Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

@DaarMoo wstawiłem Twojego sava, zacząłem rozmowę i wyleciałem przy zgodzie na wzięcie zadania. Dostałem fatal i sprawdziłem na rus forum w wykazie przyczyn wylotów. Poniżej wytłumaczenie błędu 97

Line 97
×

Expression    : start_node && path
Function    : CXml::NavigateToNode
File        : E:\stalker\sources\trunk\xrXMLParser\xrXMLParser.cpp
Line        : 97
Description    : NavigateToNode failed in XML file
Arguments    : gameplay\alex_mod_dialogs.xml

Причина:

В указанном файле в одном из диалогов игра не может найти первую фразу. Запомните, первые фразы во всех диалогах должны быть с id равными нулю!

Лечение:

Найти и исправить ошибку.

Ale opis błędu nie pasuje do wskazanego w moim fatal pliku. W kode jest plik przykładowy

Przy odmowie wzięcia było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbyś na Kordon, Tolik by się tłumaczył dlaczego spietrał, przebieżka na Wysypisko po radiostację i do Wlka. Chyba za bóg zapłać, bo te recepty co dają, przynajmniej dla mnie nic nie są warte. Raz, tylko z ciekawości ugotowałem artefakt z wrzutu i raz za pomocą transmutatora.

Skorzystałem z czita na bezBateryjkowy teleportator, a i tak nie wiedziałem co robić z nadmiarem znalezionych artów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach....
Moim zdaniem nie da się naprawić tego błędu ponieważ u Ciebie Tolik nie żyje.
Jest to błąd moda ponieważ w momencie gdy on ginie u Wilka nie powinien pojawiać się dialog 
na znalezienie radiostacji i w tym momencie mod się gubi.
Żeby tego uniknąć grając na Kordonie gdy Tolik jeszcze jest trzeba wziąć od niego zadanie na znalezienie
5 ogonów psa i je wykonać. Gwarantuje to to, że ta melepeta już cały czas będzie przyspawany 
do ogniska w Wiosce Kotów i zmniejsza się prawdopodobieństwo że zginie.

   
Mam taką prośbę jakbyś spakował swoje sejwy (albo znalazł taki na który Tolik żyje) i na jakimś hoście wystawił do pobrania
z chęcią się tym tematem jeszcze pobawię ;) 
Można wtedy by było dodać odpowiednią informację dla potomnych. 

 

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy śmierć Tolika jest przyczyną wylotu. Wziąłem zadanie na radiostację kiedy już nie żył. A Tolik mi zginął przy ataku najmów czy tam kogoś na kociarnię. Czyli grubo wcześniej. Wiedziałem o tym, ale zapomniałem i nawet Docent w szukaniu nie pomógł. Wtedy sobie przypomniałem, ale wracać w zapisach byłoby ciężko, bo sporo nowej gry miałem za sobą. Dlatego musiałem prosić o zespawnowanie radiostacji aby zadanie zaliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kondotier napisał:

No nie wiem, czy śmierć Tolika jest przyczyną wylotu. Wziąłem zadanie na radiostację kiedy już nie żył. A Tolik mi zginął przy ataku najmów czy tam kogoś na kociarnię. Czyli grubo wcześniej. Wiedziałem o tym, ale zapomniałem i nawet Docent w szukaniu nie pomógł. Wtedy sobie przypomniałem, ale wracać w zapisach byłoby ciężko, bo sporo nowej gry miałem za sobą. Dlatego musiałem prosić o zespawnowanie radiostacji aby zadanie zaliczyć.

@kondotier wszystko się zgadza ale sprawdź jeszcze czy w zadaniach wykonanych masz 5 ogonów psów dla Tolika.
Ja mam to zadanie wykonane i po zabiciu Tolika wziąłem zadanie na radiostację od wilka a potem 
ją zespawnowałem i zadanie zostało zaliczone natomiast @DaarMoo tego zadania nie ma wykonanego.
I to chciałem sprawdzić.   

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik - możliwe, że zadanie na ogony wziąłem zaraz po jego uratowaniu, więc nie pamiętam. A na szukanie go w dziesiątkach wykonanych nie mam ochoty. Zadanie z Wilkiem nie ma wpływu na fabułę, więc jak @DaarMoo go nie weźmie, nie zablokuje sobie gry. Będzie miał tylko o jedną receptę mniej.

Sądzę, że odmowa i wymówka na Fanata, zabezpieczy @DaarMoo od problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o ilości problemów w poprzednich Soliankach i sam doświadczając tego grając w OP2, mogę śmiało stwierdzić, że ta wersja Solianki jest prawie bezproblemowa.

No i przygoda @DaarMoo  niech będzie sygnałem dla zaczynających grać w S2016, aby zadanie na ogony dla Tolika robić od razu, a jak ta sierota zginie przy ataku, powtórzyć obronę tyle razy aż ocaleje.

Albo jak się zorientujemy za późno że zginął, nie brać zadania na radiostację, lecz odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sprawa, na martwym mieście, chwilę po rozmowie z Omdlałym wywala mnie do pulpitu. Niefart jest tym większy że jakoś od wejścia na lokację nie zrobiłem innego sejwa i mam tylko jeden a po wczytaniu od razu zwiecha i wywala. Pomóżcie, poniżej log.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: d:\stalker ccz\gamedata\scripts\_g.script:38: attempt to perform arithmetic on local 'error' (a nil value)
 

stack trace:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża dzięki ale niestety nie pomogło. Wgrałem i jeden i drugi fix który wstawił @gawron ale nie pomogło jest to samo z tą różnicą że teraz wywala i nie ma loga. Wstawiam sejwa bo miałem już tak (przy przejściu z ATP na bar) że u mnie wywalało a @kazik wgrał mojego sejwa i u Niego było niby ok. Odesłał i było w porządku. 

ja_quicksave.dds

ja_quicksave.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Łap :D

A tak na marginesie to trochę dziwna sprawa (ale na plus rzecz jasna:D). Jak wszedłem do teleportera w Limańsku to nie przeniosło mnie do miasta tylko był filmik i ocknąłem się w tym samym miejscu czyli na teleporcie. Patrzę na mapę a tu pojawiło się normalne przejście w Limańsku. Wziąłem manatki z sejfu i przeniosłem się razem z całą bronią do MM:P

 

ja_autosave.dds

ja_autosave.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.