Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

DO #1 POSTA DODANA INSTALACJA NA POLSKĄ PLATFORMĘ.

HUD -MOŻNA WYBRAĆ W MENU

SIATKI CELOWNIKÓW ZAADOPTOWANE DO MONITORÓW RÓWNIEŻ USTAWIAMY W MENU

Poniższe linki zostały również uwzględnione w #1 poście jak i w instalacji.

LINKI DO POPRAWEK:

1. https://yadi.sk/d/qMA7AUFm3HXN7D - PATCH Z 01.V.2017 - NOWA GRA NIE POTRZEBNA

2. https://drive.google.com/file/d/0B9Xyw808oBWYdVdRWElVUmRBMXM/edit - PO ROZPAKOWANIU POPRAWIAMY NAZWĘ KATALOGU NA CONFIG

 

Jest też dostępny opcjonalny patch na oświetlenie - jak komuś nie pasują "poblaski" i inne "fajerwerki" https://yadi.sk/d/R93VRyxk3HZoLA

ŹRÓDŁO: http://ap-pro.ru/forum/77-89946-35 POST 514

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z dotychczasowych wersji polonizacji nie będzie pasować i nawet nie ma co próbować. Jest bardzo dużo zmian, nie tylko w tekście a także w samej konstrukcji plików co uniemożliwia szybkie uzupełnienie brakującego polskiego tekstu. Praktycznie trzeba spolszczenie robić od nowa, przynajmniej na tą chwilę tak wygląda. 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal - już na samym początku rozgrywki są zmiany i nowe osoby. Na dzień dobry w samej Pieczarze spotkałem nieznaną personę. Rozmowa z Doktorem i Sidorowiczem na początku też jest inna (screeny niżej).

@kanon1022 - nic mi nie zawiesiło się a gra stoi na PL podstawce - jestem już w Pieczarze - screeny niżej:

 

ss_cichy_05-03-17_14-05-45_(l01_escape).jpg ss_cichy_05-03-17_14-05-55_(l01_escape).jpg ss_cichy_05-03-17_14-06-43_(peshera).jpg

ss_cichy_05-03-17_14-06-50_(peshera).jpg ss_cichy_05-03-17_14-07-06_(peshera).jpg ss_cichy_05-03-17_14-07-30_(peshera).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając czego innego, znalazłem tego gameplaya, zrobionego przez Shkreka, którego cenię za rzetelność.

https://www.youtube.com/watch?v=R8Rwt0bTt_U

Można zobaczyć początek moda, pieczarę i 1 zadanie Sidorowicza. Shkrek gra na mistrzu.

Jestem mile zaskoczony zmianami. Wygląda na to, że ta wersja Solianki będzie po ludzku grywalna.

Ważna rzecz jaką powiedział Shkrek, a nie znający rosyjskiego nie odbiorą, to to, że ta wersja Solianki chodzi na 1.0006, ale na niej są wyloty na teleportach lokacyjnych.

Natomiast postawiona na 1.0004 chodzi bezproblemowo.

Jak na razie, ocena Shkreka dla zmian jest bardzo pozytywna. Z tej Solianki usunięto wiele absurdalnych rozwiązań z poprzednich. To samo mówią inni gameplayowcy.

Po przykrych doświadczeniach z OP-2, mam pewne obiekcje czy zaczynać na nowo. Poczekam więc aż Shkrek da jeszcze parę filmików i sam ocenię, czy mod na prawdę został "naprawiony". Nie będzie mozna grać na pamięć, bo od samego początku są zmiany w ustanowieniu schowków. I co najważniejsze, już nie będziemy musieli długo grać bez "scyzoryka". Ponoć w odróżnieniu od OP-2, gdzie pancerze były tylko dekoracją, teraz w końcu działają i chronią. A skuteczność broni jest realistyczna. Ciekawe, czy przy zmianie lokalizacji schowków Kostii, ten czit na ich wyświetlanie na mapie zadziała. Oby.

I tu zwracam się do @kobala. Będziesz miał trochę zajęcia wyłapać zmiany, bo są w całości usunięte linie zadań, np. na ożywianie tym artem Żywe serce. Tylko Mucha będzie ożywiany. Nie dograłem poprzednio do tego, więc więcej nie łapię. 

Ale spolszczenie tej wersji pozwoli zagrać wielu, bez niepotrzebnej nerwówki. Może i mnie też.

 

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier- OK. 

@kondotier-na gorąco :

podświetlenie schowków - w wypadku Kostii - nie działa u mnie;

z zadań pobocznych tylko jedno ma "deadline" - ale na poziomie miesiąca - ergo  bez spiny

naprawiania nie sprawdzałem - bo to całkiem inny sposób zaprezentowany w grze

I co najważniejsze -jak mniemam po 2 godzinach grania (a gra sie lekko i przyjemnie:020: ) -  to nie jest OP2  - lecz raczej klasyczna NS z poprawkami  .

 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_w8pro_05-03-17_19-07-17_(l01_escape).jpg.33efd7a8bd95b756968b7a64a302e687.thumb.jpg.f3906be652ce70667440c84ba30cfab2.jpg

35 minut temu, jurek48 napisał:

Mam pytanie.Dlaczego po każdym wczytaniu zapisu mam ekran zamrożony pauzą?Muszę ją wyłączać aby grać dalej.Zapisy wykonuję ręcznie.

@jurek48- jezeli nie odpowiada Ci taka forma startu w grze - mozesz ja wylaczyc z poziomu ustawien dodatkowych - czwarta opcja po prawej.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy. Szukając po internecie, możecie też znaleźć NS2017. Nie przejmujcie się, to dokładnie to samo. Tylko raz wstawiający dali nazwę od autora moda - 2016 ( rozpoczęcie prac nad modem ), a inni 2017 - czyli datę jego wyjścia.

@jurek48 Schowki Kostii, jak i wiele innych, zostały przeniesione, więc stare poradniki raczej będą mało przydatne. @boberm sprawdził czit na ich wyświetlanie w OP2 i on nie zadziałał. Czyli są gdzie indziej. Trzeba szukać po opisach. Miejmy nadzieję, że szybko pojawi się nowy czit. Ale skoro te schowki teraz mają być umieszczone realnie, czyli dostępne bez koniecznej cziterki, może nie będzie potrzebny.

@boberm tak, tak wychodzi z wypowiedzi, że jest to klasyczna NS z poprawkami, opartymi na krytycznych uwagach graczy. I ponoć usunięto wszystko to, co z moda czyniło sadystyczne znęcanie się nad graczem. Razem z @cichym, doświadczacie tego jako pierwsi z forum.

A tu kolejny filmik, z kolejnym zadaniem: https://www.youtube.com/watch?v=VsQl20jayC0

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier- co prawda jestem dopiero na starcie w kwestii schowkow Kostii - ale bez problemu znalazlem pierwszy - czyli na Kordonie. Jezeli dalej bedzie tak samo - to juz sie ciesze.

Filmik  ktory zalaczyles dotyczy LA DC- tak mialo byc?

BTW - pzrepraszam za brak polskich znakow diakrytycznych - pisze z komputera sluzbowego syna.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.