Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Powiem tak, zainstalowałem innego moda a mianowicie OSTATNI STALKER i od tego momentu przy próbie uruchomienia tego moda wywala mnie w pulpit i oczywiście sławetny komunikat że silnik x-ray przestał działać, a szkoda bo chciałem skończyć tego moda, nie wiem czym to jest spowodowane, każda próba uruchomienia gry kończy się wylotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 ale co ma piernik do wiatraka, masz oba mody w tym samym czasie na jednej podstawce? Ostatni stalker był repackiem samodzielnym. Chyba, że masz skądś jako gamedate i żąglujesz nimi na zmianę to mogłeś namieszać jak np foldery bin z różnych wersji bo NS2016 np na 1.0004 a ten ma jakiś swój 1.0006

Ale jak są oddzielnie "w dwóch grach" to jak miałyby na siebie wpływać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Rację ma @tom3kb. Jeśli mody masz w różnych katalogach, nie mogą na siebie oddziaływać. Bo to dwie różne bajki. NS stawiasz na podstawkę, a OS ma ją jakby w sobie.

No i pytanie retoryczne. Dlaczego sam sobie utrudniasz życie? NS jest dostatecznie skomplikowanym modem, aby równolegle z nim grać w moda też z nietuzinkowymi rozwiązaniami. Skup się na jednym i dograj do końca. Ale to Twoja decyzja w co chcesz i jak chcesz grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier w NS16 tak naprawdę zrobił się problem fabularny, pisałem o tym w problemach fabularnych i nikt nie potrafił pomóc tak naprawdę więc powoli skłaniałem się ku temu żeby go porzucić bo jak wiesz od nowa nie będę w niego grał, i w międzyczasie na FB wyczaiłem tego OSa, pomyślałem "a tam tu stanąłem z fabułą to spróbuje tego, tym bardziej że jest samodzielny, po polsku i nie trzeba nic modzić w plikach, zamieniać gamedaty etc", no i tak wyszło, no i gram teraz w OSa, jakbym tego "odblokował" to pewnie bym go skończył, lepi gorzy ale bym skończył hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  W NS2016 jak się ją postawi od razu z wszystkimi patchami, fixami na celowniki itp., to nic w gamedacie grzebać nie trzeba. A ten ostatni zawis może być właśnie takim grzebaniem spowodowany. A też często naprawiano grę na Twoich savach. Ale po powrocie, to już nie były Twoje, a tego co poprawiał. I tak małe nieścisłości urosły do rangi problemu. Mod się w końcu zbuntował. A w fabule coś masz nie zrobionego, dlatego nie możesz pchnąć jej dalej. A czego, nikt nie jest Ci w stanie powiedzieć. Mogą tylko wróżyć z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@tomlopag  Podziemiami ze WSch Prypiati. Ale kto daje questa - nie pamiętam. 

EDIT:

Będąc we Wsch Prypiati ( quest od Woronina na pomoc Pliczce )  winieneś dostać Sms-a od Sacharowa o  problemach z naukowcami na Jupiterze z informacją o przejściu podziemiami.A wejście do podziemi jest tu , obok Pralni :

272783724_Beztytuu.thumb.jpg.f6cea6a6512c1a6c1fb302497ba51e11.jpg

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
48 minut temu, naznaczony09 napisał:

Jak wykonać zadanie Przysługa dla wojskowych? Detektor od Sacharowa coś wykrywa, dostaję wiadomość, ale szukałem i nie mogę znaleźć.

Co prawda nigdy nie skończyłem tego moda.. ba doszedłem tylko na Agro i tyle w temacie ale to zadanie jest z czystej NS. Więc gdy na dziczy zacznie Ci pikać ten przyrząd popatrz na ziemię mniej więcej w połowie będzie leżała kaseta którą musisz przynieść do Sacharowa ;)

 

P.S

Podziwiam, że pomimo tego, że mamy już Op-2.1 ktoś gra w starszą wersję.

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ignachinio napisał:

Podziwiam, że pomimo tego, że mamy już Op-2.1 ktoś gra w starszą wersję.

Ale to są dwa zupełnie inne mody, zarówno pod względem gameplayu, uzbrojenia, czy zadań (wiadomo, część questów jest taka sama w innych np zmieniają się lokacje przedmiotów) ;)

Ja np w oba gram.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  Jeśli ktoś chce poznać scenariusz Narodnoj Solianki bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym i jeszcze mieć z tego przyjemność, to gra w NS2016.

NS2016 można spokojnie nazwać modem do stalkera, a nie symulatorem działań psycho-maso, jak OP. Ale co kto lubi. Można testować swoją wytrzymałość i tych co to robią w OP 2.1 szczerze podziwiam. Życzę im :viva:.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kondotier napisał:

@Ignachinio  Jeśli ktoś chce poznać scenariusz Narodnoj Solianki bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym i jeszcze mieć z tego przyjemność, to gra w NS2016.

NS2016 można spokojnie nazwać modem do stalkera, a nie symulatorem działań psycho-maso, jak OP. Ale co kto lubi. Można testować swoją wytrzymałość i tych co to robią w OP 2.1 szczerze podziwiam. Życzę im :viva:.

Oj tam oj tam ;) nie jest tak źle. Da się grać w OP-2.1. Pytanko jest jakaś różnica fabularna z NS2016 do OP? I czy towarzystwo prowadzi pracę nad jakaś nową wersją NS2019? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ignachinio napisał:

... czy towarzystwo prowadzi pracę nad jakaś nową wersją NS2019? :)

@Ignachinio - zasadniczo  po co? Chcesz przejść Solę w miarę komfortowo - grasz w NS , chcesz hardkoru - bierzesz się za którąś wersję Op-ka.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS 2016 jest modem skończonym. Ma swoją finałową scenę, logicznie kończącą fabułę z NS. I przynajmniej ja, nie widzę powodu aby coś w niej przerabiać. Jeśli coś w niej wymaga poprawienia, to problemy z rozmową z takim NPCem o wejściu w strefę śmiertelnego promieniowania w Martwym Mieście. Perfumer, czy coś tak.  Trzeba go tylko trochę odsunąć od tej granicy, bo jego lokalizacja skutkuje wylotami.

A że w OP można grać, świadczy ta spora liczba naszych forumowiczów już uwikłanych w v.2.1. i tak jak w podstawowej NS docierali do napisów końcowych, tak i w 2.1 wielu to osiągnie. Ale zaczynając tego moda, trzeba mieć od początku świadomość, na co się gracz porywa. No i rzecz najgorsza, to zapoznać się z wszystkimi pułapkami jakie jej autorzy zastawili na graczy. Ominięci zadania pobocznego, lub nie zachomikowanie w schowku czegoś tam, może nie pozwolić na zrobienie czegoś innego. Ci co grali, wymieniają się takimi przykrymi doświadczeniami. Dla nich to nie poradnik się by przydał, ale jakaś "czarna księga pułapek".

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.