalszą grę. Zauważyłem inne dziwne zachowanie moda: Gra po wczytaniu quicksave wrzuca przeciwników w inne miejsce, niż to w którym znajdowali się oni przed wczytaniem - znajdują się dużo bliżej gracza. Znalazłem się w sytuacji, gdzie pojawiło mi się nagle na karku trzech najemników, tak że obrona przed nimi była niemal niemożliwa. Do tej pory myślałem, że to jest przypadek, losowy spawn (czemu inny niż przed wczytaniem? - ale ok...) ale z tego co widzę to jest to jednak celowa tendencja. To jest nie fair i często odbiera sens dalszej gry. Sorry. Pożegnałem się z modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.