Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

@ramirez12 - a na jakich ustawieniach grasz? Jeśli na wysokich i oświetleniu wyższym od statyki, to zejdź dużo niżej.

I takie coś. Ile savów masz w katalogu savegames? Usuń, lub przenieś sobie savy do innego, nowego katalogu, z inną nazwą, a w tym w grze zostaw najwyżej 3 ostatnie. Jak Ci się ich znowu nazbiera, stare przenieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na sprawdzaniu przyczyn w logach się nie znam, mogę co najwyżej przesłać pod warunkiem że ktoś powie mi dokładnie o które wersy chodzi. Zastosowałem się do waszych rad i wszedłem na dzicz od nowa, szybko przeszedłem lokację i wróciłem na jantar i półki co jest ok. Gram na dość wysokich ustawieniach, przed wczytaniem zmniejszyłem detale i oświetlenie więc nie wiem co pomogło, czy zmniejszenie szczegółowości i oświetlenia czy wczytanie lokacji od nowa. Tak czy siak narazie jest ok i dziękuje Wam za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy które spowodowały krasza są widoczne na samym dole w logach i dla przykładu wygląda to tak

Spoiler

error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 295
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find texture 'grnd\grnd_dirt2bump'

W tym przypadku powyżej nie może znaleźć textury o danej nazwie na samym dole.

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom3kb i Pure, dzięki ale chyba nie do końca dokładnie przeczytaliście, napisałem że fatal errora nie mam właśnie w logach, gdy się pojawia to wiem co muszę podesłać a mi chodzi o to co  napisał Daniu

Cytuj

Co do loga, może się nie zapisuje, ale skoro masz bugtrapa, to możesz sprawdzić przyczynę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 Czasami wywala bez bugtrapa i loga, a czasami z bugtrapem bez loga... W tym drugim przypadku możesz podejrzeć przyczynne w bugtrapie - o to mi chodzi.

Nie generuje loga, ale nadal możesz sprawdzić przyczynę, miałem tak kilka razy.

PS. Ciężko się piszę pod wpływem alkoholu :)

Edytowane przez daniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na samym wstępie mam problem.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 175
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Duplicate section 'wpn_ak74_m1' found.
 O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, proszę o pomoc, przy próbie przejścia z ATP do Baru (w trakcie wczytywania lokacji) po zdobyciu "egzoszkieletu z kamuflażem" dla gen Woronina wywala do pulpitu... Jest bugtrap ale w logu "fatal error" się nie zapisuje... wczytywałem kilkanaście razy i nic... Trochę wcześniejsze sejwy również wczytywałem i też nic. Wspomnę że kilka razy udało się na 2 sekundy pojawić na terytorium baru i dosłownie po tych 2 sek wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 - ile savów masz w katalogu savegames? Jeśli więcej niż 5, to pozostałe przenieś sobie do innego folderu o zmienionej nazwie. I zmniejsz w ustawieniach oświetlenie na niższe. Możesz tak samo zmniejszyć inne ustawienia. Np. trawę całkiem na lewo, szczegółowość tekstur, odległość widzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz popróbuje. Sejwów faktycznie mam sporo w katalogu, ale ustawienia mam bardzo niskie poustawiane a oświetlenie statyczne. Pozostawiałem takie po ostatnich problemach z wylotem i sugestiach od forumowiczów i między innymi Twoich. 

 

Edit:

Niestety nic to nie dało, ejwów zostawiłem 3 szt. a ustawienia ustawiłem na minimum.... Dalej wylot a w logu fatal error się nie pojawia... Czy ktoś może ma jakieś jeszcze pomysł... ?

Edytowane przez ramirez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ramirez12 napisał:

Niestety nic to nie dało, ejwów zostawiłem 3 szt. a ustawienia ustawiłem na minimum.... Dalej wylot a w logu fatal error się nie pojawia... Czy ktoś może ma jakieś jeszcze pomysł... ?

Spróbuj przejść przez przejście ale bez boni w slotach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak.. Nie miałem żadnych problemów  z wczytaniem i oddałem kombinezon woroninowi. Dostałeś za to skalp kontrolera i młodszego brata giganta (arty), Woronin powiedział, żeby iść do Informatora więc na miejscu od razu poszedłem i z nim pogadałem. On zlecił ci odszukać PDA Tyrana, którego musisz zabić na bagnach w cerkwi więc tam się teraz udaj. Sejwa dałem ci na wysypisko.

PS Jeśli grasz na udźwigu to zwróć uwagę na to jeśli dajesz komuś sejw bo ja np nie miałem i musiałem cie prosić też o to, bo nie mogłem się ruszyć przez 200kg wagi : d

PS.2 Wylot natomiast miałem na wejście na wysypisko za pierwszym razem i być może jest to spowodowane nadmiarem rzeczy jakie masz w plecaku z tym udźwigiem i może gra jakoś się mąci wczytując to wszystko. Swoją drogą nie wiem jak wy możecie grać na tych udźwigach.. Przecież przez to nasz bohater w ogóle biegać nie może : D Serio cała stamina kończy się w sekundę dosłownie. Więc jeśli ci to przeszkadza to radzę robić schowki na lokacjach i zostawiać w nich rzeczy, bo masz dużo zbędnych itemów ze sobą.

 

Save.rar

Edytowane przez Pure
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.