Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

@cez137

I znowu się mylisz bo jest :P właśnie sprawdziłem, że mam. Normalnie jest chyba do kupienia (lub nawet dostajemy za darmo albo taniej kupujemy po którejś misji) u Sida. U innych handlarzy też jest do kupienia. No to teraz na 99,999% obstawiam, że jesteś niewyspany ;) ale to dziwne, że tyle gry przeszedłeś i dopiero by ci się spać zachciało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "mały" problem . 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... - shadow of chernobyl\gamedata\scripts\_util.script:20: attempt to perform arithmetic on local 'a' (a nil value)

Ktoś-coś?
 

EDIT:

Już jest OK - podmieniłem pliki w gamedata/scripts - i idzie dalej:003:.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba kolejna solanka do kosza, ech.

Tym razem problemem są bezlogowe wyloty we Wschodniej Prypeci. Po ukończeniu wątku głównego i otrzymaniu SMSa od Woronina wyruszyłem by wspomóc jego ekipę. Następnie w Jubilacie dostałem SMSa od Kulinara by mu pomóc niedaleko poskręcanego drzewa. Zapisałem grę siedząc przy nim i wyłączyłem grę.

Następnego dnia niespodzianka - żaden zapis ze Wschodniej Prypeci nie działa.

Próbowałem obniżyć ustawienia do minimum oraz Oświetlenie Statyczne. Pousuwałem zapisy prócz tego z WschPrypeci oraz Baru po powrocie z CEA. Przeinstalowywałem moda (gram na repacku z linka na tym forum) w wersji 1.0004 z łatką z 23.02.18 i spolszczeniem na tą wersję. Żadnych innych dodatków.

Po zrobieniu tego wszystkiego teraz w ogóle nie da się przejść na WschPrypeć bo od razu wylot.

Spróbuję jeszcze ściągnąć instalator z GOGa ale nie wiem czy to coś zdziała.

W załączniku przesyłam zapisy, C1.sav to zapis obok Kulinara a C2 to ostatni działający zapis w Barze, przed udaniem się do Prypeci. W ekwipunku znajduje się teleporter bo z jakiegoś powody były wyloty (też bez loga) w Prypeci, do której wróciłem po ukończeniu maratonu przez teleporty (po pokazaniu figi Świadomości i ich projektowi) i musiałem jakość stamtąd prysnąć, a gdzie bym nie wyruszył to po chwili wylot.

savedgames.7z

edycja: spróbowałem odpalić na wersji 1.0006, tym razem jest log. 

Cytat

 

stack trace:

0023:0024D075 xrCDB.dll

 

Na 1.0004 ten sam problem z tym plikiem.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, cez137 napisał:

@Zwinny aha  spoko, no to jak mam zrobić zadanie dla tego typa z wsch. Prypeci? Chce żeby mu przynieść jakieś graty ze szpitala 

Bo te graty są w szpitalu we wschodniej prypeci, tam gdzie w podstawce robiłeś szturm z wojskowymi na monolit żeby zgarnąć działko gaussa 

Tu jest pokazane od 18:32

 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie wywala mnie w pulpit w dolinie mroku w tych miejscach z foto, taki monit dostaje, ocb? gram na repacku w wersji 1.0006, zrobiłem skanowanie malware ale jakiś robak się widać zagnieździł i nie chce odpuścić, zdarzały się wcześniej wyloty, ale po powtórnym włączeniu gry wszystko było ok, oprócz tego mod mi coraz częściej strasznie laguje szczególnie w momencie rozpoczęcia gry.

ss_windows7_09-19-18_14-56-40_(l04_darkvalley).jpg

Screenshot 2018-09-19 15-02-10.jpg

Screenshot 2018-09-19 15-02-41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Czy ktoś ma fixa na ten błąd:

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ....r. - shadow of chernobyl\gamedata\scripts\_g.script:38: attempt to perform arithmetic on local 'error' (a nil value)

 

To się pojawia w związku z "Wschodnią Prypecią", znalazłem nawet rozwiązanie tutaj: http://post-stalkera.ucoz.ru/forum/51-164-1 ale bez zalogowania się nie mogę zobaczyć rozwiązania. Za diabła nie mogę tam się zarejestrować.

Kolejne moje pytanie to czy komuś udało się skończyć moda??, mam kupę w połowie zrobionych zadań i nie idzie w żaden sposób dokończyć, pomimo że zostały tylko ostanie punkty (dostarcz, pogadaj i etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, roman.b napisał:

Kolejne moje pytanie to czy komuś udało się skończyć moda??, mam kupę w połowie zrobionych zadań i nie idzie w żaden sposób dokończyć, pomimo że zostały tylko ostanie punkty (dostarcz, pogadaj i etc.)

Bardzo wielu osobom to się udało.
Co do błędu który zgłaszasz...

Na Naszym Forum jest szukajka i wystarczy wkleić w nią błąd z loga:

 Pamiętaj, że mody tworzą pasjonaci a nie ludzie którzy z tego żyją.
Błędy zgłaszane w logu czasami się powtarzają a czasami nie.
Sprawdź na razie to co podałem a jeśli to nie pomoże jako załącznik wstaw sejwa przed wystąpieniem błędu
sprawdzę u siebie.        

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OldMan napisał:

Na Naszym Forum jest szukajka i wystarczy wkleić w nią błąd z loga:

 Pamiętaj, że mody tworzą pasjonaci a nie ludzie którzy z tego żyją.

 

Nie jestem idiotą, pierwsze co zrobiłem to wyszukiwałem na tym forum, ale .....

Szukajka na tym forum jest coś nie do końca dobra, takiego błedu nie wyszukuje, ale google potrafi wyszukać na tym forum dokładnie taki błąd w poście. Link do pliku fixa niestety nie działa.

 

Szacun za tego moda dla autorów, przeszedłem sporo modów ale takiej sytuacji jeszcze nie miałem. Gram już drugi raz od nowa i prawie to samo - nie można skończyć części zadań.

Edytowane przez roman.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zarejestrować i proszę dwa fixy:

- na wyloty we Wschodniej Prypeci

- konkretnie na ten błąd [error]Arguments     : LUA error: ....r. - shadow of chernobyl\gamedata\scripts\_g.script:38: attempt to perform arithmetic on local 'error' (a nil value)

Tutaj żadna modyfikacja sejwa by nie pomogła.

Błąd_g.script_38-attempt_to.rar

Wyloty Wschodnia Prypeć НС2016.zip

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie na forum, nie było mnie ponad rok. No i proszę o pomoc. Po roku przerwy od Stalkera postanowiłem raz jeszcze NS zaliczyć, no i okazuje się że prawo murphy'ego nie przestało obowiązywać i nie daje mi cieszyć się z rozgrywką. Problem następujący: wylot do pulpitu przy wczytywaniu zapisów i przechodzeniu z lokacji na lokację. Poprzednio jak grałem w NS 2016 nie miałem takiego problemu. Kod:

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\agroprom_tasks.script:73: attempt to index field 'actor' (a nil value)

Nie edytowałem takiego pliku, BAA!!! powiem więcej, nie mam nawet takiego pliku. Jedyne zmiany jakie wprowadziłem do moda to udźwig i dodałem 2 rodzaje amunicji u Sidora (śrut i 5,45). Fabularnie jestem na początku, jeszcze nie zdążyłem wejść na Agroprom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan plik nie pomógł i dla odmiany teraz wywala taki log:

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ....r. - shadow of chernobyl\gamedata\scripts\_g.script:38: attempt to perform

Co do lokacji to problem wystąpił przy próbie przejścia z Kordonu do wysypiska a po wystąpieniu tego problemu nie do się wczytać sejwa z tej lokacji, wywala w końcowym etapie wczytywania zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.