Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Sierioża napisał:

@bloodrise Mógłbyś czytać wcześniejsze strony zanim coś napiszesz, albo chociaż użyć wyszukiwarki? 

Oto rozwiązanie Twojego problemu. Następnym razem nie pomogę, jeśli rozwiązanie było wcześniej omówione.

@kobal Dzięki, wiedziałem że warto chomikować :P

Dzięki wielkie. Musiałem przeoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kobal napisał:

A upgrejdowałeś go?

Wszystkim co Twórcy dali:041:. Mnie też zdziwiło to , że - w/g opisu przedmiotu -winien zużywać 1 sztukę Black Energy co 2 godziny , a chociażby jedną sztuke co 24 h - a tu ganiam z zapasem 8 sztuk od dwóch dni i mam zero ubytków "energetycznych"

17 minut temu, kanon1022 napisał:

Kostia dał namiar  na schowek  w jakiejś lokomotywie na moście kolejowym ale szukam i nic , gdzie jest ten schowek , w młynie nie ma

72475610.thumb.jpg.19133be5eed29df9a17b6eeaadc4643c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłem Kontrolera na Bagnach i zamiast mózgu miał przy sobie tylko rękę i jakieś papiery. Podobna sprawa z Kontrolerem w Parowie - jakieś papiery i łapa. Biorę wszystko, ale papiery znikają - w ekwipunku ich nie ma, w PDA też. Coś jest nie tak, czy tak ma być?

Edycja: obok pierwszego trupa leżał drugi - ten już miał mózg i... papiery. O co z nimi chodzi?

Spoiler

4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu Kuzniecow zagadał o urodzinach. Po zrobieniu zadań na zabicie bandytów na Wysypisku i Agro, oraz na dokumenty z INB, wróciłem na Kordon. Rozliczyłem i droga do barmana. Wtedy Kuzniecow otworzył gębę. A że miałem już przy sobie butelki, to od razu mu dałem i teraz chodzę bez haraczu.

Jestem już na Kordonie po przejściu Parowu. Teraz w tego moda można grać. Nie ma łatwizny, ale człowiek się nie wścieka z idiotycznych rozwiązań.

Na razie moda nie chwalę, bo wcięło mi dwóch NPCów. Jurika i Zwawego. Zadania będą wisieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bloodrise napisał:

Sprawdziłem każdą z tych lokacji i niestety nic nie znalazłem. Artefakt u mnie wyparował :(. Mam nadzieję, że to zadanie nie będzie przeszkadzać w dalszej rozgrywce jeżeli nie będzie wypełnione.

A ja tam Gwiazdą Wieczorną za bardzo się nie przejmowałem bo czułem, że za szybko jej nie znajdę.  Jak zaliczyłem sen w Jaskini i pokręciłem się po Kordonie, Kostia powiedział żebym szukał schowka w Młynie to tam poszedłem. W tym drugim budynku siedział Bagienny Doktor i Astronom, Doktor powiedział, że teraz wybierają się do centrum Zony, a od Astronoma dostałem Gwiazdę Wieczorną jako nagrodę, chyba chodziło o to, że przekazałem Doktorowi info, że Astronom na niego czeka czy coś ;)

Także nie narobiłem się za bardzo przy tym questcie dla Sida :D

Za tego questa dostajemy od Sida Kontener na 8 artów (i jest on lżejszy od tego na 1 co daje nam na starcie, oczywiście jak daje nam nowy to stary sobie odbiera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sierioża napisał:

Zabiłem Kontrolera na Bagnach i zamiast mózgu miał przy sobie tylko rękę i jakieś papiery. Podobna sprawa z Kontrolerem w Parowie - jakieś papiery i łapa. Biorę wszystko, ale papiery znikają - w ekwipunku ich nie ma, w PDA też. Coś jest nie tak, czy tak ma być?

Edycja: obok pierwszego trupa leżał drugi - ten już miał mózg i... papiery. O co z nimi chodzi?

  Pokaż ukrytą zawartość

4.jpg

 

Te papiery nie są związane z questami. Jeśli się je podniesie to w encyklopedii pojawiają się nam opowieści w zakładce "zona oczami świadków" czy jakoś tak ta zakładka się nazywa. 

U mnie żwawy ciągle siedzi w wiosce kotów, nie miałem żadnego problemu z miejscem jego pobytu.

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Gwiazda wieczorna, to rzecz losowa. Mnie Astronom dal inny art, a ona była zgodnie z opisem przy młynie, pomiędzy budynkami, ale bliżej nasypu. Taki ledwo widoczny na ziemi placek.

Kret i Bies byli w Parowie. A Żwawego ostatni raz widziałem, jak biegał pomiędzy młynem i mostem i próbował nożem pozałatwiać żołnierzy. Był zaznaczony jako ważny NPC. Musiałem powtarzać grę, bo nie dał rady Kuzniecowowi. Za drugim razem poleciał w stronę tego śmietnika. Kiedy przyszedłem z kurtką, tego znacznika nie ma na całej mapie. Szukałem jego trupa, ale nie ma. 

Ale S2016 nie ma co porównywać z OP2. Są całkiem inne miejsca pobytu ważnych NPCów. Choćby Woron w hangarze. Spod muru przeprowadził się pod wiatę.

Po rozegraniu batalii w X18, obejrzałem gameplaya. Tamten gracz naznajdował w nim sporo artefaktów ( dziwne, bo system powinien przerobić je na brukowce ).

Ja tego nie miałem. Może dlatego, że po ostrzeżeniu zostawiłem arty w barakowozie na przystanku.

Trochę źle jest z częściami mutantów i cywilnych zombi. Dla 4. oczu świni zabiłem ich chyba z 20. Tyle samo mam zabitych zombich, ale nawet po godzinie grozy, z 10 zabitych zabrałem tylko 2 rączki. Tak że na uruchomienie dalszego wątku Akima, przyjdzie poczekać.

PDA zepsuło mi się w Parowie koło Biesa. Tu jest mała niedoróbka moda, bo kto nie grał we wcześniejsze wersje, z komunikatu który wyświetlił się na ekranie, nie wywnioskuje przyczyny braku HUDa i potrzeby gnania do Baru.

A dal miłośników widoków kilka screenów na oświetleniu dynamicznym.

ss_administrator_06-22-17_15-55-39_(l03_agroprom).thumb.jpg.c9da02f900dfc54883b9f92a33060d7c.jpg

Spoiler

ss_administrator_06-22-17_15-21-00_(l03_agroprom).thumb.jpg.976483b5d8b5a80c7e549ab05cedbedd.jpgss_administrator_06-22-17_16-20-55_(l03_agroprom).thumb.jpg.c8fd69c3defdafd40736fd1a78b8e28e.jpgss_administrator_06-22-17_23-48-48_(l04_darkvalley).thumb.jpg.a837e0bf48bca56b577a2087e295202e.jpgss_administrator_06-23-17_01-04-54_(la15_darkscape).thumb.jpg.50ee58cd393fe164671fe7a19addfbec.jpgss_administrator_06-23-17_01-22-27_(la15_darkscape).thumb.jpg.5e70d18163bc01585c84c155bbfc334e.jpgss_administrator_06-23-17_01-38-31_(la15_darkscape).thumb.jpg.4cbd02e3f3d3ec0b826a0a5e41cfc52e.jpgss_administrator_06-23-17_01-40-04_(la15_darkscape).thumb.jpg.3a1bfd5ab30c2d1d12eaf5208c1b2640.jpgss_administrator_06-23-17_02-23-21_(la15_darkscape).thumb.jpg.480c65e8ee09f0264eec5290f585864f.jpgss_administrator_06-23-17_02-38-20_(l01_escape).thumb.jpg.5ce745f00b21cc4b4e77e8fd58945bfc.jpg

ss_administrator_06-23-17_00-49-03_(la15_darkscape).thumb.jpg.2a926e4a2306713e95b45bb9485e48c1.jpg

Niech będą zachętą do zagrania w moda. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również pda padło w parowie. Jak do tej pory było to najbardziej męczące przeżycie w soli bo parów ma to do siebie że jest ogromny i nie można przejść lokacji po linii prostej tylko naokoło a dodatkowo byłem obciążony wagowo i musiałem treptać tyle czasu do baru na ślepo. Na szczęście weterani znają lokacje jak własną kieszeń :D

W x-18 też znalazłem artefakty za pierwszym pobytem. W brukowce zamieniają się wtedy kiedy się wchodzi na lokacje a nie podczas pobytu w niej tak mi się wydaje. 

Z częściami mutantów trochę problemów jest bo fakt rzadko wypadają ale w sumie to dobrze bo motywuje to do działania.

Zauważyłem że czasami znikają przedmioty w plecakach po nas zostawionych jeśli nie ma w nim zamka. Chociaż mam je przeładowane różnościami to i tak pojedyńcze itemy czasem znikają.

Powoli zaczynam już być niezrównany w boju ze względu na posiadanie kochanego wintorezka ale amunicję do niego to ciężko zdobyć, sensownym wyjściem jest woron który ją daję za ogonki pseudopsów. Natomiast nie używam żadnego półautomatu, strzelanie z jakiejkolwiek broni na śrut czy czekany to po prostu porażka. Bandyta w kurtce przeżywa 2 strzały z bliska w głowę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały problem z naprawianiem u Chudego.

ss_administrator_06-23-17_13-11-46_(l05_bar).thumb.jpg.d5f202c31afa6e32ce2f68c4dafd8cfd.jpg

Egzo wybrane do remontu, części zapasowych nie potrzeba ( a mam jeszcze dwa w plecaku ), klikam "Do naprawy" i nic się nie dzieje. Co robię nie tak? A najdziwniejsze, że żadnej rozmowy o kosztach naprawy. Kasy jak widać na screenie, mam dość dużo.

Jestem po naprawieniu PDA, więc to nie może przeszkadzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.