Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzięki za odpowiedź, a czy tę "godzinę strachu" mogę wyłączyć w trakcie gry jeśli jeszcze ona nie nastąpiła ( przegrałem może 1h realnego czasu)  żeby uniknąć nieprzyjemności typu ginące postacie itp? Czy dla bezpieczeństwa lepiej zacząć nową grę od razu z wyłączoną tą opcją, aby mieć pewność że nikt nie zginie lub już nie zginął przypadkowo ? Nie chcę zablokować sobie dostępu do jakichś questów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

 

Chcę ją wyłączyć nie z powodu obaw, że gra będzie za trudna ale dlatego, że naczytałem się informacji mówiących o śmierci różnych postaci świata gry podczas tej godziny grozy... A bardzo nie chciałbym żeby stracić jakieś questy czy wątki fabularne z powodu takiej śmierci NPC. Czy faktycznie ta godzina grozy tak zabija postacie dające questy, czy jest to jakoś naprawione w obecnej wersji NS ? 

Jestem wyjątkowo przezorny po zagraniu w złotą kulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier a udało Ci się ukończyć NS bez nieprzyjemności tego typu jak zaginione lub martwe postacie? Czy nie grałeś w moda zbyt długo, pytam ponieważ ja jestem na niego bardzo nakręcony i zwykle jak coś zaczynam staram się ciągnąć to do końca, a znam siebie i na pewno odrzuci mnie fakt poblokowanych czy niemożliwych do zrealizowania misji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 ns 2016 było bardzo przyjemne i raczej proste, nie skończyłem i nie pamiętam już gry ale czy nie ma tam czegoś takiego jak w "op 2.0/2.1", że jak ginie ważna questowa postać to na ekranie jest duży oczoje....y napis, że zginął ważny npc i trzeba wczytać zapis?

Jak nie wiesz czy takie coś jest to może spróbuj ukatrupić jakiegoś questowego npca. Jak napis wyskoczy, to znaczy, że kiedyś z własnej winy przegapiłeś.

Jak napisu nie będzie to znaczy, że bez swojej winy można moda uwalić jak gdzieś tam coś ważną postać ubije.

I niestety lipa.

Ale nawet w ns2016 ważne postaci chyba też miały życie nieźle podbite i trzeba było mieć pecha żeby zgineli.

O tu potwierdzenie i przestroga odnošnie questa :)

 

A godzinę grozy ja zawsze wyłączam, w sumie to ona może jest przydatna w jakichś cyklicznych questach typu "przynieś 40 rąk zombie dla Akima".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Szczerze całkiem zapomniałem o istnieniu OP, właśnie przeczytałem jego opis na forum i nasuwa mi się pytanie, czy jest to łatwiejsza wersja NS ? I czy można jednoznacznie wskazać jaki mod jest lepszy, NS czy OP? Ale chyba OP jest bardziej "ulepszony" rozbudowany i pozbawiony błędów prawda? Nie zależy mi raczej na niskim poziomie trudności bo akurat lubię wyzwania, jednak wolałbym zagrać w tę bogatszą wersję moda i jeśli OP można tak określić to chyba zmienię NS na OP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 NS2016 to jest ta łatwa lekka i przyjemna wersja Solianki. OP 2.1 to wersja, którą się kocha albo nienawidzi.

Mody dużo różni jeśli chodzi o trudność i gameplay, są też różnice w zadaniach niektórych i w fabule.

Jak co to postaw oba :) np ściągnij samodzielne repacki i trochę pociupaj w jednego, trochę w drugiego i sobie wybierz co ci lepiej pasuje. A może kiedyś ograsz oba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0  NS to mocno zelżona, pozbawiona udziwnień, upierdliwości i wynaturzeń odmiana OP. I możliwa do przejścia z zadowoleniem, a nie zgrzytaniem zębami i braniem środków uspakajających.

Nie rezygnuj z NS2016. Gdzieś za miesiąc, jak go skończysz, możesz się wziąć za OP2. Koło Bożego Narodzenia lub nawet przyszłorocznej Wielkanocy opiszesz nam swoje wrażenia. O ile dotrwasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Raczej na tyle zmotywowany nie będę żeby ograć to i to, więc chyba jednak zawalczę z OP2, mam nadzieję że nie będzie to gwóźdź do trumny. Bo raczej OP2 jest bardziej pozbawiony bugów itp, skoro wnioskuję że OP 2 jest nowszy od NS 2016 tak ? I jak trudność OP 2 ma się na przykład do moda Misery do zewu prypeci, można to jakoś porównać czy misery przy OP2 to pikuś? @tom3kb a jeżeli dobrze pamiętasz oba te mody, czy są jakieś ustawienia w OP2 które zalecasz wyłączyć już na starcie, poza godziną strachu? No i czy bez dysku SSD nie zagram w OP2 ? Przeglądając forum któryś z Panów pisał coś podobnego, że brak dysku SSD niestety powoduje problemy w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0  Moja opinia o OP2 jest dobrze tu znana. Mod zrobiony przez sadystów dla masochistów. Moja przygoda z nim skończyła się bardzo szybko i powiedziałem, nigdy więcej. Sam autor moda napisał ( dałem tłumaczenie tej wypowiedzi gdzieś w tych opisach w początku tematu ), że nikt i nigdy nie będzie w stanie w jednej grze, przejść moda w 100%. Owszem, uzyska finał, ale wszystkich zadań nie zrobi. OP2 to scenariusz kilku modów połączonych w jedną całość. Wystarczy, że poczytasz tematy z problemami jakie mieli i nadal mają grający. No i czas gry jaki trzeba mu poświęcić.

To jest temat NS2016, a aby Ci dokładniej opisać OP2, to zapytaj w jego temacie. I nie mnie, bo już wiesz co o nim sądzę, ale jest tam zawzięty gracz który ma doświadczenie, to Ci wyjaśni i pomoże w grze.

Ja jednak nadal proponuję Ci zagrać najpierw w NS2016. Będziesz w stanie ukończyć go w przyzwoitym czasie, ale też będzie przygotowanie i sprawdzianem, czy jesteś gotów na OP.

 A chcesz mieć prawdziwy wyzwania? Zagraj w mody z serii Reborn. To dopiero jest wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.