Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę ożywić Muchy, gdziekolwiek wyrzucę Kamień Powodzenia nic się nie dzieje. Instalowałem grę i moda od początku, wczytywałem grę przed wejściem do szpitala jak i przed misją z Kłem na CEA-2 ani nie wczytywałem już po wejściu na lokacje, jedyny raz kiedy wcześniej byłem w szpitalu to na misji od Kota.

Daję zapis przed wejściem do szpitala, wersja 1.0004.

pzed szpitalem.dds

pzed szpitalem.sav

Edit

W akcie desperacji zacząłem rzucać kamień w różne miejsca w szpitalu, po wrzuceniu w to zielone pole (jak to na początku X-18)  w innej wnęce Mucha nagle sie podniosła, mimo że była zupełnie gdzie indziej, a kamień powodzenia zamienił się w artefakt o nazwie Kompas-Izomorf.

Nie spotkałem się z czymś takim przeszukując forum AMK, ma ktoś może pomysł co mogło być powodem tego błędu.

Edytowane przez xxelektroxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Zgredzik1345 napisał:

thx

doszedłem do baru i jak było tak jest

O ile dobrze Ciebie zrozumiałem - nadal masz problem? Pogadaj z Docentem - naprawiaczem/technikiem na zapleczu . Za 10 000 zrobisz naprawę. Problem z PDA jest wpisany w scenariusz - podążając jego nitką-  w przyszłosci dowiesz się dlaczego.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drobna uwaga: w spawnerach do wariacji NS i OP, są zakładki "przedmioty kwestowe". Np. Gwiazda wieczorna jest w zakładce "artefakty" jak i w "przedmiotach kwestowych" - różnica jest zasadnicza - jedna uruchamia skrypt, druga może być np. na handel/. Tak samo ma się z Rubinową Sprężyną. Nie mam teraz NS2016, ale gram wOP-2.1. Tam tak się sprawy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim spawnerze jest tylko w pozycji ''artefakty''. Ja już znalazłem inny sposób na dostanie się na ten komin. Teraz pytanie czy jest jeszcze jakiś moment w grze gdzie będę musiał użyć tego artefaktu. Jeśli tak to jak go (w jakimś poradniku widziałem że receptę daje chyba Petrenko, jakieś szczegóły ) ugotować jak pisał Nestor?

Edytowane przez zbych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbych  Przecież powinieneś już od dawna mieć ten przyrząd do robienia artefaktów. Wtedy recepty i spawnery są Ci nie potrzebne.

A w temacie moda był zrobiony oddzielny temat z receptami. Chcąc ugotować arta nie mając recepty, można było z nich skorzystać, bo działały.

A moja ksywka to "kondotier", a Nestor to wyróżnik, taki jak u Ciebie "Kot".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten Transmutator? Nie mam pojęcia jak go używać. Jak mam spawnera to dla mnie jest zbędny, po za tym arty też są dla mnie nie potrzebne bo postać se trochę inaczej podpicowałem. Nieważne. Pytanie czy będę jeszcze musiał gdzieś go jeszcze użyć? (bo chcę spokojnie dalej ruszyć fabułę). Sorry za pomylenie nicku, wzrok już nie ten hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbych  W transmutatorze masz na górze okna do wybrania artów które z posiadanych części możesz ugotować, a na dole wykaz części. Pośrodku zaś okna do których przenosisz składniki. Masz też napis, czy anomalia przy której stoisz jest aktywna dla tego typu arta. Masz też sygnalizację prawidłowej odległości od anomalii.

Możesz w ten sposób "produkować" arty do teleportera, jeśli nie wstawiłeś czita na jego wieczne działania.

A ta sytuacja przy kominie, to z Rubinową Sprężyna była chyba pojedyncza. Już nie pamiętam. Ten art wcześniej też do czegoś był potrzebny, trzeba więc było wiedzieć, że zawsze jeden należy mieć w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z ukończeniem wymiany sms pomiędzy Perfumiarzem a Dudą. W ich trakcie mam po prostu wypad do pulpitu bez żadnego loga. Jestem w punkcie 16 poradnika z misji Martwego miasta. Wrzucam sejwa, może komuś się uda pchnąć tą rozmowę do przodu.

 

ns 2016perfumiarz 2raz.dds

ns 2016perfumiarz 2raz.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Perfumiarzem:

test perfumiarz ok.dds
test perfumiarz ok.sav 

Poczytaj smsy w dzienniku. 
Masz uwolnić ze szkoły Doktora zapłacić okup.
Czeka na Ciebie Duda. 
Wchodzisz od strony boiska.
Niektórzy goście z domków na lewo od boiska będą do Ciebie strzelali można ich spokojnie zlikwidować.         

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zbych napisał:

Dzięki. Ale niestety idę pogadać znowu z Perfumiarzem, po czym następuje  wymiana sms  z Błyskawicą żeby wył pole ochronne (mam uwolnić bagiennego doktora) i lipa znowu wylot. OldMan wrzuć sejwa po ich rozmowie.

Nie mam swoich sejwów więc wstaw sejwa przed wymianą sms z Błyskawicą.
Ewentualnie mogę przegrać cały fragment na Twoim sejwie tym który mam.
Ogólnie w MM jest problem z otrzymywaniem sms. Gdyby coś jestem przy kompie.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ogarnąłem :) 
Doktor uratowany. Masz wybić wszystkich wrogów na placu i w okolicy. Poczytaj smsy od iskry i co ważne Błyskawicy. 
Doktor będzie czekał w domku w którym był Perfumiarz (to ostatnie z nim spotkanie) a Perfumiarz w budynku na przeciwko szkoły. Błyskawica w budynku po drugiej stronie placu. Na koniec razem z Perfumiarzem i kontrolerem Normanem ruszacie kanałami na Zaton.
Powodzenia.

           

test perfumiarz ok 2.sav

test perfumiarz ok 2.dds

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan  Ty, jako jedyny dajesz sobie radę z tym bugiem moda. Czy wiedząc jaka jest jego przyczyna, nie byłbyś w stanie zrobić jakiegoś patcha (fixa) na jego usunięcie? Albo uczulić któregoś z naszych mechaników, aby spróbował go zrobić? Na tym Perfumiarzu potyka się każdy grający i może nadejść moment, że nie będzie miał kto pomóc. Możesz już nie mieć NS2016 na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kondotier napisał:

... i może nadejść moment, że nie będzie miał kto pomóc. Możesz już nie mieć NS2016 na kompie.

Mam zamiar jeszcze trochę pożyć (przynajmniej taki jest plan ;) ) NS2016 mam postawioną od momentu wydania do teraz a skoro pomagam będzie jeszcze długo (tak jak OP-2, FOTOGRAF czy Tajne Ścieżki 2).

Co do błędu. Nie znam oficjalnego rozwiązania bo raczej nie u wszystkich grających ten błąd występuje
i w sprawie jego rozwiązania najlepiej byłoby napisać do autorów moda.
Co do mojego sposobu.
Doszedłem do tego, że nie można być w pobliżu Perfumiarza (nie może być widoczny w kontaktach w PDA
czy bioradarze) gdy przychodzą smsy w sumie trzy partie wiadomości. Tylko jak to zrobić gdy trzeba wywołać smsy gdy mają się pojawić moment po rozmowie z nim. Wpadłem na pomysł, że najlepiej jest żeby mod w tym momencie był zajęty czymś innym.
Jedną z takich rzeczy jest emisja. Więc staję na mapie tak żeby nie wykrywało Perfumiarza i śpię do momenty aż pojawi się emisja. Jak tylko ziemia zaczyna się trząść biegnę do niego zagaduję i jak najszybciej uciekam. Np do kontrolera Normana przy nim skutki emisji nam nie zaszkodzą.
Czyli podsumowując trzeba zrobić to: 
1. Emisja: smsy Perfumiarz-Duda uciekamy
2. Emisja: smsy Perfumiarz-Duda uciekamy  
3. Smsy Isrka i Błyskawica - tu już emisja nie jest potrzebna ale też nie można być przy Perfumiarzu.

I to wszystko co wydumałem jako rozwiązanie.
  

    

                           

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.