Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

oldman_quicksave.dds
oldman_quicksave.sav

Oddałeś kotlety Duchowi on za to otwiera Ci przejście  z Sarkofagu na CAE-2 i z powrotem.
Musisz wskoczyć przez teleport przejść po przęśle do końca idź do ściany która jest na wprost 
aż na ziemię do samego końca. Skręć w lewo idź do końca i jeszcze raz w lewo przed Tobą
będzie to przejście.
Jesteś w Sarkofagu obok Monolitu przed Tobą jest notatka Striełoka podnieś ją.
Otworzy się przejście z CAE-1 na CAE-2 i z powrotem.

 
Aktualnie masz do odnalezienia na CAE-2 3 części dziennika naukowca które masz odnieść 
Duchowi. A że jest to porąbane zadanie zaraz wstawię film jak to zrobić. 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę się rozejrzeć, czy zachowałem stare materiały do NS a jeśli, to gdzie. Natomiast z najnowszych rzeczy - jak już znowy zainteresowałem się NS to znalazłem patch do NS2016 z 23.02.18 r który jednak nie działał z ostatnią polonizacją cichego. Dlatego od razu przysiadłem i zrobiłem działająca polonizację do tego patcha. Podesłałem koledze @anatol linki do dwóch paczek na moim dropboxie, żeby wstawił je na stronę:

1. oryginalny patch kumulatywny z 23.02.2018 oraz polonizacja do niego

oraz

2. repack NS2016 na podstawce v1.0004 z zainstalowanym patchem z 23.02.18 oraz polonizacją. W tę wersje gram właśnie dla sprawdzenia działania i zapraszam do testowania.

 

Jeśli chodzi o fixy i poprawki NS to przyznam szczerze, że trochę pozapominałem. Ale rozejrzę się za swoim archiwum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post przeniosłem do odpowiedniego tematu. @Anton Gorodecki

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, trurl3 napisał:

Podesłałem koledze @anatol linki do dwóch paczek na moim dropboxie, żeby wstawił je na stronę:

1. oryginalny patch kumulatywny z 23.02.2018 oraz polonizacja do niego

Wolałbym żeby polonizacja patcha została oficjalnie zgłoszona https://stalkerteam.pl/forum/358-zgłoszenia/ abyśmy mogli wstawić ją do pobieralni.

O ile oczywiście została przetestowana i nie sprawia żadnych problemów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, po prostu zapoznaję się z procedurami i muszę się oswoić ze zwyczajami na stronie ;). Jeśli chodzi o polonizację, w tej chwili ruszam do Baru i chyba można uznać, że zasadniczo nie ma problemów. Natomiast większa ilość testerów jest jak zwykle bardo pożądane.

Jeśli ktoś mi wyjaśni jw jaki sposób aktualnie zgłasza się polonizację, zastosuję się do instrukcji. Proszę wziąć pod uwagę, żer jestem pewnego rodzaju reliktem z minionej epoki... 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mod gdzieś tak od niezbadanych terenów zaczyna się rozkręcać, jest pełno wiadomości głosowych aż czasem nie nadążam z czytaniem, zamiast dziesiątek śmiecio-zadań fabuła zaczyna prowadzić bardziej za rączkę do głównego celu i robi się ciekawie 

Jestem aktualnie w miejscu gdzie zdradziła nas pantera po sfingowaniu swojej śmierci razem z astronomem, znalazłem dziewczynkę w pieczarze i oddałem jej lalkę 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,powiedzcie mi czy  Narodnaja Soljanka i Narodnaja Soljanka 2016 to to samo?bo do skąd pytanie ktoś zapyta?ano stąd że mam jedna z początkowych misji w pieczarze we śnie,mam do rozwalenia zaledwie kilku bandytów jakis stwór jeszcze chodzi obok nas ale on nie atakuje i za cholere nie mogę ich rozwalić,tzn rozwalam ze dwóch ale kończą mi się apteczki i ammo a do rozwalenia zostaje jeszcze jeden,pakuję w niego śrut i pestki i nic,kilka magazynków jednego i drugiego i nic,gram na "początkującym",a tutaj gościu gra na poziomie "stalker" i w tej misji ma już egzo,miniguna i ponad 1000 pocisków(skąd on to ma?) no i oczywiście innych wrogów,same potwory,inne ma też menu,ja gram w ns16 a on w ns przynajmniej z tego co jest w nazwie filmu,akcja od 4:17 pozdro

Z drugiej strony troche to by było głupie żeby to było to samo bo film ma 4 lata

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan proszę,to jest mój główny katalog gry,gdzie to jest? nie,w gamedacie nie ma,a wgl to jak robię quick sejwa normalnie jak gram to po wejściu w menu jest tylko ten ostatni,a tych wcześniejszych nie ma,no chyba że zrobię twardy zapis to tak

Screenshot 2018-07-27 09-30-19.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Czy to jest pierwsze wejście do pieczary, po zażyciu leku od Doktora? Jeśli tak, to nie ma tam żadnych bandytów, a górnicy z którymi współpracujesz. A ten stwór to oswojony bibliotekarz. Natomiast gameplay który wstawiłeś, sadząc po mininiganie, to jakiś inny, późniejszy etap rozgrywki.

Robiąc zadanie dla Górnika, spotkasz znowu mutanty do których strzelca nie wolno ( mówi o tym górnik ) i trochę drobnych mutantów do odstrzelenie. Jeśli trafią Ci się pijawki, czy zombiaki, znaczy się że źle poszedłeś.

W pliku fsgame.ltx po otwarciu go jakimś edytorem, masz linię pokazującą gdzie mod robi zapisy. I dziwne, że nie masz zapisów modzie. Plik z moda je robił.

 

I grając, korzystaj z tej serii gameplaya: https://www.youtube.com/watch?v=R8Rwt0bTt_U

To sprawdzony gameplayer, z dobrym prowadzeniem rozgrywki.

 

A tak przy okazji. Zacznij używać klawiszy Szift i Spacja. Bo to co piszesz, to na wpół zrozumiały bełkot.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Save jest w c>użytkownicy>publiczne>dokumenty publiczne>STALKER-SHOC>savedgames

Musi być tam na win 7 i 10 i nie ma bata 

Dla pewności odpal w eksploratorze widzialność ukrytych folderów widok>opcje>zmień opcje folderów i wyszukiwania>widok i tam ptaszkujesz pokaż ukryte pliki, foldery i dyski

Ja mam win 10 ale powinno być podobnie jak u cb, dla pewności wygoogluj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier już zrobiłem pieczarę, niepotrzebnie do nich strzelałem,myślałem że to bandyci (stroje), będę pamiętał o tym kanale,używam polskich znaków jeżeli o to Ci chodzi,a co?nie widać czy co?bo nie wiem za bardzo ocb

@Zwinny dobra dzięki,rzucę okiem

 

btw ta fabuła to to samo co w SoCu,tylko tyle że trochę sie zmieniły stroje i bronie a reszta to samo,dotarłem do podziemi Agro i nic nowego oprócz kilku dialogów i pieczary mnie nie spotkało,co robię źle?liczyłem na coś nowego,całkiem nową fabułę,inne zadania,ocb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cez137 napisał:

btw ta fabuła to to samo co w SoCu,tylko tyle że trochę sie zmieniły stroje i bronie a reszta to samo,dotarłem do podziemi Agro i nic nowego oprócz kilku dialogów i pieczary mnie nie spotkało,co robię źle?liczyłem na coś nowego,całkiem nową fabułę,inne zadania,ocb?

Nitek fabularnych w NS masz kilka. Warto do każdej postaci zagadywać i szukać nowinek. Fabuła z Cienia Czarnobyla jest akurat praktycznie taka sama tyle, że nie jest to teraz najważniejsza część gry - nowe odnogi różnych historii pojawiają się w trakcie podróży do centrum. Dobra rada - nie spiesz się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ludzie jak wejść do Pieczary na Wysypisku? Jak wiadomo znacznik do Pieczary jest zaraz obok znacznika do Agropromu, wchodziłem w niego już kilka razy i wywala mnie na Agroprom, a gdy wejdę w niego na Agropromie to wywala mnie na Wysypisko, czy w niego trzeba jakoś umiejętnie wejść czy co? Potrzebuje tam iść bo mam tam zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.