Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, daniu napisał:

Część druga jest pod schodami w gruzie. U mnie jej nie bylo, musiałem zainstalować spawner...

Ja miałem analogiczną sytuację w X16. Pojęcia nie mam jak to zrobiłem, ale po kilku wczytaniach gry i pokręceniu się tu i ówdzie w pierwszej sali za szybem windy pojawiły się na swoim miejscu. Spróbuj w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na zmianę ustawień schowków w tracie gry? Zapomniałem o tym na śmierć i teraz w trupach mam kilka tych samych schowków na krzyż (z praktycznie identyczną zawartością), a te kupowane od NPC też nie grzeszą unikatowością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest na początku gry ustawić - rzadkie schowki. Wtedy można w schowkach znaleźć naprawdę wartościowe rzeczy.

Znikanie rzeczy i przedmiotów - wyczaiłem, że na oświetleniu statycznym są z tym problemy np. nie był widoczny kwestowy trup kontrolera na Radarze. Znaczy się on tam był, ale nie było go widać, jednak chodząc z wciśniętym F dało się go zabrać. 

Mod lubi pełne oświetlenie dynamiczne. W Prypeci miałem wyloty bez loga na oświetleniu dynamicznym. Zmieniłem na statyczne i dalej miałem wyloty. Ustały jak ręką odjąć po przejściu na pełne dynamiczne.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Wiem właśnie, ale cholera jasna - zapomniałem na śmierć. Pogrzebię w plikach, sprawdzę czy dam radę. Mam wrażenie, że na klasycznych schowkach sporo tracę. Tym bardziej, że są ewidentnie spieprzone, skoro pudełko na Kordonie znalazło mi się już z 10 razy, z tą samą zawartością.

A to znikanie trucheł to nie tylko tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie ułatwić grę na szukanie traktatów dla Sacharowa i przed grą obejrzałem gameplaya. Ku mojemu zdziwieniu, kiedy dotarłem na miejsce, traktatu w X16 nie było. Znalazłem inny gameplay, pokazał to samo. Zastosowałem się więc do opisu z moda i traktat był na swoim miejscu. Trzeba się więc pilnować, przy dwu pozostałych traktatach.

Czyli że są jakieś różnice w spawnie itemów. Może stąd wynikają problemy, że biorąc poradę z rus strony, nie mamy itemu gdzie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kondotier napisał:

 

Czyli że są jakieś różnice w spawnie itemów. Może stąd wynikają problemy, że biorąc poradę z rus strony, nie mamy itemu gdzie pokazuje.

W przypadku traktatów dla Sacharowa - jest tylko jedno miejsce położenia dla danej lokacji. Pytanie czy oglądałes gameplay z OP-ka czy NS 2016 ( niby te same questy )- ale te instancje mają rózne spawny.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej rozgrywce położenie większości schowków było takie same jak w grze Syrriusa na Youtube. Było jednak kilka różnic np. położenie schowków Kostii w Prypeci czy schowka Stiełoka w Sarkofagu. 

Dobrze jest zerknąć tu - http://www.re-aktor.ru/forums/index.php?showtopic=14060 Są tu pokazane wszystkie możliwe miejsca spawnu danego schowka. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że patrzę tylko na te dla S2016.

A akurat w tym opisowym, nie znalazłem nic o traktatach. Ale nauczony doświadczeniem, będę bardziej wierzył opisom z moda niż widoczkom na gameplayach.

A wyświetlanie obiektów do likwidacji u mnie zależy od wyboru oświetlenia. Szukając tego traktatu, wspomagałem się jego zmianami. I pozostało pełne dynamiczne. Miejsca znów się pojawiły. Może to była jakaś chwilowa słabość moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo - oba teleporty masz zaznaczone na mapach lokacji. A fizycznie znajdują się w zawalonym tunelu pomiędzy Wysypiskiem a Agro.

Radzę wstawić sobie tę mapę pieczary, z zaznaczonymi drogami. Jak cię pijawki pogonią, łatwiej wrócisz na właściwą drogę.

A o jaki schowek Ci chodzi? Jest ich tam kilka. W tych kolankowych rurach, skrzyni do rozbicia pod drzewem, rurze pod drzewem i jeszcze w takim przestrzennym elemencie. Jak wchodzisz od strony płotu, mniej niespodzianek.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, i teraz sprawdzałem w pda i nie ma śladu, to podejdę po zadanie na skarb, a na Kordonie mam szukać na stercie śmieci, nawet nie pamiętam ale chyba Sidor dał to zadanie. Myślałem, że jak  Pliczko daje zadanie to się pojawi wejście do Pieczary, pozapominałem już jak to było w tamtej Soli.

Konkretnie kto daje zadanie na skarb, jestem w Barze i nikt nie ma takiego zadania.

Edytowane przez bolo
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.