Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam szczęścia do Soljanek:023: Wiele razy różne zaczynałem, ale nigdy nie doszedłem do końca. Tym razem przedobrzyłem z tym weapons packiem. Wylot w Barze uniemożliwił mi dalszą grę. Zainstalowałem co prawda moda od nowa, ale stare zapisy nie dają się wczytać. Szkoda, bo ta wersja naprawdę mi się podobała i fajnie mi się grało. A tam, zagram od nowa jak @kobal zrobi spolszczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox pewnie wódki Ci brakło :020:. Szukam jeszcze trzech kozaków ( mam 7 a ma być 10 ) żeby odebrać walizkę na Agropromie dla trepa na kordonie i ni ma :). Obleciałem kilka lokacji ale tego specyfiku jak na lekarstwo, Sidor w gumy leci bo raz za arta dawał 12 a następnym razem już tylko jedną , przydałby się w takich sytuacjach spawner :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 - odpuść na chwilę  ten quest i zrób linię questa na schowek Dzika (szefa badytów w DM) - co prawda wyrobisz trochę kilometrów ale za to będziesz miał wódy z naddatkiem. I nie dziesięć Kozaków potrzebujesz ,  tylko dwanaście - wbrew temu co mówi Kuzniec.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 -  tam na Agropromie w OP2 przylatywał śmigłowcem i lądował koło tunelu handlarz "oblotowy" z kupą gorzały. Ale trzeba się z nim zgrać, bo jest tylko 5 min gry. Jak słychać helikopter, rzucasz wszystko i gnasz w rejon tej wieży przy tunelu. Przeklikaj dialogi, przeczytasz jak odleci i od razu za handel. Sądzę że ta opcja handlu też jest w NS2016. Do wódki Dzika dobrałem się bez jego zezwolenia, wskakując przez okno od dziedzińca. Było trochę gimnastyki w jedną i drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja się posuwa do przodu, ale to jeszcze potrwa. W tej chwili jest gotowy cały folder config. Zostały do przejrzenia skrypty, potem zaadaptować najnowsze patche i można grać. Ale folder scripts zawiera 320 plików i waży ponad 6 mb. Na razie mam zrobionych 8 a spodziewam się, że plików z tekstem będzie ponad 100. Statystyka. Tradycyjnie, w weekend trochę podgonię temat, bo w tygodniu, jak wracam o 18 z pracy, to już niewiele jestem w stanie zrobić. Tak więc, jeszcze musicie uzbroić się w cierpliwość.

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wódeczki rozwiązany jeszcze w inny sposób, okazało się że zapomniałem o schowkach w kolektorach na Wysypisku ( było tak koło siedmiu butelek więc z naddatkiem i przy okazji znaleziona questowa bandycka kurtka ), walizka oddana i przyrząd od Kuzniecowa do transmutacji artów jest w plecaku. Pomysł z awarią PDA po wejściu do Doliny Mroku ( Parów ) trochę poroniony, sprawa załatwiona u naukowców w Barze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z PDA wg. mnie jest po to, aby zmusić gracza już za pierwszym pobytem w barze, wejść na zaplecze barmana. Było nie było, zaczyna się tam nowy ciąg zadań, powiązanych z następnymi w scenariuszu. No i zarazem mały test na znajomość lokacji i spowodowanie nie robienia na niej żadnych zadań.

A przy okazji @mkk7 - o jakich kolektorach mówisz? Wiedza przyda się jak będę grał. Innym chyba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś z tematów opisywałem te "kolektory" - to nic innego jak studzienki z węzłami ciepłowniczymi - takie jak spotykamy na co dzień. Tu w modzie podnosi się "dekiel" i wchodzi do środka. Wszystkie lokacje są lekko pozmieniane pod względem wyglądu i dodano nowe elementy jak podziemia i skrytki. Szachta (szyb, kopalnia) w Dolinie Mroku to całkowicie nowa lokacja - jest kilka takich niespodzianek - ale nie będę opowiadał więcej bo pozbawię zabawy grających...

Tu przykład zmian na Wysypisku:

Spoiler

ss_cichy_06-08-17_11-10-59_(l02_garbage).jpg ss_cichy_06-08-17_11-12-31_(l02_garbage).jpg ss_cichy_06-08-17_11-12-42_(l02_garbage).jpg

ss_cichy_06-08-17_11-13-21_(l02_garbage).jpg ss_cichy_06-08-17_11-13-27_(l02_garbage).jpg

 

 Rozwikłałem znaczenie tzw. fioletowych kropek na mapie, na które zwrócił uwagę @Anton Gorodecki - jeżeli pomożemy dla wroga zmienia się on w przyjaciela i zmienia frakcję na stalker:

Spoiler

ss_cichy_06-08-17_11-11-11_(l02_garbage).jpg ss_cichy_06-08-17_11-11-46_(l02_garbage).jpg ss_cichy_06-08-17_11-12-00_(l02_garbage).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @cichy o te kolektory chodzi i to jego odkrycie, natomiast nie wiem co z tą kopalnią na wysypisku bo u mnie jest tylko dołek i brak przejścia niżej. Na razie czyszczę stare zadania i tych od naukowców jeszcze nie brałem, podłatałem i zrobiłem upgrade sprzętu u nich. Koleś który do nich wpuszcza to łasuch, warto mieć coś słodkiego przy sobie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm byłem ponownie w tym miejscu i dokładnie przeszukałem to miejsce, nadal nie ma tam przejścia chyba że pojawia się w trakcie rozwijania fabuły ( ewentualnie jakiś dokładniejszy screen by coś wyjaśnił ). Teraz szukam telewizora :020: za rozszyfrowanie PDA monolitowca i gdzieś go widziałem, no nic znajdę. Ciekawostka z zadaniem PDA wojennego, zamiast znaleźć go u bandyty na bagnach dostałem go na posterunku przy przejściu z Wysypiska do Baru za 10  apteczek naukowych  i zadanie zaliczone :020:. Ogólnie mod ciekawy ale jednak bardziej mnie wciągnął Wariant Omega 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichy pamiętam że nawet go miałem w inwentarzu bo myślałem że sprzedam gdzieś z zyskiem :020: ale za bardzo ciążył i go zostawiłem ( niestety tam już go nie ma, muszę sobie przypomnieć gdzie go wyrzuciłem ). Przy dwóch modach powoli się zaczynają mieszać, w sumie więcej gram w wariant Omega 2. Masz jakiś pomysł z tą kopalnią na wysypisku ?. Trupa naukowca w zbiorniku znalazłem ale i tak muszę się wrócić  po kartkę z za lustra w labie.

U mnie zejście wygląda tak, ale drabiny w dół nie ma.

ss_mkk7_06-15-17_11-32-39_(l02_garbage).thumb.jpg.da0c96d48a0bc91d542f89efcf9baa16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OP2 był taki myk, że trzeba było ten telewizor Akimowi podprowadzić od razu przy pierwszym spotkaniu, bo potem znikał. Czy w S2016 też znika? Kupić go można było za ciężką kasę. Ta opcja też jest w S2016? I czy jest już jakiś czit na zmniejszenie tej kasy na "zakupy specjalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7, wejście do kopalni pojawi się w trakcie rozwoju fabuły.

@kondotier, telewizor cały czas jest obok Akima. Można go zabrać w każdej chwili.

Ogólnie, jak dla mnie, to mod rewelacja. Miałem kilka wylotów na początku, bo przeceniłem możliwości mojego kompa. Po zmniejszeniu ustawień wylotów brak.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor był obok Akima ale go już nie ma, tak jak pisałem zabrałem go wcześniej i gdzieś się pozbyłem. Teraz może być problem bo sępy :020: zbierają wszystko co im w łapki wpadnie, na kupca z tym towarem też na razie nie trafiłem. Będę szukał i może gdzieś się uda zdobyć bo inaczej nie popchnę zadania z PDA monolitowca. Gdyby był spawner to pewnie rozwiązałby sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - bez Spawnera nie pójdzie. O ile niektóre itemy występują w lekkim nadmiarze (np jajka lub mikrochipy) - to TV jest tylko jeden. Dlatego - tak jak pisał Kondotier - Tv należy szybko "zbunkrować".

Jeżeli jestes zainteresowany mogę podrzucić Ci sejwa z Bagien .

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całkiem miłym i sympatycznym początku  miałem nadzieję ze w końcu trafi się następny  rozsądnie opracowany mod , bez "Gorejącego - tfu -Zywego Serca , bez  miliona półniesmiertelnych zwierząt, dla "niepoznaki " nazwanych mutkami,  oraz będący w zgodzie - generalnie - z prawami fizyki (jakoś przeżyję te pola anomalii nie pozwalających czasami zrobić kroku dalej, czy tez gówienko zwane szumnie "artmodyfikatorem") . Bez tych debilnych dodatków - które -jak mniemam- są wypadkową żle rozumianej poetyki "Pikniku..." Sola byłaby równie fajną pierwszoosobową naparzanką . Ale OK - zniosę - mimo wszystko lubię fantazje Kufajmanów  - tylko niech mi ktoś odpowie , po kiego grzyba wstawia się ( lub nie usuwa z tej wersji Soli ) Kościeja , Truposza czy jak mu tam? Przez tego skurkowanca nie mogę dalej popchnąć akcji w Labiryncie  - czyli ukraść sejfu. Dziadyga jest nieśmiertelny , a ja nie mogę zbliżyc sie do drzwi Bunkra bo mnie  kasuje raz za razem.Dla smaczku - o ile dobrze zrozumiałem podpowiedzi na stalkerportal.ru - questy z nim nie wystepują w tej wersji Soli.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mkk7 napisał:

Telewizor był obok Akima ale go już nie ma, tak jak pisałem zabrałem go wcześniej i gdzieś się pozbyłem. Teraz może być problem bo sępy :020: zbierają wszystko co im w łapki wpadnie, na kupca z tym towarem też na razie nie trafiłem. Będę szukał i może gdzieś się uda zdobyć bo inaczej nie popchnę zadania z PDA monolitowca. Gdyby był spawner to pewnie rozwiązałby sprawę.

Możesz skorzystać z promocji u Sidorowicza. Ma promocję na TV nówki sztuki nie śmigane 250 r jedna sztuka.
sidr_supl.ltx
sidr_trade.ltx

Nic więcej nie zmieniałem trzeba te pliki wrzucić do katalogu gamedata\config\misc\shop_sidr 
Można pliki nadpisać lub zachować swoje i po zakupie telewizora przywrócić oryginalne.

@boberm jak chcesz wrzuć swojego sejwa popatrzę. 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.