Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

reborn_FF-AS_stalkerteam.jpg

Tytuł oryginalny: ReBorn FF Артефакты смерти
Platforma: Czyste Niebo 1.5.10 
Data premiery: 28.06.2013 r.
Autorzy: Err, Reborn Team, Max Warlock
Autorzy spolszczenia: @smox, @yellow
Śr. długość rozgrywki: (ok. 20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Odrodzony: FF Artefakty Śmierci jest oparty na modyfikacji Odrodzony 2.50, z którego usunięto wiele niedoróbek oraz specyficzne rozwiązania w rozgrywce. Autor poprawionej wersji moda zadbał również o nowe tekstury, efekty pogody czy dźwięki. Ogrom zmian, a także oryginalny pomysł czynią z niego pozycję naprawdę godną uwagi.

Historia przedstawia kontynuację przygód Szramy, który po próbie likwidacji Striełoka na terenie elektrowni jądrowej w Czarnobylu wywołuje potężną emisję - Zona po raz kolejny ukazała swoją nieprzewidywalną naturę. Żaden z uczestników tych wydarzeń nie przewidział, że to z ich winy Strefa Wykluczenia zyskała własną świadomość i całkowicie zmieniła rzeczywistość w jej wnętrzu. 

Szrama ponownie budzi się na Bagnach, ale tym razem jako Odrodzony. Wskrzeszony przez Zonę i z niezwykłymi zdolnościami otrzymał drugą szansę dokonania właściwego wyboru. 


Kontynuacja przygód Odrodzonego w polskiej wersji językowej: 


Pozostałe, nieprzetłumaczone odsłony serii: 

 

SCREENY:

Spoiler

ss_administrator_07-27-19_01-08-13_(marsh).jpg.583d86105938496db2f473c58e7ab7bd.jpg

ss_user_09-26-19_22-15-22_(jupiter_underground).jpg.82a19564ab4115079d9aa9c40c96794e.jpg

ss_administrator_08-21-19_18-20-32_(agroprom).jpg.4acca09549f81e673b049036272e9704.jpg

ss_administrator_07-27-19_17-09-24_(escape).jpg.b91d2a458cd8d1b795a91ad398c9d29c.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Mod jest w wersji samodzielnej (repack) - podstawowa wersja gry nie jest wymagana. Wystarczy rozpakować archiwum w dowolnym miejscu oraz zainstalować korzystając z lunchera. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod w wersji Repack - zawiera modyfikację, spolszczenie oraz niezbędne patche: 

Spolszczenie: 

Spoiler

Nasz serwer - [KLIK]

Autorzy spolszczenia moda NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl.


Źródła:   unnamed.gif   synthira_LOGO.jpg

 

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Allen zablokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Dla jasności. Reborn 2.50 Artefakty śmierci i Reborn 2.52 Inną drogą, to ten sam mod, ale różniący się miejscem rozpoczęcia. Stąd tytuł tego drugiego. Pomysł dobry, ale ta kompilacja miesza w fabule.

Natomiast Reborn FF, to mod Reborn 2.50 lecz z wstawionym Addonem Maxa Warlocka, sporo zmieniającym w teksturach RB 2.50. Np. niebo, znowu jest niebem, a nie czarną plamą bez względu na porę doby, w czasie efektów graficznych spotkania z kontrolerem lub burerem, teraz mamy większą szansę nie zginąć wiele razy. I jeszcze takie coś. Usunięto erotomańskie wstawki, pozostawiając roznegliżowane panienki, tylko tam, gdzie mają rację bytu.

Przy graniu w moda Reborn FF, korzystamy z podpowiedzi rozgrywki ( a ta zależna jest od tego jaką frakcję sobie wybierzemy na początku gry - można z czasem zmienić ) dla moda Reborn 2.50, na stronie macierzystej moda.  Nie brać podpowiedzi dla RB 2.52.

Wstawienie więc tu tłumaczenia tych wszystkich podpowiedzi jest niemożliwe.

Jestem kontuzjowany, co moją styczność z klawiaturą ogranicza do kilkunastu minut dziennie. Ale chyba do zakończenia testów wydobrzeję i dam tłumaczenia pomocnych porad.

Wszystkie 3 wersje tego moda, są wstawione na forum, każdy pod własnym tytułem, więc się nie pomylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wyłączyć deszcz i burze. Jednak w plikach moda folder weathers jest dosyć ubogi. Wypakowałem ten folder z podstawki, pozmieniałem to co chciałem i dodałem do moda. Jednak zmian w pogodzie nie ma. Co jest?

Dodano:

Dałem sobie radę. Cały czas mam ładną, słoneczną pogodę. 

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasługa addona od Maxa Warlocka. W oryginalnych Artefaktach śmierci v.2.50, zamiast błękitu nieba, była kosmiczna czerń i całkowicie rozjechane tekstury w czasie działania kontrolera. Było to zamierzone, ale stykający się z tym pierwszy raz, mógł mieć odczucie zabugowania moda.

W RBFF mamy jednak do czynienia z dwiema zonami Zoną i z'ONĄ, choć tę drugą, tylko słyszymy i nie trafiamy do świata równoległego. Odczuwamy to jednak wtedy, gdy znane teleporty przenoszą nas, na inne lokacje, lub jakby w innym czasie. A teleporty ukryte, raz tu, raz tam. Ale to jest atrakcja.

W RBFF, nie ma potrzeby czitowania udźwigu, bo oryginalnie mamy go ustawionego na 200 kg. A mając artefakty na udźwig, które jednocześnie osłabiają promieniowanie, możemy z GG zrobić półciężarówkę.

 

 

ss_user_11-16-15_13-17-34_(escape).jpg

ss_user_11-16-15_15-19-05_(escape).jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tłumacze "ocenzurowali",  ale autor addona Max Warlock. Są też pewne zmiany w rozgrywce, więc zrobione spolszczenie nie będzie pasowało. Patch nie przywróci pierwowzoru.

Jak  chętni na erotycznego hardkora v.2.50  zmotywują tych co tłumaczyli, to jest możliwość adaptacji spolszczenia do RBFF. Nie brałem udziału w spolszczaniu, to nic obiecywać nie mogę.

Szkoda że wywaliłem screeny do v.2.50, ale uwierz, że nie były tak ciekawe, jak są te z RBFF.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do "techników".

Chodzi o timer w Czystym niebie, w tej akcji zatapiania podziemi na Agropromie, kiedy od zaworu biegniemy do drabinki. Co to za plik i gdzie się znajduje.

Potrzebne to jest dla moda RBFF, gdzie czas dobiegnięcia jest dwukrotnie za krótki, aby bez złamania fabuły zdążyć. Brak jest czasu na rozmowę z Luką. Tylko ten co wie, że nie należy rozmawiać, a po teleportacji od razu gnać na złamanie karku, jest w stanie dobiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie Reborna FF jest w fazie testów. Testuję sam, więc powoli idzie.

Co do tego timera, to nie jest tak tragicznie. Trzeba tylko się sprężyć i omijać mutanty. Udało mi się za drugim razem.

@gawron, to jest Wiepr 12, śrutówka na 14 naboi. Mam z nią problem, bo w rus. poradniku gracz pisze, że można ją odkupić, sprzedając NPC grawiguna. U mnie to nie działa, a szkoda mi go zastrzelić.

Edytowane przez smox
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godlike - to działa tylko w CzN, czy na wszystkich podstawkach? Ten mod RBFF jest mocno poprzerabiany i przy noszeniu np. SEVY czy egzo, znika zegar w minimapie i nie widać okienka timera w podziemiach Agro.

Twój patch to usuwa? Wg. mnie, zegar w minimapie jest usytuowany niefortunnie. Lepszy byłby na dole z lewej.

Po ubraniu SEVY, pojawia się na ekranie widok śpiwora, choć nie ma opcji spania, tylko przyśpieszacz czasu.

Przymierzasz się do grania, to pomyśl o tych niedogodnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.