Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.10.2018 o 15:28, Zwinny napisał:

Pochować możesz

hmm?kasy raczej nie schowam, a szkoda, ciekawe w którym to momencie? 

Kto wie?

 

W dniu 9.10.2018 o 16:20, boberm napisał:

1.Porozmawiaj z Freemanem w barze o spotkaniu z Blendą w DM. Od onegoż Blendy kup  fleszkę  Oddaj Freemanowi i ....

do tej pory jest zrobione, dalej nic nie było, dopiero spooooro później robiłem dla freemana coś, juz nie pamiętam co ale dostałem od niego smsa, poszedłem do baru i on mi coś kazał zrobić, oczywiście zrobiłem to.

@Zwinny

@boberm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nieco innej beczki pytanie.

Jak bardzo różni się fabuła w NS 2016 od fabuły w OP-2?

Pytam, bo mam już dość czekania na OP-2.1 i chyba zagram w NS celem umilenia czasu oczekiwania na wyżej wspomnianego moda, ale z drugiej strony nie chcę sobie spojlerować OP-2.1 jeśli kwesty są identyczne. Przyszła jesień, czas na stalkera, a w tym roku to chyba OP-2.1 się już nie ukaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny Dobra decyzja z zagraniem w NS2016. Jest to mod w którym zlikwidowano absurdalne rozwiązania ( np. wskakiwanie na czubek słupa itp. ), nie naruszając scenariusza solianki. Jest też usunięta jakaś linia z szukaniem absurdalnie poukrywanych schowków. Wymaga jednak od samego początku wykonywania zadań z dialogów. Np. już na samym początku sprawa przejścia pod mostem za wódkę. Owszem, można przez tunel z elektrami, można przeskoczyć przez płot przy wagonach, ale to skutkuje cholernymi utrudnieniami w pierwszych kontaktach z Kuzniecowem, którego broń boże, nie likwidujemy. Tak jak i jego żołnierzy. Kuzniecow jest potrzebny do zadań kwestowych. Poczytaj o problemach @cez137 z tym związanych, że Kuzniecowa zlikwidował. Nie zniknie już telewizor z przejścia na wysypisko. Nie ustrzeżono się jednak niedopracowań. Jak Sidorowcz da zadanie na nocną gwiazdę, trzeba przerwać wykonywanie innych zadań i gnać jej szukać. Mogą ją zabrać wałęsający się NPCe, a żadna inna znaleziona czy zespawnowana nie zaliczy zadania.

I co najważniejsze, można go ukończyć w czasie, kiedy jeszcze się pamięta co było na początku. Jest wstawiony ranking jego ukończenia, nawet poniżej 3 tygodni. A gra w NS2016 to sama przyjemność :thumbupright: :clappingyellow: :thumbupleft: .

I jeszcze prośba. Szukałem tego rankigu i nie mogę znaleźć. Kto go znajdzie, niech da namiar.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kondotier napisał:

Jest też usunięta jakaś linia z szukaniem absurdalnie poukrywanych schowków

No tu by można podyskutować hehe różnie z tym bywa @kondotier

2 godziny temu, kondotier napisał:

Jest to mod w którym zlikwidowano absurdalne rozwiązania ( np. wskakiwanie na czubek słupa itp. )

Czy ja wieeem? j/w przecież można wejść na różne ciekawe budowle, przejść po cienkiej gałęzi drzewa czy wąskim gzymsie

poczułem się wezwany do tablicy :)

A Kuziecow? taaak, rozwaliłem go na samym początku, i nie żałuje, to wstrętny typ był :) a arty? nauczyłem się je w końcu gotować @Czujny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Nie rozchodzi się o to, jak i gdzie są rozmieszczone schowki w NS2016, ale chyba o linię schowków Kolekcjonera z NS i OP. Teraz jej nie ma. Jak pomyliłem linię, niech mnie ktoś poprawi.

Teraz są, trzeba to przyznać, też w miejscach gdzie zazwyczaj nie było dostępu, ale dostajemy się do nich bez koniecznej cziterki, na ustawieniach z moda. Ale przez to jest ciekawie i nie przejdzie się moda na pamięć, bo tak było wcześniej w innych modach. To jego wielka zaleta i za to go cenię.

Nasze osobiste sympatie lub antypatie do znanych NPCów i frakcji muszą iść w odstawkę. Mod wymusza na początku gry, w stosunku do nich naszą neutralność. Dopiero scenariuszowe sytuacje mogą to zmienić. A w tym modzie Kuzniecowa można polubić za dawanie nam zadań skutkujących ciekawą rozgrywką, nagradzanie bardzo przydatnymi przedmiotami i w ostateczności przepuszczaniem bez haraczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako mała ciekawostka napiszę jeszcze że wiele dźwięków broni do ns2016 jest wzięta z gierki I.G.I 2 Covert Strike - jak ktoś nie grał to polecam

- Dźwięk strzału walthera z tłumikiem

- Strzał z magnum

- Strzał z mp5 + echo z battlefield 2

- Dźwięk przeładowania ak 47/74

- Przeładowanie z gp 37

- Strzał makarowa

- Strzał ak 47 

Dawno nie grałem ale możliwe że coś jeszcze

Edytowane przez Zwinny
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Do NS2016 już miałem podejście, ale nawet na najtrudniejszym poziomie było absurdalnie łatwo. Zniechęciło mnie to i wziąłem się za OP-2, które bardzo mi się spodobało. Następnie usłyszałem o OP-2.1 i przerwałem grę licząc, że być może wyjdzie w tym roku. Niestety nowego OP ani widu, ani słychu, Metro Exodus dopiero w lutym przyszłego roku, a ja koniecznie muszę zaspokoić swoje pragnienie klimatów stalkerskich. Dlatego próbuję zrobić ponowne podejście do NS.

Chyba że polecacie coś z innych modów, tak świetnego i rozbudowanego jak OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny  Ja polecam. Ale też polecam najpierw poczytać w tematach FF i Duplikatach o tych bardzo i to bardzo nietypowych modach, wymagających od gracza nie tylko manualnych zręczności, ale też chociażby pobieżnej wiedzy z fizyki molekularnej. Grając w nie, trzeba zapomnieć o rutynie nawet z NS czy OP. Tu się Strefę z konieczności nazywaną ZONĄ i z'ONĄ poznaje na nowo. z'ONA to byt niematerialny ze świata fantastyki naukowej. ZONA zaś, to świat materialny lecz zmienny. Nie wszyscy dali sobie z tym radę. Jeśli chcesz coś więcej, napisz w tematach modów REBORN, masz cały dział.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny  Pistolet gaussa te przedmiot kwestowy. Jeśli jeszcze nie robiłeś zadania na jego dostarczenie, to go pilnuj. A tak na wszelki wypadek, filmik gdzie szukać.

https://www.youtube.com/watch?v=I_8CZR6hmHw

Jeśli Ty już to zadanie zrobiłeś, filmik przyda się innym. No i wychodzi na to, że odbiorca pistoletu powinien mieć do niego naboje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kondotier napisał:

No i wychodzi na to, że odbiorca pistoletu powinien mieć do niego naboje.

Pistolet był zdaje się dla Pietrenki, nigdy nie widziałem u niego kaset do gaussa, u Barmana też nie widziałem, Adrenalina też nie ma, Sidor to samo, może ci handlarze od halikopterów mają ale ich to wgl nie spotkałem, zwykle właśnie w schowkach, często w cea, albo zabierać monolitowcom i rozładowywać karabiny @kondotier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.