Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie :D! Wywala do pulpitu w labo x-25 na radarze przy zbieraniu z trupa urządzenia IRT lub dokumentów.

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : no_assert
[error]Function      : CXML_IdToIndex<class CEncyclopediaArticle>::GetById
[error]File          : e:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrgame\xml_str_id_loader.h
[error]Line          : 112
[error]Description   : item not found, id
[error]Arguments     : kostya_documents1
 

stack trace:

Z góry dziękuję za pomoc :D

635.sav

635.dds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z emisją psującą save

Niebo przez chwilę robi się czerwone i czarny ekran ale w żaden sposób nie tracę zdrowia i słychać tylko ciągłe pikanie detektora, jak zrobię save w tym momencie to się on psuje, zmienić lokacji też nie mogę bo jest wylot przy wczytywaniu, nie da się też tego przeczekać

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodziło u mnie poszło bez problemu.
To sejw zaraz po emisji:
ja_quicksave test 1.dds
ja_quicksave test 1.sav
A to po emisji i po przejściu na stronę Baru:
ja_quicksave bar.dds
ja_quicksave bar.sav
Masz dodatkowo egzo badytów w lepszym stanie kałacha i SIG.
Wczytaj sejwy jeśli będzie ok graj dalej.
W związku z tym, że znowu pojawia mi się błąd przy dodawaniu plików do postów może
pobierz sejwy z mojego hosta.  
https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZaA7R7Z3AuvsmYuJc03VOc5rrDlKur34Vxy

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - Jest taka zasada, aby podczas emisji nie robić żadnych zapisów. Nawet tych  z opcji zapisz. A szczególnie dotyczy to modów ze starszej generacji. Nie szkodzi że mają jakieś nowe wersje, ale bazą jest staroć. A tym bardziej, że ty robiłeś quicsavy. Chcesz robić szybkie zapisy w każdej innej sytuacji niż emisja, stosuj te od scigacz1978. Unikniesz problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę po raz trzeci że emisja się zawiesza i nie da się jej przeczekać, zostawiłem grę włączoną na godzine i nic, gdyby @kazik nie zrobił mi sejwa po  jej zakończeniu to moje granie by się skończyło.

Coś jest nie tak, może fix na wyloty przy emisji pomoże

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny to jest tak u każdego mod działa inaczej i nie przywiązuj do tego zbyt wielkiej uwagi. 
Najlepiej po takim wylocie wstawiaj loga z błędem chyba że w nim nic nie ma.
Jeśli będę mógł pomóc to pisz i najlepiej wstawiaj sejwa :) 

p.s. na wylot w MM mam swój patent gdyby coś;) 
 
 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - taką sytuację może powodować brak pamięci w pliku wymiany. Jaką wielkość masz dla niego ustawioną? Jeśli taką, jaka jest zalecana, to spróbuj ją zwiększyć, ale obie wartości daj jednakowe na sztywno. Tylko nie przesadzaj ze zwiększaniem, bo zbyt duża pamięć wirtualna powoduje silne spowolnienie ładowania zapisów.

Próbuj też w czasie emisji skierować wzrok GG pod nogi, aby widział jak najmniej efektów. Można tu sparafrazować powiedzenie o oczach i bolącym sercu do takiej: Co oczy GG nie widzą, to pamięć komputera nie obciążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem podczas instalacji moda. Postanowiłem go postawić na wersję 1.0006, którą mam z platformy GOG, wersja polska. O dziwo, na tej wersji nie mam problemu z nadmiarem FPS, jednakże nie udaje mi się zainstalować odpowiedniego patcha. Po skopiowaniu plików patcha i spolszczenia, gra uruchamia się bez problemu i chodzi pięknie, jednakże w menu głównym widnieje data z 2016 roku, czyli prawdopodobnie dotyczy ona pierwotnej wersji sprzed patcha. Czy można to jakoś naprawić? Czy ta archaiczna wersja jest w ogóle możliwa do ukończenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin95

Chodzi ci o ten napis na dole menu "Narodnaja Solianka 31.12.2016"?

To się tyczy moda.

Na górze menu ja mam napis v1.0004 i to jest wersja gry, czyli u ciebie będzie 1.0006. jeśli nie o to chodzi to może wrzuć screena.

Godzinę temu, marcin95 napisał:

Czy ta archaiczna wersja jest w ogóle możliwa do ukończenia?

NS 2016 to jest najnowsza wersja Solianki, wyszła w tamtym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb

Tak, dokładnie chodzi mi o ten napis. Instalując moda na repacku 1.0004, wyświetlała się data z ów patcha, czyli 20.05.2017, tylko w tamtym wypadku nie mogłem ogarnąć ilości FPS, o czym pisałem w innym temacie.

Jeśli chodzi o tą archaiczność, to miałem na myśli wersję tego moda sprzed łatki z 20.05, a nie typowo starszą wersję Solanki.

Próbowałem również wypakowania plików db. do folderu gamedata, a następnie ich podmiany tymi z moda, aczkolwiek nie było rezultatu. No cóż, będę musiał ukończyć ten mod w takiej a nie innej wersji.

Edytowane przez marcin95
Błąd w nicku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin95

Ne przejmuj się, graj na tej wersji z 20.05.2017 bo ta jest spolszczona i oficjalnie nasza najnowsza. Rosjanie wypuścili jeszcze potem patcha 18.06.2017 i potem już nic oficjalnego. Także sami już nic później z modem nie robili.

Ja też chyba mam tego patcha z 20.05 ale w menu mam chyba ten napis grudzień 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin95

Tym się nie przejmuj. skoro wgrałeś patcha z 20 maja to masz moda w tej wersji. Po prostu ktoś nie zmienił w odpowiednim pliku tej daty żeby wyświetlała się w menu. Ewentualnie ta data z grudnia jest prawidłowa bo to np data premiery moda, nie jestem pewien tak tylko gdybam. Było już tak np w OGSE 2.0 final, że po wgraniu patcha nie zmieniała sie w menu wersja moda. To nie jest wielki problem.

Tak jak napisałem wyżej mam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.