Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego jak "mapa" którą możesz sobie przerzucać między jednym kompem a drugim. Poza tym nie mam już dawno NS 2016 na dysku. Zrób zapis przed tym felernym miejscem. Wstaw ten zapis do postu, opisz dokładnie co chcesz osiągnąć i może ktoś kto ma jeszcze NS na komputerze przejdzie ci felerny fragment, zrobi nowy zapis, który sobie wczytasz i będzie po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal to już 2ga gamedata jaką wrzuciłem a do niej jedynie co dołożyłem to:

1. Fix z maja 2017

2. Polonizację

3. 500kg udźwigu 

Ot i wszystko. Samego moda pobrałem z forum z obu dostępnych źródeł tj. z i tego linka głównego i tego wstawionego od @Sieriożae. No i takie kwiatki wychodzą. Dodam że na oryginalnego stalkera w polskiej wersji językowej to wrzucam i że tak z 1,5 roku temu już grałem w tą sole i było ok jeśli chodzi o teraz występujące u mnie błędy. PS zapomniał bym dokonałem jeszcze w pliku actor zmiany wysokości skoku z 9 na 11 ale to chyba nie może mieć na nic wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 Trochę dziwne są te Twoje braki. Poniżej masz jeszcze dwa inne linki do pobrania. Pierwszy to repack, gra z modem. Zestawił to pewny z jakości facet.

Nie pamiętam czy mod z instalatorem czy gamedatę trzeba wypakować. Jeśli wypakować, to trzeba to zrobić 7zip. RAR może zrobić to niedokładnie.

http://mygamesrus.ru/stalker/3367-stalker-soc-narodnaya-solyanka-2016-2017-pc-by-serega-lus.html

http://www.playground.ru/files/s_t_a_l_k_e_r_shadow_of_chernobyl_narodnaya_solyanka_2016-153622/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zadanie które zrobiłem to odebranie artefaktu który zostawiłem na początku gry u Górnika, teraz stoję w miejscu rozmawiałem z wszystkimi postaciami i nic. Ponadto nie dostałem się do bazy czystego nieba tak jakby tam w ogóle nie można się dostać pomimo że wykonałem kwest na uwolnienie zwiadowcy dla Diakona i kwesty dla Kalmuka.

Daję sejwy i proszę o pomoc.

 

t408.sav

t409.dds

t408.dds

t409.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom 335  Jak wejść do bazy, mówił ci Diakon w wiosce.

Ale zobacz od 8 min  https://www.youtube.com/watch?v=EWtD7CX41Vw

W tym filmiku masz sporo zadań z bagien, więc jak chcesz, obejrzyj go cały.

Pamiętaj, aby zbyt szybko z bagien nie uciekać, zrobić tu jak najwięcej zadań, bo inaczej utkniesz w dalszej grze i będziesz i tak tu musiał wrócić. Szczególną uwagę zwróć na Arharę.

Możliwe, że blokada Twojej gry ma przyczynę w niewykonaniu zadań na Bagnach. Bo w modzie jest kilka wątków które należy przechodzić równolegle. One się w końcówce moda łączą i dlatego jak z którymś jesteś z tyłu za innymi, mod nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom 335  Kup sobie GPSa i postaw na tym przejściu. Łatwiej na nie trafić patrząc na mapę. A GPS w schowku, na mapie wyświetla jego zawartość. Schowek musi też mieć kłódkę "bezpieczeństwa".

I zapomnij o rozwiązaniach z podstawek i innych modów. NS2016 ma swoje własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Napotkałem na pewien znany problem (podwójny celownik w snajperce od Akima) i nie było by z nim kłopotu bo był kilka razy wałkowany ale w moim przypadku fix od @OldMana nie pomógł. Po wgraniu fixa w dalszym ciągu to samo, rzecz jasna kilka razy próbowałem. W razie chęci pomocy wstawiam sejwa w miejscu w którym powinienem oczekiwać na sukę psełdopsa z małymi.

ja_quicksave.dds

ja_quicksave.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem na czym u Ciebie polega problem ale po wczytaniu Twojego sejwa celownik jest taki jak powinien być.
a pod LPmyszki jest strzał i tego dotyczył fix (bez fixa pod LPmyszki też był celownik). 
W każdym razie zrobiłem to zadanie i masz w plecaku śpiącego szczeniaka grzej do Akima.

szczeniak ok.dds
szczeniak ok.sav  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan dzięki Ci wielkie, też pojęcia nie mam czemu tak się zrobiło ale tak było i ważne że już tak nie jest:) 

@kondotier "mój" gg pije, śpi i je regularnie :) więc w tym problemu raczej nie ma. Co do screena to Mówisz Masz. Zwróć uwagę na celownik i na element HUD'a odpowiedzialny za broń i ammo.

 

ss_ja_11-02-18_12-56-24_(puzir).jpg

ss_ja_11-02-18_12-56-25_(puzir).jpg

ss_ja_11-02-18_12-56-22_(puzir).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier nie dość dokładnie czytałeś moje posty trochę wyżej: 

Cytat

Proszę o pomoc. Napotkałem na pewien znany problem (podwójny celownik w snajperce od Akima) i nie było by z nim kłopotu bo był kilka razy wałkowany ale w moim przypadku fix od @OldMana nie pomógł. Po wgraniu fixa w dalszym ciągu to samo, rzecz jasna kilka razy próbowałem. 

No więc sprawa tak wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12  Bo tego fixa, trzeba chyba wgrać przed wzięciem zadania. Od czasu gdy grałem, trochę wody w Wiśle upłynęło. Znajdź te tematy z celownikiem, tam to jest obgadane i wyjaśnione. A ten fix jest potrzebny jeszcze do jakiejś innej broni, którą się chyba dostaje w nagrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dzięki wielkie za tą radę:

Cytat

Bo tego fixa, trzeba chyba wgrać przed wzięciem zadania.

na przyszłość będę wiedział. Co do tematów to i owszem przetrząsnąłem wiele odnośnie tego buga i niestety nigdzie nie dopatrzyłem się kiedy ten fix musi być wgrany. No nic teraz już wszystko jasne, a @OldMan popchnął mi fabułę do przodu i problem rozwiązany :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wejściem na radar. Wywala mnie przy przechodzeniu na tą lokację, mam tam spotkac się z Duchem a także znaleźć notebook Archary. Oto log:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : R
[error]Function      : CResourceManager::_CreatePS
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\ResourceManager_Resources.cpp
[error]Line          : 273
[error]Description   : c:\program files (x86)\gog galaxy\games\s.t.a.l.k.e.r. shadow of chernobyl\gamedata\shaders\r2\deffer_impl_lmh_flat_d.ps

Co robic?

 

Czy aby nie chodzi o shadery może zbyt mocno podkręciłem.

Ok rozwiązałem problem wstawiając niemodyfikowane shadery oryginalne dla solyanki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam pomysłu na wylotkę  w Martwym Mieście.

Robiłem to dwa razy. Po rozmowie z Omdlałym CO BYM NIE ROBIŁ mam wylotkę .

a jeszcze dziwnie długo ładuje się gra...

Oldman masz chwilę żeby rzucić okiem na sevea.   

porozmowiezomdlalym.dds

porozmowiezomdlalym.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123

Po rozmowie z Omdlałym znalazłeś schowek Normana zlikwidowałeś dowódcę straży Ostatniego Dnia. 
Symulujesz ucieczkę w stronę ATP. Omdlały wymienia smsy ze Złośliwym. Złośliwy wysyła w pościg za Tobą  ludzi i otwiera przejście na ATP z którego skorzystałeś. Obecnie jesteś na ATP rozwaliłeś grupę pościgową i pojawia się zadanie na schowek na Agropromie. Przeszukaj trupy poczytaj wiadomości w PDA i ruszaj na Agroprom.

porozmowiezomdlalym atp.dds
porozmowiezomdlalym atp.sav       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.