Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

No i skończyłem.

Błyskawicę puściłem wolno i rozwaliłem event horizon.

Spoiler

ss_user_09-12-17_09-45-07_(zaton).thumb.jpg.4d7fdb57e8e3414bc4cb55e56024329c.jpg

A potem - czterej przyjaciele z boiska + GG

Spoiler

ss_user_09-12-17_09-53-13_(zaton).thumb.jpg.1f11400a69377ffa749546f0d9e9d45f.jpg

No cóż. 

Mod jest po prostu p rz e p a s t n y.

Ale mimo swojej wielkości, oczywiście pod względem zadaniowym, wcale nie jest uciążliwy i męczący. Wprost przeciwnie. Ma jakiś dziwny magnetyzm, który powoduje, że nie chce się przestać. Myślę, że to głównie wypływa ze scenariusza, który jest bardzo rozsądnie skonstruowany. Mimo olbrzymiej ilości zadań nie ma wrażenia ciągłej presji jaką wywierają na graczu, presji często obecnej w innych modach. Mimo prawie dwóch miesięcy grania czas upłynął mi bardzo szybko. Mod wciąga po uszy. Początek jest ostry. Nagle w PDA pojawia się kilkadziesiąt zadań i myśl - jak to ogarnę. Ogarnę, ogarnę. Trzeba tylko trochę czasu. Później z kolei w PDA robi się pusto mimo, że do końca kawał drogi. Co się dzieje ? I powoli, powoli pojawia się jedno, które zaczyna rozrastać się jak sieć pajęcza. Pięknie !   

Jestem nieustająco po wrażeniem konstrukcji scenariuszowej. To ona powoduje, że chce się grać, grać, grać...        

 

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest potrzebny Kuzniecow? Rozumiem ze w modzie siedzi pod nasypem kolejowym w Kordonie? Pierwszy raz przeszedłem przez nasyp dając wódkę, poźniej 2x przez tunel, a jak chciałem przejść przez nasyp po raz kolejeny to wojskowi zaczali do do mnie strzelać, jak tylko się zbliżyłem. No to ich ubiłem. Teraz czytam że Kuzniecow jest potrzebny do jakiś kwestów. Mogę grać dalej, zzy musze się cofać?

Drugia kwestia, to schowki. Jakiś handlarz na Kordonie propounje szyf do zamka za bagatela 20.000. Potrzebne to? Czy jak zostawie przedmioty w skrzyni w barze albo w plecaku niedaleko wejscia do baru nikt mi ich nie zajumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arc - z wybiciem Kuzniecowa i żołnierzy, to poważny błąd. Strzelali, bo chyba szedłeś nocą. Kuzniecow jest potrzebny do zadań scenariuszowych. Bez wódki będziesz przechodził po zrobieniu zadania na urodzinową wódkę. Wcześniej trzeba zrobić inne.

Cena za kłódkę tylko na początku jest szokująca. Jak porobisz z zadań, będziesz miał wystarczająco kasy na kilka takich kłódek. Dużo wcześniej niż dostaniesz zadania, znajdziesz przedmioty kwestowe, np. jak Wydmuchy, AEK971, czy broń snajperska dla Woronina. Za dużo tego aby ze sobą taskać. A skrzynia w barze, to najgorszy schowek na takie itemy. Tylko plecaki z kłódką i GPsem. Bo naprawdę znikają rzeczy i to te najbardziej wartościowe i kwestowe. A znalezienie duplikatu jest bardzo uciążliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arc napisał:

Do czego jest potrzebny Kuzniecow? Rozumiem ze w modzie siedzi pod nasypem kolejowym w Kordonie? Pierwszy raz przeszedłem przez nasyp dając wódkę, poźniej 2x przez tunel, a jak chciałem przejść przez nasyp po raz kolejeny to wojskowi zaczali do do mnie strzelać, jak tylko się zbliżyłem. No to ich ubiłem. Teraz czytam że Kuzniecow jest potrzebny do jakiś kwestów. Mogę grać dalej, zzy musze się cofać?

Drugia kwestia, to schowki. Jakiś handlarz na Kordonie propounje szyf do zamka za bagatela 20.000. Potrzebne to? Czy jak zostawie przedmioty w skrzyni w barze albo w plecaku niedaleko wejscia do baru nikt mi ich nie zajumie?

Z Kuzniecowem w NS2016 jest dosyć interesująco- mianowicie , tak jak pisał @kondotier- jest to postac questodajna - ergo - dobrze byłoby aby przeżyła , ale ..... tu jest mały haczyk. De facto-  jedynym questem cokolwiek wartym do wykonania jest quest na Transmutator - takie ustrojstwo które pozwala na "gotowanie" artefaktów . A co więcej - nie musisz zaglądać do recept które dostajesz od NPC-ków , bo Transmutator pobierze właściwe składniki za Ciebie. Tyle, że równie dobrze można to robić bez onegoż ustrojstwa , wrzucając do anomalii składniki ręcznie -  też wyjdzie co trzeba. Wiec musisz zdecydować czy grac dalej , czy tez cofnąć się w zapisach.

Edytowane przez boberm
poprawki gramatyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ubiłem Kuzniecowa, ale twórcy zachowali się po raz kolejny w sposób debilny.Bez oglądania filmów na yt lub pomocy innych graczy tego moda nie da się przejść, trzeci raz nie będę tego od nowa przechodził

Kolejny problem - mam iść na agroprom i czekać na helikopter w sprawie zadanka na komputer dla sacharowa, no i oczywiście ten helikopter nie przylatuje 

Jeszcze jeden - Zadanie od sacharowa, odnaleźć dokumenty skradzione wojskowym z agropromu, ale kto je skradł do cholery krasnoludki? I może jakaś mała podpowiedź co do lokacji by się przydała

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam, testuję i lecę dalej.

Swoją drogą - tak mi się zabawnie złożyło, że miałem jednocześnie do znalezienia schowek Striełoka, Łukasza z maskującym egzoszkieletem i Charona. Znalazłem wszystkie trzy sam, ale od wczoraj się zastanawiam, jak na to wpadłem :D Chyba jednak jestem geniuszem, ale dalszą karierę przekreślą problemy z pamięcią :D

@arc pierwszy raz jak grałem, to Kuźniecow zaczął do mnie walić razem z oddziałem w biały dzień, bez powodu. Położyłem ich spać, chwilę tak pograłem, ale potem i tak zaczynałem jeszcze raz i już było dobrze. Transmutator to przydatne ustrojstwo, ale da się bez niego obejść.

I tak jak pisał @kondotier - kup plecak i zamek, trzymaj rzeczy w jakimś wygodnym miejscu, do którego często wracasz (ja mam zawsze schowek na przybudówce przy północnym posterunku w Barze). Skrzynki sobie daruj, bo teoretycznie z zamkniętych rzeczy znikać nie powinny, ale lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, chyba wracam się po tę kłódkę. Co do Kuzniectowa i transmutatora to chyba zainstaluje spawner [ mam nadzieję że nie powoduje zadnych problemow z istniejącymi zapisami] Swoją drogą wywaliłem też telewizor gdzieś po drodze z kordonu do baru :laugh:. Może sobie jeszcze gdzieś leży.... Imo dla osoby która nie grała we wcześniesze wersje tego moda spawner wydaje się koniecznością, nie będe przecież chomikował każdego itemu w grze "bo może się przydać". Troche poczytałem forum co zbierać, ale sobie podarowałem widząc spoiler na spoilerze.

Edytowane przez arc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, arc napisał:

nie będe przecież chomikował każdego itemu w grze "bo może się przydać"

Każdego nie, ale takie rzeczy jak rzadkie pukawki, najdroższe kombinezony i artefakty wszelkiej maści warto trzymać. Pierwsze i drugie przydają się do niektórych zadań, a z trzecich możesz drogą transmutacji zrobić wiele artów, które też przydadzą się do zadań :) Jeden z moich schowków na przykład wygląda tak:

schowek1.jpg

I chociaż jest na pierwszy rzut oka straszny bajzel, to wszystko się może do czegoś przydać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co chodzi z tymi elektrycznymi pijawkami? wpakowalem w jedna 200 pociskow 5,45 2 granaty i nadal zyje. Jak to zabic?

Idę tunelem po labie x-16 i nie idzie tego czegoś ominąć.

Czy ktoś pamieta co trzeba oddać w zadaniu Przesyłka dla Lisa [broń od Prapora] jakoś przesyłka mi zagineła, może spawner mi pomoże.

@DaarMoo dzięki, chyba się cofne do laba i wrócę skąd przyszedłem.

Edytowane przez arc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.