Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Co to za czerowne gówno, od czego to jest i jak się tego pozbyć, a najlepiej wgl usunąć poprzez pliki?

H2O, wypiłem kilka butelek wody i nic nie dało, nadal to się pokazuje i przez to tracę kondycje i wgl iść nie mogę, pomimo ze nie jestem przeciążony. 

Może za dużo wypiłem i nie mogę iść bo chce mu się lać? Ale chyba w NS nie ma opcji sikania, więc po cholere to ktoś dodawał, chyba po to żeby tylko wkurw***

20210923_031716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Monolithalian napisał:

Co to za czerowne gówno,

Jest to wskaźnik pokazujący nawodnienie twojego protagonisty.

6 godzin temu, Monolithalian napisał:

i jak się tego pozbyć,

Po wczytaniu zapisu gry, wejdź w Opcje Solankia następnie wyłącz Pragnienie.

Spoiler

ss_piec_09-23-21_09-21-42_(l03u_agr_underground).thumb.jpg.c2bd8cf74ce9f5633ef078a847b73937.jpg

 

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam dwa pytania odnośnie tego wspaniałego moda:

1. Czy istnieje jakiś sposób lub modyfikacja umożliwiająca szybką podróż między lokacjami? Konieczność ciągłego podróżowania z jednego końca lokacji na drugi jest strasznie frustrująca i zajmuje większość rozgrywki.

2. W jaki sposób naprawić broń u Sidorowicza? Na panelu pokazują mi się bronie o różnej wytrzymałości; gdy jest ona poniżej 100%, to mogę kliknąć na taką broń i przechodzi ona na prawą stronę panelu. Niestety, po kliknięciu ,,Napraw'' nic się nie dzieje.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

9 godzin temu, DonMarcineek napisał:

1. Czy istnieje jakiś sposób lub modyfikacja umożliwiająca szybką podróż między lokacjami? Konieczność ciągłego podróżowania z jednego końca lokacji na drugi jest strasznie frustrująca i zajmuje większość rozgrywki.

Poza wspomnianymi wyżej teleporterami (nie mylić z teleportami) jest jeszcze inny sposób. Nie wiem czy w NS 2016 (akurat tej wersji nie posiadam na dysku) działa komenda jump_to_level

Wczytujesz zapis gry i wklepujesz w konsolę jump_to_level nazwa_lokacji Nazwy lokacji zawarte są w pliku game_levels.ltx

Przykładowo: teleportacja na Agroprom nastąpi po wpisaniu w konsolę (i naciśnięciu klawisza ENTER) jump_to_level l03_agroprom (o ile oczywiście ta funkcja występuje w NS2016).

Odradzam podróżowanie tym sposobem na lokacje, na których wcześniej nie byłeś. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 10:06, Ignachinio napisał:

Z tego co wiem to w NS tak jak i w OP są teleporty jak będziesz grał to je zdobędziesz.

Co do naprawy to musisz mieć drugą broń taką samą którą rozbierzesz do naprawy. To działa do iluś tam procent. No i najważniejsze lepsze są zestawy naprawcze.

 

W dniu 27.09.2021 o 19:16, Anton Gorodecki napisał:

Witaj.

Poza wspomnianymi wyżej teleporterami (nie mylić z teleportami) jest jeszcze inny sposób. Nie wiem czy w NS 2016 (akurat tej wersji nie posiadam na dysku) działa komenda jump_to_level

Wczytujesz zapis gry i wklepujesz w konsolę jump_to_level nazwa_lokacji Nazwy lokacji zawarte są w pliku game_levels.ltx

Przykładowo: teleportacja na Agroprom nastąpi po wpisaniu w konsolę (i naciśnięciu klawisza ENTER) jump_to_level l03_agroprom (o ile oczywiście ta funkcja występuje w NS2016).

Odradzam podróżowanie tym sposobem na lokacje, na których wcześniej nie byłeś. 

Dziękuję za pomoc.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DonMarcineek Do czasu, kiedy będziesz miał uprawnienia dodawać reputację, zamiast cytowania jeśli chcesz komuś podziękować. wstawiaj jego wyróżnioną ksywkę, taką jak ja wyróżniłem Twoją. Jest to bardzo proste. Do wpisu wstawiasz małpę@, a następnie bez odstępu piszesz ksywkę. Pojawi Ci się rozwijana lista z kilkoma ksywkami. Kiedy pomiędzy nimi pojawi się ksywka adresata podziękowania, klikasz w nią, a ona wskakuje do wpisu. Za nią możesz dać treść podziękowania, albo kolejną wyróżnioną ksywkę i dopiero podziękowanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam misje żeby iść do bunkra naukowców, na jezioro Jantar i mam pytanie, czy powinienem iść na bagna i te poboczne lokalizacje? Te koło mrocznej doliny i wysypiska?

Czy później fabuła mnie tam wyśle? 

 

Swoją drogą, co to ATP i jak tam wejść?

 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolihtalian Tak jak pisał wyżej @Zwinny , teleport na lokację ATP jest w barze, z lewej strony przy końcu płotu, tuż przed tele na MW.

Na to ATP skierują Cię zadania. Pierwsze, na płytę CD. Daje go chyba handlarz na Agropromie po odpowiednio przeprowadzonym dialogu. Następne to będzie szukanie fleszki z częścią kodu.

Byłeś już na Agropromie i przyleciał śmigłowcem handlarz? Na tej lokacji też będzie swoje 5 minut.

Jedno z zadań dotyczy bandyty w zabudowaniach. Lepiej więc bez powodu się tam nie pchać, bo można go sprzątnąć bez zadania i pierdut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czyść otóż mam problem z latarką hah po prostu ona nie działa w ustawieniach normalnie mam ją przypisaną tak jak normalnie pod "L" ale jak to klikam to nie działa i też co dziwne mam sam przedmiot "latarka czołowa" w ekwipunku ale jak klikam to nic się nie dzieję tak samo z noktorizorem. Nie cofałem się w zapisach bo czystki robiłem i pozostawiłem max 40zapisów ale od 1-40 zapisu latarka jak i noktowizor nie działają i to nie jest przez kombinezon bo zmieniałem na jakieś 10 innych. Z nową grą tak samo nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@guccimucci5Siemka.

Większość porad na różnych forach to: sugeruje, że 1.używasz spawner'a - masz za swoje 2.walczyłeś na Arenie i jest bug 3.podniosłeś kartę Prypeci i jest bug.

Skoro nowa gra nic nie zmienia, ani restarty, ani kasowanie user.ltx nie pomagają - to masz coś nie "halo" z plikami. Albo o czymś nie mówisz/piszesz.

Moja sugestia.

Zawiń sejwy poza grę, wywal wsio, wstaw wsio jeszcze raz, sejwy na miejsce i na 90% ma działać wszystko. Boję się tylko przy tym o "achivementy", jeśli tu są - wybacz HC to już dawno, dawno, temu...

Wrzuć, proszę, log'a. Cały log z odpalenia i normalnego zamknięcia. Taka ciekawość, lol.

Ps. po e. loga w spojler lub mi na pw oczywiście poproszę.

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, qlkin napisał:

 

@guccimucci5Siemka.

Większość porad na różnych forach to: sugeruje, że 1.używasz spawner'a - masz za swoje 2.walczyłeś na Arenie i jest bug 3.podniosłeś kartę Prypeci i jest bug.

Skoro nowa gra nic nie zmienia, ani restarty, ani kasowanie user.ltx nie pomagają - to masz coś nie "halo" z plikami. Albo o czymś nie mówisz/piszesz.

Moja sugestia.

Zawiń sejwy poza grę, wywal wsio, wstaw wsio jeszcze raz, sejwy na miejsce i na 90% ma działać wszystko. Boję się tylko przy tym o "achivementy", jeśli tu są - wybacz HC to już dawno, dawno, temu...

Wrzuć, proszę, log'a. Cały log z odpalenia i normalnego zamknięcia. Taka ciekawość, lol.

Ps. po e. loga w spojler lub mi na pw oczywiście poproszę.

Spawnera nie mam. Właśnie od czasu walki na arenie nie działa więc arena maczała w tym paluszki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę zardzewiałem w Solianki, i tak Kostię spotykamy w wiosce Kotów i on mówi o schowku bandyty który jest w wiosce. Ten schowek to jest ważny i odpala linię Kostii bo on sobie poszedł na wysypisko i o niczym tam ze mną nie gada. Czy ten schowek to tylko taka nagroda, a linię Kostii odpalało się po gadce z Barmanem w Barze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Dyskusja ogólna - NS2016
  • 3 tygodnie później...

Bo teraz nie pamiętam czy był jakiś bug w Soliankach, że cały czas mamy zadyszkę? Idę do Baru po tym jak w Dolinie Mroku fabularnie popsuł mi się pda i od Kordonu cały czas zadyszka. Po wczytaniu zapisów chwilowo rozmazany wzrok jak przy niewyspaniu i zadyszka.

 

@edit. 

Chyba problemem było drastycznie niskie nawodnienie postaci, po wypiciu kilku manierek wody wygląda, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.