Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Fenix napisał:

mam artefakty związane z wyświetlaniem cieni. One są chyba w każdym modzie opartym na CoC - w CoP jest ok. Coś z tym się da zrobić?

Nie jestem pewien czy pomoże ci poniższy temat, ale rzuć proszę okiem na niego @Fenix:

2 godziny temu, Fenix napisał:

W tym modzie opłaca się jak w co niektórych szukać co lepszych przedmiotów pochowanych za różnymi meblami, ściankami, głazami itd.?

Dość rzadko zdarza się znaleźć luźno leżące przedmioty (antyrady, apteczki, naboje) i skrzynki z których wypada amunicja. Bardzo rzadko można znaleźć broń, na przykład w 

Spoiler

Tunelu Prypeć-1, główna "sala", jedna z bocznych komór.

Reasumując, to nie warto szukać w w/w przez ciebie miejscach. Co nie znaczy, że nie powinieneś próbować, prawda? Może jako pierwszy znajdziesz coś ciekawego?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenix Odpowiedź na pytanie z SB o kurtkę dla Żwawego. Przy hangarze po stronie z dźwigiem, masz okrągły właz do kanału. Płytę podnosisz tak, jak się przenosi trupy czy skrzynie i ją odnieś kawałek. Masz otwarte wejście do piwnicy.

A broń o którą pytałeś, to znajdziesz, ale chyba jako kwestową i się jej nie pozbywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenix  Nie rezygnuj. NS2016 przy dobrze prowadzonej grze, to około miesiąca. I wcale nie jest taka łatwa, jak się może wydawać. Etap na jakim jesteś, to dopiero uwertura. Przejdziesz ją, to grając w sadystyczne OP, będziesz miał już ukierunkowanie. No i NS jest zrobione przez nie wynaturzonych moderów, dla "normalnych" graczy.

Główna linia fabularna OP jest podobna, ale obudowana jest tak wieloma absurdalnymi, wzajemnie się wykluczającymi liniami pobocznymi, że jak napisali sami jego autorzy, absolutnie nie ma możliwości aby ktoś był w stanie wykonać je wszystkie w jednej grze.

Ale decyzja należy do Ciebie. I jak jednak przerzucisz się na OP to życzę :viva:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że informacja o kurtce się przyda. Z 10 minut szukałem - tyle, że wewnątrz hangaru.

 

Kondotier, dzięki za poradę, chodź to taka z tych ostatnich jakie bym sobie życzył. :)

 

Lubię trudną i wymagającą walkę. W 2016 idę póki co do przodu jak taran i wszystko z biegu zabijam. Nie podoba mi się to.

Edytowane przez Fenix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenix Znalezienie tej kurtki, do najtrudniejszych nie należy. Z Kostią już się spotkałeś, szukałeś jego schowków?

Jak będziesz nieuważny, to będziesz łaził po Wysypisku i nie zwrócisz uwagi na trupa w jednej z tych wielkich cystern. A jak weźmiesz zadania od Pliczki i Łysego w barze, to poznasz smak trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kondotier napisał:

jak napisali sami jego autorzy, absolutnie nie ma możliwości aby ktoś był w stanie wykonać je wszystkie w jednej grze.

Może w 100% nie, ale w 99% przy uważnej grze, jak najbardziej.

Nawet osiągnięcie jest, pokażę Ci:

Spoiler

ss_tracer_08-30-20_11-31-00_(marsh).thumb.jpg.10db9977005cf7ff8c1078ca32770fd8.jpg

Wujku @kondotier, proszę Cię, nie bądź takim niedowiarkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat W jakim sensie niedowiarkiem? Jakim modem jest OP przekonałem się na własnej skórze. Również w OP 2 zaliczyłem ileś tam gry. Ale jak na Agropromie wojacy z INB na pół mapy ostrzeliwali mnie z podlufowych, a przy przeszukiwaniu ich trupów żaden takiego nie miał, zabijali mnie z PM przez murowaną ścianę, a ja z km-u nie mogłem, to sobie dałem spokój. No i te ilości części mutantów do dostarczenia. Dziękuję, rezygnuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale zawsze mnie irytował fakt, że najwięcej hejtu wylewają na OP właśnie Ci, którzy nigdy go nie ukończyli. Serio.

Nie wiem skąd Ci się wzieło, że npc strzelali przez ściany. Ja tak nigdy nie miałem, naprawdę. Dziwię się, że komuś w ogóle się tak zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier, profilaktycznie zostawiłem sejwy z 2016. Agroprom już wcześniej skończyłem, tylko zaliczałem sobie zadania (ta kurtka).  Zresztą Agroprom mnie właśnie zniechęcił do 2016. Wykosiłem wszystkich wojaków praktycznie na takim ślizgu. Praktycznie biegłem i kosiłem ich po 2-3 nawet jak nieuzbrojonych zombi. Grałęm na modach, że tam musiałem kilkanaście razy zapis przywracać, a tu takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat  A no zdarzyło się. A na temat OP zabieram głos tylko wtedy, jak sytuacja mnie zmusza. I nikogo od niego nie odstręczam. Dowód masz kilka wpisów wyżej. Jak ktoś, mając informację z jakimi absurdami się może spotkać, jednak decyduje się na grę, to ma mój szacunek i życzenie sukcesu.

@Fenix  Może nie zauważyłeś  pojawiających się przy wejściu na lokację takich zielonych informacji o tym, że mod sam automatycznie dostosowuje poziom trudności do umiejętności gracza. Często giniesz, obniża, grasz ostro, utrudnia. Może z wysypu przyszedłeś z opcją zelżenia.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fenix napisał:

że sam schowek to niewidoczny zbitek pikseli i music trafić kursorem by napis otwarcia się pojawił? No coś takiego gdy nie konkretnego opisu lokalizacji jest słabe

Takie schowki się zdarzają. 

Ale jak już wiele razy powtarzałem, OP jest tylko i wyłącznie dla doświadczonych graczy.

 

3 minuty temu, kondotier napisał:

  A no zdarzyło się

Nie mam pojęcia, dlaczego Ty doświadczyłeś takich przykrych sytuacji, a ja nie miałem czegoś takiego.

 

5 minut temu, kondotier napisał:

Jak ktoś, mając informację z jakimi absurdami się może spotkać, jedna decyduje się na grę, to ma mój szacunek i życzenie sukcesu.

No i tak ma być:) Prawda jest taka, że tylko ci, którzy bezustannie szukają wrażeń, OP ich zadowoli.

Chociaż Ty, mimo że nie grasz w OP, masz moje uznanie, szacunek :) Ograłeś chyba wszystkie mody dostępne na forum i respekt zdecydowanie Ci się należy. Moje uznanie masz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wariat napisał:

W NS 2016 coś trochę pozmieniali, głównie końcówkę. W OP jest stara standardowa, dobra Soljanka.

Biorąc pod uwagę, że seria OP powstała na kanwie Solanki, to nie nazwałbym OP starą standardową, dobrą Soljanką. Ucięta fabuła w MM (NS z dopą 14.08) jest kontynuowana w NS 2016 i stanowi he, he zamkniętą całość. A tak naprawdę po zakończeniu NS 2016 pozostaje całkiem sporo pytań bez odpowiedzi. Niestety na te pytania nadal nie uzyskujemy odpowiedzi w OP-2.   

Godzinę temu, kondotier napisał:

Główna linia fabularna OP jest podobna, ale obudowana jest tak wieloma absurdalnymi, wzajemnie się wykluczającymi liniami pobocznymi

Absurdalnymi owszem, ale użyłbym tutaj raczej określenia sztucznie przedłużającymi czas gry. Wzajemnie się wykluczającymi? Proszę o konkretny przykład.

 @wariat zdobyłeś osiągnięcie S.T.A.L.K.E.R.? Chylę czoła. Mnie nie udało się go zdobyć w OP-2.

@Fenix jeśli nie ukończyłeś przynajmniej raz Solanki, to nawet nie startuj do OP. Co do schowków, to duża część z nich (mówię o tych z OP-2) jest arcytrudna do znalezienia poprzez mętny opis lokalizacji schowka oraz często ukrywanie ich poza mapą lokacji oraz w przysłowiowej czarnej dupie. 

33 minuty temu, Fenix napisał:

Wykosiłem wszystkich wojaków praktycznie na takim ślizgu. Praktycznie biegłem i kosiłem ich po 2-3 nawet jak nieuzbrojonych zombi.

Ciekawe... A na jakim poziomie trudności grasz? Na początku gry na Agropromie na Mistrzu wcale nie jest tak łatwo... 

29 minut temu, wariat napisał:

Prawda jest taka, że tylko ci, którzy bezustannie szukają wrażeń, OP ich zadowoli.

Niestety ten okres w moim życiu minął po OP-2. I raczej był to przelotny romans. Intensywny i pełen wrażeń, ale dziś już wiem na pewno że przelotny. Mogę subiektywnie powiedzieć, że jestem doświadczonym Graczem S.T.A.L.K.E.R.A., ale dopóki konwencja serii OP nie zmieni się w sposób radykalny (odejście od zbieractwa, położenie nacisku na fabułę i poziom trudności rozgrywki), to nie wrócę do niej. Na szczęście bardziej intensywne i dużo bardziej realistyczne wrażenia znalazłem w NLC 7 3.0. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

OP starą standardową, dobrą Soljanką. Ucięta fabuła w MM (NS z dopą 14.08) jest kontynuowana w NS 2016 i stanowi he, he zamkniętą całość.

Nie kończyłem NS 2016, bo to badziew. Dla mnie.

Finał soljanki w OP 2.1 jest bardziej rozbudowany niż w 2.0.

12 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

sztucznie przedłużającymi czas gry. Wzajemnie się wykluczającymi?

Czasem mam wrażenie, że sam wszystko przedłużasz....

 

14 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Ciekawe... A na jakim poziomie trudności grasz? Na początku gry na Agropromie na Mistrzu wcale nie jest tak łatwo... 

Jak wprawny gracz, to dla niego pestka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wariat napisał:

Nie kończyłem NS 2016, bo to badziew. Dla mnie.

Post wyżej zarzuciłeś @kondotierowi, że wylewa hejt, na coś czego nie ukończył, a teraz robisz dokładnie tak samo.

9 minut temu, wariat napisał:

Czasem mam wrażenie, że sam wszystko przedłużasz....

Zadałem konkretne pytanie. Dyskusje nie są od tego żeby klepać się cały czas po pleckach.

  • Dodatnia 2
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki  gram na poziomie  "Mistrz". Na samym początku poleciał mi kałach z lunetą od jednego mściciela, po Agropromie amunicji do niego mam na kilka miesięcy. To jest w sumie początek, ale gdy walka już teraz jest dla mnie tak trywialna, to na logikę nikt sensowny nie robi modów gdzie poziom trudności i statystyki npc'ów od pewnego momentu szybują nieproporcjonalnie w górę. Sprawę ułatwia fakt, że mam duży monitor w fpsy naprawdę przy dużym ekranie gra się bardzo łatwo vs AI.

Zatrzymam się trochę przy wadach NS2016 - zapewne OP 2.1 też je powiela. Kilak lat nie grałem w Stalkera i pierwsze wrażenia były baardzo pozytywne, ale bardzo szybko wszystko sobie przypomniałem i póki co, na obcecnym etapie gry nie widze dużo innowacyjności, czego bym sobie życzył. Chodzi mi o nowe mechaniki, lokacje, itemizację, czy nawet postacie. Fajne są te dłuższe opisy i opowiastki stalkerów. Ogólnie więcej tekstu w postaci bardziej rozbudowanych dialogów, ksiązek, itp byłoby fajnym urozmaiceniem. Jednak minusem jest tu stalkerowy interfejs i wiek gry - czytanie napisanego maczkiem tekstu w 3 linijkach na ekranie o 70cm szerokości, to taka średnia przyjemność.

Trochę przestraszyliście tym zbieractwie w 2.1. Nie trawię misji opartych na zbieractwie - takim przesadzonym jak tu wspominacie.  W 2016 misje póki co wydają siębyc ok w tym aspekcie. O fabule się nie rozpisuje, bo póki co jestem na początku i wielkich różnic w zględem zwykłego Stalkera nie widzę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Post wyżej zarzuciłeś @kondotierowi, że wylewa hejt, na coś czego nie ukończył, a teraz robisz dokładnie tak samo.

Daruj sobie:biggrin: Na zwolennikach OP, żadna inna Soljanka nie robi absolutnie żadnego wrażenia. Patrząc po tematach, Ty też kiedyś OP przeszedłeś, więc powinieneś zrozumieć, o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wariat napisał:

Serio? Jak na Ciebie popatrzę to mam wrażenie, że Ciebie cały czas coś klepie. :biggrin: I to nie tylko w plecy.:)

@wariat nawet jak się różnicie w zdaniach z @Anton Gorodecki to tak bez takich osobistych podjazdów w postach bo coś czuję, że za chwilę będę musiał pewnie was tu rozdzielać.

Takie ostrzeżenie.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem ten post. @wariat przegiąłeś i to dość mocno. @tom3kb zdecydował, żeby było tylko upomnienie, ale ja już tak pobłażliwy nie jestem. Albo piszemy ze sobą w sposób normalny albo wcale. Trochę szacunku do drugiego człowieka. Jeżeli coś takiego się powtórzy w przyszłości, to bez jakichkolwiek tłumaczeń osobiście daję bana na pewien czas. 
Może i ostro, ale nie chcę, aby na tym forum miały miejsce takie sytuacje. Koniec tematu. 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.