Jump to content
Sign in to follow this  
kondotier

Reborn FF - Dyskusja Ogólna

Recommended Posts

@kubastalker123 Wszystko na to wskazuje. Te zadania na MW, to takie uwiarygodnienie twojego monolitostwa. Wrócisz do Gigi, kup jak najwięcej paliwa do miotacza i kulek do najcięższej broni jaką masz. Kasa już Ci potrzebna nie będzie.

I przypominam, że gdyby nie daj boże coś ci nie wyszło, to znajdź te zapisy ratunkowe w podziemiach.

Przy powtórnym przechodzeniu w piwnicy z teleportem natrafiłem na detektor Swarog. / było by super gdyby on wykrywała ukryte teleporty ale tak nie jest/. To taka ciekawostka bo nie rzuciło mi sie na oczy aby ktoś o tym wspominał.  

Kutwa Giga nie ma paliwa idę 

Edited by kubastalker123

@kubastalker123  Było, może nie zauważyłeś. Pamiętam, że ktoś opisał znajdźki w tej piwnicy.

A jak Ci poszła rozmowa z Gigą i wejście do podziemi? Pamiętaj, podziemia po rozmowie z Pierwszym Stalkerem stają się ukrytą czasówką. Nie zapomnij aby zgodzić się na powrót do Stalkerów.

Czytaj jeśli chcesz.

Spoiler

Musisz w odpowiednio krótkim czasie dotrzeć do miejsca gdzie się wychodziło do Prypeci i tam porozmawiać z Zerowym. Nie zdążysz, on odejdzie i ugrzęźniesz na amen. Jak zdążysz i porozmawiasz, to usłyszysz śmigłowiec. Wracasz do tej wielkiej sali i z dobrej snajperki lub kaemu musisz go zwalić i dotrzeć na samą górę do teleportu. I tu dla nie znających grażdanki, jest pewien problem. Mówi o tym Pierwszy. Całą drogę towarzyszą nam napisy z grażdanką w lustrzanym odbiciu. Jak długo je mamy, do teleportu daleko. Dopiero jak na którejś z kolejnych balustrad zrobionych z blachy grażdanka będzie normalnie, jesteśmy na miejscu. Od tego momentu ta broń którą mieliśmy staje się zbyteczna. W drodze po trzeci Artefakt Śmierci potrzebna jest chytrość i logiczne myślenie. Jakaś dobra pukawka i trochę amunicji wystarczy. Więcej nie napiszę, aby nie psuć Ci zabawy, a będzie jej sporo.

No i przeszedłem jakoś tunel. Będąc za każdym razem na szczycie drabiny gość mi uciekła. Poszedłem dalej. Rozwaliłem helikopter. Znalazłem PDZ Zarki. przeszedłem na Zaton i mam 3 artefakt. No i chyba koniec.  Mam filmik kończący /chyba/. Nie wiem czy mam wszystkie PDA. Pod koniec to już straciłem delikatnie wątek. 

W tym modzie jest świetna muzyka naprawdę pierwsza klasa. Najbardziej podoba mi się ... odgłos wiejącego wiatr. Taki się człowiek robi samotny w Zonie że nawet wtedy mutant się przydaje. No i oczywiście głos zony na wejściu - normalnie jak śpiew Syreny  /wiesz że będzie kłopot jak wejdziesz do Zony ale idziesz bo Ona tak chce....a ja muszę /. Bez podpowiedzi chyba by go nie przeszedł. /chociażby Giga którego rozwalałem w morderczym amoku zamiast z nim gadać/ .     

Nestor i Wariat dziękuję za wsparcie bo ze dwa razy chciałem się poddać ale nagle przychodzi Wasza podpowiedz i biegusiem zamieniam /na chwilę/ żonkę na Zonkę.   

Edited by kubastalker123

@kubastalker123  :brawo::048: . Stałeś się członkiem nielicznego klubu "matierych" stalkerów, którzy dali radę podwójnej strefie. Teraz i Ty będziesz mógł udzielać porad. :thumbupleft:

Skoro zdobyłeś ostatni Artefakt Śmierci, to wszystko co było wcześniej nie ma już znaczenia. A końcowy filmik z wyjaśnieniem, to koniec tej części moda. Dopóki jesteś "na fali", bierz się za drugą część, czyli Duplikaty - Odmienne światy. Tu dopiero będzie zabawa. Ponad 50 lokacji do odwiedzenia, świat realny, o ile tak można nazwać Strefę i jej noosferyczny odpowiednik, nakładający się na realny. Sporo rzeczy z tej części, np. te zwielokrotnione teleporty jak za drzewem na MW, będzie Ci przydatna, ale będzie tyle nowych, że kilka tygodni masz zapewnione.

Do rychłego spotkania w temacie Duplikatów. :t3m: