Skocz do zawartości

Pięć modów do stalkera z najładniejszą grafiką.


Rekomendowane odpowiedzi

Autumn Aurora 2 rzeczywiście jest ładnie wyglądającym modem, jednak użyty w niektórych modach sprawia mi problemy ze znajdowaniem wrogów. Przy „słonecznej" pogodzie jest dobrze ale przychodzi „zachmurzenie" czy pora deszczowa to walka staje się bardzo utrudniona. Dobrze że rzadko trafiała mi się mgła bo to już byłby problem...

Co do OGSE - mogłem go potestować na lepszej maszynie niż podczas testów bety i naprawdę robił wrażenie. Jedyne czego nie jestem pewny to zmian w roślinności. Czy coś zmieniali w niej? Nie jest to najbardziej wymagająca opcja która zacina mocne komputery które bez niej dźwigają każde inne bajery? Pamiętam że był przynajmniej jeden suwak więcej regulujący roślinność ale po perypetiach z nią w innych modach (ubija płynność bezlitośnie) wolałem obniżyć do oporu nie nie ruszać potem...

Lost Alpha? Szczerze? Poza gęściejszą roślinnością i większymi detalami w anomaliach nie pamiętam innych zmian graficznych.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
o la
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Herakles ... gdy wrogów kupa, nawet cienie 1,0 będą ładnie wyglądać gdy ma się sprzęt który potrafi wyodrębnić 10000 odcieni zieleni.

Mam stary sprzęt więc nie marudzę - zmuszony jestem sobie odpuścić ok. 30% modów bo wymagania graficzne to ma z kosmosu taki mod - tylko trzymam się jednego, w tej kwestii jestem nieco ortodoksyjny, tak jak Ulman zaliczam się do ekipy która stawia na fabułę, akcję, aurę niespodzianki pomieszanej z zagadkami niż "uroki" flory.

Jeśli już to nawet fajne kolorki ma Lost Alpha, seria Priboj, Tajne tropy 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcił mnie ten temat do przypomnienia sobie AA 2.1 i muszę powiedzieć, że Zona przywitała mnie nieco inną pogodą aniżeli ta na filmiku. Autumn Aurora 2 to nie tylko błyszczące wschody i zachody słońca, które przeważnie oglądamy na screenach i filmikach z gry, fakt, takie najbardziej cieszą oko. Jednak mnie cieszy, że Zona według AA 2 to także Zona mglista, ponura, deszczowa i chmury gonione wiatrem. Prawdziwe (że zacytuję słowa piosenki) "zimne dziady listopady", takie, jakie pamiętam z dzieciństwa, takie, że aż w butach chlupie. W końcu to jesień.

aATUAGk.jpg

Spoiler

mqw4gYQ.jpg

lJLKsSm.jpg

KR6tffa.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroki flory są niby mało ważne. Szczególnie, kiedy fauna gotowa w każdej chwili odgryźć takiemu zagapionemu stalkerowi kawałek zadka. Przy czym zgadzam się ze smoxem - ja też sobie afirmuję, że to tylko wodotryski, że nie jest niezbędne, że liczy się klimat i fabuła, a nie wrażenia wizualne. Bo mam komputer sprzed kilku lat, do tego nie stacjonarny. Miałbym coś lepszego, to zmieniłbym zdanie. 

Zona nie musi być tak niebezpieczna jak w Misery. Może zostać takim spacerkiem, jakim jest na nowicjuszu, ale jeśli graficznie będzie wystarczająco sugestywnie to choć wiem, że nic mi nie grozi i znam tę grę na pamięć, ręka zadrży mi nie raz i nie dwa. 

Nie oszukujmy się - jakby liczyła się tylko historia, to ten czas, jaki poświęcam na granie, przeznaczyłbym na czytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pięć modów do stalkera z najładniejszą grafiką." - właściwie, to trzeba w tym temacie oddzielić od siebie dwie rzeczy. 

Po pierwsze - o najładniejszej grafice może wypowiedzieć się ktoś, kto ma na tyle mocnego kompa, że Stalker z tymi modami działa mu na max. ustawieniach. Grał w te mody i mógł porównać.

Po drugie - To co napisałem w poście wyżej. Dla mnie jest oczywiste, "że przyjemniej gra się w gry i mody, które ładnie wyglądają". Grając na oświetleniu statycznym nie ma się pojęcia o prawdziwym wyglądzie moda. I nie jest prawdą to co pisze @vidkunsen o wyodrębnianiu 10000 odcieni zieleni. Po prostu na oświetleniu dynamicznym i wyższym dochodzą cienie, promienie słońca i inne duperele, sprawiające, że mod wygląda zupełnie inaczej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, też sobie kiedyś wmawiałem, że niepotrzebne mi fajerwerki graficzne. Jednak gdy gra ma dobrą, zaopatrzoną w te wszystkie duperele i odpowiednią grafikę, bo nie zawsze musi być ładna, a do tego posiada dobrze dobraną oprawę dźwiękową, to daje nam większą szansę zapomnieć na chwilę, że siedzimy na fotelu przed monitorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne jest żeby mod nie wyglądał "ładnie" tylko "fajnie i klimatycznie". Co z tego kiedy są super ostre tekstury, promienie słońca i inne duperele kiedy wyprane jest to z klimatu. Chociażby grafika buildowa jaka jest w modzie np. OLR może nie należy do tych najwyższych jakości ale miażdży swoim klimatem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron - ładnie, fajnie..., na każdej lokacji inna atrakcja, np. Masza i Niedźwiedź, Kozacy grający w piłkę, latający Czestymir, w bajorach urzędują wielkookie rusałki ;)Dziadek Au, Kiwaczek z Gienadujem, a zamiast kontrolera Ksztusza Kutusza ;)

Smox - z w/w przyczyn technicznych często umyka mi sentymentalny walor delty/rozlewiska Prypeci ale doceniam walor wschodu słońca gdy jestem w bezpiecznym miejscu, nic mnie nie żre i nikt mi nie skroił fantów ze schowka :D a ruda z Dywersanta Hybrydy nawija do mnie "ty jesteś szczytnik(fonetycznie)" ;)

Ale nie jest źle, widziałem u kolesia jak wyglądają walory posiadania kompa z procesorami pokroju mocy "skazi" i super karty graficznej i mam porównanie, coś filmy Puchalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.