Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier to Twoje sejwy po MM. 

zaton 1.dds

zaton 1.sav

Jesteś na Zatonie z Perfumiarzem i Normanem :) 

U mnie też były wyloty takie same jak u Ciebie.
Przez przypadek wpadłem na rozwiązanie problemu i najpierw grałem na swoich sejwach a jak już miałem opracowany patent to grałem na Twoich. Efekt w załączniku. Biegnij na Zaton  :)
p.s. Przybyło Ci sprzętu w plecaku. 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik Jesteś nieoceniony :018::048: . Zapis wstawiony i zrobiłem kilka kroków. Mam iść do śmigłowca. Jak na razie, wszystko gra. Chyba zjem wisienkę z tortu. Tfu, obym nie zapeszył.

Skoro za wyjątkiem @Pure , grający mieli problemy z drugim przejściem MM, również i mieli to Rosjanie skoro sprawa była zgłaszana na ich forum, a Ty znalazłeś wyjście, to czy jest mozliwość zrobienia fixa usuwającego tego buga? Bo chyba nie będziesz przechodził MM dla każdego, kto w nim utknie.

Albo ujawnić metodę jaką stosowałeś.

@Pure - zazdroszczę Ci tego, że mogłeś sam przejść przez MM. Niestety, ale jak wyleciałem pierwszy raz w trakcie rozmowy z Perfumiarze, albo tuż po tej rozmowie kiedy wysyłał SMSa do Dudy, każdy zapis, obojętnie czy twardy czy szybki, był już nie do uruchomienia. Możliwe, że autorzy moda albo wstawili jakąś zaporę antycziterską, która działa gdy przy pierwszym wejściu z Limanska jednak zabierzemy z sejfu swoje manele, albo pozostawienie maneli zrobili wiedząc że wchodząc z wyposażeniem, w dalszej grze będą nieprzyjemności.   Bo wg. informacji, do MM powinniśmy wchodzić tylko z nożem. Na sam początek dostajemy Buldoga, a pocisków do niego wcale nie musimy od razu zużyć na Bibliotekarza. Przy ich pomocy dozbroimy się w zadaniu dla stalkerów, a Bibliotekarza załatwimy później, lub wcale.

Jednak jest to jedyna sytuacja w modzie, na którą mogę złorzeczyć. Reszta moda jest jak należy i nawet niezbyt otrzaskani w stalkerce są w stanie go przejść.

Przez MM w różnych modach - nawet jak były tam bardzo fantastyczne rozwiązania - przechodziłem mnóstwo razy i nigdy nie miałem takich problemów. Nawet na komputerach o wiele słabszych niż ten co mam teraz.

A ten zapis jaki dla mnie zrobił @kazik, może być deską ratunku dla tych co nie dadzą rady przejść sami MM. Bez względu jaki mają udźwig, mogą sobie ulżyć, wyrzucając nadmiar, albo robiąc schowek. Mam plecaki, kłódki i GPSy. Schowki w barze i na MW bogate. Trochę w Zach. Prypeci w teatrze i na Jupiterze. Wszystkie z GPS, więc można sprawdzić co tam jest. Schowki Kostii i Charona znalezione. Skakać teleporterem. Czyli tylko finalizować moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

... obym nie zapeszył.

Mod działa na Zatonie bez problemu zrobiłem kilka zadań. 

1 godzinę temu, kondotier napisał:

Skoro za wyjątkiem @Pure , grający mieli problemy z drugim przejściem MM, również i mieli to Rosjanie skoro sprawa była zgłaszana na ich forum, a Ty znalazłeś wyjście, to czy jest mozliwość zrobienia fixa usuwającego tego buga? Bo chyba nie będziesz przechodził MM dla każdego, kto w nim utknie.

Albo ujawnić metodę jaką stosowałeś.

Ponieważ po wylocie w logach nic nie było nie miałem punktu zaczepienia i nie modyfikowałem plików a fixa raczej mogą zrobić tylko autorzy..
Co zrobiłem:
Trafiłem za drugim razem do Perfumiarza zaraz przed emisją zagadałem z nim jak już się zaczynała.
Potem z nim przeszedłem do drugiego pokoju gdzie się chroni przed promieniowaniem emisji.
Zaczęły się smsy od Dudy dowódcy straży która przetrzymuje Doktora. Gdy się skończyły smsy emisja dalej trwała pobiegłem na drogę za szkołą czyli na przeciwny koniec mapy. Zrobiłem twardy sejw (przez menu).
Poczekałem do końca emisji na drodze za szkołą, potem biegiem wróciłem do Perfumiarza, szybko przeklikałem dialogi i pobiegłem z powrotem na drogę za szkołą w to samo miejsce. Zrobiłem twardy sejw (przez menu).
Gdy biegłem odbyła się wymiana sms o wyłączeniu pola. Za szkołą zrobiłem twardy sejw (przez menu) odczekałem chwilę i wszedłem do budynku. Zagadałem z Dudą potem ze strażnikiem Doktora. Odstrzeliłem kilku w niewidzialnych egzo reszta do mnie nie strzelała. Zagadałem z Doktorem wyrzuciłem gana na ziemię coby po Zonie bez spluwy nie chodził. I potem, już się nim nie zajmowałem (sam przyjdzie do Perfumiarza). Wybiegłem za szkołę w stałe miejsce zrobiłem twardy sejw (przez menu). 
Odczekałem i pojawił się alarm o wyłączeniu pola w strefie A. Oczyściłem szkołę budynek gdzie ukrywa się Błyskawica. Zagadałem z nią potem znika. W kolejnym budynku znalazłem notatkę Iskry przyszedł Perfumiarz krótka gadka. Potem pobiegłem do Doktora krótka gadka, że na razie zostanie w MM a potem wraca do Prypeci.
Potem już tylko wystarczyło pobiec na plac przed szkołą (z kolumnami) i wskoczyć w teleport.
To wszystko.
Można korzystać z mojego sposobu lub wstawić sejwa to zrobię to miejsce.
Jeszcze jedno co do ograniczeń broni przy pierwszym korzystaniu z teleportu Limańsk -> MM
w sejfie zostawiłem tylko broń. Potem podszedłem do teleportu który nigdzie mnie nie przeniósł
za to otworzył za budynkiem normalne przejście do MM i przez nie pierwszy i drugi raz przechodziłem do MM.
Broń od razu po tej niby teleportacji wyjąłem z sejfu i poszedłem do nowo otwartego przejścia z wszystkimi 
przedmiotami w plecaku.
I na koniec co do udźwigu. Mam ustawiony na BARDZO duży i w niczym to nie przeszkadza.

ss_oldman_08-05-17_13-28-33_(dead_city).thumb.png.33c5529c631c0758dda670d824698bcb.png
             
            

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi z tego, że pomogła emisja. Widocznie Perfumiarz spawnuje się w nieodpowiednim pomieszczeniu. Skoro po jego przejściu do innego, nie ma wylotów.

@Gh0sTp - przeinstaluj moda na podstawkę 1.0004. Savy które masz, będą działały. Na 1.0006 takie rzeczy jak Ci się przydarzyła, są o wiele częstsze.

I zanim zaczniesz prowadzić Krugłowa, przebiegnij się w stronę Jantaru i poczyść wszystko co wrogie. Wtedy on idzie bez zatrzymań i efekty dźwiękowo-wizualne nie przeszkodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kondotier napisał:

Wychodzi z tego, że pomogła emisja. Widocznie Perfumiarz spawnuje się w nieodpowiednim pomieszczeniu. Skoro po jego przejściu do innego, nie ma wylotów.

@Gh0sTp - przeinstaluj moda na podstawkę 1.0004. Savy które masz, będą działały. Na 1.0006 takie rzeczy jak Ci się przydarzyła, są o wiele częstsze.

I zanim zaczniesz prowadzić Krugłowa, przebiegnij się w stronę Jantaru i poczyść wszystko co wrogie. Wtedy on idzie bez zatrzymań i efekty dźwiękowo-wizualne nie przeszkodzą.

problemem dla mnie będzie brak cracka pod 1.0004, gdyż gra nie jest oryginalna ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gh0sTp - a może napisałbyś, co zrobiłeś? Tu nie ma wróżek.

 

A wracając do problemów z wylotami w MM. Zrobiłem kilka zadań na Zatonie i przyszło mi udać się na Jantar. Poszedłem z teleportu w kanalizacji prowadzącego do MM. Podróż trwała krótko, bo w MM nie byłem w stanie dotrzeć do kolejnego teleportu. Trzeba było użyć teleportera. Z Jantaru teleporterem wróciłem na Zaton i tu też wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Ukończyłem główną fabułę shoca i mam zadanie pogadać z woroninem, problem w tym że nie mogę się do niego dostać gdyż wartownik stoi za daleko i gdy do niego podejdę od razu zaczynają we mnie naparzać. Próbowałem ze snem i to nic nie daje.

Trzeba było wcześniej do niego iść gdy wysyłał mnie barman a teraz pewnie już nic nie poradzę, chyba że macie jakieś pomysły jak to obejść 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zwinny napisał:

To mój save, sam już chyba nic nie wymyślę, może ktoś inny sobie poradzi.

http://www114.zippyshare.com/v/SIqNlI02/file.html

Jesteś w Barze przed obliczem Woronina :)
ok.dds
ok.sav

p.s. sejwy możesz dodawać jako załącznik do posta i nie musisz go wrzucać na host zewnętrzny

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zadanie z Krugłowem korzystając z autosejwa.
Jesteś w bunkrze naukowców na Jantarze. Zagadaj do Krugłowa i Sacharowa.
Wyremontowałem Ci egzo zamontowałem noktowizor wziąłem z Baru Skrzynkę naprawczą.
Masz trochę remkompletów do naprawy pancerzy i broni.
Masz dużo chabaru w  skrzynce przy której stoisz.
Zrobiłem tak bo nie wiem jaki masz ustawiony udźwig. 

ok.dds

ok.sav

2 godziny temu, Zwinny napisał:

Zaciekawiło mnie to jak sobie z tym poradziłeś? I dzięki za pomoc

Na chwilę zmieniłem nastawienie Powinności do Ciebie.
Zaszedłem przed oblicze Woronina zapisałem grę. Zmieniłem nastawienie Powinności na poprzednie i już było ok :) 
p.s. Wojacy pod mostem do Ciebie strzelają musiałeś wcześniej któregoś trafić lub są tam najemnicy razem z wojakami.
Najemnicy mają imiona John Ed itd.. Trzeba ich lornetką namierzyć i zlikwidować.     
  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pogadać z woroninem ale kurczę muszę wytłuc połowę powinności i kilku samotników w barze bo mnie atakują, wczytałem póki co stary save i szukam innego rozwiązania by się dostać do woronina.

Jak zrobić żeby na stałe być neutralnym wśród powinności?

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.