Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest Ok.

Wczytaj sejw xxx1.sav

W Wiosce Kotów zagadaj z Kostią aż powie, że idzie na Wysypisko. Kostia da Ci zlecenie na schowek
(na Kordonie) które trzeba zrobić od razu bo będzie czekał na Ciebie na Wysypisku z kolejnym zadaniem.
Jest to bardzo ważna nitka zadań i warto zrobić ją do końca.      
Jak będziesz szedł w stronę wiaduktu pod mostkiem siedzi Tolik. Rozlicz z nim zadanie dostaniesz receptę.

Moim zdaniem błąd wynikał z tego, że zostawiłeś w Wiosce Kotów Kostię.

      

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan Tak, znam nitkę fabularną z Kostią i faktycznie po oddaniu mu pda z tej pierwszej skrytki on nie ruszył du** na wysypisko więc ja się tam udałem i właśnie wtedy wywaliło mnie po raz pierwszy (to było w tym szybkim zapisie). Pytanie tylko czy teraz on ruszy czy nie i czy to była przyczyna crasha. Rano włączę pc'ta i zobaczę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan dzięki za pomoc wczoraj. Sprawa jest następująca - skończyłem sprawy na Agropromie i z dokumentami zmierzam do Barmana ale przy próbie przejścia na Wysypisko wylot i znów sejwy nie chcą się wczytywać bo w końcowej fazie wczytywania wylot. Tym razem taki kod:

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ...hadow of chernobyl\gamedata\scripts\amk_utils.script:89: attempt to index field 'actor' (a nil value)

Proszę Was o pomoc bo sobie widać nie pogram jak tak dalej to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12  -  To co mogę poradzić, to zachować zapisy gry, a moda na nowo zainstalować. Wygląda mi to na problemy wynikające z instalacji. Coś, gdzieś nie zaskoczyło.

Jest do poprania paczka repacka ze spolszczeniem od @Sierioża.

Spróbuj pobrać i zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @OldMan , ten sejw jest najbardziej aktualny xxx6,. Ale przy przejściu na lokację do wysypiska wyrzuca na pulpit. Jeśli z jakiegoś powodu by nie hulał to daje wcześniejszego który bez problemu za każdym razem wskakuje tj. xxx1

 

xxx6.sav

xxx1.dds

xxx1.sav

xxx6.dds

 

@kondotier właśnie ją pobieram, właśnie miałem sprawdzić taki sposób. Ale jeśli to jest z innego powodu to powyżej sejwy daję do sprawdzenia.

Edytowane przez ramirez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan Przy próbie przejścia Agro-Wysypisko taki log:

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ...hadow of chernobyl\gamedata\scripts\amk_utils.script:89: attempt to index field 'actor' (a nil value)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan w załączniku katalog z logami. Co do wersji moda od @Sierioża to też lipa. W sumie to tylko sprawdziłem na tym jednym sejwie tj. xxx6 bo na reszcie jeszcze nie zdążyłem innych sprawdzić. 

xray_ja.log

Edytowane przez ramirez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie rozumiem tych komunikatów z loga..... a parę już widziałem.

Dodatkowo Twój sejw z Agropromu u mnie się nie wczytuje.  

Mogę Ci tylko zaproponować zamianę plików.
Jeśli chcesz pobierz z mojego hosta: https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZeWan7ZMv9XjRa6LCjBRWH9c6vXsffpp3yk

Zrób kopię swojej instalki w bezpieczne miejsce i wypakuj moją paczkę do głównego katalogu gry ze zgodą na nadpisanie plików.

Utwórz katalogi savedata i savedgames w głównym katalogu gry czyli u Ciebie będzie to
e:\gry\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\savedata\savedgames

Potem przenieś swoje sejwy z c:\users\public\documents\stalker-shoc\savedgames\
do savedata\savedgames w katalogu głównym swojej gry
Zrób skrót na pulpit do pliku XR_3DA.exe u Ciebie w ścieżce e:\gry\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\bin\ 

I sprawdź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan dzięki Ci wielkie za chęć pomocy ale nic z tego, nie pomogło, a po wrzuceniu plików od Ciebie gra całkiem się nie włącza. Wywalę całą podstawkę, wyczyszczę po niej rejestr, postawie ją na nowo i zobaczę co będzie i czy to coś da. Jeśli nie to spróbuje zagrać od nowa, na szczęści jest to dopiero początek gry i stracę co najwyżej kilka godzin. 

PS a czy ktoś z Was ma może wersje repack tak żeby i podstawka i mod i wszystkie fixy były razem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12  - A co z tą kompletną paczką od @Sierioża ? Masz w niej wszystko, łącznie ze spolszczeniem..

No i małe przemyślenie. Moim zdaniem, powinieneś zacząć moda od nowa. Bo savy mogą mieć w sobie zapisane te błędy jakie Cię wywalają. Może to dziwnie zabrzmieć, ale jak w takim savie jest coś czego jeszcze mod nie zespawnował, to wylot pewny.

Nie jesteś z grą za daleko, wiesz już gdzie i co jest, więc pójdzie szybko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dokładnie tak właśnie uczynię, właśnie skończyłem budować podstawkę i moda od nowa (wyczyściłem rejestr ze wszystkiego co związane z grą i modem było) i zaczynam nową grę. Co do paczki moda wrzuconej przez @Sieriożae to właśnie ją teraz użyłem (nie wiem czym się ona różni od tego co jest normalnie w linkach powyżej jedynie spakowany mod razem z fixem i polonizacją). Nie istotne, mam nadzieję że teraz już będzie ok bo po roku przerwy mnie naszło na stalkera i pograć jakoś nie mogę.

@kondotier , @OldMan macie jakiś pomysł bo w dalszym ciągu pograć nie mogę. Tym razem po zbudowaniu wszystkiego od nowa wydawało mi się że już będzie ok ale w momencie gdy gg się wywraca po wypiciu tego leku od doktora (jeszcze przed wyskoczeniem ekranu wczytywania) jest zwiecha bez kodu błędu. Na ekranie zostaje wszystko to co było podczas zwiechy np: komunikaty, hud na czarnym tle, po naciśnięciu esc wychodzi do pulpitu i tyle. W załączniku wstawiam katalog LOG 

PS nic nie modyfikowałem ani nie gmerałem na własną rękę w plikach. 

xray_ja.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 Zobacz w \gamedata\config\default_controls.ltx" czy nie ma tam nazw w grażdance. Ostatnio się często w modach zdarza, że albo nazwy katalogów, plików lub NPCów nasz WIN nie potrafi odczytać. Dotyczy to ksywki Dzik lub Dik. A tak na wszelki wypadek, spytaj na PW @Sierioża czy "nie ulepszył" jakoś moda, bo jeszcze są problemy np. z ulepszaniem egzoszkieletów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12  - Jeśli już dotarłeś na Agro bez problemów, to dalej też ich być nie powinno, aż do Martwego Miasta. W MM możesz mieć problemy z taką niewidzialną barierą, ale na nią ma sposób @OldMan . Sądzę że nie odmówi pomocy.

Zapytaj na PW @Sierioża, czy wstawił fiksa na celownik broni na naboje usypiające. Jego można dodać nawet tuż przed polowaniem.

Mam też nadzieję, że po mostem przeszedłeś za wódkę daną za pierwszym razem żołnierzowi. Łatwiej wtedy rozmawiać z Kuzniecowem o jego zadaniach. Jest ich kilka, ale trzeba je wykonać dla wygodniejszej dalszej gry.

No i w takim razie życzę :viva:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier to w takim razie wrąbałem się w kłopoty, jednym słowem dałem du**. Za 1szym razem dałem siwuche Kuzniecowowi i zobaczyłem że w przeciwieństwie do OP 2 nie miał żadnych zadań dla mnie i wyrżnołem towarzystwo pod mostem myśląc że skoro teraz nie ma zadań to i później ich nie będzie. Powiedz kiedy te zadania u tego szweja się pojawiają i czy lepiej zacząć od nowa czy już sobie je darować i grać dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12  Czyli zrobiłeś ten sam błąd co @cez137 . No i ciężko mu teraz idzie. Kuzniecow jest NPCem kwestowym.

Tracisz dużo dobrej gry i dobrą nagrodę od Kuzniecowa. A ten zagada dopiero po zrobieniu kilku zadań na Kordonie. Do tego momentu trzeba chodzić pod mostem i dawać wódkę. W efekcie się opłaca. Pierwsza butelka dla żołnierza w skrzynce w chlewniach. Rozbijamy nawet ostatnim nabojem, bo te na razie nie są potrzebne.

A tu masz pokazane gdzie na Kordonie znaleźć wódkę, tak na przechodzenie, jak i na pierwsze od niego zadanie. No i są tez pozostałe zadania.

https://www.youtube.com/watch?v=XUmjkaRDFQs

Trochę wyżej wstawiłem sava z prawidłowym przejściem i szczodrze jak na początek gry wyposażonym przez moda.

Tu namiar na ten save. Obejrzyj na screenach co miałem i zdecyduj czy powtarzać samemu, czy skorzystać z gotowca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, moja radość z gry nie trwała zbyt długo. Po kilku godzinach gry pojawił się crash. Podczas emisji gra się zawiesza, a błąd pojawia się następujący:

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ...er - cień czarnobyla\gamedata\scripts\amk_mod.script:1943: attempt to index global 'ex_news' (a nil value)

Dodam że podczas "godziny grozy" (czy jakoś tak się to nazywa) też tak się działo, z tym że godzinę grozy dało się wyłączyć i problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 - Emisji się wyłączyć nie da, ale ich interwały możesz regulować. No i są też do wyłączenia skutki jakie emisja powoduje. Są tam spawny zombich i innego dziadostwa. Jak zrobiłeś zadanie na rączki dla Akima, to to powyłączaj. Nawet jeśli nie zrobiłeś rączek, to wyłącz.  Przy drogowym tunelu na Kordonie zombiaki się i tak pojawiają stadami. A w klasycznych ustawieniach, na minimum trawa, cienie, te wszystkie namakania i miękkie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.