Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier powyłączałem wszystko, a zwiechy i tak były. W końcu przed emisją zwiałem do x18 i tam przeczekałem. Taki prosty zabieg zrobiłem i nawet się udało przeczekać :) Ograniczyłem zwarcia do występowania co 100h może teraz przed emisją będę musiał szukać jakiś podziemi haha Ale dzięki Ci za rady, ich nigdy za wiele i nie wiadomo kiedy się przydadzą. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12  A jak z początkiem moda? Powtarzałeś sam, czy skorzystałeś z mojej wstawki sava? Ile zadań Kuzniecowa już zrobiłeś? Warto go szybko obsłużyć, aby móc łatwo wytwarzać potrzebne arty. Brukowce są kwestowe, to się ich nie pozbywaj. A na własne schowki obowiązkowo kłódki. Warte ceny jaką trzeba zapłacić. Złodziejstwo kwitnie, a kwestowe przedmioty wysiepują pojedynczo. No i dodać GPS, wtedy z daleka sprawdzisz co gdzie schowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Niestety nie powtarzałem moda od nowa, gram dalej. Nie chciało mi się szczerze powiem, ostatnio tyle razy zaczynałem od nowa przez te problemy że na samą myśl o kolejnym razie zaczęcia od początku to aż mnie zemdliło :) Innym razem na pewno przejdę tak jak trzeba a półki co to chciałem się trochę po delektować grą. Swoją drogą to szkoda że nie ma jakiegoś jednolitego poradnika. A tak na marginesie to Kuzniecow za wszystkie zadania daje ten transmutator, a czy fabularnie jego brak wpłynie na rozgrywkę negatywnie?? czy tylko utrudni pozyskiwanie niektórych artów?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 Tylko na pozyskiwanie artów. Mając transmutator, widzisz co Ci potrzebne i czy anomalia dojrzała do wytworzenia artu.

Straciłeś kilka ciekawych zadań przez niego dawanych. A i nie wiem, czy skrypt moda jakoś nas nie karze za niewłaściwą grę. Bo jak widzę z problemów grających, to najwięcej ich mieli Ci, co to zadanie na dawanie wódki olali i wojaków pod mostem rozwalili.

Jak masz spawner, to sobie ten tranmutator dodaj.

Ja za każdym razem robiłem jak należy i dobrze na tym wychodziłem. Szukanie pierwszej butelki gdzie się dało, opłacało się. Zobacz screena z tym co znalazłem, kiedy już jestem za mostem. Zdrowy jak rydz, nie muszę się śpieszyć do wioski. Broń jest, kulki są, można od razu powęszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier oczywiście od razu zapoznałem się z twoimi scereenami, wiem że dałem du** z tym zadaniem ale to trochę przez to że grałem trochę w OP2 a tam jest możliwość otrzymania zadań od Kuzniecowa (zbieranie talii, zabicie pijawki, hełm itp) od razu po pierwszym zagadaniu do niego i to mnie trochę w błąd wprowadziło. Pomyślałem że sola 2016 to taki mocno okrojony OP'k. Co do spawnera to powiem Ci szczerze (może wstyd się przyznać) ale nie wiem za bardzo co to jest (wiem tylko że można dodać sobie coś do gry) i tym bardziej jak z tego korzystać. Kiedyś myślałem żeby zrobić poradnik ale niestety za słabo znam mody pochodne od solianki i nie znam rosyjskiego żeby się wspomagać rosyjskimi forami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @OldMan miałem pisać do Ciebie z prośbą na PW ale się tak w grę wciągnąłem że stwierdziłem że jak trochę przerwy sobie zrobię to napiszę. Jako tako to problemu nie do przejścia to nie mam ale dałem du** z zadaniami od Kuzniecowa i zamiast dawać mu gorzołe to ich wysiekłem i przez to nie zdobyłem transmutatora. @kondotier zasugerował żebym zwrócił się z prośbą do Ciebie żebyś mi go wstawił w mojego sejwa i mi go odesłał (ja niestety nie mam kwadratowego pojęcia jak korzysta się ze spawnera). Więc tu moja prośba, jak możesz to wstaw mi proszę ten transmutator :) 

xxx9.sav

xxx9.dds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie w jaką wersje grasz? jeśli w 23.02. 2018 to zbyt łatwa, użyłem transmutatora tylko 1, zrobiłem 2-3 arty do questów, więcej nie ma potrzeby, reszta z zadań lub skrzynek. NPC nie kradną, Akim nie ma kłódek, Kuzniecow daje questa  po drugiej flasze. NIE SUGERUJ SIĘ OP lub wcześniejszą solą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom dzięki za rady. Co do kłódek to Akim ma kłódki bo kupiłem jedną sztukę. Co do wersji to nie mam pojęcia jaka ta wersja, ściągnąłem z linku wstawionego przez @Sieriożae. Sugerował OP2 się nie będę bo zauważyłem dość szybko że to 2 zupełnie odmienne modyfikacje z powtarzającymi się tylko niektórymi zadaniami lub z podobnymi, cała reszta to odmienna bajka. Skoro twierdzisz że transmutator nie jest konieczny to gram dalej.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Czy mógłby ktoś pomóc mi wczytując mojego sejwa i przeczekać emisję i mi go odesłać?? Od samego początku gry nie wiedzieć czemu wywala mnie do pulpitu podczas każdej emisji z takim błędem:

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ...er - cień czarnobyla\gamedata\scripts\amk_mod.script:1943: attempt to index global 'ex_news' (a nil value)

Nie pomagają proste sztuczki typu zmniejszenie detali, zmiana rozdzielczości a także ograniczenie spawnu mutantów i innych bajerów w opcjach. Czy ma ktoś jakiś pomysł na to?? 

dodam że jedynym sposobem który działa to schronienie się w jakiś podziemiach (pieczara, x18 itp). Tym razem jestem zdany na czyjąś pomoc bo już dawno nie zapisywałem gry na innym sejwie a teraz niechcący zapisałem podczas rozpoczynającej się u mnie emisji na MW (u mnie to ok 30sek i wywala mnie do pulpitu więc do podziemi żadnych nie dotrę).

 

ja_quicksave.dds

ja_quicksave.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan Problem w rozumieniu ogólnym dotyczy całości gry, tzn gdy pojawia się emisja jest ban na pulpit i nic tego nie może zmienić (opisałem w poście powyżej).  A jeśli chodzi o stan bieżący to problem dotyczy magazynów wojskowych. Złapała mnie emisja u anarchistów i nic nie mogę z tym zrobić, tak jak wspomniałem z problemem radziłem sobie w dość oryginalny sposób, a mianowicie biegnąc do jakiś podziemi bo tylko to pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne sztuczki ci nie pomogą. Problem dotyczy zapewne smsa z info o emisji. Jest w nim błąd i dlatego cię wywala. Problem dotyczy pliku amk_mod.script. Skoro inni się nie skarżą na taki problem to zapewne sam coś grzebałeś w danym pliku albo to jakiś błąd rozpakowywania, instalacji, patcha, czegoś podobnego. Niestety nie mam NS 2016 na dysku by ci pomóc. Jeżeli dany plik jest w polonizacji to możesz go usunąć polską wersję pliku, jeszcze raz rozpakować moda, wyciągnąć dany plik w wersji rosyjskiej i włożyć do gamedaty z polonizacją. Sprawdzić czy będą wyloty. Zapewne nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal dzięki za radę, zaraz to sprawdzę. A co do pliku to nie grzebałem w nim a jedyne co zmieniłem to zwiększyłem udźwig. 

edit:

@kobal niestety twój sposób nie pomógł. Plik zamieniłem z plikiem wyciągniętym ze świeżo rozpakowanej wersji Solianki pobranej tym razem nie z linka od @Sieriożay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem. Czy ktoś byłby w stanie pomóc? problem jest następujący: właśnie kończę zadanie na pozyskanie teleportera (tego z zadań na schowki Kostii), gdy próbuję go zabrać z ciała martwego wojskowego (w X-25 tj mały lab na radarze za tymi kodowanymi drzwiami) mam wylot do pulpitu z takim kodem:

Expression    : no_assert
Function      : CXML_IdToIndex<class CEncyclopediaArticle>::GetById
File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\xml_str_id_loader.h
Line          : 112
Description   : item not found, id
Arguments     : kostya_documents1

PS @kobal co do twojej rady odnośnie moich wylotów podczas emisji i podmiance pliku ex_news.script, dzięki Ci, pomogła podmianka tego pliku ale nie w 100% bo czasem zdarzają się wyloty ale już nie podczas emisji tylko gdy w grze dużo się dzieje na mapie i są jakieś komunikaty to zdarza się ban na pulpity.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam problem a mianowicie kiedy wykonuje zadanie z "pomoc dla pliczko" we wschodniej prypecii to w pewnym momencie wypadam pod mape i nie moge przejsc dalej chocbym nie wiem z ktorej strony probowal,  Nie wiem moze wrzuci mi ktos swoja mape z gamedaty albo cos mi tu poradzicie bo ja juz nie mam sily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 Jakaś podejrzana ta twoja gamedata. Znowu brakuje ci jakiegoś pliku albo jest uszkodzony. Pliku gdzie jest wpis o "kostya_documents1" czyli "opis działania ręcznego teleportera". Ale gdzie to jest to już nie wiem. Nie mam już NS2016  na dysku od dawna. Przemyśl sobie proces instalacji tego moda i zrezygnuj z tego co dolożyłeś na własną rękę.

@Kostia Zapewne masz za słabego kompa i nie wczytuje ci wszystkich tekstur. Wejdź w opcje graficzne i zmniejsz wartości wszystkiego co tam znajdziesz. Rozdzielczość, cienie, szczegółowość obiektów, ilośc trawy i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.