Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem do moda, dotarłem do momentu gdzie mam wybrać się na Radar. Mniej więcej do tego momentu gdzie porzuciłem jedną z wcześniejszych „solanek", nie mogę sobie przypomnieć co to za konkretna wersja była, więcej jak 7 lat wstecz ale nie tak trudna jak OP2...

Do rzeczy - pamiętam że w Solance dostawaliśmy/kupowaliśmy od Sacharowa detektor artefaktów który pokazywał ich pozycję na mapie i PDA. Czy podobne urządzenie jest w NS2016? Jeśli tak - jakie warunki należy spełnić by takie urządzenie dostać w nasze łapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZapomnialemLoginu  - Najlepiej będzie, jak zapomnisz wszystko co było w tamtych Soliankach.

NS2016, to całkiem coś innego. Usunięto absurdalne rozwiązania, przegięcia i poronione pomysły. W końcu da się grać po ludzku i można moda skończyć w przyzwoitym czasie, takim, że pamięta się co było na jego początku. Ale nie pozbawiono go całej tej atrakcyjności soliankowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dostałem nowe zadania i oczywiście nie mam pojęcia gdzie szukać tych rzeczy. Może ktoś mi coś podpowie bo w poradnikach nie ma nic o tym.

1.Dynamit dla Łukasza w agropromie

2.Leczacy beryl też dla Łukasza

3.Karabin Gaussa dla pietrenki, tak wiem, są w Prypeci, monolitowcy strzelają z nich z dachów, dwóch ubilem ale karabiny pospadały w takie miejsca że nie sposób tam dojść.

4.detektor dla kruglowa i pda ducha w x16, no to to jest dla mnie hydrozagadka, byłem tam już chyba że 3 razy i ani pda ani detektora nie ma w miejscach pokazanych w poradniku.

5.Nadal wałkuje temat apteczek naukowców,properowi już dałem te 10, nadal szukam dla górnika kolejnych 10 ciu, wgl to mam taki problem ze jak mam w ekwipunku te apteczki i inne też tzn zwykłe i wojskowe to nasz bohater zawsze korzysta NAJPIERW z naukowych, w ten sposób zanim uzbieram i doniosę kilka apteczek naukowych np do jakiegoś schowka to je zużyje, jest na to jakiś sposób żeby on korzystał ze zwykłych a nie z naukowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamit dla Łukasza

https://www.youtube.com/watch?v=j2t1H_DLO1o

Beryl. Sam początek filmiku. Są jeszcze na trupach na CEA.

https://www.youtube.com/watch?v=LzDmyNPLTUE

Pistolet Gauss dla Pietreniki

i inne zadania

https://www.youtube.com/watch?v=DwxkYnXY5ks

Detektor Krugłowa

https://www.youtube.com/watch?v=gzRs8KkjZ_E

PDA Ducha

https://www.youtube.com/watch?v=m72xwRFvu4s

:viva:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dzięki wielkie, nie znam rosyjskiego więc nawet ciężko mi po filmach tego szukać, musiałbym wszystko tłumaczyć w translatorze

21 godzin temu, kondotier napisał:

No powiem Ci że ten detektor w poradniku na tej ruskiej stronie leży na ziemi i w ogóle nie przy tej maszynerii, a to PDA Ducha?haha no byłem tam 3 razy, chyba jestem ślepy.

A dla Pietrenki jest pistolet, sory za pomyłkę, a ja szukałem karabinu w Prypeci, co za fail.

Byłem na Jantarze po tego beryla, w miejscu gdzie na filmiku leży żołnierz u mnie go nie ma, sprawdziłem wszystkie okoliczne trupy i nic (nawet na dachu budynku obok tego miejsca leży żołnierz, myślałem że to ten ale nie) czyżbym czegoś nie zrobił? Pda i detektor znalazłem.

Ludzie gdzie szukać tego niewidzialnego egzo? A tak przy okazji, zdobyłem na wysypisku 2 sztuki anomalnych M16 (niewidzialnych), czy one się do czegoś przydadzą czy je sprzedać? Myślałem że i zedre z bandytów i ten niewidzialny egzo ale nie, to nie oni a przecież podobno oni go mają a byli właśnie niewidzialni, ledwo ich wypatrzyłem

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 - Takie Beryle są jak pisałem wyżej, na trupach żołnierzy na CEA. Będziesz tam, to zabierzesz.

Te niewidzialne bronie trzymaj koło handlarza na Wysypisku. Dobrze za nie płaci, a jakieś niewidzialne są potrzebne do zadania. Nie pamiętam czy M16, czy Bizony.

Na niewidzialne egzo masz zadanie? Bo bez niego nie znajdziesz. To że coś w modzie jest, nie znaczy że od razu go zdobędziesz. Czasem potrzebny jest łańcuszek zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Niewidzialna egza dla Woronina jest na ATP .Budynek z drabiną na zewnątrz  (tam gdzie jest bandycki bar).Lezy na strychu.

M16 anomalne - sprzedaj . Potrzebne bedą Bizony.

Leczący Beryl znajdziesz na Jantarze tylko jak jestes tam po raz pierwszy.  ( Trup koło smietnika)

i jeszcze jedno . Masz internet :003:- a w internecie jest coś co się nazywa Google Translato(https://www.google.pl/search?client=opera&q=google+translate&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8). Jak mniemam operacje typu -kopiuj /wklej - masz opanowane ( jak większość ludzi z Twojego pokolenia). Na 99% Twoich pytan znajdziesz odpowiedz w Poradniku.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc poradnik do zadań Akima myślałem o tym, by przetłumaczyć cały poradnik do NS dostępny na AMK, ale z wyżej wymienionego powodu zrezygnowałem. Każdy, kto nie jest za pan brat z mową wschodu, bez problemu rozgryzie sobie co, gdzie i jak, używając opcji "Tłumaczenie strony" z poziomu wyszukiwarki. Moim zdaniem jest łatwiej, niż metodą kopiuj-wklej i szybciej, niż wertując filmy.

Sam poradnik ma taką konstrukcję, że bez problemu znajdziesz to, czego szukasz, @cez137.

397571844_OperaZdjcie_2018-08-21_191344_www.google_pl.png.7e3c5eb6728cc8f988cecc0f570125cb.png

Edycja: jest jeszcze jeden powód - to Pierwszy Sekretarz @cichytłumaczy poradniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier tak, mam zadanie na niewidzialne egzo 

@boberm nie, nie jestem tam po raz pierwszy, byłem tam wyłączyć psi promieniowanie przecież, a jeżeli chodzi o "wycieczki osobiste" to zapraszam na PW a nie tu będziesz się uzewnetrzniał bo i tak nic tym nie wskórasz a tylko zrazisz kogoś do swojej osoby, tak dla Twojej wiadomości, tak, używam google translatora w tym celu i nie, nie wszystko jest w poradnikach, a już na pewno nie wszystko się zgadza, przykład? Niewidzialne egzo, w poradniku na YT po rusku gościu gra i pokazuje że egzo jest w kordonie na strychu w budynku na terenie bazy transportowej, byłem tam i nic tam nie ma, drugi przykład, zadanie z wysypiska od powinnosciowca który zgubił pda w podziemiach agropromu, mówi że pda jest w wentylacji w dużym pomieszczeniu że szczurami i słyszał pijawkę niedaleko, przeleciałem wszystkie możliwe wentylację i wszystkie pomieszczenia łącznie ze schowkiem strieloka i nic, w poradniku na ruskiej stronce nie ma nic o tym a nie wiem jak to wpisać w translator żeby mi dobrze YT to skojarzył, więc jak widzisz nie wszytko jest takie czarno biale jak myślisz.

@Sierioża ok, wezmę to pod uwagę, jutro spróbuję, dzięki za cenna radę, akurat o tym nie pomyślałem, tłumacze w translatorze z polskiego na rosyjski a przetłumaczone zdanie wklejam w szukajke na YT, taki sposób polecił mi jeden z waszych użytkowników, kilka zadań rozwiązałem w ten właśnie sposob.

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - z tymi translatorami z internetu to trzeba uważać bo kiepsko lub wcale nie spełniają swojej roli.

Gdy wchodzę na tłumacza to wybieram rosyjski w bastardzie grażdanki i sam piszę co chcę - otwieram tłumacza, daję na lewy dolny róg na rosyjski i mam klawiaturę rosyjską, jak nie pamiętam słówek to sięgam do podręcznego słownika, jestem starej szkoły więc daję więcej twardych niż miękkich znaków w pisowni. :biggrin:

Jak napisał Zaurus w Upadłej Gwieździe - nieważne jak, ważne żebyś dotarł do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

2 godziny temu, cez137 napisał:

 

@boberm nie, nie jestem tam po raz pierwszy, byłem tam wyłączyć psi promieniowanie przecież, a jeżeli chodzi o "wycieczki osobiste" to zapraszam na PW a nie tu będziesz się uzewnetrzniał bo i tak nic tym nie wskórasz a tylko zrazisz kogoś do swojej osoby, tak dla Twojej wiadomości, tak, używam google translatora w tym celu i nie, nie wszystko jest w poradnikach, a już na pewno nie wszystko się zgadza, przykład? Niewidzialne egzo, w poradniku na YT po rusku gościu gra i pokazuje że egzo jest w kordonie na strychu w budynku na terenie bazy transportowej, byłem tam i nic tam nie ma, drugi przykład, zadanie z wysypiska od powinnosciowca który zgubił pda w podziemiach agropromu, mówi że pda jest w wentylacji w dużym pomieszczeniu że szczurami i słyszał pijawkę niedaleko, przeleciałem wszystkie możliwe wentylację i wszystkie pomieszczenia łącznie ze schowkiem strieloka i nic, w poradniku na ruskiej stronce nie ma nic o tym a nie wiem jak to wpisać w translator żeby mi dobrze YT to skojarzył, więc jak widzisz nie wszytko jest takie czarno biale jak myślisz.

 

 

W kwestii podanych pzrez Ciebie błędów:

1. Egza jest na ATP , ale nie na Kordonie lecz na lokacji o takiej nazwie. I jest na bazie bandytów .

17163274.thumb.jpg.1b0a573216d5faf674029c6d8a273f81.jpg

2. PDA dla Lubera- jest dokładnie tam gdzie opisał Luber.

luber.thumb.jpg.47d2a19a4e4a29f2a0675be585c46765.jpg

W kwestii postrzegania mojej osoby.

Primo- moim wieku ma się to w nosie. 

Secundo- biorąc pod uwage ogrom dostepnych  informacji na temat NS na tym Forum - to skłonny jestem przypuszczać że :

a/ albo masz problem ze zrozumieniem tychże informacji

b/ albo chcesz byc prowadzony za rączkę.

W kazdym razie - życzę powodzenia

Boberm Out

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz, brak tłumaczeń nazw podawanych w akronimach przyczyną problemu ze znalezieniem miejscówki.

Moje propozycje nazywania ATP na Kordonie na podstawie nazwy na szyldzie nad bramą STS, czyli Spółdzielnią Transportu Samochodowego, a samodzielnej lokacji ATP nazwania dla odróżnienia PTS czyli Przedsiębiorstwem Transportu Samochodowego, spotkało się z ostrą krytyką wielbicieli nazewnictwa z pierwszych modów. W jednym z tłumaczonych przeze mnie modów zrobiłem to i po krytyce byłem zmuszony w dialogu do przetłumaczonego akronimu dodać wyjaśnienie całej nazwy. Nawet takie coś nie zadowoliło kontestatorów.

Może ta kolejna scysja, przekona tak zwolenników starego nazewnictwa jak i tłumaczy, do przetłumaczenia tych akronimów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm dobra nieważne, miejscówki są podobne na filmiku który oglądałem, myślałem że to Kordon...a że akurat tam byłem...

Co do tych podziemi to wentylacja rozumiem jakieś rury,kratki itp a nie taka maszynę, co to wgl jest? oni to też, dali te opisy że człowiek by myślał tydzień i by nie wymyślił

Ciekawy jestem skąd ci co zrobili te poradniki video wiedzieli gdzie co jest? to chyba sami twórcy moda je zrobili hehe no bo wątpie żeby latać po całej zonie i czegoś tam szukać, te rzeczy mogą być wszędzie, czasem masz podaną konkretną lokacje ale to też szukanie igły w stogu siana, niektóre rzeczy są w tak absurdalnych miejscach że normalnie człowiekowi się odechciewa chociaż z drugiej strony to do niego ciągnie, albo teraz mam zadanie na dziennik Ducha od Krugłowa, jest w jakimś hangarze na terenie fabryki, no i weź go znajdź nie korzystając z poradników, no nie da się, może być wszędzie

Mam jeszcze jeden problem, wspominałem o nim wcześniej ale nie uzyskałem odpowiedzi, a mianowicie, mam w ekwipunku 3 rodzaje apteczek (obecnie zbieram naukowe dla Górnika) 7 mam na wysypisku tam gdzie siedzi Kostia i 3 u Sacharowa w bunkrze(bo trzeba mieć 10) no i wiadomo co trzeba zrobić, od sacharowa do kostii i od kostii do górnika, i teraz tak, wiadomo że po drodze będe musiał użyć apteczki bo pewnie coś lub ktoś mnie zrani albo wlezę w jakąś anomalię no i bohater zawsze (przynajmniej u mnie) NAJPIERW używa tych naukowych, w ten sposób zanim doniosę je do górnika to część zużyje, czy da się? a jeżeli tak to jak? zrobić żeby bohater używał NAJPIERW zwykłych apteczek?

Nie wiem dlaczego ale Woronin nie chce wziąć ode mnie tego granatnika bulldoga czy jak mu tam, tego na granaty P coś tam. 

Sacharow nie chce dać 2x egzo dla Woronina, czy to znaczy że to ja mam zdobyć tego arta dla Sacharowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Zwyczajnie lecz się z plecaka apteczkami czerwonymi, ja w każdym stalkerze pierwsze co robię to ustawiam opcję ekwipunku pod caps lock żeby był w zasięgu palca 

Dziennik ducha jest jak wchodzisz do fabryki bramą to od razu po lewej jest ten duży hangar, tylko ślepy by nie zauważył i tam chyba drabinką się wchodzi do góry, od 0:41 jest jak tam się dostać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny tak, też o tym pomyślałem żeby się tak leczyć ale czasem zwyczajnie nie ma na to czasu jak np atakują się mutanty że wszystkich stron albo jesteś w środku wymiany ognia. Wątpię żeby capslock coś tu pomógł, no ale spróbuję i tego, dziennik już znalazłem właśnie z filmiku który zamieściłeś 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w martwym mieście otóż nie mogę się dostać do schowka na strychu bo kiedy wejdę w pole ochronne to jest wylot a nawet jeśli jakimś cudem nie ma błędu to i tak nie wiem jak tam dojść żeby nie zginąć choć idę tak jak mapa przykazuje 

Wstawiam save, może komuś innemu się uda 

 

ja_quicksave.dds

ja_quicksave.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier wywołał mnie do tablicy więc ograłem temat...

test ok.dds
test ok.sav

W tym sejwie zrobiłeś zadanie na schowek Normana potem mała snajperska robota a obecnie jesteś na ATP.
Teraz masz szukać schowka na Agropromie. Poczytaj wiadomości przejrzyj ekwipunek i ruszaj dalej. Gdybyś miał dalsze kłopoty w MM to je opisz i wstaw sejwa.    

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to znowu ja i moje mądre pytania, sory jak było ale czytam forum to jak i te ruskie AMK czy jak im tam i...no nie spotkałem się, pierwsze pytanie to co to za pancerz i na jakim etapie gry można go zdobyć? bo bardzo mi się podoba i spotkałem go jak na razie TYLKO u tego gościa w Prypeci, drugie pytanie natomiast tyczy się gościa w masce czaszki który urzęduje w Labiryncie i nie da się go zabić, kto to jest i jak go ukatrupić? władowałem w niego ze 3 magazynki z FAMAS'a i to samo ze 3 ze snajperki i nic, jak go zabić, myślę że fotki załatwią wszystko, pozdro

ss_windows7_08-25-18_13-52-25_(l11_pripyat).jpg

ss_windows7_08-28-18_19-47-06_(av_peshera).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, cez137 napisał:

Witajcie, to znowu ja i moje mądre pytania, sory jak było ale czytam forum to jak i te ruskie AMK czy jak im tam i...no nie spotkałem się,

 

44 minuty temu, cez137 napisał:

tyczy się gościa w masce czaszki który urzęduje w Labiryncie i nie da się go zabić, kto to jest i jak go ukatrupić?

:047:

Poproś go, żeby umarł. Tylko musisz to zrobić koniecznie dzisiaj o północy, inaczej się nie uda. Podłączasz mikrofon do kompa (koniecznie taki z redukcją szumów!), gasisz wszystkie światła w pokoju, idziesz do leża niemilca (jak podejdziesz tyłem, to Cię nie zabije) i szepczesz mu czule do ucha: umrzyj... I gość umiera. Na śmierć.

Ekhm... Przepraszam. Czytając forum dowiesz się, jak zlikwidować Cień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.