Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

@lucas7911 - daj cynk, jak Ci poszło przy następnym spotkaniu z Kuzniecowem.

A przy okazji. Zaczynałem moda kilkukrotnie, dostałem i znalazłem sporo rzeczy, ale tak "bogatego" łupu jak przy tym rozpoczęciu nie miałem nigdy.

Szczególnie ten art, który załatwia sprawę brakujących na początku gry apteczek. Już u Kuzniecowa ma się zdrowie na full. A po wyjściu z pieczary można po Kordonie spokojnie biegać.

:viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TheSoldy napisał:

Witam ludziska. Już jakiś czas temu zadałem to pytanie, ale nikt nie odpowiedział więc zapytam jeszcze raz - czy opłaca się chomikować PDA Wilczarza czy po prostu prostu to sprzedać?

Możesz spokojnie sprzedać. Znalezienie PDA Wilczarza daje receptę artmodyfikacji i potem jest już nie potrzebne.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wyłączyć degradację artefaktów? Podczas wyłączania Radaru wyschły mi kluczowe artefakty i w tym momencie eksplodowałem. Nie chciałbym żeby np moje absoluty przepadły.  @Sierioża wspominał że coś takiego jest, aczkolwiek nie mogę tego nigdzie znaleźć. 

Przy okazji chętnie dowiedziałbym się co dają zmiany ustawień schowków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wernoch To forum to jest, pardon, jebitna baza wiedzy, w której umiejętne poruszanie się pozwoli dowiedzieć się praktycznie wszystkiego na każdy temat :D Dotyczący Stalkera, ale czasami nawet i na inne.

Właściwy plik jest i to w kilku wersjach - zapewne te z innych edycji NS czy tam nawet OP-2 będą pasowały i tutaj. Ale na wszelki wypadek masz coś lepszego, czyli zrób to sam:

Interesuje Cię pierwszy wstawiony plik, w którym znajdziesz instrukcję jak zrobić to samemu :) Nic trudnego.

A jako produkt uboczny szukania natrafiłem też na łatkę na niepękanie plecaka, może się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wernoch - tylko że w modzie, w pewnym momencie do popchnięcia scenariusza potrzebne są brukowce i to kilka sztuk. Jak ich mieć nie będziesz, utkniesz w fabule. Także warto dać się obrabować z artów, bo przecież i tak, nie wszystkie się w brukowce zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(@Wernoch - tylko że w modzie, w pewnym momencie do popchnięcia scenariusza potrzebne są brukowce i to kilka sztuk. Jak ich mieć nie będziesz, utkniesz w fabule. Także warto dać się obrabować z artów, bo przecież i tak, nie wszystkie się w brukowce zmieniają.)

 

Znajdzie-  drogi @kondotier - do tego momentu pewnie będzie już miał wymaganą ilość. 

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak gracz nie wie że są potrzebne, to znajdując nie zabiera ich. A jak go już mod w takowe wyposażył, to może je zachować i dopiero wstawić czita na usunięcie przemiany. Chociaż chyba Radar był ostatnim miejscem, gdzie takie coś następowało. jednak dla pewności wstawić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii degradacji artefaktów - jest jeszcze jedno miejsce - pierwsza wizyta w sarkofagu.

W kwestii potrzeb - każdy zaczynający grać w Solianke lub jej pochodną - szybko natyka się na problem związany z redystrybucją "znajdziek". I szybko uczy się ,  że zbieractwo wszelkiego autoramentu pierdółek ma kluczowe znaczenie dla dalszego postępu w grze. Ci mądrzejsi zaczynaja mod od przeczytania wszystkiego na jego temat,  a przede wszystkim czytają solucję w formie tekstowej ( filmiki są fajne , ale dla uszczegółowienia pewnych rozwiązań). Moja skromna osoba zaczynając pzrygodę ze Solianką ( wtedy  w wersji SSoupa) ze trzy razy zaczynała wędrówkę , bo byłem zbyt leniwy aby czytać  i zbyt pewny siebie aby podejrzeć rozwiązania które już wtedy były dostępne w sieci. Ot - głupota Bobera:D.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - Zgadzam się z Tobą, że w moda powinno się grać bez wcześniejszego czytania poradników i oglądania gameplayów. Bo to tak, jakby przed przeczytaniem dobrego kryminału, najpierw przeczytać jego streszczenia.

Ale przy takich longierach jak Solianka, na dodatek w których są zaskakujące rozwiązania, pewne wcześniejsze informacje są konieczne. Nie powinny się odnosić do konkretów, ale przestrzec gracza. Takim czymś w S2016 jest konieczność przechodzenia pod mostem za wódkę od razu po pojawieniu, posiadanie zapasu brukowców, czy niewyzbywanie się się np. AEK 971, lub o losowym pojawieniu się snajperskiego dla Woronina. Jak ktoś nie podpowie, że na CEA przy włażeniu na komin jest potrzebna Rubinowa sprężyna, to wątpię aby gracz sam na to wpadł. To samo ze schowkami przy Spełniaczu.

Czasem zapytanie i odpowiedź mogą być spóźnione.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdzie są konkretnie trzy książki dla sacharowa, wg opisu w pda 

W x18 powinna leżeć na szafach

W x16 na stelażach

X10 przy komputerze

 

I jeszcze jedno zadanie:

Znaleźć najemnika który może coś wiedzieć o zaginionej grupie uczonych

Wisi mi to zadanie już dosyć długo i jeszcze nie znalazłem rozwiązania

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - to zadanie z Siwym może długo "wisieć". Mnie się oni dopiero pojawili, jak robiłem trochę spóźnione zadanie na minigana dla Adrenaliny. Szedłem po "plastykową część" dla Sacharowa, z Jantaru na Dzicz. U Ciebie może się pojawić w innej sytuacji. To taka mała blokada, aby porobić inne wątki i zadania. A i tak mi Sacharow jeszcze ciągle mówi, że nie czas na wyjaśnienie.

I przy okazji dam swoje pytanie. Nie mam w Barze informatora. W poprzedniej grze był od samego początku wizyt w barze.

Czy spawner do solianki pozwala na spawn NPCów? Bo podejrzewam, że Informator dał się zabić przy jakimś najeździe najmów i mścicieli na Bar. Wątek urwany, do Tyrana nie pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kondotier napisał:

I przy okazji dam swoje pytanie. Nie mam w Barze informatora. W poprzedniej grze był od samego początku wizyt w barze.
Czy spawner do solianki pozwala na spawn NPCów? Bo podejrzewam, że Informator dał się zabić przy jakimś najeździe najmów i mścicieli na Bar. Wątek urwany, do Tyrana nie pójdę.

Sprawdziłem swoje sejwy i Kabel jest od początku w barze. Spawner nie pomoże w takiej sytuacji. Musisz się cofnąć w sejwach do momentu kiedy Kabel żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik - to że powinien być od początku to wiem z poprzedniej gry. Ale nie miałem go od pierwszego wejścia do Baru i pośród trupów też go nie było. Ponowne wejście nic nie pomogło. A od pierwszego wejścia mam już kilometry Zony za sobą i multum zadań za sobą. Gram drugi raz z nudów, bo nie ma na razie nic nowego aby spokojnie zagrać. Tak że będę grał ile się da, bo na razie pozostałe zadania mam bez problemu.  Zobaczę, co z tego wyjdzie, dopóki nie utknę i jaki będzie finał takiej gry.

 

@Zwinny - Przypomniałem sobie, że gdy w trakcie gry chciałem zmienić ustawienia, to dawało się to zrobić dopiero gdy po ich zmianie uruchamiałem grę, robiłem zapis i dopiero wychodziłem na pulpit. Wyjście na pulpit bez zapisu, miało taki sam skutek jak u Ciebie, Brak zmian.

Jak jesteś w tych ustawieniach dodatkowych, to w lewym górnym rogu masz nawet taką planszę z ostrzeżeniem i opisem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik  - w plecy by poszło sporo godzin z gry. "Pod stołem" też go nie było. Myślałem że gdzieś za przeciwnikami gania.

A o dodawanie NPCów pytałem, bo zabili mi też Wilka na MW i nie mam komu radiostacji oddać. Pytałem Docenta, bo on potrafi "Ożywić" NPCa na fioletowo, powiedział że mi go na mapie pokaże, ale nic z tego. Tak mi w poprzedniej grze ożywił Żwawego. Ale się tym nie przejmuję.  W razie czego, będzie wiedza jak mod reaguje na takie coś. No i brak nieśmiertelności dla kilku NPCów staje się w modzie problemem. W innym temacie @cichy zachwala Powrót Legendy, może się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.