Skocz do zawartości

Gothic: Modyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy spolszczony mod do Gothic 1 ale raczej chyba jako ciekawostka ;)

No chyba, że ktoś chce sobie postrzelać w Gothicu z karabinów. :)

Gothic Strike Minibeta PL

image.png

Mod nie dodaje żadnych zadań itp rzeczy tylko same pukawki plus jakieś pancerze.

image.png

image.png

Mod do pobrania z Bractwo spolszczenia albo z Themodders.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się składa, że niedawno zacząłem grać w jeden z modów Sagi Przeznaczenie - Przebudzenie. Szybko się jednak zorientowałem po dialogach, że coś jest nie tak. Po prostu nie wiedziałem o co chodzi.

Wgłębiając się w temat załapałem, że jest to Saga i warto grać w jej mody po kolei, co właśnie teraz robię:)

Kilka screenów z Przebudzenia - 

Gothic2_2022_11_13_16_40_35_850.jpg

Gothic2_2022_11_13_16_51_18_783.jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to jest saga. Kolejność jest następująca:

  1. Przeznaczenie
  2. Przeznaczenie: Epilog
  3. Przebudzenie
  4. Korzenie Zła
  5. Imperium Popiołów 

Przeznaczenie ogrywałem kilka lat temu i nawet się pochwalę, bo udało mi się tego moda ukończyć, ale strasznie mnie wymęczył. To po prostu trudny mod i trzeba uważnie wydawać punkty nauki. Reszty sagi nie ruszałem. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba cisnę te Kroniki Myrtany precz z dysku. Próbuje do nich wrócić i za każdym razem kończę po 10-15 minutach gry. Od nowa nie chce mi się grać. Wiem, że to Polski projekt i tak dalej, ale kuźwa dialogi są cholernie odpychające, a póki co, żadna misja nie zapadła mi w pamięć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darrien Jeżeli chodzi o dialogi w Kronikach Myrtany, to się nie zgodzę. Wystarczy poczytać uważnie lub posłuchać, co ma nam do powiedzenia, dajmy na to Riordian, Kessel lub Ulryk. Względem podstawki jest przepaść. Trochę modów do Gothica przeszedłem, choć stronię od takich molochów jak Returnig, którego można porównać do ''naszego" stalkerowego OPka, ale właśnie na przykładzie ukończonych modów wiem, że w Kronikach Myrtany postacie mają dobre dialogi, czasami mocno rozbudowane. Takiego czegoś w amatorskich projektach nie uświadczysz. Zwłaszcza tych z dawnych lat, kiedy to modding Gothica kwitł - lata 2010-15. 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Agrael napisał(a):

@Darrien Jeżeli chodzi o dialogi w Kronikach Myrtany, to się nie zgodzę. Wystarczy poczytać uważnie lub posłuchać, co ma nam do powiedzenia, dajmy na to Riordian, Kessel lub Ulryk. Względem podstawki jest przepaść. Trochę modów do Gothica przeszedłem, choć stronię od takich molochów jak Returnig, którego można porównać do ''naszego" stalkerowego OPka, ale właśnie na przykładzie ukończonych modów wiem, że w Kronikach Myrtany postacie mają dobre dialogi, czasami mocno rozbudowane. Takiego czegoś w amatorskich projektach nie uświadczysz. Zwłaszcza tych z dawnych lat, kiedy to modding Gothica kwitł - lata 2010-15. 

No dobra, trochę zwrócę honoru twórcom Kronik i napiszę od podpunktów co mi się podobało, a co nie. ;)

1. Mapa - większa niż Khorinis, a może nawet podobnych rozmiarów, choć trzeba przyznać, że po wielu latach umieszczenie takiej ilości detali powinno być standardem projektów pokroju właśnie Kronik. 

2. Zadania - na początku są one proste, co bardzo pasuje do postaci. To w końcu nie jest bohater z przepowiedni, który ma zbawić świat, tylko zwykły szary obywatel, co przypadkiem wplątał się w kabałę.

I tutaj powiem krótko: jedne zadania są ciekawe, inne nie. Co do dialogów, zgrzytałem zębami, gdyż w większości przypadków miałem wrażenie, że brzmią trochę sztucznie, choć doceniam pracę, że można gadać z każdym npc i jest trochę różnic w dialogach.

3. Magia - tutaj dali ciała, słyszałem, że żeby zostać magiem na Archolos należy spędzić wiele lat na studiowaniu magii w klasztorze, a tymczasem Marvin znajdując księgi jest w stanie mechanicznie górować nad innymi...

Minus i to taki spory. Wystarczyło dać zwoje magiczne jak w Odysei...

 

Dobra, po pracy napiszę ciut więcej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ignachinio napisał(a):

Z tą Magią to tak nie do końca ;) Jesteś samoukiem nikt Ci nie daje tytułu maga. Coś na zasadzie no umiesz coś ale jak wybuchnie Ci w rękach to nikt za to odpowiedzialności nie weźmie :)

Mechanicznie działa normalnie, więc no... a to nie jest tryb Role Play, więc immersyjnie dali dupy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ignachinio napisał(a):

Rozumiem Cię. Też mnie to troszeczkę odrobinkę zawiodło brak drogi maga. Ale w sumie jest to ciekawe podejście do tematu.

Sama opcja bez grania magiem pasuje do założenia "Muszę odszukać mojego brata!". W końcu to jest cel Marvina, więc raczej pięcioletnia czy tam dziesięcioletnia nauka w klasztorze tak średnio pasuje do jak najszybszego odzyskania Jorna. To akurat jest na plus. Natomiast dodanie nauki kręgów magii oraz tworzenia/korzystania z run bez konieczności przechodzenia szkolenia magicznego, już uważam za grube zepsucie rozgrywki oraz immersji, bo przecież mag bitewny w "gildii wojowników" to element charakterystyczny dla The Elder Scrolls. ;) A obie gildie w pewny sposób są identyczne. Do Araxos pasuje dla mnie granie pod zręczność i łuk, straż siła oraz kusza. Mag ni cholery nie pasuje, no może do Araxos, tam są w końcu najemnicy, więc od biedy najemnik-mag może tam być. :) A Marvinowi naprawdę wystarczyłyby zwoje. Vatras mówił, że każdy obdarzony mocą może z nich korzystać. Runy są dla magów. ;)

 

4. Żaboludzie - chyba jedyna rasa, która nie posiada żadnych danych. Nic, a nic. Wiemy, że mają pałki i strzelają z procy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest fanem Gothica, to na ewentualne niedociągnięcia przymyka oko. To samo ze Stalkerem... Prawdziwy fan nie narzeka, tylko brnie do przodu, choć nieraz zgrzyta zębami i sypie szewskim językiem. Taki jest urok niektórych modów, a skoro zostały wypuszczone na danym forum, to zapewne nie jest tak z nimi źle. Podczas rozgrywki bywa, że grającego ponoszą zbytnie nerwy i zwala winę na słabość moda... sam coś wiem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, metek58 napisał(a):

Jak ktoś jest fanem Gothica, to na ewentualne niedociągnięcia przymyka oko. To samo ze Stalkerem... Prawdziwy fan nie narzeka, tylko brnie do przodu, choć nieraz zgrzyta zębami i sypie szewskim językiem. Taki jest urok niektórych modów, a skoro zostały wypuszczone na danym forum, to zapewne nie jest tak z nimi źle. Podczas rozgrywki bywa, że grającego ponoszą zbytnie nerwy i zwala winę na słabość moda... sam coś wiem o tym.

Jeżeli chodzi o modyfikację to zgoda. Są to zazwyczaj darmowe produkty od fanów dla fanów. Jednak warto dbać o swój produkt. :)

Jeżeli wydam książkę i będę miał kiepską treść i słaby warsztat, to raczej nie zaciśniesz zębów przy kolejnych książkach, tylko ich nie kupisz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Darrien napisał(a):

Jeżeli wydam książkę i będę miał kiepską treść i słaby warsztat, to raczej nie zaciśniesz zębów przy kolejnych książkach, tylko ich nie kupisz.

Różnica między marnymi modami a słabo napisanymi książkami jest taka, że grą nie podpalę w piecu... Trzeba zauważyć, że mody mamy za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, metek58 napisał(a):

Różnica między marnymi modami a słabo napisanymi książkami jest taka, że grą nie podpalę w piecu... Trzeba zauważyć, że mody mamy za friko.

Wiem, że mody mamy za darmo. Tak samo jak większość serwerów Minecrafta robionych dla graczy od graczy, ale jednak wypadałoby nieco się przyłożyć do swojej pracy. Nawet jeśli ma być gratis. ;) Nawet ja pierwotnie dokładałem sił, żeby pierwszy mój Gothicowy serwer w MC stał na dość przyzwoitym poziomie, w sumie cel się udało zrealizować, ale niestety za mało miałem zawartości (trochę za szybko został wypuszczony) tzn. trochę zadań było, można było dołączyć do obozów, ale dla mnie to było za mało. Teraz robiąc serwer na własnym pomyśle, Wpierw tworzę świat. Potem zajmę się pierwszymi zadaniami, w międzyczasie budowniczy będą budować mapę, a potem zaczniemy wprowadzać zadania, mechaniki na serwer. :) I najprawdopodobniej ja będę opłacać projekt, może coś tam się pojawi do kupienia za prawdziwe złotówki, żeby mieć na serwerze, więc jakby się dało wyjść z tym na zero byłoby zajebiście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darrien bo filmy, książki, gry to same arcydzieła. ;) Nie ma średniaków, czy gniotów? To samo tyczy się modów. Podejrzewam, że każdy stara się i "przykłada" jak może i potrafi ale i umiejętności i doświadczenie są różne. Ktoś robi swojego pierwszego moda i uważa, że mu wyszedł super, a tu potem i tak go dojadą, że cieniutki. Życie.

Ale z drugiej strony i tak taki twórca moda z ocenami 1/10 może czuć się lepszy niż 99,999% graczy bo oni nawet nie mają pojęcia jak modzika zrobić. I tym pozytywnym akcentem zakończę :)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z innych wieści - ostatnio THQ umożliwiło granie w samą podstawkę bez Nocy Kruka dla posiadaczy Złotej Edycji na Steamie.

515794843.jpg

Pamiętam że udało mi się znaleźć pudełko z grą i nawet mimo fanowskich poprawek gra działała słabo.

Co prawda w podstawce nie wzrastają progi podczas nauki, ale za to teraz nauczenie się jednej umiejętności podnosi podobną zdolność. Przykładowo uczymy się walki broniami dwuręcznymi i od pewnego momentu za 2pkt nauki nauczyciel podniesie nam Bronie Jedno i Dwuręczne naraz o 1pkt. I  nie da się tego obejść.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.