Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

@Sierioża ha ha ha jest kilka słów w "problemach fabularnych" i to nawet sam nie wiedziałeś co i jak (zapomniał wół jak cielęciem był?),ogólnie jakieś kombinatorstwo typu "Nie ma nawet mowy o tym, żeby się zakraść - tam ich jest jak mrówek, to jest niewykonalne po prostu. O "pojawianiu się" Cienia nawet nie ma mowy, bo u mnie sobie spaceruje przed drzwiami, okazjonalnie się w nich do połowy zatapiając :D No to rozpoczynam serię loadingów..." przejrzałem posty dalej ze 2 strony i temat cienia umarł że tak powiem, to co? da się go zabić czy trzeba to zrobić jakoś inaczej?, a co z tym pancerzem?

 

Dobra, ciąg dalszy walki z Cieniem Monolitu, więc tak, obejrzałem poradnik video na ten temat, jest o tym jakoś od 10:56, odcinek 30, (nie wiem dlaczego ale wklejam poprawny odcinek 30 a tu pokazuje sie pierwszy,nie rozumiem),ale...tu akurat gościu miał farta bo na niego nie trafił i zamknął drzwi, ja natomiast skacząc z 3 poziomu przez tą czerwoną anomalie na 2 poziom jakoś dziwnym trafem nieumiejętnie się odbiłem i zsunąłem się na parter więc pomyślałem że ok, pójdę dołem na 2 poziom, potem po cichutku (jak na filmiku) po malutku zakradnę się do drzwi, otworzę je i...zamknę,licząc na to że nie spotkam cienia, nic z tych rzeczy! Gdy szedłem korytarzem z parteru na luzaka myśląć "ooo zaraz zrobię cienia w bambuko" on za kolejnym zakrętem wyrósł jak z pod ziemi, i skończyła się moja zabawa, szkatułkę mam, teraz sejf, żeby zdobyć sejf trzeba pokonać cień, już wpisywałem różne kombinacje cyrylicą na YT ale nic oprócz tego koleżki mi nie pokazuje, jedyna opcja na chwilę obecną to po prostu go jakoś ominąć, ale to trochę bez sensu jak dla mnie, no nie wiem.

 

Dobra zrobiłem to, nie wiem, nie było go, chyba się nie zrespił bo go nie widziałem wgl, a może się mnie przestraszył?hehe

 

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dostałem od Łukasza pancerz wolności z noktowizorem, w nim nie można biegać? Czy u mnie jest coś nie tak?  W każdym który miałem do tej pory dało się, a tym nie

2. Czy ukryte pomieszczenie w bazie bandytów w DM z którego mam wykraść dla Woronina antenę, komputer i nadajnik to to na foto? Czy kod do niego znajduje się w PDA Dzika które ma Krysiuk?

3. Co to za pancerz?

 

ss_windows7_08-29-18_13-27-28_(l04_darkvalley).jpg

ss_windows7_08-31-18_14-22-25_(l11_pripyat).jpg

ss_windows7_08-29-18_17-17-14_(marsh).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan podmieniłem plik, niestety u mnie to nie działa, może dlatego że gram na wersji 1.0006

Mam kilka pytań bo trochę się zagubiłem w fabule

1. Jak przejść z Dziczy do Labiryntu, mam znacznik ale nie mam pojęcia jak przejść, tunel jest przecież zawalony a znacznik jest centralnie w anomalii wirowej.

2. Videonadajnik dla Woronina znalazłem w magazynach wojskowych w chacie na foto a nie w ukrytym pomieszczeniu w bazie Bandytów w DM (to taka ciekawostka)

3. Czy kombinezony dla Akima MUSZĄ być nówki sztuki czy mogą być uszkodzone? Bo mam wszystkie ale 2 sa uszkodzone dosyć poważnie

4. Dlaczego Barman nie chce pociągnąć fabuły z Krysiukiem? schowek Krysiuka znalazłem, był w Agropromie przy jeziorku

5. Dlaczego Sacharow nie chce podjąć gadki na temat Egzo dla Pietrenki? jedne korale mu już dałem to dał mi za to jakieś śmiecie, drugie mam ale on nie chce ich wziąć.

6. Gdzie jest walizka z dokumentami dla Sacharowa w Agropromie która została skradziona wojskowym?

7. Kto znajduje się w połowie drogi z Baru na wysypisko i na odwrót? (pokazuje mi 1 na radarze)

8. Gdzie jest ta torba dla Sacharowa w CEA?

9. Ciekawe rzeczy Bandyci hodowali w pomieszczeniu na kod z PDA Dzika hehe

10. Czy jeżeli zadanie z polecenia Łysola z baru żeby zabić jakiegoś typa na niezbadanych terenach się NIE POWIODŁO to czy to pociąga za sobą jakieś konsekwencje? bo właśnie tak mi się zrobiło, kiedyś ktoś mi pisał że drogę na niezbadane tereny uzyskam robiąc wszystkie zadania dla Górników, niestety w moim przypadku to nie zadziałało, żaden mi nic nie powiedział na temat drogi na tą lokacje, bo gdyby mi dali drogę pewnie zadanie bym wykonał, a tak...no cóż?

reszta na foto, pozdro

ss_windows7_09-04-18_14-05-02_(l07_military).jpg

ss_windows7_09-04-18_14-15-20_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-05-18_10-13-37_(l06_rostok).jpg

ss_windows7_09-05-18_10-20-15_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-05-18_10-20-31_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-05-18_10-20-42_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-05-18_10-20-57_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-05-18_10-21-07_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-05-18_10-22-38_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-05-18_10-38-13_(l05_bar).jpg

ss_windows7_09-05-18_11-27-27_(l04_darkvalley).jpg

ss_windows7_09-05-18_11-27-36_(l04_darkvalley).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

ad 1.- tunel - jak kazdy tunel:020:- ma dwa konce - poszukaj drugiego 

ad 2.- a komputer z antenką masz?

ad 3. - nie musza być nówki nieśmigane

ad 4. - masz PDA Dzika - koniec questu.

ad 5. - Petrenko dał Ci pojemnik z artem - masz ten pojemnik?

ad6. - barakowóz w jeziorku

ad 7. - Mściciel

ad 8 .- ma ją jeden z wojskowych

ad 10. - bez znaczenia quest łysego. A szkatułkę i sejf już masz? Quest z sejfem (quest  Górnika) otwiera droge na NT.

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm 

1. Czyżby wejście było od strony tunelu obok rozwalonego śmigłowca? :)

2. Tego questa już zrobiłem całego, antena była tam gdzie miała być, to tylko taka ciekawostka bo myślałem że wszystko będzie w DM

4. Ale tamten cały czas siedzi na tych bagnach a miał przyjść do baru, hmm? może woli Bagna? no nieważne, skoro koniec to nie będę się nad nim rozczulał

5. upss! pojemnik mówisz? hmm? jeden gdzieś mam, ale gdzie?

7. Ale gdzie on jest? na tej drodze nikogo nie ma, z innej lokacji go radar namierza czy co?

8. To wiem, ale gdzie on konkretnie jest?

10. 

19 godzin temu, boberm napisał:

Quest z sejfem (quest  Górnika) otwiera droge na NT.

no właśnie w tym problem że nie otwiera, nie mam na mapie znacznika z przejściem na tę lokację. Quest z sejfem zrobiłem, nawet jest mój wpis na ten temat na tej samej stronie :) bo tez miałem z tym nie lada problem.

dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale trochę zrobił się bałagan (jak możesz ze swojego postu wyżej wykasuj zdjęcia)
Moja propozycja. Wstaw sejwa, przejrzę co i jak. Natomiast o ile pamiętam z Dziczy nie ma przejścia do Labiryntu.
Przejście jest tylko z Agropromu Wysypiska i Jantaru ale mogę mylić NS2016 z OP-2.

Wstaw sejwa obadam temat i w paru punktach napisz jakie masz aktualne problemy.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cez137 napisał:

@boberm 

1. Czyżby wejście było od strony tunelu obok rozwalonego śmigłowca? :)

2. Tego questa już zrobiłem całego, antena była tam gdzie miała być, to tylko taka ciekawostka bo myślałem że wszystko będzie w DM

4. Ale tamten cały czas siedzi na tych bagnach a miał przyjść do baru, hmm? może woli Bagna? no nieważne, skoro koniec to nie będę się nad nim rozczulał

5. upss! pojemnik mówisz? hmm? jeden gdzieś mam, ale gdzie?

7. Ale gdzie on jest? na tej drodze nikogo nie ma, z innej lokacji go radar namierza czy co?

8. To wiem, ale gdzie on konkretnie jest?

10. 

no właśnie w tym problem że nie otwiera, nie mam na mapie znacznika z przejściem na tę lokację. Quest z sejfem zrobiłem, nawet jest mój wpis na ten temat na tej samej stronie :) bo tez miałem z tym nie lada problem.

dzięki i pozdro.

1. - tak

7. - pod drzewkiem:020:- niewidoczny

8. -generalnie jest - mniej wiecej - na wysokości wejscia do wnętrza CEA- w głebi po lewej .

10- a zabiłes Gawra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja na NT zaczyna sie po zakonczeniu questu na zabójców Kła.

 (Wrzuć do translatora)

Поиски убийц Клыка (Скрыть)

1. При первой встрече получаем у Сахарова задание на ПДА Призрака и принести его.


2. Из ПДА узнаём о Клыке и пытаемся узнать о его смерти, Сахаров отправляет к Воронину.
3. Поговорим с Ворониным. Он просит найти Маскировочную Экзу.
4. Идём на АТП и находим Экзу, относим Воронину.
5. Говорим с Информатором в Баре, для дальнейшего продвижения нам нужна информация Тирана.
6. Находим Тирана на Болотах, забираем ПДА с его остывающего трупа.
7. Приносим ПДА Информатору и узнаем у него про наемника Гавра.
8. Говорим с Гавром , узнаем, что Свобода контактирует с Наемниками, через Гавра.
9. Говорим с Гавром, он просит Завалить наемника Болта и принести его ПДА.
10. Снова говорим с Гавром и получаем задание принести доки с трупа монолитовца в Х-10.
15. Во время визита в Х-10, находим труп этого парня, бумаги действительно у него, берем и приносим их Гавру.
15. Приходит СМС от Фримена.
16. Говорить с Фрименом, узнаем о сходке Наемников в ТД.
17. Выносим отряд Бленда в ТД, но самого Бленда лучше не трогать, а разойтись миром, такая возможность имеется! Приносим флешку Фримену.
18. Говорим с Гавром. Гавр на нас обижен за Бленда, травит и обирает ГГ, забирая деньги, лучший ствол и лучший броник.
(будет не лишним, идти к Гавру налегке, я обычно скидываю все, в нычку в люке на краю минного поля, слева от входа на Базу Свободы)
19. Придя в себя обнаруживаем ПДА, который выронил Гавр.
20. Говорим с Якутом, он видел как с базы Свободы на заставу тащили Ящик.
21. Выносим заставу Наемников и забираем ящик.
22. Приносим ящик Якуту и получаем в награду немного хабара.
23. Отправляемся в Бар, находим Доцента и отдаём ПДА.
24. Получая СМС, берём Колобок и идём к Доценту. Получаем третью часть кода.
(Первые две узнаём из флэшек из Х-10 и с АТП)
25. Отправляемся в Х-8 и зачищаем группу Гавра и его самого!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan spoko, wykasuje jak będę mógł ale z tego co próbuje teraz z tabletu to już nie mogę edytować, nie wiem czy z kompa się da, jutro spróbuję i wrzucę Ci sejwa, pzdr

@boberm przetłumaczyłem to i wychodzi na to że w ogóle nie miałem tych zadań do wykonania, coś kajarze z tym Tiranem że przynosiłem temu kablowi z baru jego pda, ale przyniosłem, on coś mi dał, już nie pamiętam co, i tyle, wątek się skończył.

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, cez137 napisał:

coś kajarze z tym Tiranem że przynosiłem temu kablowi z baru jego pda, ale przyniosłem, on coś mi dał, już nie pamiętam co, i tyle, wątek się skończył.

Nie skończył. Po oddaniu PDA Tyrana Kablowi wspomina on o Gawrze który jest na bazie Wolności. To jest chyba cześć zadań na poszukiwanie zabójców Kła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 - tutaj jest solucja do starej solianki- po polsku :

W pojedynczych szczegółach jest rózna od wersji NS 2016 - ale główny ciag zadań i postacie są dokładnie te same. Pzreczytaj - i bedziesz wiedział co , gdzie i kedy ma się dziać. I dokładnie czytaj wszystkie teksty NPC- ków .Generalnie - prawie kazda postac która daje zadania jest zwiazana z główną historią.  I  po wykonaniu ciągu - wydawałoby się niezwiązanych z mainquestem  zadań - okazuje się , że jednak związek  jest. Tyle , że przesuniety w czasie.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan  krótkie objaśnienie, jestem na etapie "torby dla Sacharowa", torbę już mam ale przy okazji poszedłem do sarkofagu oblecieć ten Monolit i odkryć tajemnicę, gdy to czytasz pewnie jest już pozamiatane w bunkrze, oto twardy sejw na początku ja wchodzę do sarkofagu:

 

sarkofag 2 podejscie.dds

sarkofag 2 podejscie.sav

 

Edytować na kompie też już nie mogę, pozdro

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan teraz już z niczym, ale jak widziałeś sejwa to nadal wisi mi kilka zadań m.in art dla Sidora "gwiazda wieczorna", byłem we wszystkich miejscówkach z poradnika i nigdzie jej nie znalazłem, teraz jestem na etapie robienia zadania dla niejakiego Kalinowa czy jak mu tam, zadanie pojawiło się w momencie przejścia z CEA 2 do ATP i tu taka ciekawostka że gdy przechodziłem na w/w lokacje ujrzałem taki widok, pewnie jakiś błąd moda, ale przy ponownym przejściu już było ok, poza tym zauważyłem że gdy doszedłem do spełniacza życzeń gra się skończyła tak samo jak przy wyborze opcji że dołączam do świadomości Z. Oczywiście wybrałem opcje że nie dołączam no i jak wspomniałem jestem na ATP

ss_windows7_09-07-18_11-08-12_(l12u_control_monolith).jpg

ss_windows7_09-07-18_12-16-18_(atp_for_test22).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137   To zadanie na Gwiazdę wieczorną trzeba zrobić natychmiast po otrzymaniu, nie robiąc żadnych innych. Arta może zgarnąć jakiś wędrujący NPC, a inną Gwiazdą się go nie da zastąpić. Jeśli zadania nie zrobiłeś od razu, to już nie zrobisz.

Ze Spełniaczem tak jest. Albo życzenie przy Spełniaczu, albo do sterowni. Wtedy zadanie na Spełniacz zostaje usunięte z moda. Też mi się to nie spodobało, ale taka wola twórców moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2018 o 12:49, OldMan napisał:

@kondotier wywołał mnie do tablicy więc ograłem temat...

test ok.dds
test ok.sav

W tym sejwie zrobiłeś zadanie na schowek Normana potem mała snajperska robota a obecnie jesteś na ATP.
Teraz masz szukać schowka na Agropromie. Poczytaj wiadomości przejrzyj ekwipunek i ruszaj dalej. Gdybyś miał dalsze kłopoty w MM to je opisz i wstaw sejwa.    

Kurdę wiesz gdzie jest dokładnie ten schowek? Najlepiej jakbyś filmikiem zarzucił bo trochę szukałem i nie mogę trafić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam 2 problemy.

1. Gdzie jest schowek kostii na Jantarze? Obejrzałem na YT poradnik, pokazane jest tam gdzie znajdują się 4 schowki, byłem we wszystkich, nic nie znalazłem.

2. Gdzie są w x18 3 kombinezony naukowe dla naukowców w jupiterze?

@OldMan cały czas czekam na Twoją odpowiedź.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.